Racjonalista - Strona głównaDo treści
Śmiech to zdrowie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
30-12-2008 16:05Zbysław Śmigielski (8639 punktów)Śmiech to zdrowie?
Ocena 1 na 1

   Ale, czy na pewno, tego nikt nie wie, co?
   Człowiek uśmiechnięty może pomyśleć o wszystkim, na co ma ochotę, nawet zastanowić się może. Człowiek śmiejący się - ma już nieco ograniczone możliwości myślenia. Najłatwiej myśli mu się o tym, co go rozśmieszyło. Kiedy bardzo się śmieje, już mało o czym myśli. Zaś pękający ze śmiechu umysł ma czysty niby świeżo wyprana skarpetka. Poddaje się układowi współczulnemu, podobnie jak mysz i kijanka. I podobną ma zdolność do myślenia. Ale zdrowie mu dopisuje, co?

   Może popełniłem błąd w tym wywodzie, bo pisząc, bardzo się śmiałem.
.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

diogenes (42753 punktów)
>Może popełniłem błąd w tym wywodzie, bo pisząc, bardzo się śmiałem.

Błąd zależy od rodzaju śmiechu. Jeśli był to kaczy, a więc pisowski śmiech, błąd jest murowany.
30-12-2008 20:20 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>Może popełniłem błąd w tym wywodzie, bo pisząc, bardzo się śmiałem.
>Błąd zależy od rodzaju śmiechu. Jeśli był to kaczy, a więc pisowski śmiech, błąd jest murowany.>

Śmieszne błędy murowane to z pustaków pustostany.
Władek Lichacz (2050 punktów)
>I podobną ma zdolność do myślenia. Ale zdrowie mu dopisuje, co?

Można być zdrowym jak: ryba, koń, itd.
Można mieć też taką zdolność myślenia.
jad11 (18783 punktów)
Znane są przypadki umarcia ze śmiechu.
marcus (876 punktów)
>Znane są przypadki umarcia ze śmiechu.

/edit1 Odwołuję, poczytałem trochę o udowodnionych przypadkach i stwierdzam, że śmierć ze śmiechu wcale zabawna nie jest... Niewydolność serca, atak serca, niedotlenienie mózgu :/...
31-12-2008 10:07 
 Ocena 2 na 2
Władek Lichacz (2050 punktów)
>>Znane są przypadki umarcia ze śmiechu.
>/edit1 Odwołuję, poczytałem trochę o udowodnionych przypadkach i stwierdzam, że śmierć ze śmiechu wcale zabawna nie jest... Niewydolność serca, atak serca, niedotlenienie mózgu :/...

Śmiech to zdrowie - to tylko porzekadło, czyli powiedzenie zaliczane do związków frazeologicznych. Połączenie dwóch lub więcej wyrazów, które ma znaczenie najczęściej niedające sprowadzić się do prostej sumy znaczeń swoich składników, np. biała flaga, marzenie ściętej głowy, wypić duszkiem albo pójść po rozum do głowy.

W tym sensie jest "prawdziwe", ponieważ oznacza, że człowiek uśmiechnięty, radosny, pogodny, itp., jest zdrowszy. Zostało to udowodnione wielokrotnie przez psychologów.
Robcia (181 punktów)
Ja często się śmieję i dzięki temu czuję psychiczny luz.
kawuszczyn (27 punktów)
>Znane są przypadki umarcia ze śmiechu.
>

Hebefreniczna psychoza zapewne albo ukryta wada serca
(Alicja)Duda (25557 punktów)
Nawet sztuczny uśmiech i pogodny wyraz twarzy powoduje , że widzimy świat w lepszych barwach. Odkryli to już dawno Amerykanie. Jeżeli uśmiechamy się do ludzi odpowiadają tym samym i świat od razu jest lepszy.
Dlatego życzę Tobie Zbysławie jak i wszystkim uczestnikom tego forum uśmiechu na co dzień przez cały przyszły rok.
Pozdrawiam. Alicja
31-12-2008 22:23 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Jeżeli uśmiechamy się do ludzi ... świat od razu jest lepszy.

Jasne. Nawet zmniejsza się stała grawitacji.
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>Jasne. Nawet zmniejsza się stała grawitacji.

   Ta grawitacja, diogenesie, to ona zawsze stała? Jeśli o mnie chodzi, wolę ją "na leżąco".
.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365