Racjonalista - Strona głównaDo treści
Piknik pod pustym krzyżem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
18-11-2011 17:20diogenes (42753 punktów)Piknik pod pustym krzyżem
Ocena 3 na 3
Hamburger, pizza, kebab, hostia, opłatek,...

Cytat:
Chrześcijańskie stowarzyszenia we Francji potępiły prowokacyjną hiszpańską sztukę, w której ukazano życie Jezusa. W związku ze zbliżającą się premierą, planowane są kolejne manifestacje na ulicach Paryża i Tuluzy - informuje bbc.co.uk.


wiadomosci(*)sty-w,1,4910022,wiadomosc.html

Tu można zerknąć na fragmenty:

www.youtube.com/watch?v=rZbYQiX8qpg

W Ewangelii pisze, że Jezusa na krzyżu poczęstowano octem. To nieprawda. To był szampan.

__________________________________________________________________
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>Tu można zerknąć na fragmenty:

A co tam robią te gołe chłopy?
Dzisiaj już bez golizny nic obejść się nie może!

The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.
18-11-2011 19:42 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>A co tam robią te gołe chłopy?

Przecież widać: jaja
sobie wietrzą.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

> Przecież widać: jaja
> sobie wietrzą.

I to ma być Sztuka? Przez duże S?

The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.
18-11-2011 20:47 
 Ocena 2 na 2
Tomek Fiedorek (5805 punktów)

>I to ma być Sztuka? Przez duże S?

Jakby pokazali młodzieńców z jajami na wierzchu to czuję, że spodobałaby się sztuka i byłaby przez potężne S, prawda? Jednak to wzbudziłoby większe protesty zaczadziałych starych kawalerów i ich zwolenników. Ja nie widzę tu żadnej obrazy bozi, ale przyznam się, że trudno mi przesłanie autora wyłapać w tym krótkim fragmencie.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>Jakby pokazali młodzieńców z jajami na wierzchu

To wulgarne z jajami.
Ale np. coś takiego




The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.
Tomek Fiedorek (5805 punktów)

>To wulgarne z jajami.
>Ale np. coś takiego

Oj Grabowska, Grabowska przecie on stulejke... Nie, już o tym nie myślę. Ale rzezba, jest ok.
19-11-2011 01:08 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Ale rzeźba, jest ok.

Musiałam coś takiego dać w miarę przyzwoitego, do przełknięcia przez moderację.
Autorem owego dziełka jest znany fotograf (photographer) malarz i rzeźbiarz Will McBride.


The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.
19-11-2011 01:16 
 Ocena 1 na 1
Tomek Fiedorek (5805 punktów)

> Musiałam coś takiego dać w miarę przyzwoitego, do przełknięcia przez moderację.
> Autorem owego dziełka jest znany fotograf (photographer) malarz i rzeźbiarz Will McBride.

Jak znajdę chwilę to poszukam info o nim. Boję się myśleć co tam w zakamarkach twego kompa może jeszcze się kryć, zboczona ty Na jakieś przyzwoite linki to chętnie się zapiszę, bo lubię na ładne rzeczy popatrzeć. Byle nie krucyfiksy i pedofilia.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>zboczona ty
Jestem w gruncie rzeczy bardzo przyzwoita.
Rażą mnie różne nieestetyczne rzeczy, np. wszelka pornografia.


The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Jestem w gruncie rzeczy bardzo przyzwoita.
>Rażą mnie różne nieestetyczne rzeczy, np. wszelka pornografia.

Trzeci raz piszę posta, ech z tą technologią, normalnie jakby siły w rękach nie mieli...

Napisałaś "wszelka", moim zdaniem nieco to niesprawiedliwe. Warto czasem popatrzeć na akty miłosne, czasami jest to konieczne żeby zrozumieć co twórca chciał przekazać. Nie piszę o hard core porno, choć to też swego rodzaju sztuka. Zwłaszcza filmy mocno kicz przypominają Podobnie w wątkowej sztuce, niektórzy zobaczą pornografię zanim zrozumieją jej sens. Wystarczy, że zobaczą penisa, waginę i skojarzą z tym Jebusa(Dżibusa) nikt nie patrzy na to, że jest to tylko artystyczny środek wyrazu. Nikt nie zastanawia się co autor chciał przekazać i to jest smutne. Widzą co chcą widzieć, ci starzy kawalerowie i stare panny wraz z ich zwolennikami.
19-11-2011 10:18 
 Ocena 2 na 2
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>Napisałaś "wszelka"

Kiedyś tygodnik "Przekrój" wydawany jeszcze w królewskim mieście Krakowie słynął z bardzo inteligentnej krzyżówki.
Razu pewnego znalazło się w niej hasło: "Miejsce do wypędzania smutku."
Wszyscy się głowili, co to by do cholery mogło być?
Okazało się, że są to "szelki". Takie , wiesz, co spodnie podtrzymują. A dlaczego szelki?
Bo przyjaciel A. Mickiewicza, Antoni Edward Odyniec napisał w Pieśni Filaretów:

"Precz, precz od nas smutek wszelki,
Zapal fajki, staw butelki;
/Niech wesoło z przyjaciółmi
Słodko płynie czas!/bis"


> Warto czasem popatrzeć na akty miłosne
Tak.
Był onegdaj taki film pt. Mefisto w reżyserii Istvána Szabó.
Tam jest ładna scena aktu miłosnego.
Albo w filmie Moja piękna pralnia Stephena Frearsa.

The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.
20-11-2011 12:04 
 Ocena 1 na 1
schlawiner (400 punktów)
>Kiedyś tygodnik "Przekrój" wydawany jeszcze w królewskim mieście Krakowie słynął z bardzo inteligentnej krzyżówki.
Współcześnie w rzeczonym Krakowie zorganizowano konkurs literacki pod wymownym tytułem "Puszcza i człowiek".

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365