Racjonalista - Strona głównaDo treści
O Wojtyle wyjątkowo bo... racjonalnie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
29-10-2006 20:33www.wolnyswiat.pl (97 punktów)
(zablokowany)
O Wojtyle wyjątkowo bo... racjonalnie
O WOJTYLE WYJĄTKOWO BO... RACJONALNIE
WOJTYŁOMANIĘ ZAWDZIĘCZAMY KONIUNKTURALNYM MEDIOM, INSTYNKTOWI STADNEMU.
Czy ktoś, kto przewodził, promował najpodlejszą, najpazerniejszą , bazującą na kłamstwach, przeinaczeniach, wymysłach, ogłupianiu, uzależnianiu, utrzymującą się z wyłudzeń, pogrążającą intelektualnie, ekonomicznie narody od wieków, bazującą na ludzkim nieszczęściu, której poprzednicy, założyciele, mają na koncie największe w dziejach ludzkości potworności, może być wzorem, autorytetem (dla członków kor być może , dla społeczeństwa na pewno nie)!?... (do czego może doprowadzić propaganda, instynkt stadny...)
Wojtyła zawsze, tylko i wyłącznie dbał o interesy swojej organizacji (mniejsza o efekty)(jeśli komunizm nie był mu na rękę to tylko z tego powodu).
DAREMNA ODEZWA (teraz tym bardziej...)(Proszę o cierpliwość - jeszcze tylko kilka lat, i pożegnamy się z kultem kolejnego zbawcy, nauczyciela narodów itp...)
Panie Wojtyła (vel święty) opamiętaj się pan!! Miej litość nad dziećmi i dorosłymi, którym wypacza się życie , robiąc z nich m.in. uzależnionych niewolników, od wymyślonych przez waszych poprzedników rytuałów, usług... (!) i wykorzystuje (nie tylko seksualnie...!), nad ubogimi, chorymi dla których brak środków na elementarne potrzeby!!
W krajach gdzie ludzie głodują , jest ubóstwo i nędza wydaje się dziesiątki milionów (ok. 100 mln zł. przeciętnie kosztuje jego występ w Polsce) na pański kult, oglądanie pana bolesnych min i zadum najdroższego - niestety nie tylko - aktora na świecie!! Słuchanie m.in., iż zapobieganie niechcianym ciążom (w wyniku których rodzą się dzieci bez środków do życia i na edukację , co powoduje , że głodują , są niedorozwinięte , umierają w męczarniach, stają się przestępcami) i chorobom zakaźnym używając prezerwatyw - to grzech!! Że nieformalne związki (które dotyczą też znacznej części członków katolickiej org. relig... i tak funkcjonuje cała przyroda , jeszcze...) są wbrew naturze (zgodne z naturą jest katolickie podejście do seksu, w tym celibat - dewiacje i nieszczęścia tym spowodowane - oraz płacenie za pozwolenie...)?! O tym, czego to członkowie tej org. (!!) nie zapewniają... , im płacącym. W krajach gdzie katolickie bestie gwałciły, grabiły, zamordowały (zarzynając, paląc, topiąc itp.) miliony ludzi, ten... (!!) mówi: "(...) dziękuje Bogu, że pozwolił mi wstąpić na ten skrawek ziemi amerykańskiej. Przyjść tutaj drogą, którą obrali pierwsi krzewiciele wiary po odkryciu tego kontynentu"..., "Bo dziś możemy wyrazić tylko podziw i wdzięczność za to, czego dokonali"..., "Żeby głosić chwałę Chrystusa Zbawiciela"..., "Żeby bronić godności tubylców, strzec ich nienaruszalnych praw"..., "Tu, gdzie na tym kontynencie rozpoczęło się dzieło boże, na chwałę i cześć Pana naszego"..., "W istocie łaska to i powołanie Kościoła, który istnieje po to, aby ewangelizować"..., "Kościół był więc na tej wyspie pierwszą instancją , która zatroszczyła się o sprawiedliwość i prawa człowieka"...!!
Reprezentant-ci org. przyczyniającej się do: wyzysku ludzkości (największych grabieży)(niema bardziej pazernej, legalnie działającej organizacji) - nawołują do pochylania się (żeby jeszcze więcej wziąć?!) nad ubogimi, dzielenia się; podziału ludzkości - nietolerancji, nienawiści, wojen - nawołują do miłości i pokoju; największych mordów w dziejach ludzkości - wytykają innych, mówiąc o cywilizacji śmierci; ogłupiania , analfabetyzmu, eliminacji inteligencji, jako śmiertelnego zagrożenia wiary (władzy-wyzysku) - do rozumu!! Wybitni materialiści wypowiadają się na temat spraw tzw. duchowych! Najwięksi kłamcy i oszuści - nawołują do poszanowania prawdy! Dewianci seksualni - wypowiadają się jak powinno wyglądać życie seksualne , powodując wynaturzenia w tej sferze! - I tacy osobnicy wypowiadają się na temat prawości i mają być wzorem moralnym (i dla niektórych są - Polska jest w ścisłej czołówce jeśli chodzi o przestępczość - więzienia , w których również nauczają... katoliccy przewodnicy..., są przepełnione katolikami); mamy też - na niespotykaną dotąd skalę!! - plagę trucia się młodzieży trucizną nikotynową , narkotykami, alkoholem; przestępczości).
Człowiek: przed którym inni poniżają się , m.in. całując jego pierścienie , a ostatnio nawet buty - nawołuje do poszanowania godności; któremu składają hołdy, budują , pomniki, robi wszystko w całkowitej sprzeczności z założeniami wiary - powołuje się na lokalnie obowiązujące bóstwo, nawołuje do skromności, nawracania się. Itp., itd.!! Nie chce mi się dalej przytaczać i cytować tych...!! Zacytuję tylko myśli: "Macie oczy a nie widzicie?! Macie uszy a nie słyszycie?!" - Macie umysły a nie myślicie?!
Ileż dobra można by było uczynić za te pieniądze , przeznaczone na pańskie występy, wojaże , w celu opanowania nowych terenów - źródeł zysku - poszerzenia strefy wpływów, nieszczęść i rozbudowę tej międzynarodowej organizacji, której pan patronujesz?!! Ilu osobom można by było m.in. z ich pomocą przywrócić wiarę... w dobro, w ludzi, w sens życia?! Za pana szefostwa szkody i straty wyrządzone przez członków waszej org., waszych współpracowników i ich ofiar są nieobliczalne!! To co pan robisz jest całkowicie niezgodne z tym co głosił człowiek nazywany Jezusem Chrystusem, tym co oficjalnie nazywacie Pismem Świętym i takimi banałami (dla was) jak wiedza , prawda i etyka!!
Dałem 3 kropki bo i tak pewnie wyląduję w sądzie w naszym wolnym..., a teraz jeszcze normalnym... kraju. A przy okazji, proszę (Wysokiego) Sądu (w żadnym razie: przenajświęcie przenajświętsza , jedynie słusznie słuszna Inkwizycjo, służąca lokalnej org. religijnej). Otóż, z góry przepraszam: fałszywych samozwańczych kapłanów (z panem Karolem W. włącznie), iż są oni fałszywi - samozwańczy - i że to co robią jest nieprawe , złe i sprzeczne z interesem naszego (zresztą nie tylko) gatunku, a nawet z tym na co się powołują. Że nie ma żadnych racjonalnych przesłanek do istnienia któregokolwiek z setek bóstw, w które wierzono, na które nawracano... i wierzy się. Że nie szanuję kłamstwa , ogłupiania
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

WITEK
Papież Jan Paweł II, Karol Wojtyła to człowiek dzięki któremu miliony ludzi przejrzało na oczy i zobaczyło Chrystusa. Pokazał jak żyć i jak umierać godnie na ziemi. W jego wypowiedzi nie sposób było dostrzec grama nienawiści, pogardy czy niechęci do drugiego człowieka jaką zaprezentowałeś w stosunku do jego osoby w powyższym tekście. Człowieku jeśli jesteś racjonalista to zastanów się co by było teraz na świecie jeśliby nie było takich ludzi jak On bo ja się boje nawet myśleć! Dowiedz się coś więcej o tym człowieku zanim zaczniesz go tak bardzo nienawidzić bo z tego co napisałeś to nie wiesz o nim nic prawdziwego, i nie wypisuj tych bredni tylko dlatego, że jesteś sfrustrowany swoim racjonalistycznym podejściem do świata. Nie masz moralnego prawa krzywdzić ludzi którzy go tak bardzo kochają i tak wiele mu zawdzięczają. Bardzo Cię o to proszę.
Thorvoy (6588 punktów)
>Papież Jan Paweł II, Karol Wojtyła to człowiek dzięki któremu miliony ludzi przejrzało na oczy i zobaczyło Chrystusa.

Raczej dostało halucynacji i zobaczyło Chrystusa.

> Pokazał jak żyć i jak umierać godnie na ziemi.

I oczywiście zadbał o to, żebyśmy tak żyli i umierali. Podniósł nasz poziom życia, za jego pontyfikatu zaś wszyscy Polacy odchodzili z tego świata szczęśliwi.

> W jego wypowiedzi nie sposób było dostrzec grama nienawiści, pogardy czy niechęci do drugiego człowieka jaką zaprezentowałeś w stosunku do jego osoby w powyższym tekście.

Ojoj...

> Człowieku jeśli jesteś racjonalista to zastanów się co by było teraz na świecie jeśliby nie było takich ludzi jak On bo ja się boje nawet myśleć!

Ja też. O ile Polska byłaby na przykład bogatsza, gdyby nie wizyty papy i budowy nowych kościołów, o ile Polacy byliby mniej zaściankowi ze swoim sposobem myślenia... Ja też boję się myśleć.

> Dowiedz się coś więcej o tym człowieku zanim zaczniesz go tak bardzo nienawidzić bo z tego co napisałeś to nie wiesz o nim nic prawdziwego, i nie wypisuj tych bredni tylko dlatego, że jesteś sfrustrowany swoim racjonalistycznym podejściem do świata.

Myślę że właśnie dowiedział się czegoś więcej, niż głosi się na każdej ulicy. Doceń to. Jeszcze jedno- dlaczego uważasz że racjonalistyczne podejście frustruje?

> Nie masz moralnego prawa krzywdzić ludzi którzy go tak bardzo kochają i tak wiele mu zawdzięczają. Bardzo Cię o to proszę.

A kto krzywdzi tych ludzi? Tutaj pada rzeczowa (choć może dość mocna chwilami) krytyka.
Ojciec Dyrektor (1704 punktów)
Thorze! Szanuję Cię, ale tu się z Tobą nie zgadzam. Pozwól innym wierzyć w to co chcą. Nie rozumiem, czemu tak nastajesz na Wojtyłę. Był dobrym człowiekiem i tyle. Wojtyłomania zależy i wywodzi się od ludzi a nie od niego samego. Proszę, spróbuj to zrozumieć.

Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
Thorvoy (6588 punktów)
>Thorze! Szanuję Cię, ale tu się z Tobą nie zgadzam. Pozwól innym wierzyć w to co chcą. Nie rozumiem, czemu tak nastajesz na Wojtyłę. Był dobrym człowiekiem i tyle. Wojtyłomania zależy i wywodzi się od ludzi a nie od niego samego. Proszę, spróbuj to zrozumieć.

Był dobrym człowiekiem- z określonego punktu widzenia. Z pewnością dobrym dla przykładnego katolika. Pozytywny dla laika, który coś tam czasem o nim usłyszał. Kontrowersyjny dla innych.

Głosić piękne hasła to i ja umiem. Pewnie dotarłbym do większej ilości ludzi, gdybym miał takie możliwości jak papa. Ale nie mam, więc głoszę tylko w gronie przyjaciół i na forum Racjonalisty.pl.

Wojtyłomania wywodzi się od ludzi, fakt. Tylko czy papież powiedział kiedyś: "dajta wy se już spokój z tymi pomnikami, ludziska"?
rozumek
Bardzo racjonalnie oceniasz KRK, ale kompletnie NIERACJONALNIE Wojtyłę i dzieło jego życia. To nie Wojtyła stworzył KRK. Nie jest też jego winą, ale raczej zasługą, że został papieżem. Inny, mógłby wzmocnić krzewiony przez KRK kult nie tylko Chrystusa, ale także kolejnych papieży. On zrobił wszystko, by ten kult osłabić. Nie tylko sam zstąpił w tym celu z lektyki na Ziemię, ale też zrównał z Chrystusem ("mianował" świętymi) tak wielu ludzi jak tylko zdołał. Nic dziwnego, że ludzie (nie tylko katolicy) uznali, że i on mu dorównywał. Widzisz jakąś lepszą drogę do zniszczenia kultywowanego przez KRK kultu jednostek, a razem z nim samego KRK? Oczywiście, równolegle trzeba zachęcać owieczki do wychodzenia z tego stada, ale nie spodziewasz się chyba, że może to robić jakikolwiek ich pasterz?
Marcinlet
W miejsce słów "Wojtyła", "Jan Paweł 2" itp. wstawiamy "Żydzi" i mamy gotowy tekst Leszka Bubla.
rozumek
>W miejsce słów "Wojtyła", "Jan Paweł 2" itp. wstawiamy "Żydzi" i mamy gotowy tekst Leszka Bubla.
Albo w miejsce "Wojtyła" wstawiamy "ateista" i mamy gotową naukę KrK o sektach religijnych.
AstralStorm (558 punktów)
>>W miejsce słów "Wojtyła", "Jan Paweł 2" itp. wstawiamy "Żydzi" i mamy gotowy tekst Leszka Bubla.
>Albo w miejsce "Wojtyła" wstawiamy "ateista" i mamy gotową naukę KrK o sektach religijnych.

Nie ma tak dobrze.
Dla ateisty nie buduje się pomników, a także kościołów.

Co do Żydów, też dawno nie słyszałem o żadnej nowej synagodze za wyjątkiem Izraela...
JAD07
Przepraszam, ja trochę na inny może temat...

Ta strona www.wolnyswiat.pl to... hmm.... na poważnie czy dla jaj?

Wybacz, że pytam, ale jak czytam głównie rzeczy typu:

"ORGANIZACJA RACJONALISTUW, OSUB KONSTRUKTYWNYH?"
"JAKI PŻYŚWIECA MI/NAM CEL?"
"Będziemy wzajemnie się wspierać, osoby wartościowe, twurcze - konstruktywne - zaruwno jeśli hodzi o sprawy egzystencjonalne jak i, pżede wszystkim, w konstruktywnyh działaniah:"

to nabieram bardzo poważnych wątpliwości.

"więcej tekstuw za to mniej dopracowanyh."
Proponuję jednak trochę mniej, za to duuuużo bardziej dopracowanych
Thorvoy (6588 punktów)
Ożesz w mordę, masakra.

Powiedzcie że nie ma takich ludzi! Że to tylko taki żarcik...
rozumek
>Ożesz w mordę, masakra.
>Powiedzcie że nie ma takich ludzi! Że to tylko taki żarcik...
Są. Nawet kompletni analfabeci. Szczególnie wśród dzieci. Coś wyjątkowo krótką masz pamięć.
Thorvoy (6588 punktów)
Oj, dobra, wiem że są. To tak, jakbym powiedział: "powiedzcie że to nieprawda", chociaż dana sytuacja jest faktem niezaprzeczalnym.
rozumek
>Oj, dobra, wiem że są. To tak, jakbym powiedział: "powiedzcie że to nieprawda", chociaż dana sytuacja jest faktem niezaprzeczalnym.
Wiem, że wiesz. Chodzi o to, że widzisz w tym coś złego. Zupełnie jakbyś sam od urodzenia umiał nie tylko pisać, ale nigdy w życiu nie popełnił błędu. Oczywiście, kogoś kto popełnia ich aż tyle, warto pogonić do nauki, albo skorzystania z jakichś narzędzi korektorskich, ale chyba tylko tyle? Po co prosić, aby ktokolwiek powiedział, że "samo nam się wszystko pcha do głów", więc nieprawdą jest, że wszystkiego co chcemy umieć, musimy się po prostu nauczyć, a taka niestety jest wymowa Twojego "apelu"?
D.Sprenglewski (426 punktów)
>Powiedzcie że nie ma takich ludzi! Że to tylko taki żarcik...

Nie zdołałem pojąć sensu wypowiedzi wolnyswiat.pl... za dużo błędów ortograficznych. Mam nadzieję, że to żart.

A teraz o Wojtyle (bo o nim zdaje się jest ten wątek).
Z tekstu emanuje sporo niechęci (nie nienawiści - to zbyt duże słowo), muszę jednak przyznać, że jest to bardziej trzeźwe spojrzenie na postać J.P.II choćby z tegoż powodu, iż wszyscy, z którymi do tej pory miałem styczność chwalili go w najlepsze - inne spojrzenie na sprawę. Nie jestem znawcą tematu, może z powodu, iż media są w jakimś stopniu ocenzurowane i wyemitowanie jakiegokolwiek negatywnego materiału na temat Wojtyły byłoby samobójstwem, a może dlatego, że niewystarczającą dobrze szukałem. Wnioskuję, że autor wątku ma/miał w posiadaniu materiały potwierdzające jego krytykę.
O ile to możliwe prosiłbym o linki (itp.) do artykułów spoglądających krytycznie na Karola W. Chciałbym lepiej zapoznać się z tematem.
Thorvoy (6588 punktów)
Gdzie Ty znajdziesz taką krytykę? Chyba tylko na Racjonaliście i stronach antyklerykalnych.
D.Sprenglewski (426 punktów)
>Gdzie Ty znajdziesz taką krytykę?

Więc autor wątku nie opiera się na argumentach, a jedynie na swoim osobistym odczuciu?

< Chyba tylko na Racjonaliście

W którym z działów, w którym z artykułów? Tekstów jest tutaj od groma.

< i stronach antyklerykalnych.

Typu wolnyswiat.pl? Żartuję
Thorvoy (6588 punktów)
>Więc autor wątku nie opiera się na argumentach, a jedynie na swoim osobistym odczuciu?
>< Chyba tylko na Racjonaliście
>W którym z działów, w którym z artykułów? Tekstów jest tutaj od groma.

Działy są tak poukładane, że raczej nie powinno być większych problemów ze znalezieniem odpowiedniego.
Maria

Redaktor
Całe pismo (tutaj się nie zmieściło) można przeczytać na www.faktyimity.pl (FORUM: Kościół i Wiara, wątek: O Wojtyle wyjątkowo... bo racjonalnie).

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365