Racjonalista - Strona głównaDo treści
Świat Michała - seans nienawiści dla młodzieży

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
05-11-2006 14:47Dariusz MarszałekŚwiat Michała - seans nienawiści dla młodzieży
Witam. Proponuję zainteresować się programem "Świat Michała" nadanym przez "Trwam" dziś o 9.30. "Judajczykowie" Michalkiewicza to przy tym pryszcz. Niebywały seans nienawiści i inwektyw pod adresem ateistów i agnostyków, gdzie stwierdzenie "psychicznie chorzy" było chyba najłagodniejsze. A program skierowany do młodzieży. Niewiele jest mnie w stanie zszokować, ale czegoś takie to jeszcze w TV nie słyszałem. To moim zdaniem bez problemu podpada pod sąd, KRRiTV, a na pewno na nagłośnienie. Reakcja powinna być natychmiastowa, bo ten kraj robi się po prostu niebezpieczny, fanatyczny autorytaryzm katolicki soi w drzwiach. Pozdrawiam.
Zob. też:
wiadomosci(*),67487761,2584026,0,forum.html
wiadomosci(*),66528936,2543968,0,forum.html

Thorvoy (6588 punktów)
O tak, już widzę jak KRRiTV reaguje.

ROTFL.
Myflowers (2721 punktów)
>O tak, już widzę jak KRRiTV reaguje.
>ROTFL.
Zareaguje, raz w roku w dniu św. franciszka, nabożenstwem gdzie mozna przyprowadzić zwierzaki aby były pokropione wodą swięconą. Odfajkowane? Odfajkowane.Potem to juz mozna je dręczyć dowolnie, tych naszych "braci mniejszych", jak mowi pismo świete, az do nastepnego roku. Mnie juz nic nie zdziwi, zadna hipokryzja
www.lepszy(*)&sid=327&mode=&order=0&thold=0
wiadomosci.onet.pl/
Piękna skala porównawcza, nieprawdaż?

Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę! - Witkacy
plodzien (7378 punktów)
>Zareaguje, raz w roku w dniu św. franciszka, nabożenstwem gdzie mozna przyprowadzić zwierzaki aby były pokropione wodą swięconą. Odfajkowane? Odfajkowane.Potem to juz mozna je dręczyć dowolnie, tych naszych "braci mniejszych", jak mowi pismo świete, az do nastepnego roku. Mnie juz nic nie zdziwi, zadna hipokryzja>

Cóż chcesz? Człowiek dostał nakaz, by czynić ziemię sobie poddaną. I to robi. Jeden Św. Franciszek, jak ta jaskółka - nie czyni wiosny. Musimy poczekać.
Skoro te głupie bydlątka nie posiadają duszy - to nawet jak się psu nogę złamie - nic wielkiego się nie dzieje.
Tymczasem złe traktowanie zwierząt to nie tylko przejaw obrzydliwego braku serca i współczucia dla nich.
Jest sygnałem zaistnienia potencjalnego zagrożenia również dla ludzi.
Badania dowodnie wykazują, że większość seryjnych zabójców zaczyna swoje zabawy od ściskania cegłą myszy lub obcinania kotom ogonów. Takie wypadki na zachodzie kwalifikują się do leczenia a co najmniej do odnotowania w kartotece policyjnej, aby wiedzieć gdzie szukać, jak kilkanaście lat później zaczną w mieście znikać kobiety.
Ale u nas takie spojrzenie dopiero przedziera się się przez mgłę ukształtowanych wcześniej poglądów.
Pozdrawiam
Thorvoy (6588 punktów)
>Skoro te głupie bydlątka nie posiadają duszy - to nawet jak się psu nogę złamie - nic wielkiego się nie dzieje.

Podobnie prawo, które jakoś odnosi się do okrucieństwa nad zwierzętami, moim zdaniem na tym polu jest faktycznie zbyt łagodne.

>Badania dowodnie wykazują, że większość seryjnych zabójców zaczyna swoje zabawy od ściskania cegłą myszy lub obcinania kotom ogonów. Takie wypadki na zachodzie kwalifikują się do leczenia a co najmniej do odnotowania w kartotece policyjnej, aby wiedzieć gdzie szukać, jak kilkanaście lat później zaczną w mieście znikać kobiety.
>Ale u nas takie spojrzenie dopiero przedziera się się przez mgłę ukształtowanych wcześniej poglądów.

U nas PiSiorowo-eLPeeRowe pomioty będą i tak twierdziły że człowiek ma prawo robić ze zwierzętami co mu się podoba. Dalekosiężne myślenie nie było jakoś nigdy ich mocną stroną.

Pozdrawiam.
Myflowers (2721 punktów)
>>Skoro te głupie bydlątka nie posiadają duszy - to nawet jak się psu nogę złamie - nic wielkiego się nie dzieje.
>Podobnie prawo, które jakoś odnosi się do okrucieństwa nad zwierzętami, moim zdaniem na tym polu jest faktycznie zbyt łagodne.
.
>U nas PiSiorowo-eLPeeRowe pomioty będą i tak twierdziły że człowiek ma prawo robić ze zwierzętami co mu się podoba. Dalekosiężne myślenie nie było jakoś nigdy ich mocną stroną.
>Pozdrawiam.
Zapewne wiecie jak wychowywano mlodziez w Hitlerjungen. Ćwiczono okrucieństwo na zwierzetach. Nauka nie idzie w las, i czym skorupka za mlodu etc...,I nawet seminarium duchowne nic tu nie zmieni. Ot, takie skojarzenie.

Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę! - Witkacy
Atlantis (1733 punktów)
(zablokowany)
A ktoś to może nagrywa? Czasem w Internecie widuje się różne "smaczki" z TV Trwam, jak np. spreparowany reportaż z Przystanku Woodstock, mający być dowodem, jakoby odbywał się tam kult szatana, kwitła prostytucja i handel narkotykami - oczywiście widownia tego programu bardziej przekonujących dowodów nie wymaga - wystarczy, że pokaże jej się "satanistę" z długimi włosami krzyczącego coś do mikrofonu, a potem puści się serię ujęć różnych ludzi z puszkami piwa w dłoniach. Mamy satanizm i alkoholizm - potem puścimy jeszcze całującą się parę - mamy też rozwiązłość i prostytucję.
Sprawa jest o tyle poważna, że środowiska te są zagrożeniem dla demokracji, która jeszcze nie zadomowiła się w naszym kraju i jej byt jest moim zdaniem mocno zagrożony. Przez "te środowiska" mam na myśli nie tylko starszą część naszego społeczeństwa słuchającą Radia Maryja, ale także sympatyzujące z nią organizacje skrajnie prawicowe, jak LPR czy Młodzież Wszechpolska. Już same statuty niektórych z nich nie pozostawiają złudzeń, że ich celem jest utworzenie państwa wyznaniowego, w którym swobody obywatelskie byłyby mocno ograniczone. O ile same "Moherowe Berety" (z braku lepszego określenia posłużę się tym kolokwialnym...) nie sprawiają jakiegoś szczególnego zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego (chociaż zdarzały się przypadki napaści na dziennikarzy) to np. Młodzież Wszechpolska ma znamiona bojówki i metodami działania czy głoszonymi hasłami często bliska jest grupom skinheadów.
Tego typu programy to nic innego, jak forma rekrutacji młodego pokolenia fanatyków i szowinistów na tle religijnym, narodowym , płciowym, jak również - że tak to nazwę - gatunkowym. Jakiś czas temu na stronie MWP pojawił się artykuł krytykujący (żeby nie powiedzieć "wyszydzający") pomysł wprowadzenia specjalnej ochrony dla najbardziej inteligentnych gatunków zwierząt, w tym szympansów mających bądź co bądź około 98% wspólnego z człowiekiem materiału genetycznego. To jednak jedynie wierzchołek góry lodowej - organizacja ta propaguje nienawiść względem środowisk homoseksualnych, feministycznych czy nawet żydowskich! Oczywiście nie przeczytamy tego na oficjalnych stronach internetowych, jednak po lekturze niektórych forów lokalnych oddziałów MWP włosy się jeżą na głowie. Niestety nie mogę już podać linka, ponieważ wkrótce posty zostały usunięte... Można było jednak przeczytać m.in., że żydzi nie są wcale starszymi braćmi w wierze, a zwykłymi heretykami, a Kościół utrzymując z nimi kontakty popełnia błąd, "dowiedziałem się" również, że między homoseksualistą a psychopatycznym mordercą można postawić znak równości, ponieważ to co robi jeden, jak i drugi pochodzi ze zwykłej, chorej, agresywnej, zwierzęcej, niekontrolowanej żądzy...
Oficjalne artykuły zamieszczane na stronach internetowych tej organizacji wcale nie są lepsze... Z kilku z nich wywnioskowałem już po kilku zdaniach, że wszechpolacy stawiają znak równości między lesbijką a feministką, bo w końcu jaka "normalna" kobieta walczyłaby o równy status z mężczyznami? Co najbardziej przeraża, to fakt, że w poglądach tych przodują same członkinie MWP!!!
Zresztą sam sposób traktowania kobiety w ich tekstach jest żenujący. Miałem wrażenie, że zdaniem autorów kobieta po zapłodnieniu traci swój byt osobowy (a może według nich nigdy go nie posiadała?) i staje się żywym inkubatorem, pojemnikiem na płód, który ma za zadanie wydać na świat nowego obywatela. Nie jest brane pod uwagę jej zdrowie i bezpieczeństwo. Tutaj przeraził mnie artykuł jednej z wszechpolek, krytykującej aborcję z każdego powodu. Tyle tylko, że żądając zakazu przerywania ciąży w sytuacji, gdy istnieje realne ryzyko śmierci lub utraty zdrowia przez kobietę patrzą oni JEDYNIE na płód. Całe te piękne hasła o obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci najwyraźniej więc nie dotyczą życia matki, a jedynie pozbawionego jeszcze świadomości płodu. Czy nie jest okrucieństwem skazywanie kobiety na śmierć w męczarniach, ze świadomością tego, co ją czeka, kiedy jeszcze może osierocić pozostałe dzieci?
Jednakże najwyraźniej polska prawica bardzo wybiórczo rozumie hasło "od począcia do NATURALNEJ" śmierci, gdyż nie przeszkadza jej ono, nawet wprowadzone do konstytucji starać się o przywrócenie kary śmierci. Jednocześnie wydaje się być bardziej katolicka od samego Watykanu, który już dawno zaakceptował teorię Darwina, a obecnie jest jednym z rzeczników zniesienia kary śmierci. No cóż, mimo tego Wszechpolacy cały czas piszą artykuły, w których przekonują, że nieomylny się myli, a oni mają rację. Czyżby przewrotna natura Polaków dotyczyła również kwestii religii?
Thorvoy (6588 punktów)
Nachodzi mnie jedno pytanie.

To, co przedstawiasz, jest oczywiste i wręcz przerażające. Dlaczego nie można odwołać się do jakiegoś trybunału, który zdelegalizowałby na dobre wszystkie te Młodzieże Wszechpolskie, eLPeeRy i Radia Maryja? Czy Strasburg mógłby coś z tym zrobić, gdyby ktoś pokusił się o wytoczenie procesu powyższym organizacjom np. o jawne obrażanie takich, czy innych wartości (do wyboru, wszak obrażają ich naprawdę niemało)?
Atlantis (1733 punktów)
(zablokowany)

>To, co przedstawiasz, jest oczywiste i wręcz przerażające. Dlaczego nie można odwołać się do jakiegoś trybunału, który zdelegalizowałby na dobre wszystkie te Młodzieże Wszechpolskie, eLPeeRy i Radia Maryja? Czy Strasburg mógłby coś z tym zrobić,

Tylko nie wiem, czy to coś da i czy ktoś odważyłby się wytoczyć taki proces instytucjom, które już nie w sposób tajmy, a w 100% jawny są wspierane przez władzę, a do tego jedni z najwyższych urzędników państwowych są ich członkami (posłowie z MWP, Giertych honorowym członkiem). Nie da się ich zdelegalizować, nie przy takiej władzy...
Jeśli nawet, to przejdą do podziemia. Tutaj chodzi o zmianę świadomości społecznej, bo ja już coraz bardziej sie bolę, że większa część społeczeństwa myśli tak jak oni, a ta część, która nie myśli wyjeżdża za granicę za pracą... Niedługo ockniemy się w kraju zamieszkanym przez dresiarzy, nacjonalistów i emerytów - sympatyków Radia Maryja... :/
Thorvoy (6588 punktów)
>Niedługo ockniemy się w kraju zamieszkanym przez dresiarzy, nacjonalistów i emerytów - sympatyków Radia Maryja... :/

To żyjemy w jakimś innym?!
Atlantis (1733 punktów)
(zablokowany)
>>Niedługo ockniemy się w kraju zamieszkanym przez dresiarzy, nacjonalistów i emerytów - sympatyków Radia Maryja... :/
>To żyjemy w jakimś innym?!

Widzisz, jeszcze nie została przekroczona masa krytyczna moim zdaniem, jeszcze można działać... Tyle tylko, że Ci, któzy są nadzieją na zmiany - inteligencja i przyszła inteligencja (studenci) uciekają, żeby pracować fizycznie za granicą, a nasz kraj pogrąża się w chaosie zabijającym demokrację...
Thorvoy (6588 punktów)
Oczywiście demonizuję nieco, ale przyznać trzeba, że sytuacja w kraju nie za ciekawą się jawi.

Ja powoli też zaczynam nabierać ochoty na godnie płatne mycie garów za granicą, zamiast ciężkie studiowanie i pracę w zawodzie za psie pieniądze tutaj.
Thorvoy (6588 punktów)
Oj, seminarium duchowne raczej nie jest instytucją, która mogłaby cokolwiek w człowieku POPRAWIĆ.
Myflowers (2721 punktów)
>Oj, seminarium duchowne raczej nie jest instytucją, która mogłaby cokolwiek w człowieku POPRAWIĆ.
A czy ja cos takiego napisałam?

Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę! - Witkacy
Myflowers (2721 punktów)
>>Oj, seminarium duchowne raczej nie jest instytucją, która mogłaby cokolwiek w człowieku POPRAWIĆ.
>A czy ja cos takiego napisałam?
>
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę! - Witkacy

Moje stwierdzenie było jednak niejasne. Widocznie dotknął mnie syndrom tak obecnie modnego "skrótu myślowego". I jakos nikt nie ma za złe przynalezności do taaakiej organizacji. widocznie prowadziła do świętości

Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę! - Witkacy
Thorvoy (6588 punktów)
Tak mi się wydawało:

>[...] czym skorupka za mlodu etc...,I nawet seminarium duchowne nic tu nie zmieni.
Myflowers (2721 punktów)
>Tak mi się wydawało:
>>[...] czym skorupka za mlodu etc...,I nawet seminarium duchowne nic tu nie zmieni.
www.lepszy(*)&sid=327&mode=&order=0&thold=0

Ale widzisz, zawsze to łapki do pocałowania podstawić można, a gawiedx przekonana, ze seminarium oczyszcza z siedmiu grzechów głównych, pierworodnych, jakich chcesz - słucha z otwartą gębą wszystkiego co gadasz. a i wojenką serce nacieszyć można i żołnierzyków pobłogosławic, czasy mlodości powspominać....

Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę! - Witkacy
Thorvoy (6588 punktów)
>Ale widzisz, zawsze to łapki do pocałowania podstawić można, a gawiedx przekonana, ze seminarium oczyszcza z siedmiu grzechów głównych, pierworodnych, jakich chcesz - słucha z otwartą gębą wszystkiego co gadasz. a i wojenką serce nacieszyć można i żołnierzyków pobłogosławic, czasy mlodości powspominać....

Eh, szkoda gadać. Dla większości polskiej starszyzny księża to osoby nietykalne. Spróbuj powiedzieć coś złego na jakiegokolwiek księdza w obecności moherowej babuleńki. Z pewnością graniczy zjechanie Cię z góry na dół, oraz nakaz pomodlenia się o wiarę.
Myflowers (2721 punktów)
>>Ale widzisz, zawsze to łapki do pocałowania podstawić można, a gawiedx przekonana, ze seminarium oczyszcza z siedmiu grzechów głównych, pierworodnych, jakich chcesz - słucha z otwartą gębą wszystkiego co gadasz. a i wojenką serce nacieszyć można i żołnierzyków pobłogosławic, czasy mlodości powspominać....
>Eh, szkoda gadać. Dla większości polskiej starszyzny księża to osoby nietykalne. Spróbuj powiedzieć coś złego na jakiegokolwiek księdza w obecności moherowej babuleńki. Z pewnością graniczy zjechanie Cię z góry na dół, oraz nakaz pomodlenia się o wiarę.

W mojej obecności zawsze mozesz mówic to co myslisz o księżach. Mohairowym beretem w zyciu sie nie shanbiłam krąg moich znajomych tez nie. Ale cóż, uwielbiamy kapelusze(normalne, z filcu nie z aksamitu

Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę! - Witkacy
Thorvoy (6588 punktów)
Dobry kapelusz nie jest zły.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365