 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-01-2007 13:07 | Mariusz | Nirwana? | |
| ugaguga (134 punktów) |
"...czytamy w "Super Expressie".
..
|
|
| martines | > fakty.inte(*)ich-wraca-do-zycia,856143,2943> Co o tym sądzicie?Trochę mnie zatkało... Ale to jeszcze nie udowadnia istnienia supernadnaturalnych sił. Może po prostu jest to możliwe, a my na razie nie umiemy tego wyjaśnić. A tak w ogóle, jeśli chodzi o tego buddystę, to nie od dziś wiadomo, że dla chcącego nic trudnego
|
|
 | | anubis | >Ale to jeszcze nie udowadnia istnienia supernadnaturalnych sił. >Może po prostu jest to możliwe, a my na razie nie umiemy tego wyjaśnić. Wszytko zalezy od tego jak zdefiniujesz sily nadnaturalne. Moze w kosmosie instnieja naturalne sily bedace jego czescia ktore umozliwiaja czynienie takich rzeczy. Przypominam ze ostatnio kosmologom niespodzienke sprawilo odkrycie tzw ciemnej energii ktora odpowiada za przyspieszona ekspansje wszechswiata. Mimo to uwazam ze do tej rewelacji nalezy podejsc z wiekszym sceptycyzmem- o tym wydarzniu doniosl "nieznany swiat" ktory jest gateza raczej malo wiarygodna.
|
|
|  | | Władek Lichacz (2050 punktów) | Też rewelacja! Raptem jeden człowiek, a przecież jest księga, która podaje, że setki grobów się otworzyło i byli zmarli pomaszerowali do miasta. Młody wtedy byłem, dziecko jeszcze i dlatego nawet zastanawiałem się: Co się z nimi stało? Wszyscy po raz drugi poumierali?
Jedna św. katolicka spowodowała, że 128 osób zmartwychwstało! Ta to chociaż zasłużyła sobie na to, aby świętą zostać. (Co do liczby, to nie jestem pewny. Ale było ich ponad setkę.)
|
|
 | | Korla | Ano od zawsze powtarzam iz moga istniec sily ktorych jeszcze nie znamy niestety racjonalista jest takim serwisem ktory uznaje tylko odkryte,mysli ze juz nic nowego nas nie moze spotkac...
|
|
 | | unbored007 | > Ale to jeszcze nie udowadnia istnienia supernadnaturalnych sił.Mi się wydaje, że to nie jest "supernadnaturalna siła". Z tego co wyczytałem w mądrej literaturze wydaje mi się to za możliwe. Kiedy medytujesz, nic nie potrzebujesz, bo nic nie robisz... > Mnich, który od kilkunastu lat przebywał w samotności, medytując w pozycji lotosu, naraz pewnego dnia po prostu przestał oddychać.Może, kiedy uznano go za martwego, był jeszcze żywy... Czytałem, że podczas medytacji mnisi mogą wstrzymać oddech na bardzo długo, a ich organizm nie potrzebuje tyle tlenu ile podczas wysilku fizycznego. Podczas medytacji mięśnie nie pracują, serce wolniej bije, krew wolniej płynie, a mózg inaczej pracuje. > A tak w ogóle, jeśli chodzi o tego buddystę, to nie od dziś wiadomo, że dla chcącego nic trudnego Z tym mogę się zgodzić z czystym sumieniem, bo poprzednich rzeczy nie mogę być pewny...  A czy słyszał ktoś z Was o tym 16-letnim chłopaku w Indiach(chyba w Indiach... ;P), który medytuje już od kilku miesięcy pod jakimś drzewem i nie przyjmuje pokarmów? Ostatnio oglądałem o tym dokument w telewizji, ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tym...
|
|
| lipschitz (1674 punktów) | Prawdopodobnie za dużo nielegalnego spirytusu wypito
|
|
| placownik (17853 punktów) |
Rewelacja nie pierwszej świeżości. W rosyjskim serwisie newsru.com można było ją znaleźć 5 grudnia 2005 r. A podpis pod zdjęciem tam zamieszczonym głosi, że rzecz cała miała miejsce 11 września 2002 r. Widać przyszedł czas, aby i polskie brukowce doniosły o tej sensacji, którą światowe tabloidy pasjonują się już ponad cztery lata. Tylko dlaczego zaśmiecać tą "wiadomością" forum Racjonalisty? Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
 | | Mariusz | W takim razie czemu to potwierdza uniwerek w Moskwie?
|
|
|  | | maciek (1053 punktów) | >W takim razie czemu to potwierdza uniwerek w Moskwie? Czy ten sam który dał doktorat Lepperowi ?
|
|
|  | | Hehehe | > W takim razie czemu to potwierdza uniwerek w Moskwie?Odpowiedź jest banalna -łapówka albo opętanie przez pseudonaukę  .
|
|
|  | | Balkowski | >W takim razie czemu to potwierdza uniwerek w Moskwie? Zdziwiłbyś się jakbyś sobie poszukał co smaczniejszych rewelacji potwierdzanych przez uniwerki. Zresztą co tam uniwerki, nawet w nagrodach Nobla uchowały się niezłe rodzynki...
|
|
|  | | Lesław Cymer (497 punktów) | > W takim razie czemu to potwierdza uniwerek w Moskwie?Odnośnie poważnych wyższych uczelni i pseudonauki także z nich wypływającej polecam zainteresowanym ciekawy blog: mlodyfizyk.blox.pl
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|