Racjonalista - Strona głównaDo treści
Judasz

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
01-11-2005 00:06Totus (1201 punktów)Judasz
Tak oto sekundy dzielą nas do pierszego w dziejach epoki Jezusa Racjonalisty Święta Dusz. 01.11.2005 0:00:01 czasu środkowoeuropejskiego pragnę zachęcic Was do refleksji nad Judaszem, umiłowanym uczniem Jezusa Chrystusa, który dał dowód miłości swemu Panu płacąc zań cenę bardzo wysoką. 2000 lat kłamstwa i opluwania jego pośmiertnego wizerunku zdrajcy ciążą na Nas wszystkich i zło to jeszcze musi się wypełnic do końca czasów Apokalipsy. O czym piszę i co chcę przekazac znajdziecie Państwo w moim rozwinięciu wątku. Zapraszam.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Totus (1201 punktów)
W świecie idei jakże łatwo zgubic drogę jeśli zabiorą Ci przewodnika jakim jest Twój własny rozum. Jeśli więc Ewangelia oświeci Go, co było celem mistrza, będziesz mógł rozstrzygac we własnym sumieniu to co ślepi próbowali narzucac innym nie patrząc na losy przyszłych pokoleń, wszak dla nich niebo istnieje poza światem, a oni mają do niego klucze. Czyjże więc jest ten pośmiertny raj? Czy pragnąc takiego to wyrzec się człowieczeństwa, obarczjąc Cię krzyżem, którego nie potrafisz udźwignąc? Mówią a sami nie czynią. Za grzechy ojców obarczają Cię winą.
________________
-Judaszu - rzekł mistrz - miłujesz mnie?
--Tak, Panie, po tym co mi pokazałeś i poznawszy pierwszy owoc Twojego miłosierdzia, mój pełzający ku światłu umysł, jakże mógłbyś mnie o to pytac?
-Wspomnij co mówiłem o swojej misji którą zlecił mi Ten, który jest w niebie, Ojciec mój.
--Zaiste, Panie zapowiedziałeś śmierc swoją. Oto idziemy do Jerozolimy, tam zostaniesz wydany arcykapłanom i uczonym w Piśmie. Oni skażą Cię na śmierc i wydadzą poganom na wyszydzenie, ubiczowanie i ukrzyżowanie.
-Więc słuchałeś co rzekłem i boli Cię to i nie śpisz jak pozostali.
--Łza, którą widzisz, płynąca z oka mego, to słabośc i smutek, że to się stac musi, ale ja jestem tylko miłującym Cię uczniem i zrobię co mi zlecisz...
________________

Promień wirtualnego słońca znów padł na oblicze tej Ziemii,
Jak łza miłości, która nie boi się niczego
Jak człowiek, który dla niej gotów jest na potępienie.
Kontrast (1042 punktów)
Witam!
>-Judaszu(...) Promień wirtualnego słońca znów padł na oblicze tej Ziemii,
>Jak łza miłości, która nie boi się niczego
>Jak człowiek, który dla niej gotów jest na potępienie.
Coraz dziwniejsze rzeczy piszesz...
Czy w ogóle o coś tu chodzi, czy tylko piszesz, aby coś napisać? Bo już nie wiem.


Bóg jest miłością
Totus (1201 punktów)
Witam.
Kim jest dla Ciebie Judasz?
Jak oceniasz jego czyn?

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365