Racjonalista - Strona głównaDo treści
Klątwa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-05-2006 18:55kasper (153 punktów)Klątwa
Data: 11 maj 2006
Miejsce: park
Czytam gazetę w ciszy i spokoju. Ptaszki ćwierkają, lekki wiatr kołysze drzewami, słoneczne promienie obmywają mą twarz. Można rzec: upragniona utopia.
Aż tu nagle. Słyszę za plecami: "daj powróżę Ci z ręki". Obróciwszy się spostrzegłem starszą kobietę z psem. Po wyglądzie rozpoznałem Cygankę. Moja odpowiedz, szybka i zwięzła: "nie dzięki".
Na to Cyganka: " to daj 2 zł cygance, a będziesz bogaty".
Odp.: " nie dam, bo nie mam".
Po szybkiej wymianie usłyszałem treść klątwy. W skrócie: do końca życia będę bez pieniędzy.
Co ja biedny zrobię? Na dodatek to nie mój pierwszy raz. To druga klątwa na moim koncie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

qazad
>Data: 11 maj 2006
>Miejsce: park
>Czytam gazetę w ciszy i spokoju. Ptaszki ćwierkają, lekki
>wiatr kołysze drzewami, słoneczne promienie obmywają mą
>twarz. Można rzec: upragniona utopia.
>Aż tu nagle. Słyszę za plecami: "daj powróżę Ci z ręki".
>Obróciwszy się spostrzegłem starszą kobietę z psem. Po
>wyglądzie rozpoznałem cygankę. Moja odpowiedz, szybka i
>zwięzła: "nie dzięki".
>Na to cyganka: " to daj 2 zł cygance, a będziesz bogaty".
>Odp.: " nie dam, bo nie mam".
>Po szybkiej wymianie usłyszałem treść klątwy. W skrócie: do
>końca życia będę bez pieniędzy.
>Co ja biedny zrobię? Na dodatek to nie mój pierwszy raz. To
>druga klątwa na moim koncie.
>

być może pierwsza się sprawdziła, skoro nie mialeś dwóch złotych dla cyganki, haha
kasper (153 punktów)
>>być może pierwsza się sprawdziła,

Pierwsza dotyczyła potomstwa.

>skoro nie mialeś dwóch złotych dla cyganki,

Drobne miałem. Ale szczerze mówiąc wole dołożyć potrzebującemu na piwo lub bułkę.
Kieruje się przy tym stwierdzeniem: "mi nikt nie daje, więc czemu ja mam dawać".
Gosia (9452 punktów)

>Drobne miałem.>
No to trzeba było bidulę wesprzeć...Nie pomyślałeś,że być może sama była ofiarą takowej klątwy, skoro biegała po parku za drobnymi?
Pozdrawiam.
jeyes (2281 punktów)
(zablokowany)
Cyganka cię ocyganiła. Bez sensu byłoby rzucać klątwę "braku pieniędzy", gdy chce się je wyciągać od ludzi
Osieł (106 punktów)
A później słyszy się w telewizji, że ludzie nie lubią Romów (bo określenie "Cygan" jest podobno politycznie niepoprawne). Jak widać nie wszyscy ich przedstawiciele dają się lubić.
kariota (60 punktów)
>Data: 11 maj 2006
>Miejsce: park
>Czytam gazetę w ciszy i spokoju. Ptaszki ćwierkają, lekki
>wiatr kołysze drzewami, słoneczne promienie obmywają mą
>twarz. Można rzec: upragniona utopia.
>Aż tu nagle. Słyszę za plecami: "daj powróżę Ci z ręki".
>Obróciwszy się spostrzegłem starszą kobietę z psem. Po
>wyglądzie rozpoznałem Cygankę. Moja odpowiedz, szybka i
>zwięzła: "nie dzięki".
>Na to Cyganka: " to daj 2 zł cygance, a będziesz bogaty".
>Odp.: " nie dam, bo nie mam".
>Po szybkiej wymianie usłyszałem treść klątwy. W skrócie: do
>końca życia będę bez pieniędzy.
>Co ja biedny zrobię? Na dodatek to nie mój pierwszy raz. To
>druga klątwa na moim koncie.
na mnie srednio raz w tygodniu ktos rzuca klatwy ha ha ha

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365