Racjonalista - Strona głównaDo treści
FAIR TRADE

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
15-05-2006 10:25skóra (112 punktów)FAIR TRADE
Witam. Właśnie na portalu o2 znalazłem artykuł o inicjatywie Fair trade-sprawiedliwy handel. Co sądzicie o akcji? Czy PSR powinien się właczyć do niej, czy może ograniczyć do medialnego poparcia? A może nic nie robić?
Uważam ze powinniśmy wesprzeć nie tylko medialnie, jako że wartości humanistyczne (humanitarne?), tzn pomoc innym jest immanentną cechą racjonalistów, ateistów (it's me ) i wszystkich raczej zdrowo, niedogmatycznie, fundamentalistycznie myślących. Vlepki będą przydatne, ulotki informujące gdzie można się zaopatrzyć w takie produkty

Pzodrawiam VIVE L'LIBRE
OMNIS SAPERE AUDE

www.sprawiedliwyhandel.pl/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

krutki (1550 punktów)
>Właśnie na portalu o2 znalazłem artykuł o inicjatywie Fair trade-sprawiedliwy handel.
Czy mógłbyś podać link?

Niestety niewiele wiem o takiej akcji, ale jakiś czas temu poruszył mnie, bardzo ciekawy zresztą, artykuł z Przekroju Adama Leszczyńskiego pt. Zrobieni w kakao, z którego można dowiedzieć się nieco na temat Fair Trade. Autor wnioskuje, że w Polsce do tego jeszcze trochę czasu...


"For ever we will be what we want to be" *** Ośrodek Trójmiejski
Balkowski (5685 punktów)
Ja tam pozostanę na razie sceptyczny co do tej akcji. Kiedyś rozmawiałem o tym (i o innych mniej lub bardziej skutecznych typach pomocy dla Trzeciego Świata) z pewną panią z Afryki, a chociaż nie powtórzę już dokładnie szczegółów to ogólnie chodziło mniej więcej o to co w artykule podanym przez krutkiego. Żeby nie było że się akurat czepiam "fair trade" to dodam że wg znajomej w większości tego typu akcji spora część pary idzie w gwizdek, a są nawet takie formy "pomocy" które w zasadzie są szkodliwe dla krajów którym się pomaga...

Swoją drogą, w Holandii (gdzie jest to w miarę popularne) ceny większości produktów "fair trade" są tak wyśrubowane że można się zdziwić czemu po paru latach takiej akcji trzeba jeszcze komukolwiek pomagać ...

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365