 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-02-2009 11:43 | efekto (-29 punktów) | Zagadka dla Ateistow
-16 na 32 | Poniedzialek 7:00 Katolik wstaj i mysli o kawie Ateista otwiera oczy i mysli o tym ze gdy on spal watykan rekoma swych wiernych slug okrada miliony ciemnych wiernych. Wtorek 16:30 Katolik zastanawia sie czy po pracy pujsc z kumplami na piwo, poczytac ksiazke, czy moze isc do kina. Ateista rozwaza czy ciemnie bezrozumne spoleczenstwo jest w stanie pojac madrosci ateizmu i odrzucic wszechobecna wladze kosciola oraz ich slug molestujacych dzieci. Dzien wyplaty Katolik stwierdza ze czliowiek ma albo prace albo pieniadze i czasrozejzec sie za jakims interesem do rozkrecenia. Ateista wyglasza monolog o historycznych przykladach wyzysku ludzi przez kosciol oraz o koniecznosci redystrybucji dobr kleru co powiekszy zamoznosc spoleczna oraz da szanse ludzia na lepsze poznawanie samego siebie. Czwartek 18:00 Katolik zastanawia sie czy jutro nie zebrac znajomych i nie skoczyc na piwo, oraz mysli o tym ze szkoda ze piatek to dzien postny. Ateista przez godzine na forum internetowym udowandnia ze kosciol jest instytucja przestarzala a wierni to nic innego jak ciemna masa wykorzystywana przez kler. Sobota rano katolik cierpi jego cialo przypomina jego jaz rozpada, poruszanie sprawai mu bol glowa niczym wielka beczka soli ciazy ku ziemi, swiatlo razi mysli nie da sie zlapac ani ujac w jedna calosc, a mazeniem jest klin, kiedy ON odpuszcza katolik starajac sie sklecic mysl w jedno zdanie zastanawia sie czy to bog wymslil wino a djabel synfrom dnia nastepnego. Ateista w wypiekami na twrarzy szpera po internecie w poszukiwaniu tekstow ktore umocnily by go w walce ciemnym kosiolem i ta banda oszolomow jego slug. Niedziela Rano Katolik przeruwa na chwile czytanie Uberto Eco i zastanawia sie czy pujsc do kosciola czy moze polezec w lozku. Ateista wyglasza referat nad wyzszascia umyslu racjonalnego nad religijnym
Zagadka: Dlaczego ten tekst jest dla ateistow duzo cenniejszy niz 90% artykulow zamieszczonych na tym portalu???
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
9 na 13 | Kelly (2051 punktów) | > Poniedzialek 7:00> Katolik wstaj i mysli o kawie> Ateista otwiera oczy i mysli o tym ze gdy on spal watykan rekoma swych wiernych slug okrada miliony> ciemnych wiernych.> Wtorek 16:30> Katolik zastanawia sie czy po pracy pujsc z kumplami na piwo, poczytac ksiazke, czy moze isc do> kina.> Ateista rozwaza czy ciemnie bezrozumne spoleczenstwo jest w stanie pojac madrosci ateizmu i> odrzucic wszechobecna wladze kosciola oraz ich slug molestujacych dzieci.> Dzien wyplaty> Katolik stwierdza ze czliowiek ma albo prace albo pieniadze i czasrozejzec sie za jakims interesem> do rozkrecenia.> Ateista wyglasza monolog o historycznych przykladach wyzysku ludzi przez kosciol oraz o> koniecznosci redystrybucji dobr kleru co powiekszy zamoznosc spoleczna oraz da szanse ludzia na> lepsze poznawanie samego siebie.> Czwartek 18:00> Katolik zastanawia sie czy jutro nie zebrac znajomych i nie skoczyc na piwo, oraz mysli o tym ze> szkoda ze piatek to dzien postny.> Ateista przez godzine na forum internetowym udowandnia ze kosciol jest instytucja przestarzala a> wierni to nic innego jak ciemna masa wykorzystywana przez kler.> Sobota rano> katolik cierpi jego cialo przypomina jego jaz rozpada, poruszanie sprawai mu bol glowa niczym> wielka beczka soli ciazy ku ziemi, swiatlo razi mysli nie da sie zlapac ani ujac w jedna calosc, a> mazeniem jest klin, kiedy ON odpuszcza katolik starajac sie sklecic mysl w jedno zdanie zastanawia> sie czy to bog wymslil wino a djabel synfrom dnia nastepnego.> Ateista w wypiekami na twrarzy szpera po internecie w poszukiwaniu tekstow ktore umocnily by go w> walce ciemnym kosiolem i ta banda oszolomow jego slug.> Niedziela Rano> Katolik przeruwa na chwile czytanie Uberto Eco i zastanawia sie czy pujsc do kosciola czy moze> polezec w lozku.> Ateista wyglasza referat nad wyzszascia umyslu racjonalnego nad religijnymPiątek, 11:50 Purysta językowy zaczyna rytualne lamentowanie z powodu degeneracji języka polskiego w Internecie. Brak polskich liter jeszcze bym przecierpiała, ale "pujście na piwo" mnie przerosło. > Dlaczego ten tekst jest dla ateistow duzo cenniejszy niz 90% artykulow zamieszczonych na tym portalu???Proste  . Pytanie jest podchwytliwe, bo ten tekst nie jest dla ateisty cenniejszy niż 90% zawartości Racjonalisty. Nie wiem tylko, skąd go wziąłeś i po co wstawiłeś na to forum.
|
|
 | -5 na 9 | efekto (-29 punktów) | > >Poniedzialek 7:00> >Katolik wstaj i mysli o kawie> >Ateista otwiera oczy i mysli o tym ze gdy on spal watykan rekoma swych wiernych slug okrada miliony> >ciemnych wiernych.> >Wtorek 16:30> >Katolik zastanawia sie czy po pracy pujsc z kumplami na piwo, poczytac ksiazke, czy moze isc do> >kina.> >Ateista rozwaza czy ciemnie bezrozumne spoleczenstwo jest w stanie pojac madrosci ateizmu i> >odrzucic wszechobecna wladze kosciola oraz ich slug molestujacych dzieci.> >Dzien wyplaty> >Katolik stwierdza ze czliowiek ma albo prace albo pieniadze i czasrozejzec sie za jakims interesem> >do rozkrecenia.> >Ateista wyglasza monolog o historycznych przykladach wyzysku ludzi przez kosciol oraz o> >koniecznosci redystrybucji dobr kleru co powiekszy zamoznosc spoleczna oraz da szanse ludzia na> >lepsze poznawanie samego siebie.> >Czwartek 18:00> >Katolik zastanawia sie czy jutro nie zebrac znajomych i nie skoczyc na piwo, oraz mysli o tym ze> >szkoda ze piatek to dzien postny.> >Ateista przez godzine na forum internetowym udowandnia ze kosciol jest instytucja przestarzala a> >wierni to nic innego jak ciemna masa wykorzystywana przez kler.> >Sobota rano> >katolik cierpi jego cialo przypomina jego jaz rozpada, poruszanie sprawai mu bol glowa niczym> >wielka beczka soli ciazy ku ziemi, swiatlo razi mysli nie da sie zlapac ani ujac w jedna calosc, a> >mazeniem jest klin, kiedy ON odpuszcza katolik starajac sie sklecic mysl w jedno zdanie zastanawia> >sie czy to bog wymslil wino a djabel synfrom dnia nastepnego.> >Ateista w wypiekami na twrarzy szpera po internecie w poszukiwaniu tekstow ktore umocnily by go w> >walce ciemnym kosiolem i ta banda oszolomow jego slug.> >Niedziela Rano> >Katolik przeruwa na chwile czytanie Uberto Eco i zastanawia sie czy pujsc do kosciola czy moze> >polezec w lozku.> >Ateista wyglasza referat nad wyzszascia umyslu racjonalnego nad religijnym> Piątek, 11:50> Purysta językowy zaczyna rytualne lamentowanie z powodu degeneracji języka polskiego w Internecie.> Brak polskich liter jeszcze bym przecierpiała, ale "pujście na piwo" mnie przerosło.> >Dlaczego ten tekst jest dla ateistow duzo cenniejszy niz 90% artykulow zamieszczonych na tym portalu???> Proste . Pytanie jest podchwytliwe, bo ten tekst nie jest dla ateisty cenniejszy niż 90% zawartości Racjonalisty. Nie wiem tylko, skąd go wziąłeś i po co wstawiłeś na to forum.> Bylo by nudno gdyby mnie nie bylo  poto tu jestem a co do wartosci tekstu to zastanow sie jeszcze raz
|
|
 | 22 na 24 | plodzien (7378 punktów) | W niedzielę pujć lepiej do kościułka i żuć na tacę w intencji rozwionzania zagatki, skąt taki niełuk sie tu wzion.
|
|
 | 2 na 2 | pastefqa (127 punktów) | > tak, czy inaczej - przed "pujściem" na piwo - naucz się komentować (albo w ogóle tego nie rób) - choć celnie - czyta się makabrycznie... (byłoby!)
|
|
7 na 7 | stilgar (7322 punktów) | Zabawny tekst, tylko ortografie by pasowało poprawić.
I co lepsze, jest w tym sporo prawdy - ateisci (przynajmniej z tego forum ) znacznie więcej czasu spędzają na analizowaniu prawd wiary i wpływu Kościoła na społeczeństwo niż sami katolicy...
|
|
 | 5 na 5 | Kelly (2051 punktów) | > I co lepsze, jest w tym sporo prawdy - ateisci (przynajmniej z tego forum ) znacznie więcej czasu spędzają na analizowaniu prawd wiary i wpływu Kościoła na społeczeństwo niż sami katolicy...Własnie dlatego, że ludzie zastanawiają się i analizują, istnieje ateistyczna wizja świata. A ten tekst razi moje uczucia areligijne i racjonalistyczne  .
|
|
|  | -9 na 11 | efekto (-29 punktów) | > >I co lepsze, jest w tym sporo prawdy - ateisci (przynajmniej z tego forum ) znacznie więcej czasu spędzają na analizowaniu prawd wiary i wpływu Kościoła na społeczeństwo niż sami katolicy...> Własnie dlatego, że ludzie zastanawiają się i analizują, istnieje ateistyczna wizja świata. A ten tekst razi moje uczucia areligijne i racjonalistyczne .> No to fajnie ale ten tekst popelnilem poto rzeby razil. dlatego tak wielka jego wartosc dla ateistow
|
|
| |  | 1 na 1 | stilgar (7322 punktów) |
> No to fajnie ale ten tekst popelnilem poto rzeby razil.> dlatego tak wielka jego wartosc dla ateistow  Zacznij może razić czymś poza złą ortografią? (minus za orty)
|
|
| | |  | -6 na 10 | efekto (-29 punktów) | > >No to fajnie ale ten tekst popelnilem poto rzeby razil.> >dlatego tak wielka jego wartosc dla ateistow  > Zacznij może razić czymś poza złą ortografią? (minus za orty)Co do ortografi to masz zupelna racje potwierdzam moja jest poprostu koszmarna  ale cuz taki juz jestem
|
|
| | | |  | 3 na 5 | aenigma (455 punktów) | > Co do ortografi to masz zupelna racje potwierdzam moja jest poprostu koszmarna  > ale cuz taki juz jestem  Przyznaj się: robisz te błędy umyślnie? Normalnie nie czepiam się o ortografię i interpunkcję, ale nie wierzę, by jakakolwiek myśląca osoba w dobie ogólnodostępnych sprawdzaczy pisowni wykazywała się aż taką ignorancją ortograficzną.
|
|
| | | |  | 15 na 17 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | > ale cuz taki juz jestem  Czasem, zamiast do kościoła, lepiej jest pójść do szkoły... No, cóż...
fides ex necessitate esse non debet
|
|
| | | | |  | 14 na 14 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | >Czasem, zamiast do kościoła, lepiej jest pójść do szkoły... No, cóż...
Właśnie przed chwilą otrzymałem za ten właśnie post "minusa". I to od osoby, po której bym się go najmniej spodziewał. Od Teresy.
Z wielkim zainteresowaniem czytam Jej posty, z satysfakcją stwierdzam, że ich poziom intelektualny poszedł znacznie w górę w ciągu ostatnich kilku lat (nie śmiem sobie przypisywać zasług w tym względzie, chociaż może jakąś cegiełkę... malutką taką...). Ale żeby aż tak??? Ja prawie wszystko rozumiem. Fanatyzm religijny też się staram pojąć. Ale, żeby popierać skrajne nieuctwo?!!!
To tylko kler potrafi, bo to w jego interesie leży, aby naród był ciemny jak tabaka w rogu. ( Teresa, prawdopodobnie, jest siostrą zakonną.)
Tylko, droga Teresko, analfabeci w równym stopniu kompromitują nas (ateistów i agnostyków) jak i was (teistów)!
Więc może jednak naprawdę lepiej jest pójść najpierw do szkoły (najlepiej laickiej), a później (ewentualnie) do kościoła. Chociażby po to, aby tego Kościoła nie kompromitować!!!
fides ex necessitate esse non debet
|
|
|  | 6 na 6 | stilgar (7322 punktów) |
> Własnie dlatego, że ludzie zastanawiają się i analizują, istnieje ateistyczna wizja świata. A ten tekst razi moje uczucia areligijne i racjonalistyczne .IMHO jedyne co ten tekst może razić to uczucia ortograficzne  Bez przesady, nie mów, że twój ateizm/racjonalizm jest tak delikatny, że taki tekst go może urazić?
|
|
|  | 2 na 4 | RealityWeaver (355 punktów) | > Własnie dlatego, że ludzie zastanawiają się i analizują, istnieje ateistyczna wizja świata.Zabawne, że kiedyś dokładnie z tego powodu powstała religijna wizja świata. Tyle że wtedy ludzie mieli mniej danych
|
|
 | 9 na 9 | Marcinlet (1935 punktów) | >I co lepsze, jest w tym sporo prawdy - ateisci (przynajmniej z tego forum ) znacznie więcej czasu spędzają na analizowaniu prawd wiary i wpływu Kościoła na społeczeństwo niż sami katolicy...
Kryminolodzy też poświęcają więcej czasu na analizowanie przestępstw niż sami przestępcy.
|
|
7 na 7 | gruca (217 punktów) | Z tego tylko wynika, że Ateiści są Ateistami, ponieważ więcej wiedzą o religiach oraz bardziej są nimi zainteresowani niż wierzący, którzy jak wynika z opisu wolą pić piwo. To w sumie: Nihil Novi.
|
|
| Ingles89 | Nie można uogólniać. Osobiście nic nie mam do wierzących - chcą, niech wierzą, wolny wybór. Choć jestem ateistą. I prawdę mówiąc denerwują mnie trochę ateiści-krzykacze, których chyba głównym celem w życiu jest głoszenie jedynej prawdy o tym, jacy to naiwni są wierzący i jak dają się wykorzystywać <ok>
|
|
 | 1 na 1 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> Osobiście nic nie mam do wierzących - chcą, niech wierzą, wolny wybór.Zgadzam się z Tobą. > I prawdę mówiąc denerwują mnie trochę ateiści-krzykacze, których chyba głównym celem w życiu jest głoszenie jedynej prawdy o tym, jacy to naiwni są wierzący i jak dają się wykorzystywaćJeżeli chodzi o mnie, to jestem przede wszystkim racjonalistą. Mój ateizm jest, jakbym to określił, cechą drugorzędną. Nie chciałbym nikogo obrazić, ale ateiści-krzykacze, jak ich określasz, przypominają mi trochę Palestyńczyków - chorych z nienawiści, sfrustrowanych i bezradnych wobec potęgi Izraela. Pozostaje jedynie walenie głową w mur...  Pozdrawiam - Zbyszek  P.S: Zaloguj się - nikt nie zrobi Ci krzywdy a ja z przyjemnością dam Ci plusa.
Prawda jest jedna.
|
|
|  | 2 na 2 | chatan (107 punktów) |
> Nie chciałbym nikogo obrazić, ale ateiści-krzykacze, jak ich określasz, przypominają mi trochę Palestyńczyków - chorych z nienawiści, sfrustrowanych i bezradnych wobec potęgi Izraela.> Pozostaje jedynie walenie głową w mur...hej nie uogólniajmy  ...bliski wschód, to jest nieco bardziej skomplikowana sprawa, niż tylko chora nienawiść ze strony Palestyńczyków..chora nienawiść jest zarówno z jednej jak i z drugiej strony...jak nazwać nielegalne osadnictwo ze strony ortodoksów.., czy bombardowania bezbronnych osiedli palestyńskich, które są tylko tyle winne, że jacyś kolejni kretyni...(przepraszam za słowo) z Hamasu np. z tychże osiedli wystrzelili rakiety w kierunku także bezbronnych osiedli, niczemu winnych żydów, którzy cały ten konflikt mają mówiąc kolokwialnie gdzieś...powtórzę więc winna jest jedna i druga strona, chora nienawiść jest z jednej jak i drugiej strony.. nie mówmy więc osobno - ani o winie Żydów, ani o winie Palestyńczyków.. przepraszam, że poruszyłem wątek w miejscu, nie do tego przeznaczonym..., ale nie mogłem nie poruszyć...
|
|
7 na 9 | Pabloss (4221 punktów) | Podziwiam Cię kolego, gdyż gdybym był takim katolikiem jak, ty to w życiu nie chciałoby mi się pisać tak długaśnego postu do marnych ateistów. Po co sobie zadawać trud i kierować "boże słowa" do kogoś, kto według nauki kościoła nie jest wart jego uwagi. Tym bardziej należy Ci się brawo za to, że używając ogromu znaków w ogóle nic sensownego nie napisałeś - do tego trzeba mieć talent i to ci się udało. Myślę, że jak pogadasz z Chołownią to może w II edycji programu "Mam talent" wystąpisz wspólnie z nim. Tak trzymaj i pisz dalej na tym forum, gdyż do życia potrzebujemy świeżej, dziewiczej katolickiej krwi, a tyś idealny kandydat do "pożarcia"
|
|
 | 1 na 1 | Satyr (4285 punktów) | > Po co sobie zadawać trud i kierować "boże słowa" do kogoś, kto według nauki kościoła nie jest wart jego uwagi.Protestuję po dwakroć: 1. Słowa Boże są nienaganne ortograficznie. 2. Kościół nie uważa, że ateista nie jest wart jego uwagi.
|
|
 | 4 na 4 | Pabloss (4221 punktów) | Pani Tereso (2000 ileś tam punktów) jak się wlepia komuś minusa to warto czasami dodać jakiś komentarz aby delikwent wiedział gdzie zwalił, bo dzieki temu można pewne rzeczy korygować i się uczyć na błędach. Na wlepianie minusów bez słowa komentarzy mogą sobie pozwolić amatorzy forum ale Pani mająca tych kilka tysięcy punktów i prawie 4 letni staż na forum powinna więcej dać od siebie. pozdrawiam.
|
|
|  | 2 na 2 | Gosia (9452 punktów) | Jako że nie ma we mnie łaski wiary wszystkie plusy "wyrównujące" dałam na pohybel teistom. Jeju, ale jestem wredna!  (  )
|
|
| | |  | | Gosia (9452 punktów) | > e-tam, nie przejmuj się....szkoda łez wylewać  Naści "+" za pociechę.
|
|
 | 3 na 3 | Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów) | > Tak trzymaj i pisz dalej na tym forum, gdyż do życia potrzebujemy świeżej, dziewiczej katolickiej krwi, a tyś idealny kandydat do "pożarcia"  Podzielisz się ze mną? Także jestem ateistą wampirem. Może, biorąc przykład ze Świętej Inkwizycji, zamiast katolików palić na stosie (nieekologicznie, za dużo CO2) będziemy z nich wysysać krew, mniam , mniam! Zrobimy im tym ogromną przysługę. Jako męczennicy za wiarę powędrują prosto do nieba.
|
|
|  | | Pabloss (4221 punktów) | Twój pomysł warto wziąść pod uwagę, lecz bym go troszkę zmodyfikował. Osobiście uważam, że nie warto wysysać całej krwi z katolika, gdyż zarzucą nam, że jesteśmy wyposzczeni. Lepiej więc sączyc ją niczym dobre francuskie wino - raz na jakiś czas w małych porcjach. Nie sztuką jest wyrżnąć w pień naszych żywicieli, ale co zrobić później??? - przerzucimy się na fasolę lub kapustę? Racjonalizm w tym wypadku nasuwa odpowiedź - pij mniej aby żywiciel starczył na dłużej. Pozdrawiam
|
|
4 na 4 | Marzenka (546 punktów) | Jestem ateistką. Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela rano: bez kawy ani rusz - genetycznie niskie ciśnienie mam, więc bez niej to bym głową klawiaturę rozbiła. W tygodniu standardowo myślę o pracy, obiedzie, sprzątaniu itp. w weekendy chętnie się rozerwę.
Nad fenomenem wiary i religii zaczynam się zastanawiać kiedy widzę taki piękny post jak Twój. Minus za ortografię
|
|
1 na 1 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
Doskonały tekst, nadaje się do kabaretu. Masz talent i poczucie humoru(o ile to Ty jesteś autorem). Daję plusa, serdecznie się uśmiałem. Niestety, mogę dać tylko jednego...  Pozdrawiam - Zbyszek
Prawda jest jedna.
|
|
7 na 7 | Bardzozły (3161 punktów) | Cytat:Zagadka: Dlaczego ten tekst jest dla ateistow duzo cenniejszy niz 90% artykulow zamieszczonych na tym portalu???
Po pierwsze primo - jest dowcipny, a niektórym z nas brakuje poczucia humoru. Po drugie primo - ukazuje prawdziwy obraz: ateisty - mola forumowego i książkowego spędzającego całe dnie na rozmyślaniu nad swoim światopoglądem i rozwijaniu go; katolika który myśli tylko o piciu i zarabianiu kasy, piciu, poszukiwaniu klina i czytaniu Eco od święta(zamiennie z wizytą w kościele). Po trzecie primo - jest to tekst brawurowy, wręcz rewolucyjny pod względem stylistycznym i ortograficznym, a nasze forum jest pod tym względem nieco hmm - skostniałe. Podsumowując: "+" za dowcip i prowokację(ilu dało się nabrać, że to ateista jest obiektem żartu?), mały "-" za wykonanie.
A kiedy przyjdzie Jezus pokażemy mu tabliczkę z kierunkiem na Wieliczkę!
|
|
| Cyngiel (438 punktów) | Jak takie postępowanie katolika się ma do dogmatów, przykazań głoszonych przez kler - hipokryzja
|
|
2 na 2 | R. Grochala (970 punktów) | Napisz o tym powieść. Najlepiej antyutopię. Mówię Ci, będziesz popularniejszy niż Dawkins.
Tylko najpierw przepuść ją przez Worda.
"Nie robi różnicy, czy O'Brien jest przyjacielem czy wrogiem. Z O'Brienem można rozmawiać. Może to, czego człowiek pragnie najbardziej, to nie tyle być kochanym, ile rozumianym." G. Orwell, "Rok 1984"
|
|
| pastefqa (127 punktów) | >Poniedzialek 7:00 ... Szczęściarzu - w poniedziałek rano?
>..."przepuść"...
sorry za moje czepialstwo wlasnie dales mi powod zeby was nienawidzic, pozdro
i jeszcze jedno: ""Nie robi różnicy, czy O'Brien jest przyjacielem czy wrogiem. Z O'Brienem można rozmawiać. Może to, czego człowiek pragnie najbardziej, to nie tyle być kochanym, ile rozumianym." G. Orwell, "Rok 1984" "
...orzeszqrwajapierdole... ...czyjesttuktosktopodzielamojezdanie?...
|
|
 | | R. Grochala (970 punktów) | >>..."przepuść"... > >sorry za moje czepialstwo >wlasnie dales mi powod zeby was nienawidzic, pozdro
Mógłbym odpowiedzieć "my i tak Was kochamy", ale wystarczy... nie ma za co!
BTW, dlaczego "przepuść przez Worda" jest niepoprawnym wyrażeniem?
"Nie robi różnicy, czy O'Brien jest przyjacielem czy wrogiem. Z O'Brienem można rozmawiać. Może to, czego człowiek pragnie najbardziej, to nie tyle być kochanym, ile rozumianym." G. Orwell, "Rok 1984"
|
|
|  | | pastefqa (127 punktów) | ... > BTW, dlaczego "przepuść przez Worda" jest niepoprawnym wyrażeniem?... sjp.pwn.pl/lista.php?co=przepuśćosobiście drażni mnie to, że większość z Was (braci w wierze) używa tego typu słów - nie mając chyba pojęcia o ich znaczeniu rozumiem, że potocznie można wiele - nie jestem też jakimś tam oddanym polskiej mowie humanistą - poza tym napisałem >sorry za moje czepialstwo< - czyli czepiłem się po prostu...
|
|
| |  | 2 na 2 | chatan (107 punktów) | a może jest po prostu tak, iż ateista w przeciwieństwie do katolika nie przyjmuje rzeczywistości bezrefleksyjnie...,stąd jego analiza, dociekania..., których to nie czyni(albo rzadziej to robi)katolik(osoba wierząca)...z tegoż to powodu, iż przyjmuje rzeczy - jak mu wiara nakazuje - na wiarę, przyjmuje dogmaty, które zabijają jego myślenie. nie jest to jednak jego wina, tym jest jego wiara, dlatego uważam, iż czasem niepotrzebna nadmierna nagonka na wiernych, tylko ich odstraszy, niż skłoni do zastanowienia się - czym w zasadzie jest jego wiara..nadmierna krytyka, zamiast rzeczowa dyskusja powoduje, iż budują się wrogie sobie obozy..,mury dzielące stają się coraz wyższe.., możliwość porozumienia - coraz mniejsza.., a przecież można by uratować jeszcze tyle wierzących duszyczek...tyle można by jeszcze sprowadzić na prawą drogę niewiary  ...
|
|
| |  | | R. Grochala (970 punktów) | > sjp.pwn.pl/lista.php?co=przepuść> osobiście drażni mnie to, że większość z Was (braci w wierze) używa tego typu słów - nie mając chyba pojęcia o ich znaczeniu> rozumiem, że potocznie można wiele - nie jestem też jakimś tam oddanym polskiej mowie humanistą - poza tym napisałem >sorry za moje czepialstwo< - czyli czepiłem się po prostu...Nie rozumiem co ma "bractwo w wierze" do używania tego wyrażenia. Obawiam się, że nie zrozumiałeś o co mi chodzi: "przepuść przez Worda" = "wklej tekst do Worda i pozbaw go wszelkich błędów ortograficznych"
"Nie robi różnicy, czy O'Brien jest przyjacielem czy wrogiem. Z O'Brienem można rozmawiać. Może to, czego człowiek pragnie najbardziej, to nie tyle być kochanym, ile rozumianym." G. Orwell, "Rok 1984"
|
|
3 na 3 | Cyrylla (29 punktów) | Cała ta zagadka jest przejaskrawiona, nie da się jednak ukryć, że ateista niejednokrotnie okazuje się rozmyślać o religii więcej niż osoba wierząca. Pamiętam moje przymiarki do zrozumienia istoty wiary, czytanie Biblii, ciekawskie przychodzenie na lekcje z katechetą w podstawówce. Po wielu próbach stwierdziłam, że to nie dla mnie i prędzej uwierzę w UFO niż w jakiegoś bożka. Większość ateistów ma za sobą takie doświadczenia, jednak, co ciekawe: to nie działa w drugą stronę! Chyba nigdy jeszcze nie spotkałam osoby religijnej, która naprawdę starałaby się poznać (w sensie dogłębnym) odmienny punkt widzenia. Moi znajomi przyznają się, że wątpią w sens istnienia instytucji swojego kościoła, odrzucają praktycznie wszystkie dogmaty, biblijną historię powstania świata, naginają religię z jej przykazaniami do własnych potrzeb. Twardo jednak sądzą, że bóg (tak, celowo piszę to słowo małą literą) istnieje, " bo nie może być inaczej". Z drugiej strony wypytują mnie o moje poglądy i argumenty przeciwko jego egzystencji. Kiedy proponuje im się przeczytanie "Boga urojonego", mówiąc, że tam mogą zapoznać się z rzeczowymi odpowiedziami na te pytania, zapierają się rękoma i nogami. Dwudziestoparoletni ludzie mówią, że boją się (sic!) sięgnąć po książkę. Jak gdyby mieli się od niej czymś zarazić. Jako ateistka mogę z całą pewnością stwierdzić, że nie mam obsesji, jak to opisano w powyższej 'zagadce', za to staram się poznać i zrozumieć innych, co nie przeszkadza mi pozostawać przy swoich racjach. Jeśli światopogląd wspomnianego w zagadce katolika jest tak kruchy, że woli się nad nim nie zastanawiać i na wszelki wypadek nie czytać za dużo, to powiedzcie mi, ile to jest warte...? Ot, zagadka
|
|
1 na 1 | CikyFonsz (73 punktów) | Portal racjonalista.pl znalazłem właściwie przez przypadek, a z racji moich ateistycznych poglądów postanowiłem zobaczyć co ciekawego ma do zaoferowania. Jest to pierwszy temat, który przeczytałem i muszę stwierdzić, że jestem w pewnym szoku. To w jaki sposób zostali w tej 'zagadce' ukazani zarówno katolicy jak i ateiści jest dla mnie złym definiowaniem jednych jak i drugich - bo inaczej tego nie potrafię sobie wytłumaczyć.
Ukazany 'katolik' byłby dla mnie osobą bez poglądów, która tylko w sposób statystyczny jest uważana za 'wierzącego' (bo tak się w Polsce z góry zakłada - właściwie nie jest to błędne, ponieważ potężna większość przeszła przez chrzest), zaś nie zastanawia się nad sobą bo nie ma czasu/chęci/nikt mu nie 'pokazał', że można się nad tym zastanawiać. Tak więc byłby to człowiek o wąskich horyzontach.
Co do 'ateisty'... Przedstawiony człowiek o tych poglądach jest pseudofilozofem, którego egzystencja jest podporządkowana kontemplacji świata i agresywnym negowaniu ideologii religijnej. Moja wiedza jest z całą pewnością w znacznym stopniu ograniczona, niemniej uważam, że takich ludzi jest tak na prawdę niewielu, a i oni nie są do końca godni pochwały, bo i po co narzekać na Kościół skoro i tak nie obchodzi to ateisty? Można to niby tłumaczyć tym, że religia nas otacza, że osoby deklarujące, że są nie wierzące, są oceniane jako niemoralne. Ale tak na prawdę jeśli ktoś jest gotowy postępować wbrew powszechnemu stanu rzeczy - a jest też przez siebie oceniany za 'lepszego' bądź inteligentniejszego od tych, którzy 'płyną z nurtem' - powinien się martwić opinią innych?
Także nie zgadzam się z głoszonymi przez ową zagadkę wartościami. I jeśli w rzeczywistości ten temat jest bardziej wartościowy niż 90% z całości to prawdopodobnie trafiłem pod zły adres.
|
|
1 na 1 | farod (132 punktów) | -13 na 27 punktów na 17.02.09 za ten temat, co oznacza, że 20 osób dało minusa a 7 plusa. Są dwie możliwości: albo jest to jakaś genialna prowokacja na której poznali się tylko nieliczni i stąd te plusy, albo na tym forum jest aż 26% (sonda niereprezentatywna) fanatyków katolickich, którzy są gotowi dać plusa w ramach zrobienia ateistom/agnostykom kupy na wycieraczkę.
|
|
| Ela Grabarczyk-Ponimasz (5614 punktów) | >Ateista wyglasza referat nad wyzszascia umyslu racjonalnego nad religijnym >Zagadka: >Dlaczego ten tekst jest dla ateistow duzo cenniejszy niz 90% artykulow zamieszczonych na tym >portalu???
Z przyjemnością wygłoszę referat o wyższości ortograficznej osób posługujących się poprawnie językiem polskim. Ćwiczenie posługiwania się językiem polskim z pewnością uczyni i twój umysł bardziej racjonalnym...
postępuj tak, byś mógł chcieć, aby zasada twego postępowania była prawem powszechnym
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|