Bardzo mnie zainteresowała kwestia polskiej koterii w Watykanie i wpływów jakie obecnie ma tam polski episkopat. Włosi podobno coś piszą o walce koterii itd., ale nie znam języka. Wiadomo, że polski "dwór" w stolicy apostolskiej został jeśli nie zlikwidowany to zdziesiątkowany, ale ćwierć wieku układów nie da się od tak zmienić. Prosiłbym o wypowiedź jakiegoś znawcy tematu albo podanie jakiś adresów, gdzie sprawa jest analizowana (może być po angielsku). |