 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-09-2016 22:02 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Rośnie ksenofobia
4 na 8 | W Niemczech gigantyczny wzrost przestępstw ksenofobicznych, z użyciem przemocy. Od stycznia do połowy września br. odnotowano ponad 1800 przestępstw przeciw obcokrajowcom w tym 507 napaści. W tym czasie doszło do 78 podpaleń i siedmiu zabójstw. - informuje w niemiecki tygodnik "Der Spiegel". Oznacza to wzrost o 100% wobec ubiegłego roku. Jak na tym tle wygląda Polska, która w ostatnich latach przyjęła dużą falę imigracji z Ukrainy? Liczba postępowań wszczętych z powodu przestępstw zmotywowanych nienawiścią rasową, etniczną lub religijną wzrosła z 678 w roku 2014 do 954 w 2015. Oznacza to wzrost o 40%, tyle że ...nie jest to realny wzrost zjawiska, lecz efekt specjalnej polityki policyjnej. Otóż w 2014 Seremet nakazał w wytycznych, by tego rodzaju przestępstwa traktować PRIORYTETOWO. Wskazał m.in. że za wyczerpujące znamię publicznego nawoływania do nienawiści należy uznać nawet skryte sporządzenie tekstu o takim charakterze (anonimowe wpisy na forach). Wytyczne nałożyły też obowiązek wyznaczenia w części prokuratur rejonowych po dwóch prokuratorów do prowadzenia postępowań w sprawach o przestępstwa z nienawiści. Innymi słowy, polskie organa ścigania zostały ukierunkowane i wysłane na odcinek walki z nienawiścią. Dzięki zaangażowaniu sił prokuratorsko-policyjnych w burzliwe dyskusje na forach w statystykach skoczyła skala nienawistnych przestępstw, które wprawdzie i tak są niczym wobec tego, co dzieje się na Zachodzie, jednak pozwalają pisać o tym, jak to rośnie w Polsce faszyzm. W Niemczech w ciągu kilku miesięcy pół tysiąca napaści na cudzoziemców, 78 podpaleń i siedem trupów. Ilu cudzoziemców zginęło w tym czasie w Polsce? Znany jest jeden przypadek Brytyjki, która w czasie nocnej imprezy przesadziła z alkoholem i spadła z mostu Rocha w Poznaniu, ponosząc niestety śmierć. Strasznie ksenofobiczna ta Polska. www.rmf24.(*)epstw-przeciwko-cu,nId,2280175 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 12 Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | > W Niemczech w ciągu kilku miesięcy pół tysiąca napaści na cudzoziemców, 78 podpaleń i siedem trupów.> Ilu cudzoziemców zginęło w tym czasie w Polsce?Rozumiem, że dopóki nie dojdzie w Polsce do zabicia cudzoziemca, to problemu nie widzisz, a wszystkie przypadki pobić są dla ciebie nieistotne, bo w Niemczech jest gorzej. Stosujesz PRL-owską zasadę propagandową "a w Ameryce Murzynów biją", gratuluję. Ukraińców "polscy patrioci" nie biją, bo Ukraińcy nie mają ciemnej skóry, to jest oczywiste dla średnio inteligentnego człowieka. Przemoc wobec cudzoziemców narasta. Polacy dotkliwie pobili uchodźcę z SyriiObcokrajowiec pobity w centrum Gdańska. Jest w śpiączcePobity Pakistańczyk: to była rasistowska napaść. Policja: znalazł się z złym miejscu, w złym czasieZostał pobity, bo sprawca wziął go za Syryjczyka. W rzeczywistości był HindusemW Poznaniu pobito Syryjczyka, wykrzykując rasistowskie hasła. Mężczyzna trafił do szpitala
Moje wątki nt. PiS nie są wynikiem zdziwienia, powstają w celach kronikarskich.
|
|
 | 3 na 5 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >Rozumiem, że dopóki nie dojdzie w Polsce do zabicia cudzoziemca, to problemu nie widzisz, a wszystkie przypadki pobić są dla ciebie nieistotne
Ile było pobić cudzoziemców? W Niemczech od stycznia 507. Mieliśmy choć 5% tego, co za zachodnią granicą? Każda zbrodnia jest zła. Pokazując kontekst pokazuję jak groteskowo jest on w mediach przerysowany.
|
|
|  | 5 na 7 Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | >Ile było pobić cudzoziemców? W Niemczech od stycznia 507. Mieliśmy choć 5% tego, co za zachodnią granicą? Doskonale zdajesz sobie sprawę, że w Polsce jest nieporównywalnie mniej ciemnoskórych niż w innych krajach Europy, i w większości nie są to uchodźcy, a mimo to są atakowani. Nikomu by nie przyszło do głowy pobić człowieka za to, że ma ciemną skórę, gdyby nie był szczuty przez odpowiednią propagandę.
Moje wątki nt. PiS nie są wynikiem zdziwienia, powstają w celach kronikarskich.
|
|
| |  | 5 na 5 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >Doskonale zdajesz sobie sprawę, że w Polsce jest nieporównywalnie mniej ciemnoskórych niż w innych krajach Europy
I cóż z tego, bezsensowne i zupełnie nieuprawnione utożsamianie ksenofobii z rasizmem. Tym bardziej bezsensowne, że Polska nie ma zupełnie żadnych tradycji rasistowskich, W PRZECIWIEŃSTWIE do krajów zachodnich. Polacy są mniej rasistowscy niż np. Niemcy czy Francuzi. Polacy szybciej wybrali czarnego do parlamentu krajowego niż maglowani polityczną poprawnością Niemcy. Polacy nigdy nie urządzali pogromów ani prześladowań ze względu na kolor skóry, w przeciwieństwie do innych krajów europejskich. Twierdzenie, że dziś nagle cudownie się to zmieniło tylko dlatego, że taki surrealizm kształtują media, jest absurdalne. Polacy masowo sprzeciwiają się uchodźcom, ale to nade wszystko dlatego, że to próba narzucanego spraszania gości przez Berlin i Brukselę. Polacy mają pewien problem z ksenofobią, ale dotyczy on głównie białych: Niemców, Rosjan oraz Ukraińców. Wciąż bowiem zbyt świeże są rany po zbrodniach jakie te narody wyrządziły Polakom, stąd i polska ksenofobia. Wobec ciemnoskórych to płytki produkt medialny. To że jakiś czarnoskóry dostał w twarz w Polsce nie jest w żadnym razie przejawem rzekomo dużego polskiego rasizmu, bo w tym samym czasie pewnie dwa razy tyle osób dostało w twarz za to, że są rudzi, a jeszcze więcej zupełnie bez powodu. Od stycznia w Niemczech 500 obcych dostało w twarz. I to jest realne zjawisko.
|
|
| | |  | 10 na 10 | Celecrin (6386 punktów) | > Tym bardziej bezsensowne, że Polska nie ma zupełnie żadnych tradycji rasistowskich, Czego najlepszym przykladem jest wlasnie to Forum z Arminiusem w roli glownej? >To że jakiś czarnoskóry dostał w twarz w Polsce nie jest w żadnym razie przejawem rzekomo dużego polskiego rasizmu, Zgadzam sie z Toba ze w Polsce to zjawisko jest malo zauwazalne, jednak broniac Niemcow nalezy zauwazyc ze 'uchodzcy' nie zmolestowali i zgwalcili nam 1200 kobiet jak w Kolonii, a nie byl to przypadek odosobniony. W Niemczech ludzie boja sie slac dzieci do szkoly, taka jest sytuacja.
Przypadki pobic obcokrajowcow w Polsce nie da sie raczej wytlumaczyc przemoca z ich strony. Z tego co pamietam to miedzy innymi pobito tureckich studentow, Pakistanczyka (wracal z imprezy w polskim kolega), pianiste z Chile (stypendysta ministra kultury ale ma ciemna karnacje), bite i zaczepiane byly tez studentki, jak Turczynka w komunikacji miejskiej. Dostal w morde tez polski profesor bo mowil po niemiecku. Co by sie w Polsce dzialo jakby IS podlozylo gdzies u nas bombe, co jest, jak to Arminius twierdzi, uzasadnione i logiczne
|
|
10 na 12 polepszacz (672 punktów) (zablokowany) |
>W Niemczech w ciągu kilku miesięcy pół tysiąca napaści na cudzoziemców, 78 podpaleń i siedem trupów. >Ilu cudzoziemców zginęło w tym czasie w Polsce? Znany jest jeden przypadek Brytyjki, która w czasie >nocnej imprezy przesadziła z alkoholem i spadła z mostu Rocha w Poznaniu, ponosząc niestety śmierć. >Strasznie ksenofobiczna ta Polska.
Manipulacja danymi. Ilu cudzoziemców przebywa w Niemczech, a ilu w Polsce ?!?! Znaj proporcje, Mocium Panie.
|
|
 | 1 na 1 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Zmiana dynamiki związana jest ze świeżym napływem. A w świeżych danych przyjęliśmy wielką falę cudzoziemców z Ukrainy.
|
|
|  | 6 na 8 polepszacz (672 punktów) (zablokowany) | >. A w świeżych danych przyjęliśmy wielką falę cudzoziemców z Ukrainy.
1) W Polsce Ukraińcy pracują, w Niemczech uchodźcy żyją z soclaju. 2) Ukraińcy są z tego samego kręgu cywilizacyjno-kulturowego co {Polacy, uchodźcy w Niemczech są ze skrajnie odrębnego świata).
Te dwie przesłanki wyjaśniają, dlaczego u nas jest stosunkowo mało wrogości wobec przybyszów.
|
|
| |  | 10 na 12 | romaro (25211 punktów) | Dokładnie. Argumentami przeciwko tezie autora tematu można by sypać ja z rękawa. Ale jako historykowi przypomnę jeden. W Polsce mieszka masa repatriantów "zza Buga". Mam wielu znajomych którzy mają na Ukrainie rodziny. Stawiać znak równości między uchodźcami muzułmańskimi, a pracującymi u nas obywatelami Ukrainy, to co najmniej przesada, tym bardziej, że tymi drugimi nikt nie straszy. Wiadomo że strach rodzi nienawiść. Polacy raczej nie boją się Ukraińców. Teoretyzując, zastanawiam się, jakbyśmy się czuli gdyby to na Ukrainie stawiano podobny znak, między uchodźcami muzułmańskimi w Niemczech, a pracującymi na Ukrainie Polakami. Przyłączam się do apelu: Znaj proporcje mocium panie.
|
|
| |  | | Iznogud (314 punktów) | >>. A w świeżych danych przyjęliśmy wielką falę cudzoziemców z Ukrainy. >1) W Polsce Ukraińcy pracują, w Niemczech uchodźcy żyją z soclaju.
Albo studiuja uzyskujac wieksze stypy niz ich polscy koledzy/kolezanki - swietny powod do niecheci, a pracuja na najnizszych stanowiskach, co tez moze produkowac 'wnioski' u pewnych grup - odbieraja nam prace, a ostatnio to chyba sa dzieciaki uciekajace przed poborem.
>2) Ukraińcy są z tego samego kręgu cywilizacyjno-kulturowego co Polacy
nie sa (sa z nami jednym z najblizej spokrewnionych w/g badan genetycznych narodow, maja podobny jezyk, tyle, kulturowo to nawet Niemcy sa blizej), poza tym sa obciazeni grzechami dziadkow, zaden afrykanski narod nie wymordowal ponad stu tysiecy Polakow w tak zwierzecy sposob (w jakikolwiek, poza dziadkiem Obamy, ktory jak wiemy z relacji Radka Sikorskiego zzarl polskiego misjonaza)
Agresja wobec czarnoskorych to raczej domena nizow spoleczno-intelektualnych, taki potencjalnych ppr-owcow. Poczekam, az ilosc Ukraincow przekroczy jakis magiczny prog i sie zacznie.
Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele.
|
|
 | 2 na 2 | Burnham (1149 punktów) | We Francji sytuacje, gdzie żandarmeria bierze na parking 20 polskich busów do kontroli nie jest czymś nowym (kajdanki + gleba, a czasem ruchanie żony kierowcy też się zdarza). A szkoda bo tego islamisty, który mordował ciężarówką na południu Francji przypadkowych ludzi nikt nie skontrolował w taki sposób. Zresztą to nie tylko polskich kierowców się tyczy (ale akurat nas jest tam najwięcej), a wszystkich z Europy wsch. Oczywiście taki TVN24 opowie o tym co się dzieje w Calais bowiem tego nie da się już przemilczeć, ale przykładowo o tym co się dzieje w innych regionach Francji (szczególnie w kierunku Marsylia - Cannes lub północne wybrzeże) to już nie wspomni. Kradzieże są już do tego stopnia częste, że klienci wolą czasem zapłacić za ekspres aniżeli posłać TIRa bowiem duże auto musi pauzować tym samym zwiększając prawdopodobieństwo kradzieży (a nikogo nie stać na opłacanie parkingów strzeżonych). No cóż ... Ciekawi mnie reakcja czytelnika Gazety Wyborczej na wieść o hipotetycznej tej samej sytuacji, ale mającej miejsce w Polsce - że polska policja zatrzymuje 20 aut francuskich i przeprowadza im taką kontrolę.
Ale wiadomo, że to w Polsce jest zagrożona demokracja bo mamy tutaj kaczyzm, nazizm, ksenofobię i faszyzm, a polskie murzyny lamentują bo zachód źle pisze o Polsce.
|
|
|  | | -jad- (18783 punktów) | >We Francji sytuacje, gdzie żandarmeria bierze na parking 20 polskich busów do kontroli nie jest czymś nowym (kajdanki + gleba, a czasem ruchanie żony kierowcy też się zdarza).
Co ty mówisz. Możesz rozwinąć temat? Bo dla mnie to szok.
śp. Jaskinia Trolli team
|
|
| |  | 2 na 2 | Burnham (1149 punktów) | >>We Francji sytuacje, gdzie żandarmeria bierze na parking 20 polskich busów do kontroli nie jest czymś nowym (kajdanki + gleba, a czasem ruchanie żony kierowcy też się zdarza). >Co ty mówisz. Możesz rozwinąć temat? Bo dla mnie to szok.
Był ostatnio taki przypadek, że facet kierowca pojechał z żoną w trasę, ale wrócił już bez żony bo rozpadnie im się małżeństwo. Nie znam szczegółów, ale żandarm sobie poużywał.
Praca kierowcy jest trudna, a francuska żandarmeria czyni ją jeszcze trudniejszą. Francja oraz Niemcy chcą wygonić Europę wschodnią z rynku transportowego bowiem przewoźnicy ze "starej" Europy są na tyle drożsi, że dostają o wiele mniej zleceń od firm na rzecz konkurencji, głównie z Polski. Wobec tego Niemcy oraz Francja zaprowadziły u siebie prawo, które nakłada na firmy ze wschodu konieczność podniesienia stawek za wykonany transport (czyli że mają jeździć drożej). Komisja Europejska (za interwencją rządów państw Europy wsch.) się temu sprzeciwiła i niemiecki "Milog" obecnie wisi w próżni (ograniczony tylko do terytorium Niemiec), ale francuski "Loi Macron" nie (nie wiem czy Francja tutaj olewa stanowisko Komisji Europejskiej czy rzecz w czym innym). Generalnie w skrócie rzecz polega na tym, że Polacy jeżeli chcą wykonać transport przez teren Francji czy do Francji lub z Francji to muszą za to płacić w wyniku prawa jakie weszło w tym roku. Francuzi robią co mogą by Polaków (jak i również inne nacje z Europy wsch.) z rynku wyrzucić, stąd częste kontrole, czepianie się czegokolwiek, mandaty, itp. Zasadniczo, wszędzie indziej daje się jeździć, ale we Francji dziadostwo staje się powoli nie do zniesienia i niejeden przewoźnik, po prostu, dał sobie spokój z tym rynkiem. To co się dzieje w Calais (mam na myśli to jak się traktuje kierowców, a nie "uchodźców" bo tym drugim akurat nie robi się nic złego) to jest tylko ułamek całego obrazka jakiego media nie pokażą. To już trzeba pracować w branży i mieć informacje z pierwszej ręki. Ostatnio, na przykład, nam towar ukradli w tym "cywilizowanym" kraju. Kradzieże są tam dosyć częste w porównaniu z innymi krajami (wiadomo - "uchodźcy" muszą z czegoś żyć).
Polska to naprawdę fajny kraj w porównaniu z postępującym gniciem na zachodzie dlatego szlag mnie trafia jak czytam jakichś polskich murzynów ze słomą w butach, którzy chcą być bardziej zagraniczni, i bredzą że u nas to faszyzm się panoszy, a na zachodzie to CYWILIZACJA jest.
|
|
| | |  | 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | Toś mnie zaskoczył. Nie wiedziałem, że takie cuda się tam dzieją. > Polska to naprawdę fajny kraj w porównaniu z postępującym gniciem na zachodzie dlatego szlag mnie trafia jak czytam jakichś polskich murzynów ze słomą w butach, którzy chcą być bardziej zagraniczni, i bredzą że u nas to faszyzm się panoszy, a na zachodzie to CYWILIZACJA jest.Też wierzyłem dawno temu, że na "Zachodzie" wszystko jest lepsze. Wystarczyło przyjechać i rozejrzeć się, żeby zostać patriotą 
śp. Jaskinia Trolli team
|
|
1 na 3 | Jan Res (4015 punktów) |
>Strasznie ksenofobiczna ta Polska.
Sytuacja, do której doprowadziła kanclerz Merkel w Niemczech musi owocować reakcją przerażonego i w najbardziej prymitywnej formie okłamywanego społeczeństwa. Zadziwia mnie tylko tak słaba reakcja, ponieważ pani Merkel wciąż pozostaje na swoim stanowisku, a "uchodźców" nie ubywa. Zresztą podobnie to wygląda w wielu innych krajach.
Nie każdy Polak zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo wielu czarnoskórych i beżowych, to ludzie, którzy są ofiarami, a nie agresorami. Rzeczywistym zagrożeniem są muzułmanie, których celem jest podbicie Europy i ustanowienie kalifatu. A czym jest islam, chyba nie trzeba nie trzeba tu nikomu tłumaczyć. Dla Polaków, bombardowanych przerażającymi informacjami, każdy kolorowy, to osoba podejrzana. Tymczasem ogromna część muzułmanów, to ludzie, którzy niczym od nas się nie różnią. Niekiedy sam łapię się na tym, że widząc beżowego, czuję wewnątrz zapalające się światełko. W obecnej sytuacji chyba nie powinno to nikogo dziwić. Gorzej, jeśli nieobeznani z tematem zaczynają atakować z powodu odmiennego wyglądu, lub niezrozumiałego dla nich języka. Tych należy surowo karać i uczciwie informować społeczeństwo, co jest dla nas zagrożeniem, a co nie jest.
To nie może nam zaciemniać obrazu, ponieważ realne zagrożenie istnieje. Podbój Europy - w tym Polski - wciąż trwa. Wahhabicki meczet na Ochocie jest tego najlepszym dowodem. Muzułmańskie autorytety uznają już Europę za kontynent podbity, ziemię islamu.
Jedynie bezwzględny zakaz praktykowania tej potwornej religii i natychmiastowe deportacje opornych mogłyby nas uchronić przed islamizacją. Niestety, nasze tradycje demokratyczne i wolnościowe działają przeciw nam. Wypowiedziano nam wojnę, a w czasie wojny demokracja nigdy się nie sprawdza. Zwycięża zawsze ten silniejszy i bardziej bezwzględny, nie przebierający w środkach.
Miałem okazję poznać społeczeństwa zachodnie i wiem, że Polacy niczym się tu nie wyróżniają. Wydaje mi się, że są raczej mniej ksenofobiczni, niż inne narody. Muszą jednak pamiętać, że ISLAM, TO ZŁO TOTALNE.
|
|
 | 5 na 9 | ZaKotem (8733 punktów) | >Rzeczywistym zagrożeniem są muzułmanie, których celem jest podbicie Europy i ustanowienie kalifatu.
Wszyscy o tym wiedzą. A celem żydów jest podbicie Europy i ustanowienie władzy żydowskiego kapitału. Wszyscy o tym wiedzą.
Jeśli WSZYSCY lub prawie wszyscy muzułmanie pragną utworzenia kalifatu, to jak wytłumaczyć fakt, że miliony muzułmanów uciekło przed realnym kalifatem lub z nim aktywnie walczy? Aha, pewnie dla zmyłki.
|
|
|  | 1 na 1 | Jan Res (4015 punktów) |
>Jeśli WSZYSCY lub prawie wszyscy muzułmanie pragną utworzenia kalifatu, to jak wytłumaczyć fakt, że miliony muzułmanów uciekło przed realnym kalifatem lub z nim aktywnie walczy? Aha, pewnie dla zmyłki. Muzułmanie walczący z kalifatem??? Uciekający przed okrucieństwem żołnierzy sunnickiego kalifatu wobec innych odłamów religijnych - nic poza tym. Już teraz wybuchają w Europie bitwy między przedstawicielami różnych odłamów islamu, czy różnych narodowości. Te bliskowschodnie wojny przenoszą do nas. Islam, to religia nakazująca podbój świata wszelkimi sposobami, łącznie z masowymi morderstwami, braniem w niewolę i gwałceniem niewiernych. Każdy niewierny ma obowiązek płacenia podatku muzułmanom, a nie mogący go zapłacić mogą stracić życie. Każda kobieta jest kobietą muzułmanina, lecz żadna muzułmanka nie może być kobietą innowiercy. Od tej religii nie ma ucieczki. Apostata musi być zamordowany. Każdy wierny ma obowiązek dokonania egzekucji.
Uciekają z ich krajów, bo wiedzą, że ich sytuacja majątkowa się wyraźnie polepszy, choć nie będą musieli pracować. Uciekają, bo wiedzą, że zawsze znajdą sobie jakąś nieświadomą Europejkę, z której zrobią sobie niewolnicę. Uciekają, bo ich religijnym obowiązkiem jest podbój świata.
25 lat temu, nieświadom potworności tej religii, uczestniczyłem z mym synem w manifestacji mającej na celu obronę wyznawców islamu. Dziś bardzo tego żałuję.
|
|
| |  | 2 na 6 | ZaKotem (8733 punktów) | >>Jeśli WSZYSCY lub prawie wszyscy muzułmanie pragną utworzenia kalifatu, to jak wytłumaczyć fakt, że miliony muzułmanów uciekło przed realnym kalifatem lub z nim aktywnie walczy? Aha, pewnie dla zmyłki. >Muzułmanie walczący z kalifatem??? Uciekający przed okrucieństwem żołnierzy sunnickiego kalifatu wobec innych odłamów religijnych - nic poza tym. Już teraz wybuchają w Europie bitwy między przedstawicielami różnych odłamów islamu, czy różnych narodowości.
Różne odmiany i narodowości? Większość syryjskich uchodźców w Turcji i Europie to Arabowie i sunnici!
>Islam, to religia nakazująca podbój świata wszelkimi sposobami, łącznie z masowymi morderstwami, braniem w niewolę i gwałceniem niewiernych. Każdy niewierny ma obowiązek płacenia podatku muzułmanom, a nie mogący go zapłacić mogą stracić życie.
Proszę o przykład podatku jizzya w Turcji, Tunezji, Egipcie, Indonezji, no, jakimkolwiek poważnym państwie, gdzie rządzą muzułmanie.
>Uciekają z ich krajów, bo wiedzą, że ich sytuacja majątkowa się wyraźnie polepszy, choć nie będą musieli pracować.
No to bardzo sprytne, ale czemu nie ma uciekinierów z Iranu czy Indonezji? Przecież tam też się nie przelewa.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Jan Res (4015 punktów) |
>Różne odmiany i narodowości? Większość syryjskich uchodźców w Turcji i Europie to Arabowie i sunnici! Skoro to Arabowie i sunnici, to dlaczego wodzą się za łby z innymi sunnitami? A może nie o ucieczkę przed sunnitami tu chodzi, lecz o polepszenie warunków życia i podbój Europy? Chyba nie muszę tu przytaczać wypowiedzi islamskich autorytetów, które już uważają, że Europa jest ziemią islamu. >Proszę o przykład podatku jizzya w Turcji, Tunezji, Egipcie, Indonezji, no, jakimkolwiek poważnym państwie, gdzie rządzą muzułmanie. Mogę podać setki przykładów na gwałcenie i handel jazydkami i chrześcijankami. Koran mówi wyraźnie, że niewierni mają obowiązek płacenia podatków muzułmanom. Za niepłacenie mogą stracić życie. >>Uciekają z ich krajów, bo wiedzą, że ich sytuacja majątkowa się wyraźnie polepszy, choć nie będą musieli pracować. >No to bardzo sprytne, ale czemu nie ma uciekinierów z Iranu czy Indonezji? Przecież tam też się nie przelewa. Byłem w Iranie i w Indonezji. Jakiejś skrajnej nędzy tam nie widziałem. Ci ludzie są świadomi tego, że nie będzie im łatwo osiedlić się na obczyźnie. Mimo to każdego roku wielu Irańczyków próbuje przedostać się do Europy, przedzierając się pieszo przez góry. Indonezyjczycy kierują się, (a raczej kierowali, bo ostatnio Australia im to utrudnia) zwykle do bliższej Australii. Natomiast z niedoświadczających żadnych okropności wojny krajów Afryki i Bangladeszu przybywają do Europy setki tysięcy młodych mężczyzn. Nie mam ochoty z Panem dyskutować, bo nie posiada Pan wystarczającej wiedzy na ten temat, kluczy Pan i próbuje Pan udowodnić swoje racje bez solidnej analizy problemu.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | ZaKotem (8733 punktów) | >>Różne odmiany i narodowości? Większość syryjskich uchodźców w Turcji i Europie to Arabowie i sunnici! >Skoro to Arabowie i sunnici, to dlaczego wodzą się za łby z innymi sunnitami?
Ponieważ zboczeńcy kalifa chcą ustanowienia szariatu, a inni tego nie chcą?
> A może nie o ucieczkę przed sunnitami tu chodzi, lecz o polepszenie warunków życia i podbój Europy? Chyba nie muszę tu przytaczać wypowiedzi islamskich autorytetów, które już uważają, że Europa jest ziemią islamu.
Dla kogo te autorytety są autorytetami? Islam to nie KRK, tam nie ma papieża i każdemu imamowi wolno pieprzyć własne farmazony. Wypada odpowiedzieć na pytanie, ilu tacy kretyni mają zwolenników i poprzeć odpowiedź jakimiś badaniami.
>>Proszę o przykład podatku jizzya w Turcji, Tunezji, Egipcie, Indonezji, no, jakimkolwiek poważnym państwie, gdzie rządzą muzułmanie. >Mogę podać setki przykładów na gwałcenie i handel jazydkami i chrześcijankami.
Ale nie o to prosiłem.
Zresztą - legalnie, w majestacie prawa? To proszę o te przykłady. Można podać setki przykładów na gwałcenie i handel Polkami i Ukrainkami w Niemczech. I co z tego wynika, prócz oczywistej oczywistości, że wielu na świecie jest zwyrodnialców?
>Koran mówi wyraźnie, że niewierni mają obowiązek płacenia podatków muzułmanom. Za niepłacenie mogą stracić życie.
No i co z tego, że Koran tak mówi, skoro prawie wszyscy muzułmanie uważają, że to przeżytek i prawa koranicznego nie należy stosować bezpośrednio?
>>>Uciekają z ich krajów, bo wiedzą, że ich sytuacja majątkowa się wyraźnie polepszy, choć nie będą musieli pracować. >>No to bardzo sprytne, ale czemu nie ma uciekinierów z Iranu czy Indonezji? Przecież tam też się nie przelewa. >Byłem w Iranie i w Indonezji. Jakiejś skrajnej nędzy tam nie widziałem.
No właśnie. Ludzie BIEDNI emigrują do krajów BOGATYCH i nie ma to jic wspólnego z relugijnym planem podboju świata. Biedni muzułmanie jeszcze chętniej emigrowaliby do ZEA czy Kataru, tylko ze tam ich nie wpuszczają (chyba ze jako roboli za pół darmo bez prawa do czegokolwiek).
|
|
4 na 4 Kronan (488 punktów) (zablokowany) | Napaści na cudzoziemców w Niemczech są jednak w pełnej korelacji z przyjęciem wielkiej rzeszy imigrantów przez rząd tego kraju.Nie usprawiedliwiam ksenofobi ale związek przyczynowo skutkowy jest oczywisty.Zatem jeśli w Polsce podobnych wybryków ksenofobicznych mamy dużo mniej(jak dużo mniej?) to mierząc ich ilość liczbą imigrantów w Polsce to nie wiem czy Polska wypadła by aż tak dobrze w podobnych badaniach.W dodatku mamy historyczne przykłady wybuchu ksenofobi w polskim społeczeństwie czasów potopu szwedzkiego.Zatem jakieś "tradycje" w tym względzie mamy
|
|
 | 1 na 1 | TyDraniu (6569 punktów) | Przechodząc ostatnio przez osiedle w Lublinie, zauważyłem grupkę wyrostków. Wołali kolegów: "E, idziesz z nami pobić Arabów?!". Któryś z kolei nagabywany przez nich na oko 12-latek odkrzyknął: "Przecież TU nie ma żadnych Arabów!". Byli naprawdę rozczarowani, w końcu rozeszli się do domów  . Z kolei byłem 2 tygodnie temu w Berlinie (co prawda we wschodnim); byłem zaskoczony, jak zmienił się charakter tego miasta na azjatycki. Częściej słyszałem tam salaam alejkum, niż guten morgen. Nie żebym oczekiwał, że jakiś Niemiec będzie mnie witał, no ale jednak.
|
|
 | | Rafał Poniecki (7132 punktów) | > >W dodatku mamy historyczne przykłady wybuchu ksenofobi w polskim społeczeństwie czasów potopu szwedzkiego.Zatem jakieś "tradycje" w tym względzie mamy.<<Ze wspomnień asystenta reżysera A.Forda z prac nad kręceniem "Krzyżaków" tc.ciechan(*)22_krzyzakami__8221__bylo.htmldowiadujemy się, że nawet krowy nie są wolne od ksenofobii.  Ale umiejętnie pracując nad społeczeństwem, może uda się to poprawić?  Pod warunkiem, że zabierając podatki jednemu nie będziemy drugiemu dawać zapomogi.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|