 |
Komitet Obrony Demonstracji i koalicja antypis Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-12-2015 11:02 | Radoslavus (546 punktów) (zablokowany) | Komitet Obrony Demonstracji i koalicja antypis
1 na 1 | Wczoraj w Wa-wie odbył się marsz antypisowski, na który według różnych źródeł przybyło 20000-50000 ludzi. Mniejsza o to, która liczba jest bliższa prawdy, to największa demonstracja nie organizowana przez skrajną prawicę lub związki zawodowe. Bodajże Zandberg powiedział, że najlepsze dla PiS byłaby koalicja anty-PiS, na co za taką strategię na Razem spadają obecnie pomyje. Ale wracając do samego KOD. Na dobrą sprawę organizatorzy to koalicja PSL+.N+PO+Zlew z Petru na czele, która nie prezentuje sobą niczego innego niż anty-PiS. Ja uważam KOD za siłę, która niczego nie osiągnie przeciw PiS obecnie, bo Kaczyński mówiąc o gorszym sorcie Polaków, wyraził się jasno co myśli o osobach PiS nie popierających i idzie za ciosem, ale da spory prestiż i entuzjazm formacji Petru aby stanął na czele koalicji anty-PiS w przyszłych wyborach. Tak więc jedynym wygranym dzięki KOD nie będzie TK, Konstytucja, Państwo Polskie czy obywatele ale właśnie Ryszard Petru. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 5 | Paluzel (699 punktów) | > Na dobrą sprawę organizatorzy to koalicja PSL+.N+PO+Zlew z Petru na czele, która nie prezentuje sobą niczego innego niż anty-PiS. Ja uważam KOD za siłę, która niczego nie osiągnie przeciw PiS obecnie, bo Kaczyński mówiąc o gorszym sorcie Polaków, wyraził się jasno co myśli o osobach PiS nie popierających i idzie za ciosem, ale da spory prestiż i entuzjazm formacji Petru aby stanął na czele koalicji anty-PiS w przyszłych wyborach. Tak więc jedynym wygranym dzięki KOD nie będzie TK, Konstytucja, Państwo Polskie czy obywatele ale właśnie Ryszard Petru.
Uważam, że Petru właśnie jest niegodny zaufania. Proszę sobie sprawdzić kiedy powstała jego partia, ile miesięcy przed wyborami, i porównać to z terminem powstanie partii Palikota przed wyborami z 2011 roku.
Jeszcze niedawno Petru to miał być taki odświeżony bardziej libertariański Palikot, z tą wszak różnicą, że Palikot opierał program swej partii głównie na legalizacji palenia konopi oraz antyklerykaliźmie, a Petru na liberalizacji gospodarki.
Ci ludzie którzy stoją za utworzeniem partii Nowoczesna zrozumieli, że nastroje antyklerykalne już osłabły, a wzrosły wolnościowe, wyciągnięto wnioski ze sporego jak na to środowisko zwycięstwa konserwatywnych libertarian z partii KNP, i postanowiono utworzyć partię pod wodzą Petru, którym miał być takim ugrzecznionym, nie mówiącym rzeczy kontrowersyjnych Mikke.
Gdy okazało się według sondaży, że PO przegra, Główny Nurt medialny odmienił oblicze Nowoczesnej, nadając jest złudzenie ,,nowej lepszej PO'' a Petru jako nowego Tuska.
To jest właśnie tragedia państwa polskiego, że z jednej strony mamy socjalno-klerykalny rządzący PiS, i nie mamy prawdziwej opozycji, która jest wciąż mutacją tego samego:
Unia Wolności---> Platforma Obywatelska----> Nowoczesna.
Na partie lewicowe, typu SLD czy Razem nie ma co liczyć w dobie kryzysu etnicznego, gdzie lewica jak to lewica, zawsze chce dogodzić elementom etnicznie i kulturowo obcym, mając dobro ludności rodzimej na drugim miejscu.
|
|
 | 3 na 3 asus_titanum (49 punktów) (zablokowany) | >elementom etnicznie i kulturowo obcym, mając dobro ludności rodzimej na drugim miejscu Łezka mi się w oku zakręciła, bo pamiętam przemówienia towarzysza Wiesława Gomułki, w których używał podobnych sformułowań.
|
|
|  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
> Łezka mi się w oku zakręciła, bo pamiętam przemówienia towarzysza Wiesława Gomułki, w których używał podobnych sformułowań.Skoro pojawiło się tu nazwisko takiego a nie innego "towarzysza", można to wyzyskać w celu zadania pytania o alchemię życia politycznego w Polsce. Kto nami rządzi? W jaki sposób tzw. "szeroko pojęty obóz władzy" wyłania swoją fasadę czy też facjatę? Jak kreuje się w Polsce "postaci życia politycznego"? Jak promuje się w Polsce te różne "komitety"? Jak to wygląda od kuchni od czasów "towarzyszy" po dziś dzień?  
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
 | | romaro (25211 punktów) | >chce dogodzić elementom etnicznie i kulturowo obcym, mając dobro ludności rodzimej na drugim miejscu.
Katarzyna Łaniewska mówi - "Pójdźcie za naszą Gwiazdą,..." W między czasie nomen omen Pan Gwiazda przemawiał, no i nie wiem dokąd nas chce zaprowadzić. Może tam:
Gdzieś daleko stąd, Stoi polski dom. Wśród zielonych palm, Płonie słońca żar.
|
|
 | Radoslavus (546 punktów) (zablokowany) | >Uważam, że Petru właśnie jest niegodny zaufania. Proszę sobie sprawdzić kiedy powstała jego partia, ile miesięcy przed wyborami, i porównać to z terminem powstanie partii Palikota przed wyborami z 2011 roku.
Do Petru nie mam zaufania, ja tylko napisałem dlaczego uważam, że KOD to jego trampolina do premierostwa.
>Jeszcze niedawno Petru to miał być taki odświeżony bardziej libertariański Palikot, z tą wszak różnicą, że Palikot opierał program swej partii głównie na legalizacji palenia konopi oraz antyklerykaliźmie, a Petru na liberalizacji gospodarki.
Petru nie przedstawia sobą nic konstruktywnego. Może liberałowie mnie za to znienawidzą, ale jego idiotyczne pomysły podniesienia podatków najbiedniejszym na rzecz obniżania ich bogatszym nigdy nie przyniosłyby mu więcej niż 10%. Skupienie się na atakowaniu PiS-u i wejściu w szaty obrońcy demokracji i konstytucji może mu dać zwycięstwo w najbliższych wyborach.
>Ci ludzie którzy stoją za utworzeniem partii Nowoczesna zrozumieli, że nastroje antyklerykalne już osłabły, a wzrosły wolnościowe, wyciągnięto wnioski ze sporego jak na to środowisko zwycięstwa konserwatywnych libertarian z partii KNP, i postanowiono utworzyć partię pod wodzą Petru, którym miał być takim ugrzecznionym, nie mówiącym rzeczy kontrowersyjnych Mikke.
Co bym nie sądził o Petru i jakichś jego mocodawcach, to nie zgodzę się, że Palikot był planem jakichś tajemnych sił na przeciągnięcie centrolewicy i libertarian. Palikot trafił w niszę i na tym wygrał. Tak jest w demokracji.
>Gdy okazało się według sondaży, że PO przegra, Główny Nurt medialny odmienił oblicze Nowoczesnej, nadając jest złudzenie ,,nowej lepszej PO'' a Petru jako nowego Tuska.
Tu się zgodzę.
>To jest właśnie tragedia państwa polskiego, że z jednej strony mamy socjalno-klerykalny rządzący PiS, i nie mamy prawdziwej opozycji, która jest wciąż mutacją tego samego: >Unia Wolności---> Platforma Obywatelska----> Nowoczesna.
Też się zgadzam, ale PiS nie jest tak naprawdę socjalny (populistyczny owszem), 10 lat temu tego ich socjału to chyba ze świecą było szukać.
>Na partie lewicowe, typu SLD czy Razem nie ma co liczyć w dobie kryzysu etnicznego, gdzie lewica jak to lewica, zawsze chce dogodzić elementom etnicznie i kulturowo obcym, mając dobro ludności rodzimej na drugim miejscu.
A to już potraktuję jako niskich lotów żart.
|
|
1 na 5 asus_titanum (49 punktów) (zablokowany) | Widzę, że coraz więcej PiS-owskich trolli trafia na to forum, uprawiając prostacką propagandę jakoby KOD = Petru, a Petru to de facto "V kolumna" PO.
|
|
 | 1 na 1 | Paluzel (699 punktów) | > Widzę, że coraz więcej PiS-owskich trolli trafia na to forum, uprawiając prostacką propagandę jakoby KOD = Petru, a Petru to de facto "V kolumna" PO.Akurat jeśli chodzi o mój stosunek do PiS-u toś trafił jak kulą w płot, jestem przeciwnikiem socjalnego rozdawnictwa. Jestem przeciwny klerykalnym zapędom PiSu, to między innymi serwilizm wobec KK koalicji z lat 2005-2007 spowodował moje odstępstwo. To ten Portal którego artykuły czytam od 2005 był w owych latach ostoją wolnego słowa w Polsce. W 2007 cieszyłem się ze zwycięstwa PO i dałem jej, tak jak większość Polaków olbrzymi kredyt zaufania, który wyczerpał się w 2013 roku. Tak zmarnować 8 lat, 8 lat które było ewenementem w historii, bo żadna partia ani koalicja nie wygrała po raz drugi wyborów jest czymś niemożebnym. Nie chce mi się już tego pisać, bo to jest przykre, a przykre dlatego, że poprzednia partia całkowicie z własnej winy przegrała w obydwu wyborach. Przecież dzięki podsłuchom w ,,Sowie i Przyjaciołach'' słyszeliśmy jak Sikorski mówił, że ,,PiS można za**bać komisją w sprawie Macierewicza'', oczywiście chwiejny Tusk nie zgodził się na to. Ech... szkoda, taką szansę mieli... Zresztą szans było więcej, wystarczyło realizować własny program wyborczy... A co do Petru, to nie wydaje się ci dziwne, że partia pojawia się niemal znikąd kilka miesięcy przed wyborami, i do złudzenia przypomina liberalną PO sprzed 2007? Petru to człowiek z Unii Demokratycznej i Unii Wolności, w 2013 został doradcą marszałka z PO. www.umwd.d(*)ca-marszalka-ds-gospodarczych/Nowoczesna powstała aby odciągnąć zwiedzonych platformersów, liberalnych Kukizowców, i zniesmaczonych Mikkem wyborców KNP. Palikot też się pojawił znienacka, ale on oficjalnie był w PO, zatem łatwo się domyślić, że tworząc Ruch Palikota PO stworzyła sobie sojusznika na lewicy.
|
|
 | 1 na 1 Radoslavus (546 punktów) (zablokowany) | Nie jestem za PiS, wprost przeciwnie, ale napiszę parę zdań co myślę o partii Petru. Nowoczesna wyskoczyła jak filip z konopi po decyzji PO o zakończeniu dzierżawy części publicznych środków emerytalnych przez prywatne OFE. Nie chcę popadać w teorie spiskowe, ale pewnie część szefów OFE zebrało się w jakiejś willi aby obgadać co można zrobić, aby zapobiec dalszemu wygaszaniu OFE. I tak oto pojawia się .Nowoczesna, która do wyborów przystępuje mając zaledwie parę tysięcy członków i kredyt w wysokości 2 milionów złotych na kampanię. Zaiste - taki kredyt, jest osiągnięciem sporym jak na tak młodą i niedużą partię, ale chyba nie powinno to specjalnie dziwić. Ryszard Petru jest od chwili powstania partii pompowany przez media mainstreamowe w sposób niespotykany. Trzeba mu jednak przyznać, że w sejmie .Nowoczesna nieźle jedzie po tych karakanach z PiSu i to w połączeniu z poparciem lobby medialnego, daje takie a nie inne wyniki sondażowe. KOD zaś - jak napisałem - to też nic innego jak anty-PiS, który nic konstruktywnego z sobą nie niesie, więc Petru odnajduje się tu jak ryba w wodzie. Media zobaczyły, że PO jest trupem postawiły na nowego konia - Petru, który tak jak Tusk, głównie dzięki straszeniu PiS-em ma wygrywać kolejne wybory. Ale nawet jak Petru zostanie premierem dzięki temu, to będziemy mieli kolejne 4, może 8 zmarnowanych lat pod rządami centroprawicy a potem znowu wkurzony lud wybierze PiS, albo inne skrajne ugrupowanie.
|
|
 | jamci (4752 punktów) (zablokowany) | > Widzę, że coraz więcej PiS-owskich trolli trafia na to forum, uprawiając prostacką propagandę jakoby KOD = Petru, a Petru to de facto "V kolumna" PO.> Trolle były, są i będą. Moderacja tylko (tu) troszkę skręciła. Wkurzającego Placownika nie ma, jest irytujący Arminius
|
|
|  | asus_titanum (49 punktów) (zablokowany) | > jest irytujący Arminius  Facet jest bystry, ma dużą wiedzę, ale niestety wybrał rolę forumowego trolla, marnując swoje możliwości.
Zbanowany m. in. jako jeyes, kulka_na_mole
|
|
1 na 1 | GrzeTor (1279 punktów) | Proszę zauważyć, że kilkadziesiąt tysięcy ludzi to jest liczba członków tylko jednej z głównych partii... Czyli na taki marsz by wystarczyło, aby przyszli sami członkowie jednej partii, aby osiagnąć taką liczbę maszerujących.
|
|
 | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
A czy nasze szanowne instytucje mediumiczne ustaliły już ponad wszelką wątpliwość, czy było to 20 tys. czy 50 tys.? Chciałbym również, by mi objawiono niedwuznacznie, czy do szacowania liczby uczestników zgromadzenia użyto chiromancji, tarota, astrologii czy zwykłego wróżenia z fusów? 
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
| |  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | > Liberał powie 20 lub 50 tysięcy a ultrakonserwatysta, że 20 lub 50 tysięcy. W zależności, o którym marszu mowa.  I w ten sposób najgłębszy stosunek do gołej prawdy łączy ludzi ponad podziałami politycznymi i ideologicznymi. 
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
|  | 6 na 6 | piotr35 (1843 punktów) | > Chciałbym również, by mi objawiono niedwuznacznie, czy do szacowania liczby uczestników zgromadzenia użyto chiromancji, tarota, astrologii czy zwykłego wróżenia z fusów?Liczenie demonstrantów nie ma nic z wróżenia, ani chiromancji, to zwykła "prymitywna" wiedza. Więcej wiary w naukę bracie!  Istnieją co najmniej dwie metody, w zależności od tego, czy mamy do czynienia z pochodem, czy tez ze zgromadzeniem w jednym miejscu. W przypadku pochodu stawia się kilku policjantów w jednym, lub kilku różnych miejscach, którzy klikają na licznik w ręku, licząc rzędy przechodzących ludzi. Średnia w rzędzie, razy liczba rzędów i voila, mamy dość dokładny wynik. W przypadku stałego zgromadzenia najłatwiejsze jest zdjęcie z drona lub helikoptera z góry, na którym widać, gdzie i w jakim ścisku stoją ludzie. Porównując dane kartograficzne ze zdjęciem można łatwo ustalić powierzchnię na której stoją. Do celów statystycznych mnoży się ja przez 3 lub 4 osoby na metrze kwadratowym. Pojedyncze osoby z boku można policzyć ręcznie, tłum statystycznie. Wyniki są oczywiście przybliżone, ale wbrew pozorom wystarczająco dokładne. Ta sama reguła dotyczy także np. placu św. Piotra w Rzymie, na którym może pomieścić sie nie więcej niż 150 tys. osób, ale znane są doniesienia Krk podające liczbę 500 tys. osób! Ot taki malutki katolicki cud.
|
|
4 na 4 | dr_an (254 punktów) | Panowie nie chodzi o Petru, Swetru, Palikota czy pieniądze Zuenberga. Nie chodzi o to czy było 50 tys czy 5 tysięcy. Ja się przyznaję- 19 grudnia będę na proteście > przeciw temu co teraz PiS wyprawia są wszyscy, którzy rozumieją wartość liberalnej demokracji i państwa prawa, które nie tylko jest zagrożone, ale wprost deptane (Cytat Andrzej Bogusławski) I nie ma to znaczenia że akurat wyprawia PIS. Jeśli to byłby Miller czy Petru też byłbym . Nie dostanę za to gratyfikacji, mało tego nie będę w tym dniu wykonywał swojej działalności i nie będę miał przychodu. Poniosę więc stratę. Co zyskam? Pewnie nic więcej poza pokazaniem żółtej kartki władzy. Tylko moje poczucie obywatelskiego obowiązku zostanie spełnione.
|
|
 | 1 na 3 | Brzostowski (7067 punktów) | > Ja się przyznaję- 19 grudnia będę na proteście > przeciw temu co teraz PiS wyprawia są wszyscy, którzy rozumieją wartość liberalnej demokracji i państwa prawa, które nie tylko jest zagrożone, ale wprost deptane (Cytat Andrzej Bogusławski)> I nie ma to znaczenia że akurat wyprawia PIS. Jeśli to byłby Miller czy Petru też byłbym .Dajesz się zmanipulować władzy, która odchodzi. Gdy w czerwcu PO łamała konstytucję gdzie byłeś? Gdy w 2007 - 2008 roku gdy PO przejęła władzę i robiła tak: czystki w spółkach skarby państwa: wyborcza.pl/1,75248,4726571.htmlwielkopols(*)nstwa,1552978,art,t,id,tm.htmlczystki gdzie się da: poznan.wyb(*)rma_czysci_Poczte_Polska_.htmlobchdznie ustaw: prawdaopla(*)j-u-premiera-bez-egzaminu.htmlodwołania szefów służb: www.tvn24.(*)mienia-szefow-sluzb,42074.htmlitd... Gdzie byłeś? To co się dzieje, to normalne przejmowanie władzy. JEdna władza od drugiej lepsza nie jest. Tylko, że ta odchodząca ma przy sobie media głównego nurtu i próbuje wywołać ogólnokrajowe zamieszki pod przykrywką obrony demokracji. Dajesz się nabrać? Twój wybór.
Ignoruję ideologicznych antyklerykałów w przeciwieństwie do normalnych antyklerykałów i ateistów. Ideologiczni są szkodliwi dla racjonalizmu i ateizmu. Dlatego nie karmię troli i nie rozpowszechniam ideologicznych idiotyzmów.
|
|
|  | 2 na 2 | dr_an (254 punktów) | Poprzednia władza nie była moją władzą i dobrze, że odeszła. Ta co przyszła wprowadza demokrację autorytarną Państwa PIS i musi otrzymać żółta kartkę.
Zapewne powiesz że to zasługa z tym manipulacji ale chce Ci powiedzieć że z uczuciem otuchy i nadziei patrzę na mobilizację społeczeństwa obywatelskiego w obliczu zamachu stanu, którego jesteśmy świadkami Mało tego czuję to coś co czułem w końcówce lat 80 tych.
Zachęcam i zapraszam wszystkich którzy rozumieją wartość liberalnej demokracji i państwa prawa na wyrażenie swego niezadowolenia w dniu jutrzejszym. Do zobaczenia.
|
|
| |  | | Brzostowski (7067 punktów) | >Poprzednia władza nie była moją władzą i dobrze, że odeszła. Ta co przyszła wprowadza demokrację autorytarną Państwa PIS i musi otrzymać żółta kartkę. >Zapewne powiesz że to zasługa z tym manipulacji... Dokładnie tak uważam. Te marsze, KOD, to wynik gry politycznej i medialnej. Dajesz się zwyczajnie manipulować mediom. Możesz znaleźć setki przykładów, że PO robiła podobne rzeczy, a wtedy nie było krzyku o zamachy i takiego całego "halo". Dlaczego? Przecież to oczywiste - MEDIA!
Proszę Was ludzie, róbcie co uważacie za stosowne, ale myślcie, nie dajcie się manipulować. Wg mnie Ci demonstranci, pod względem ulegania manipulacjom, nie rożnią się znacznie od Solidarnych2010.
Ignoruję ideologicznych antyklerykałów w przeciwieństwie do normalnych antyklerykałów i ateistów. Ideologiczni są szkodliwi dla racjonalizmu i ateizmu. Dlatego nie karmię troli i nie rozpowszechniam ideologicznych idiotyzmów.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|