Racjonalista - Strona głównaDo treści
Gdzie jest lewica ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
03-01-2016 14:25e-duch (1053 punktów)Gdzie jest lewica ?
Ocena 3 na 5
Witam ! Chciałbym zwrócić uwagę na pewne niebezpieczeństwo które zaczyna być realne . Chodzi mi o dużą lub zbyt dużą doze tolerancji względnie lekceważenia bądź obojętności jaką środowiska lewicowe z nazwy ale także lewicowe ideowo wykazują wobec tego co realizowane jest przez narodowych socjalistów z PIS . Ideologia PIS jest tak sprzeczna z kulturowymi wzorcami wzajemnego szacunku , tolerancji , wielokulturowości , pluralizmu , niezależności mediów czy instytutów badawczych i naukowych , że żadne ale to absolutnie żadne obietnice socjalne nie powinny nikomu mamić wzroku i obiektywnej analizy i opinii . Ideologia PIS jest całkowicie monolityczna i w swym monolicie totalitarna nie ma w niej miejsca na nic co byłoby choć odrobine inne , różne , odmienne , czy niezależne . Nie można udawać , że jest inaczej . To , że globalna rewolucja noeliberalnego pasożytnictwa jest faktem nie może oznaczać poparcia dla formacji jawnie totalitarnej , ksenofobicznej , wrogiej wszelkim odmiennym światopoglądom . Ostrożna życzliwość wobec niewiarygodnej brutalizacji życia społecznego wykazywana przez takie autorytety jak Bugaj czy Ikonowicz , przy cichutkim szeptaniu Razem , które nie wie czy bardziej ma krytykować Petru czy Kaczyńskiego , przy nieobecności SLD a tym bardziej Barbary Nowackiej , Biedronia , Grodzkiej ... Nie wiem czy to skutek manipulacji mediów czy rzeczywiście braku zdolności do twardej i rzeczowej analizy tego co jest przez obóz narodowy wprowadzane . lewica zachowuje się jak po nokaucie - socjalne obietnice PIS zamknęły usta i umysły . Ten stan uważam za przerażający i niewyobrażalnie niebezpieczny . Nie wiem czy ludzie potrafią być aż tak naiwni aby mieć nadzieje , że PIS chodzi o poprawe jakości życia ... ? Przecież już nawet nie ukrywają swych zamiarów stworzenia państwa jednolitego ideologicznie . Polska ma być katolicka i narodowa . To są fundamenty - demokracja , pluralizm , niezależność przeszkadzają - zniszczymy je a w zamian damy po kilka zeta i nadzieje na kilka więcej jak pokonamy już wszystkich wrogów . Zastanawiam się dlaczego lewica śpi ? Sierakowski czy Jacek żakowski w swoich publikacjach posługują się tak kulturalnym językiem , że odnosi się wrażenie , że opisują inną rzeczywistość . PIS wolno wszystko i wolno było od lat . Smoleńska katastrofa i jej agresywne i skrajnie cyniczne wykorzystywanie taj jakby przyzwyczaiły nas do chamstwa , bezczelności i kłamstwa . Ale to było w opozycji - teraz PIS rządzi a to przecież fundamentalna różnica . Można też mieź słuszne wrażenie , że język PIS w miare rządzenia się zaostrza . A lewica odurzona , zmanipulowana , znarkotyzowana krytyką koncernów i obietbicą 500 złotych nie wie co mówić i zrobić .A to niebezpieczeństwo o którym mówię polega na tym , że może dojść do sojuszu w skutek którego narodowy socjalizm powróci na scenę przy dźwiękach starych marszowych melodii ...
pozdrawiam
e-duch
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
>że może dojść do sojuszu w skutek którego narodowy socjalizm powróci na scenę przy dźwiękach starych marszowych melodii ...

To czasami są całkiem ładne piosenki. Słoneczne, ciepłe i przyjazne jak te pięć stów od wodza-ojca. Można by napisać takie pieśni budujące wspaniałą, tysiącletnią, złotą wspólnotę. Wieczną Rzeczpospolitą. Coś o budowie Państwa Bożego na ziemi pod patronatem Jezusa Króla Wszechświata i wszystkich wersji Maryji można by napomknąć, coś o Polaku wszech czasów z Wadowic i Prezydencie, którego błogosławiona pierś wykarmiła. Inspiracje są dostępne:

www.youtube.com/watch?v=rOOi6sj8NdM
Radoslavus (546 punktów)
(zablokowany)
Co tu by nie mówić o tych karakanach, to czemu nazywasz PiS partią nazistowską?
04-01-2016 00:30 
 0 na 2
Recepcjonista (424 punktów)
(zablokowany)
Może dlatego, że PiS jest partią nazistowską?
04-01-2016 09:06 
 Ocena 1 na 1
Radoslavus (546 punktów)
(zablokowany)
>Może dlatego, że PiS jest partią nazistowską?
>
Argument, że jest partią nazistowską, bo jest partią nazistowską nie przystoi żadnemu racjonaliście.
Czy są jakieś argumenty aby nazwać PiS mianem partii nazistowskiej?
Kronan (488 punktów)
(zablokowany)
>Co tu by nie mówić o tych karakanach, to czemu nazywasz PiS partią nazistowską?

Nazistowską to nie.Nazizm to niemiecka odmiana faszyzmu z tego co pamiętam Hitler wzorował się na Musolinim i jego italiano fascismo dość mocno.PiS jak najbardziej jednak pod faszyzm podpada a to jakby nie patrząc bardzo blisko nazizmowi jednak ...Link https://pl.wikipedia.org/wiki/Faszyzm
04-01-2016 13:01 
 Ocena 1 na 1
Radoslavus (546 punktów)
(zablokowany)
>>Co tu by nie mówić o tych karakanach, to czemu nazywasz PiS partią nazistowską?
>Nazistowską to nie.Nazizm to niemiecka odmiana faszyzmu z tego co pamiętam Hitler wzorował się na Musolinim i jego italiano fascismo dość mocno.PiS jak najbardziej jednak pod faszyzm podpada a to jakby nie patrząc bardzo blisko nazizmowi jednak ...Link https://pl.wikipedia.org/wiki/Faszyzm

PiS nie jest ani faszystowska ani nazistowska. To głupia, tępa i autorytarna katoprawica, wrośnięta całkowicie w najgorsze cechy naszego społeczeństwa. Dla mnie używanie takich pojęć jak Nazizm czy Faszyzm w stosunku do PiS to świadome intelektualne spłycanie. Nazywanie ich narodowymi socjalistami ma PiS jak najbardziej zohydzić. W końcu nie dość, że narodowcy to i - jeszcze gorzej - socjaliści (chociaż tego socjalizmu jakoś nie widać). Taką skalą jako nazistowską można nazwać dyktaturę sanacji, a zwłaszcza w jej końcówce, po powstaniu OZN. Ale jakoś nikt nie pomyśli aby użyć takich stwierdzeń jak nazistowska II RP, czy nazistowska sanacja.
Nienawidzę, gdy ktoś chcąc atakować swych przeciwników politycznych czy ideowych używa tak skrajnych stwierdzeń jak narodowi socjaliści, naziści, bolszewicy, neomarksiści itd. itd. jeżeli nie ma ku temu szerszych podstaw. Dosyć ważne jest też to, że zmiękczamy samo stwierdzenie Nazizmu używając go w stosunku do PiS.

Nazizm to nie majstrowanie przy Trybunale Konstytucyjnym i 500 zł na dziecko, ale komory gazowe i ludobójstwo!
Kronan (488 punktów)
(zablokowany)

>Nazizm to nie majstrowanie przy Trybunale Konstytucyjnym i 500 zł na dziecko, ale komory gazowe i ludobójstwo!

Doputy nazizm nie gazował ludzi i nie sprowadził zabijania do skali przemysłowej był spoko?.Tylko że wcześniej naziści zdemontowali z pomocą Piusa XII niemiecką demokrację(jaka by on nie była).Radzę zeknąć "Papież Hitlera" - Cornwella Johna.A właśnie co Polski kościół zaoferował się negocjować między PiS a opozycją.Ale jestem tym zaskoczny hehehe Mnie osobiście nie bawi rozróżnianie "genialnych" pomysłów pana J.Kaczyńskiego jako jego autorskich niby.Nie są takimi Pan Kaczyńskski ma alergię na demokarcję chyba że jest to jego własna wersja.Podziękował
Radoslavus (546 punktów)
(zablokowany)
Nie. Nazizm nigdy nie był spoko, ponieważ od początku była to plugawa i nienawistna ideologia. W świecie demokracje rozmontowywano niezliczoną ilość razy, ale czy to wszystko robiły wg. ciebie partie nazistowskie? Majstrowanie przy Trybunale czy mediach czyni już jakąś partią narodowsocjalistyczną?
Matix (5786 punktów)
>Witam ! Chciałbym zwrócić uwagę na pewne niebezpieczeństwo które zaczyna być realne . Chodzi mi o
>dużą lub zbyt dużą doze tolerancji względnie lekceważenia bądź obojętności jaką środowiska lewicowe
>z nazwy ale także lewicowe ideowo wykazują wobec tego co realizowane jest przez narodowych
>socjalistów z PIS . Ideologia PIS jest tak sprzeczna z kulturowymi wzorcami wzajemnego szacunku ,
>tolerancji , wielokulturowości , pluralizmu , niezależności mediów czy instytutów badawczych i
>naukowych , że żadne ale to absolutnie żadne obietnice socjalne nie powinny nikomu mamić wzroku i
>obiektywnej analizy i opinii .

Wg mnie to nie "lewica śpi" tylko społeczeństwo się sprzeciwiło lewicowym wartościom i tyle. Z resztą ja osobiście także.
04-01-2016 12:03 
 Ocena 2 na 2
Kaszman (396 punktów)
Sprzeciwiło się lewicowym wartościom, ale 500 zł na miesiąc za zrobienie dzieciaka każdy z tych sprzeciwiających się chciałby. Ehhh, brak słów.

Where's your god now ?
Matix (5786 punktów)
Moim zdaniem to nie jest takie proste jak piszesz. Na obecną sytuację złożyło się wiele czynników. Nie tylko 500zł.
04-01-2016 15:42 
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
>Wg mnie to nie "lewica śpi" tylko społeczeństwo się sprzeciwiło lewicowym wartościom i tyle. Z resztą ja osobiście także.
Łoczywiście, "naród", który na PiS głosował jest przeciwny rowerzystom i wegetarianom, tym współczesnym marksistom.
Przynajmniej w to wierzy znakomita większość "specjalistów" od lewicy oraz Marksa i marksizmu w Polsce.

@@@
.
Kaszman (396 punktów)
Szczerze mówiąc nie wiem czy np. Biedroniowi wyszłoby na dobre jeśli by zaczął ostro krytykować to co robi PiS. Od razu byłby okrzyknięty świnią odrywaną od koryta tak jak i cały KOD. Może najlepsze co może robić to zajmowanie się Słupskiem i pokazanie, że zależy mu na Polsce w ten sposób. A później może z Nowacką założyliby jakąś porządną lewicę - co jest niestety bardzo optymistycznym scenariuszem, musieliby kopnąć w dupę Millera i Palikota, żeby coś z tego wyszło, a nie wydaje mi się to prawdopodobne.

Where's your god now ?
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
> A lewica odurzona , zmanipulowana , znarkotyzowana krytyką koncernów i obietbicą 500 złotych nie wie co mówić i zrobić .
Jak to nie wie? Rowerzystą to co prawda nie wiem czy Pan jest, ale wegeterianizm to Pan tu propaguje a pan minister
Witold Waszczykowski w rozmowie z dziennikiem "Bild" powiedział m.in.:

"Chcemy tylko uleczyć nasz kraj z niektórych chorób. Poprzedni rząd wdrażał lewicową koncepcję. Jakby świat zgodnie z marksistowskim wzorcem musiał poruszać się tylko w jednym kierunku, w stronę mieszanki kultur i ras, świata rowerzystów i wegetarian, który stawia jedynie na odnawialne źródła energii i zwalcza wszystkie formy religii. To nie ma nic wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami"

No i mamy nowych wrogów IV RP. Rowerzystów i wegetarian, tych współczesnych marksistów. Swoją drogą należy docenić odwagę dyplomaty, który rowerzystów postanowił napiętnować akurat w Niemczech.

A niektórzy protestują gdy piszę: nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami.

@@@
.
romaro (25211 punktów)
> A lewica odurzona , zmanipulowana , znarkotyzowana krytyką koncernów i obietbicą 500 złotych nie wie co mówić i zrobić .

Radoslavus (546 punktów)
(zablokowany)
Zabrali im 75% elektoratu
KRAZ (279 punktów)
>"formacji jawnie totalitarnej , ksenofobicznej , wrogiej wszelkim odmiennym światopoglądom (...) narodowy socjalizm powróci na scenę"
Obawiasz się, że PiS niczym Hitler w kilka miesięcy złapie kraj w żelazny uścisk i już nie puści, dopóki nie dojdzie do jakiegoś kataklizmu? Ja się tego nie obawiam. Nie bardziej niż przed wyborami.
>"Polska ma być katolicka i narodowa"
Dla Polski katolicko-narodowej największym zagrożeniem są katolicko-narodowe władze. Podobnie jak dla świeckości i liberalizmu obyczajowego największym zagrożeniem jest liberalna lewica, która gotowa ją skompromitować. Liberalizm jest na tyle mocny, że obroni się sam, wystarczy wymiana pokoleniowa. Mądry polityk powinien wiedzieć, że bliższa ciału koszula i skupić się właśnie na kwestiach społeczno-gospodarczych. Lewica tego nie zrobiła, więc jej nie ma. I dobrze jej tak.
>"A lewica odurzona , zmanipulowana , znarkotyzowana krytyką koncernów i obietbicą 500 złotych nie wie co mówić i zrobić."
Ona już na długo przed tym nie wiedziała co mówić i robić. Od Palikota do Razem zajmuje się sprawami drugorzędnymi (geje, krzyże, in vitro). A jeśli już zajmie się czymś ważniejszym, to zaczyna od dupy strony. Wpierw niech podadzą pomysł na cięcia w administracji, dopiero potem gadają o podnoszeniu progresji podatkowej.
GrzeTor (1279 punktów)
W twojej wypowiedzi są slogany i emocjonalizm, a nie ma żadnych konkretów.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365