Racjonalista - Strona głównaDo treści
cdn. Świat wegetariańskich cyklistów w/g Agnosiewicza

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
06-01-2016 18:32dr_an (254 punktów)cdn. Świat wegetariańskich cyklistów w/g Agnosiewicza
Ocena 6 na 6
W temacie mediów i mediokracji polecam artykuł Bartłomieja Bachnika z Nowej Politologii.
www.nowapo(*)cja-i-jej-znaczenie-w-polityce
Bachnik potraktował temat w/g mnie jak należy. A Agnosiewicz prawie nie pochylił się na tematem. Za to stara się, dwojąc i trojąc racjonalizować działania PIS
cytat:
Robert Denton uważa, że "medium to zmienia klasyczną demokrację w telewizyjno-polityczną hybrydę nazywaną teledemokracją". Podobnego zdania jest socjolog Thomas Meyer, który w 2001 roku powiedział: "Demokracja zmienia się w mediokrację(...) Piarowskie projekcje wizerunkowe, polityka symboliczna i polityczne widowisko medialne zastępują tradycyjną demokrację partyjną".Nie wszyscy badacze zgadzają się z tezą o tak wielkiej roli mediów w demokracji
cytat:
świat polityki, jest projektowany pod kątem jak najlepszego dopasowania do konwencji medium, gdzie przyszło mu egzystować. Świat polityczny w tym ujęciu istnieje jako seria medialnych reprezentacji i jest przez nie konstruowany. Żeby urzeczywistnić to Peter Dahlgren uważa, że: "Polityka już nie istnieje jako rzeczywistość mająca miejsce poza mediami, a jedynie jako relacjonowana przez dziennikarzy. Polityka jest raczej w coraz większym stopniu organizowana jako fenomen medialny, planowana dla mediów i wykonywana we współpracy z nimi"
cytat:
Mediokracja nie dotyczy tylko i wyłącznie działań politycznych, ale również kreuje zachowania uczestników procesu komunikowania politycznego. Na podstawie wielu analiz przypadków można wysunąć tezę, że media masowe mają wielki wpływ (a niekiedy wyłączność) w procesie rekrutacji i selekcji liderów, personelu partii politycznych oraz kandydatów w wyborach. Polityk dzięki częstej obecności w mediach wzmacnia swoją rozpoznawalność i popularność...
Jak pisałem Agnosiewicz prawie nie pochylił się na tematem. Za to stara się, dwojąc i trojąc racjonalizować działania PIS. Bachnika przyjąłem z zainteresowaniem, natomiast nie zgadzam się z przynajmniej 80 % tez zawartych przez Agnosiewicza..z braku czasu na razie tylko tyle co poniżej.

>Rosja uzależniła Polskę od swoich surowców energetycznych, które sprzedawane są po wysokich cenach,
TAK taki jeden polityk zrezygnował z połączenia rurą z Norwegią, drugi podpisał umowę z takimi cenami gazu. Gwoli informacji obecny prezes ORLEN z nadania PIS w ramach bezpieczeństwa energetycznego kupuje paliwa w...ROSJI
>choć Polska ma potencjał do budowy energetyki niezależnej.
Tak ale nierentowne kopalnie trzeba zamknąć, koniec kropka a nie dopłacać. 
>Mówienie o demokracji jest pozbawione sensu
Przepraszam ale ja się z takiego kraju wypisuję, a tak na serio pierwszy raz od 50 lat rozważam emigrację
>w sytuacji, kiedy kraj stoi nad ekonomiczną przepaścią,
dopłacajmy do kopalni, obniżmy wiek emerytalny, przenieśmy finansowanie służby zdrowia do budżetu państwa, przewalutujmy kredyty frankowe w/g po 2 zł za franka itp itd.. tak trzymać
>a media urządzają debaty o tym, czy skrajnie niedofinansowana służba zdrowia ma jeszcze finansować zabiegi in vitro. Najpierw trzeba podreperować dostępność podstawowej służby zdrowia.
Bardzo chętnie podyskutuje na temat SZ. Zdanie o in VITRO to bzdura i propaganda PIS.
>Kiedy wyborcy dyskutują o tematach trzeciorzędnych to jest to atrapa demokracji.
To nie atrapa, też demokracja.
>W obliczu tych wyzwań Polsce potrzebna jest silna władza centralna, która będzie w stanie zbudować takie sojusze geopolityczne, które nie będą miały interesu w istnieniu słabej Polski,
W imieniu PIS tak nam dopomóż BÓG, ale obecnie w MZ mamy raczej "dyplomatołów".. Oni je zbudują? Jakie szanujące się państwo ułoży się bananową republiką
> z której młodzi uciekają jak z tonącego okrętu.
Słabej bo nie ma pracy, a za płacę nie możną godziwie żyć. (temat na osobną dyskusję).
> I to już ostatni dzwonek na dokonanie sensownych zmian.
Tak się zgadzam,ale na złość sobie odmrozimy uszy (czyli wybraliśmy sobie PIS).
>Obecnie największym polskim kompleksem jest bez wątpienia szloch "Co sobie Zachód o nas pomyśli?"
Jeśli widzi nas jako republikę bananową, to nie zainwestuje u nas. Wiem że wielu z tego forum widziałoby tylko państwowy kapitał, albo wyłącznie Polski, ale uwierzcie że w wielu gminach rozkładamy dywany i dniem i nocą zabiegamy by taki zagraniczny krwiopijca w naszej gminie coś zbudował i ludzie mieli pracę.
W podsumowaniu czepiania się słów:
Mathieu Laine pisał w "Post-politique", że obecna polityka zamarła, a idee zeszły ze sceny ustępując miejsca pragmatyzmowi i krótkim spięciom w mediach Media nie są bez winy (koncentracja na emocjach), odbiorcy są tacy jacy są (braki w wiedzy, bez głębszej refleksji i dociekliwości u telewidzów) i jest jeszcze aspekt "dyplomatołów" obojętnie czy mówiących "korzeniach Obamy" czy "wegetarianach i cyklistach". Media takie są każdy widzi, ale media takie zostaną (nie tylko w Polsce ale też w Europie i USA). Natomiast to my TAKICH reprezentantów ("polityków
"?) wybieramy (czy nie lepsze JOW-y)?Jeśli nawet PIS z którym autor wprowadzi media w Polsce: białoruskie, rosyjskie czy nawet tak narodowe jak Kim Dzong Un, to i tak o cyklistach napiszą w Holandi czy Portugalii. Dyplomacja jest wybitnie delikatną dziedziną i nie powinna mieć przestrzeni dla "dyplomatołów". Po prostu politycy przez duże "P" nie mogą czegoś takiego mówić
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Burnham (1149 punktów)
>>Rosja uzależniła Polskę od swoich surowców energetycznych, które sprzedawane są po wysokich
>cenach,
>Gwoli informacji obecny prezes ORLEN z nadania PIS w ramach bezpieczeństwa energetycznego kupuje paliwa w...ROSJI

A od kogo na dzień dzisiejszy mamy kupować paliwa jeżeli nie od Rosji ?

>>choć Polska ma potencjał do budowy energetyki niezależnej.
>Tak ale nierentowne kopalnie trzeba zamknąć, koniec kropka a nie dopłacać.

Z tą nierentownością kopalń do jednak złożona sprawa w kontekście zarzutów jakie przytaczasz u góry. Margaret Thatcher o tyle mogła uciąć kopalnie węglowe, że akurat Brytyjczycy do dzisiaj mają dostęp do ropy naftowej poprzez własny koncern naftowy BP tak więc akurat oni dostawy energii zdywersyfikowali już dosyć dawno temu (poza tym to nadal jest kraj kolonialny), a my jesteśmy nadal zależni od Rosji. Węgiel w pewnym stopniu nas uniezależnia od Rosjan i nie możemy się bezmyślnie kierować tym co robiła "żelazna dama". Na zdrowy rozum jeżeli pozamykamy "nierentowne" kopalnie to siłą rzeczy będziemy wydobywać mniej własnej energii, ale ja nie słyszałem o tym, że w Polsce znajdujemy się w okresie zmniejszonego popytu na paliwa. Mniejsze wydobycie "nierentownego" węgla z polskich kopalń oznacza większy import "rentownego" węgla z Rosji.

Zanim się zamknie "nierentowne" kopalnie to trzeba najpierw zdywersyfikować dostawy energii. W momencie, gdy już to zrobimy to wtedy można pomyśleć o rezygnowaniu z droższych metod pozyskiwania energii.

>>w sytuacji, kiedy kraj stoi nad ekonomiczną przepaścią,
>dopłacajmy do kopalni, obniżmy wiek emerytalny, przenieśmy finansowanie służby zdrowia do budżetu państwa, przewalutujmy kredyty frankowe w/g po 2 zł za franka itp itd.. tak trzymać

Dopłacamy do kopalń bowiem nie posiadamy własnych znaczących złóż ropy naftowej oraz nie skolonizowaliśmy nigdy żadnego kraju posiadającego takie złoża czy też nie sprzedawaliśmy nigdy nikomu technologii wydobywczej i wobec tego niestety pozyskiwanie energii w Polsce jest droższe aniżeli w Nigerii, Wenezueli, Kazachstanie, Azerbejdżanie, Turcji, Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej, Norwegii, Rosji czy USA i innych jeszcze regionach świata. Niestety w Polsce energia zawsze będzie droga chyba, że nastąpi jakiś naukowo- technologiczny przełom.

Co do przewalutowania "frankowiczowych" kredytów to na razie sprawa ucichła.

>>Kiedy wyborcy dyskutują o tematach trzeciorzędnych to jest to atrapa demokracji.
>To nie atrapa, też demokracja.

No to jest akurat ta zła rzecz w demokracji bowiem ten system polityczny z założenia miał się opierać na świadomym głosie wyborcy, a nie masie ogłupionych ludzi.

>>Obecnie największym polskim kompleksem jest bez wątpienia szloch "Co sobie Zachód o nas
>pomyśli?"
>Jeśli widzi nas jako republikę bananową, to nie zainwestuje u nas.

W takim razie, gdzie ten zachód zainwestuje ? Oni nam nie robią żadnej łaski bo to jest obopólny interes. Oni nie prowadzą u nas działalności pro publico bono, ale dobrze im rozumiany biznes.

>Dyplomacja jest wybitnie delikatną dziedziną i nie powinna mieć przestrzeni dla "dyplomatołów". Po prostu politycy przez duże "P" nie mogą czegoś takiego mówić

O których "dyplomatołach" piszesz ? O tych samych z nadania Bartoszewskiego, których odsunięto od rozmów podczas konfliktu na Ukrainie i tym samym, który porównał sukces dyplomacji polskiej do "robienia laski" Amerykanom ? Swoją drogą to dosyć ciekawe bo Bartoszewski również coś przebąkiwał, że Polska to taka panna bez posagu i do wzięcia, która zważywszy na jej sytuację w ogóle powinna się cieszyć, że ktoś ją zechce. Być może to właśnie Bartoszewski podpowiedział szlachcicowi z Chobielina by Polacy klękali przed Amerykanami ? A znasz historię jak to Kwachu zrobił z siebie durnia podczas rozmów z Colinem Powellem na temat ułożenia stosunków po wojnie w Iraku ? Powinieneś znać tę historię skoro tak łatwo rozróżniasz dyplomatów od "dyplomatołów". Tak na marginesie to coś mi się wydaje, że to właśnie w tamtym momencie Amerykanie na tyle wyczuli ludzi od Kwaśniewskiego, że postanowili wcisnąć Polsce więzienia CIA za które Polska musi teraz ponosić polityczne i finansowe koszty bo USA się od tego ucięło zwalając na nas winę. Takich oto mieliśmy "dyplomatów". Ja już przez litość nie przypominam wybitnego dyplomaty Pani Tereni Piotrowskiej, która nauczyła się sztuki dyplomacji bynajmniej nie od Kissingera, ale z książek do katechezy ...
08-01-2016 19:55 
 Ocena 1 na 1
dr_an (254 punktów)
Tak kolego do "dyplomatołów" zaliczyłem również krytykowanego przez Ciebie
autora "Wiedzą państwo, że Barack Obama ma polskie korzenie?
www.pardon(*)o_obama_ma_polskie_korzenie_bo
Dyplomacja to pewna treść i pewna forma. Treść wyznacza sztukę dyplomacji, forma jest dyplomatycznym rzemiosłem.
moraldiplo(*)/zasady-uprawiania-dyplomacji/
Natomiast obecny szef MZ mówiąc o polityce międzynarodowej, nie potrafi zerwać z wiecową retoryką i bryluje w rankingach.
cytat:
Schulz to na pewno skrajny lewak, który uważa, że wszystko, co odstaje od lewackiej normy, jest zagrożeniem dla Europy - mówi w wywiadzie dla "Super Expressu" szef MSZ Witold Waszczykowski ..
cytat:
Po serii antyrosyjskich wypowiedzi nowego ministra spraw zagranicznych oburzenie wyraził rosyjski MSZ. Szef polskiej dyplomacji zażądał na terenie Polski baz NATO argumentując to m.in. tym, że Rosja napadła na Syrię.
parezja.pl(*)ki-rosja-prowadzi-wojne-syria/
cytat:
 Podczas wizyty w Niemczech nie poruszał, co postulował kiedyś Jarosław Kaczyński, kwestii równomiernego traktowania mniejszości polskiej w Niemczech, w taki sposób jak traktuje się nieliczną mniejszość niemiecką w Polsce. Podczas gdy w naszym kraju Niemcy mają zagwarantowane miejsce w parlamencie, Polacy w Niemczech od czasów Adolfa Hitlera nie mają statusu mniejszości narodowej. Zamiast tego mamy deklarację Waszczykowskiego, że przyjechał do "starych, dobrych przyjaciół".
parezja.pl(*)ki-rosja-prowadzi-wojne-syria/
cytat:
W brytyjskim Foreign Office musieli chyba przecierać oczy ze zdumienia. Jeszcze wczoraj Szydło mówiła Cameronowi, że możemy rozmawiać o wszystkim, ale nie o dyskryminacji naszych rodaków (i - dodajmy - wyborców PiS), a dzisiaj jej minister mówi co innego i prowadzi negocjacje za pośrednictwem mediów. Co więcej, polski minister dał do zrozumienia, że możemy przehandlować przywileje socjalne Polaków w UK w zamian za poprawę naszego bezpieczeństwa.
cytat:
Najnowsza gafa ministra to jego wywiad dla największej bulwarówki niemieckiej "Bild Zeitung". Zdaniem Waszczykowskiego poprzedni rząd realizował program marksistowski, którego celem było społeczeństwo rowerzystów, wegetarian i bezbożników, korzystające tylko z odnawialnych źródeł energii. Są to wartości obce Polakom, nastawionym rodzinnie, patriotycznie i religijnie.
passent.bl(*)/04/co-ma-piernik-do-wiatraka/
Polski minister spraw zagranicznych, który szybciej mówi, niż myśli i uprawia dyplomację przez media
Jak dla mnie to ma to tyle wspólnego z dyplomacja ile ma leczenie chorego zęba przy pomocy wybicia kijem bejsbolowym połowy szczęki. Stąd zaszczytny tytuł (..)(nawet bez dyplo)
Im bardziej obóz Jarosława Kaczyńskiego będzie osłabiał państwo polskie w relacji z innymi, tym częściej będziemy słyszeć, że jest za silną Polską, asertywną polityką zagraniczną i nikogo się nie boi, w końcu od czegoś są media narodowe (a za nimi świadomi wyborcy).
wiadomosci(*)2,wiadomosc.html?ticaid=11643c
Burnham (1149 punktów)
Dokładnie z jakim krajem mamy osłabione relacje z winy PiS i czym się to przejawia ? Ja chciałbym zobaczyć te wymierne straty jakie ponieśliśmy w związku ze zmianą władzy. Mnie nie interesuje co Sierakowskiemu się zdaje - ja się pytam o to czy kraje z którymi współpracujemy cofnęły inwestycje lub ograniczyły czy też wycofały się z sojuszy ? Jakie są KONKRETNE zarzuty Sierakowskiego czy Passenta w związku z "osłabieniem" pozycji Polski ? Bo ja się nauczyłem czytając mądre książki, że osłabienie relacji ZAWSZE widać w liczbach wymiany gospodarczej między krajami lub zrywaniem czy też niekorzystnym przemianowaniem sojuszy, a nie takim głupim gadaniem jakie uskuteczniają propagandyści typu Passenta czy Sierakowskiego. Tam nie pada ani jeden konkretny zarzut. Jedyne co można tam przeczytać to insynuacje i gra słów na zasadzie "bo Orban jest zły, a Kaczyński z Orbanem się dogaduje coraz lepiej i jeżeli nadal będzie szedł tym torem to UE się obrazi i Putin nas połknie cofając nas do średniowiecza". To jest język propagandy, a nie analizy i ja się na te kity nie nabieram. Do mnie trzeba mówić inaczej.

Ludzie typu Passenta obrażają moją inteligencję i ja takich ludzi nie czytam (nie czytam również Gmyzów, Sakiewiczów i innych tego typu sługusów władzy tej czy innej). Gdy przykładowo czyta się Kissingera to ten człowiek nigdy nie wypowiada się w tonie takiej gadaniny tylko zawsze wskazuje na konkrety. Ja sobie wejdę na zagraniczny portal i prędzej zrozumiem dlaczego Rosja atakuje cele w Syrii aniżeli dowiem się tego z któregokolwiek portalu polskiego.

Jedyną ostatnią wymierną stratą jaka Polska poniosła w związku z dyplomacją PO było ograniczenie wymiany handlowej z Rosją w ramach tzw. "sankcji" (ale Niemcy jakoś nie zerwały współpracy z Rosją nad budową Nord Stream II). Tyle akurat wiem - o innych stratach mi nie wiadomo, a Sierakowski mnie nie oświecił choć krzyczy on dosyć głośno, ale do mnie krzyczeć nie ma potrzeby.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365