Racjonalista - Strona głównaDo treści
Złoty odrobił

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
16-02-2016 01:00Brzostowski (7067 punktów)Złoty odrobił
Ocena 1 na 1
Złoty odrobił wszystko od spadku ratingu:

finanse.wp(*)c.html?ticaid=1167d1&_ticrsn=3

Pisałem o tym kilka dni po decyzji S&P. Kto w międzyczasie zarobił?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

piotr35 (1843 punktów)
>Złoty odrobił wszystko od spadku ratingu

W piątek 23.10.2015 (przed wyborami) 1 euro = 4.25 zł
Wczoraj 15.02.2016 (po 3 mies. nowych rządów) 1 euro = 4.40 zł

Jest super. Rewelka.
16-02-2016 15:39 
 Ocena 1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)
>>Złoty odrobił wszystko od spadku ratingu
>W piątek 23.10.2015 (przed wyborami) 1 euro = 4.25 zł
>Wczoraj 15.02.2016 (po 3 mies. nowych rządów) 1 euro = 4.40 zł
>Jest super. Rewelka.

patrz:

23.09.2005 - przed wyborami 1 euro = 3,9 zł
23.12.2005 (3 miesiace rządów PiS) - 3,84 zł.

19.10.2007 - przed wyborami (koniec rządów PiS) 1 euro = 3,68 zł.

10.03.2009 (środek rządów Po) 1 euro = 4,73.

07.10.2011 - przed wyborami 1 euro = 4,38 zł

12.12.2011 (3 miesiace rządów PO) 1 euro 4,52 zł

Umiesz myśleć? Myśl!

Śmieszą mnie lemingi.
17-02-2016 09:00 
 Ocena 1 na 1
piotr35 (1843 punktów)
znowu te półprawdy i manipulacje

>19.10.2007 - przed wyborami (koniec rządów PiS)
i jednocześnie ekonomiczny boom na świecie

>10.03.2009 (środek rządów PO)
po pierwsze: to nie środek, tylko 1.5 roku przed półmetkiem, wypadającym dopiero (jak sam w tym samym poscie ) napisałeś w październiku 2011 roku.
po drugie: jednocześnie szczyt kryzysu ekonomicznego po upadku Lehman Brothers, niezależnego od poczynań PO

>12.12.2011 (3 miesiace rządów PO)
po pierwsze: nie 3 miesiące, tylko 4 lata i niecałe 2 miesiące
po drugie: nie rządów PO, tylko PO/PSL

>Umiesz myśleć?
Wystarczyłoby, żebyś nie manipulował i "półprawdował" datami, faktami, albo rzekomo dobrym stanem polskiego złotego. Nie jest dobrze, a istnieją przesłanki, ze za miesiąc (Komisja Wenecka) będzie jeszcze gorzej.
Brzostowski (7067 punktów)
>>Umiesz myśleć?
>Wystarczyłoby, żebyś nie manipulował i "półprawdował" datami, faktami, albo rzekomo dobrym stanem polskiego złotego. Nie jest dobrze, a istnieją przesłanki, ze za miesiąc (Komisja Wenecka) będzie jeszcze gorzej.

I dalej brniesz. Pokazałem Ci, że wartość waluty NIE JEST zależna od rządów, sam to pośrednio przyznałeś, i Ty dalej pleciesz swoje głupoty.

Ogarnij się trochę, bo śmiać mi się chce.

Śmieszą mnie lemingi.
17-02-2016 12:46 
 Ocena 2 na 2
piotr35 (1843 punktów)
>Pokazałem Ci, że wartość waluty NIE JEST zależna od rządów
Kolejne kłamstwo.
W mojej szkole tez tego uczyli, wiec jeszcze raz pomogę:
Kurs walutowy ustala NBP na podstawie polityki walutowej Rady Ministrów (rząd) w porozumieniu z Radą Polityki Pieniężnej. Na kurs walutowy ma np. wpływ inflacja, stan gospodarki oraz stopy procentowe zarówno w kraju, ale tez i na świecie.
Prowadzona rządowa polityka kursu walutowego wpływa na całą gospodarkę państwa i vice versa.
Kurs walutowy, chociaż zależny od wielu czynników krajowych, ale także zagranicznych, oddaje w uproszczeniu siłę gospodarki danego kraju, jest jej najlepszym barometrem.
Brzostowski (7067 punktów)
>>Pokazałem Ci, że wartość waluty NIE JEST zależna od rządów
>Kolejne kłamstwo.
>W mojej szkole tez tego uczyli, wiec jeszcze raz pomogę:
>Kurs walutowy ustala NBP na podstawie polityki walutowej Rady Ministrów (rząd) w porozumieniu z Radą Polityki Pieniężnej. Na kurs walutowy ma np. wpływ inflacja, stan gospodarki oraz stopy procentowe zarówno w kraju, ale tez i na świecie.
>Prowadzona rządowa polityka kursu walutowego wpływa na całą gospodarkę państwa i vice versa.
>Kurs walutowy, chociaż zależny od wielu czynników krajowych, ale także zagranicznych, oddaje w uproszczeniu siłę gospodarki danego kraju, jest jej najlepszym barometrem.

W szkole uczyli, ale nie wszyscy się nauczyli. W szkole uczyli całkiem dobrze, tylko Jaś się nie nauczył.

Jaś podał nam wszystkim jaki był kurs przed wyborami i 3 miesiące po wyborach, co miało wskazywać, że rządy PiS to złe rządy. Przed chwilą Jaś wyjaśnił nam jak polityka państwa i stan gospodarki wpływa na kurs. Z wyjaśnienia Jasia wynika, że w czasie tych 3 miesięcy rząd nic nie zrobił z tego co rzekomo wpływa na kurs i jest w gestii rządu.

Jaś ponownie wykazał, że rząd nie ma wpływu na kurs waluty.

Pan Jan jednak nie wie, że polityka rządu może wpływać na kurs walut, tyle tylko, że rządy w Polsce i ich decyzje nie mają takiej siły, aby istotnie wpływać na kurs. Kurs ten jest głównie zależny, tak jak i stan gospodarki od tego co się dzieje na świecie, od przedsiębiorców i od spekulantów.


Śmieszą mnie lemingi.
Paolo Monstro (6146 punktów)
>Złoty odrobił wszystko od spadku ratingu:
>finanse.wp(*)c.html?ticaid=1167d1&_ticrsn=3
>Pisałem o tym kilka dni po decyzji S&P. Kto w międzyczasie zarobił?
Inwestorzy uprzedzają decyzje agencji ratingowych i spektakularne wydarzenia. Kursy walut spadają nie wtedy gdy kraj ma problemy ale wcześniej gdy staje się to wysoce prawdopodobne. Przejęcie władzy przez PiS skorelowane jest z osłabieniem PLN względem EUR o niemal 10% (licząc od wyborów prezydenckich) i spadkiem indeksów giełdowych o ok 20%. Nie ma pewności oczywiście, że istnieje związek przyczynowo-skutkowy. Decyzja o obniżeniu rankinu RP spowodował osłabienie PLN o kilka groszy a jej uzasadnienie nie było oparte o żadne nowe informacje więc autor artykułu bezpodstawnie określa reakcje rynku jako "panikę". PO, teraz PiS opierają wzrost gospodarczy o pożyczanie pieniędzy, zamiast na budowaniu systemu, który generuje więcej zysku. Dokładając do tego bombę demograficzną i prawie pewne bankructwo systemu emerytalnego oraz zapaść w służby zdrowia, które to spowodują jeszcze większą ucieczkę z RP, oraz deklaracje PiS, że będziemy podążali drogą Węgrów (którym z Orbanem się gorzej wiodło niż Polakom z PO) trudno odmówić racjonalności w ocenie siły PLN. Paradoksalnie polska gospodarka się ostatnio rozwijała: PKB rośnie od wielu lat, bezrobocie spadło w zeszłym roku poniżej 10%. Trudno rozwikłać dlaczego "świat" nie wierzy w PLN ale jest szansa, że brak pomysłu na 10-20 lat ma na to wpływ.

Pozdrawiam
Paolo Monstro

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365