 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-02-2016 01:00 | Brzostowski (7067 punktów) | Złoty odrobił
1 na 1 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | piotr35 (1843 punktów) | > Złoty odrobił wszystko od spadku ratinguW piątek 23.10.2015 (przed wyborami) 1 euro = 4.25 zł Wczoraj 15.02.2016 (po 3 mies. nowych rządów) 1 euro = 4.40 zł Jest super. Rewelka.
|
|
 | 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | > >Złoty odrobił wszystko od spadku ratingu> W piątek 23.10.2015 (przed wyborami) 1 euro = 4.25 zł> Wczoraj 15.02.2016 (po 3 mies. nowych rządów) 1 euro = 4.40 zł> Jest super. Rewelka.  patrz: 23.09.2005 - przed wyborami 1 euro = 3,9 zł 23.12.2005 (3 miesiace rządów PiS) - 3,84 zł. 19.10.2007 - przed wyborami (koniec rządów PiS) 1 euro = 3,68 zł. 10.03.2009 (środek rządów Po) 1 euro = 4,73. 07.10.2011 - przed wyborami 1 euro = 4,38 zł 12.12.2011 (3 miesiace rządów PO) 1 euro 4,52 zł Umiesz myśleć? Myśl!
Śmieszą mnie lemingi.
|
|
|  | 1 na 1 | piotr35 (1843 punktów) | znowu te półprawdy i manipulacje > 19.10.2007 - przed wyborami (koniec rządów PiS)i jednocześnie ekonomiczny boom na świecie > 10.03.2009 (środek rządów PO)po pierwsze: to nie środek, tylko 1.5 roku przed półmetkiem, wypadającym dopiero (jak sam w tym samym poscie  ) napisałeś w październiku 2011 roku. po drugie: jednocześnie szczyt kryzysu ekonomicznego po upadku Lehman Brothers, niezależnego od poczynań PO > 12.12.2011 (3 miesiace rządów PO)po pierwsze: nie 3 miesiące, tylko 4 lata i niecałe 2 miesiące po drugie: nie rządów PO, tylko PO/PSL > Umiesz myśleć?Wystarczyłoby, żebyś nie manipulował i "półprawdował" datami, faktami, albo rzekomo dobrym stanem polskiego złotego. Nie jest dobrze, a istnieją przesłanki, ze za miesiąc (Komisja Wenecka) będzie jeszcze gorzej.
|
|
| |  | | Brzostowski (7067 punktów) | >>Umiesz myśleć? >Wystarczyłoby, żebyś nie manipulował i "półprawdował" datami, faktami, albo rzekomo dobrym stanem polskiego złotego. Nie jest dobrze, a istnieją przesłanki, ze za miesiąc (Komisja Wenecka) będzie jeszcze gorzej.
I dalej brniesz. Pokazałem Ci, że wartość waluty NIE JEST zależna od rządów, sam to pośrednio przyznałeś, i Ty dalej pleciesz swoje głupoty.
Ogarnij się trochę, bo śmiać mi się chce.
Śmieszą mnie lemingi.
|
|
| | |  | 2 na 2 | piotr35 (1843 punktów) | >Pokazałem Ci, że wartość waluty NIE JEST zależna od rządów Kolejne kłamstwo. W mojej szkole tez tego uczyli, wiec jeszcze raz pomogę: Kurs walutowy ustala NBP na podstawie polityki walutowej Rady Ministrów (rząd) w porozumieniu z Radą Polityki Pieniężnej. Na kurs walutowy ma np. wpływ inflacja, stan gospodarki oraz stopy procentowe zarówno w kraju, ale tez i na świecie. Prowadzona rządowa polityka kursu walutowego wpływa na całą gospodarkę państwa i vice versa. Kurs walutowy, chociaż zależny od wielu czynników krajowych, ale także zagranicznych, oddaje w uproszczeniu siłę gospodarki danego kraju, jest jej najlepszym barometrem.
|
|
| | | |  | | Brzostowski (7067 punktów) | >>Pokazałem Ci, że wartość waluty NIE JEST zależna od rządów >Kolejne kłamstwo. >W mojej szkole tez tego uczyli, wiec jeszcze raz pomogę: >Kurs walutowy ustala NBP na podstawie polityki walutowej Rady Ministrów (rząd) w porozumieniu z Radą Polityki Pieniężnej. Na kurs walutowy ma np. wpływ inflacja, stan gospodarki oraz stopy procentowe zarówno w kraju, ale tez i na świecie. >Prowadzona rządowa polityka kursu walutowego wpływa na całą gospodarkę państwa i vice versa. >Kurs walutowy, chociaż zależny od wielu czynników krajowych, ale także zagranicznych, oddaje w uproszczeniu siłę gospodarki danego kraju, jest jej najlepszym barometrem.
W szkole uczyli, ale nie wszyscy się nauczyli. W szkole uczyli całkiem dobrze, tylko Jaś się nie nauczył.
Jaś podał nam wszystkim jaki był kurs przed wyborami i 3 miesiące po wyborach, co miało wskazywać, że rządy PiS to złe rządy. Przed chwilą Jaś wyjaśnił nam jak polityka państwa i stan gospodarki wpływa na kurs. Z wyjaśnienia Jasia wynika, że w czasie tych 3 miesięcy rząd nic nie zrobił z tego co rzekomo wpływa na kurs i jest w gestii rządu.
Jaś ponownie wykazał, że rząd nie ma wpływu na kurs waluty.
Pan Jan jednak nie wie, że polityka rządu może wpływać na kurs walut, tyle tylko, że rządy w Polsce i ich decyzje nie mają takiej siły, aby istotnie wpływać na kurs. Kurs ten jest głównie zależny, tak jak i stan gospodarki od tego co się dzieje na świecie, od przedsiębiorców i od spekulantów.
Śmieszą mnie lemingi.
|
|
3 na 3 | Paolo Monstro (6146 punktów) | > Złoty odrobił wszystko od spadku ratingu:> finanse.wp(*)c.html?ticaid=1167d1&_ticrsn=3> Pisałem o tym kilka dni po decyzji S&P. Kto w międzyczasie zarobił?Inwestorzy uprzedzają decyzje agencji ratingowych i spektakularne wydarzenia. Kursy walut spadają nie wtedy gdy kraj ma problemy ale wcześniej gdy staje się to wysoce prawdopodobne. Przejęcie władzy przez PiS skorelowane jest z osłabieniem PLN względem EUR o niemal 10% (licząc od wyborów prezydenckich) i spadkiem indeksów giełdowych o ok 20%. Nie ma pewności oczywiście, że istnieje związek przyczynowo-skutkowy. Decyzja o obniżeniu rankinu RP spowodował osłabienie PLN o kilka groszy a jej uzasadnienie nie było oparte o żadne nowe informacje więc autor artykułu bezpodstawnie określa reakcje rynku jako "panikę". PO, teraz PiS opierają wzrost gospodarczy o pożyczanie pieniędzy, zamiast na budowaniu systemu, który generuje więcej zysku. Dokładając do tego bombę demograficzną i prawie pewne bankructwo systemu emerytalnego oraz zapaść w służby zdrowia, które to spowodują jeszcze większą ucieczkę z RP, oraz deklaracje PiS, że będziemy podążali drogą Węgrów (którym z Orbanem się gorzej wiodło niż Polakom z PO) trudno odmówić racjonalności w ocenie siły PLN. Paradoksalnie polska gospodarka się ostatnio rozwijała: PKB rośnie od wielu lat, bezrobocie spadło w zeszłym roku poniżej 10%. Trudno rozwikłać dlaczego "świat" nie wierzy w PLN ale jest szansa, że brak pomysłu na 10-20 lat ma na to wpływ. Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|