 |
I ty mozesz byc na liscie Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-05-2006 12:33 | Wilhelm | I ty mozesz byc na liscie | |
| Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >Czy warto ryzykowac
Oczywiście, warto
|
|
 | | Wilhelm | > >Czy warto ryzykowac> Oczywiście, wartoNie do końca się z tym zgadzam. Jeśli działamy, to stosujmy metody pełnej konspiracji. Nigdy bym nie używał swojego prawdziwego imienia i nazwiska, nie używałbym otwartego tekstu w e-korespondencji, proxy itp. Nie twierdzę, że nie należy walczyć. Należy zmienić taktykę. Der Letzte macht die Sonne aus!
|
|
|  | | jarekland (142470 punktów) | >>>Czy warto ryzykowac Banie się to naturalna rzecz, ten który twierdzi że nie zna strachu jest albo szalony albo jest wielkim pozerem. Ale nie mozna poddać się strachowi.
|
|
| |  | | Wilhelm | > >>>Czy warto ryzykowac> Banie się to naturalna rzecz, ten który twierdzi że nie zna strachu jest albo szalony albo jest wielkim pozerem. Ale nie mozna poddać się strachowi.Dlatego zadalem ogolne pytanie. Ja bym to robil z ukrycia. Nie mniej to trzeba otwarcie mowic o ryzyku jakie z tym sie wiaze. PS. Do zadnej partii nie bede nalezec. Moge byc jedynie sympatykiem. Der Letzte macht die Sonne aus!
|
|
| | |  | | jarekland (142470 punktów) | >PS. Do zadnej partii nie bede nalezec. Moge byc jedynie sympatykiem. Nie rozumiem, my nie tworzymy żadnej partii pol. , nie stawiamy sobie też żadnych celów stricte politycznych.
|
|
|  | | Mariusz Agnosiewicz | > Jeśli działamy, to stosujmy metody pełnej konspiracji.Wprawdzie nie zgadzam się z tym do końca, ale tak mi się przypomniał pewien fragment z naszego wprowadzenia, na które dziś mi zwrociła uwagę pewna wolnomyślicielka. Napisała ona: Od roku cytat o racjonalistach z B.Evans'a 1946(!) wisi nad moim kompem...i dodaje motywacji do 'szybkich wypadów na mniejsze oddziały wroga'...A chodzi o ten fragment: "Jeszcze sto lat temu racjonaliści żyli jak szpiedzy we wrogim kraju. Nie wychodzili nigdy na zewnątrz, jeśli wprzód nie zamaskowali się ironiami i alegoriami. Ujawnienie swego prawdziwego charakteru mogło im bowiem grozić fatalnymi skutkami. Dzisiaj położenie ich jest nieco inne - przypomina partyzantów. Strzelają z ukrycia, napadają zbłąkanych, nękają tyły cofających się wojsk, przerywają linie komunikacyjne, a także dokonują tu i ówdzie szybkich wypadów na mniejsze oddziały wroga. Ale nie ryzykują jeszcze otwartej walki z głównymi siłami, ulegliby bowiem zniszczeniu. Ich życie jest niebezpieczne, choć pełne wrażeń, a pokrzepia ich typ koleżeństwa, nie znany wśród tępych rekrutów ortodoksji. [Serwis ten] jest swego rodzaju podręcznikiem strategii dla młodych adeptów uciesznej wojny o zdrowy rozsądek. Wskazuje on miejsca, w których okopały się główne siły ignorancji, i przy pomocy tajniaka ujawnia, czy garnizony są karne, czy też zbuntowane. Usiłuje też pokazać skuteczność ukrywania i maskowania oraz techniki infiltracji i ustępowania. Jego mapy pokazują zablokowane drogi i pola minowe oraz pouczają, jak urządzać figlarne zasadzki. Przestrzega przed kontrwywiadem i daje - znów zaszyfrowanych - pięć niezawodnych znaków, jak poznać głupca. Gdy poborowi skończą [już czytać tekst jakiś], powinni przerzucić [go] przez mury, na teren koszar wroga. To może zachęcić go do dezercji." Myślę, że Bergen Evans nie miał by mi za złe, iż odniosłem do Racjonalisty to co on pisał o swojej książce: Naturalna historia nonsensu (1946) ładne, nieprawdaż?
|
|
| |  | | Wilhelm | Volltreffer! Wysmienite! Choc przyznam, acz ze wstydem, ze nie czytalem tego. Mozemy sie nieco roznic w kwestii pogladow nt. metod dzialania, ale cel przyswieca nam jeden  Der Letzte macht die Sonne aus!
|
|
| placownik (17853 punktów) |
Kawaler Orderu Orła Białego Jacek Kuroń mieszkał w Warszawie na Żoliborzu. W przedwojennym bloku przy Mickiewicza 27. Wiedziała o tym cała Polska i spory kawałek reszty świata. Gdyby żył, Jego imię i nazwisko figurowałoby zapewne na obydwu listach. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| Balkowski (5685 punktów) | Jeśli ktoś się odnajdzie na liście proponuję złożyć doniesienie do prokuratury (rozpowszechnianie danych osobowych, nawoływanie do przemocy itp.)
|
|
 | | Wilhelm | > Jeśli ktoś się odnajdzie na liście proponuję złożyć doniesienie do prokuratury (rozpowszechnianie danych osobowych, nawoływanie do przemocy itp.)Gdybys uwazniej przeczytal ww strony, wiedzialbys, ze bazuja oni na donosach tych, ktorzy rozpoznaja ludzi na zdjeciach. Totez paradoksalnie tworcy strony nie popelniaja przestepstwa ws. danych osobowych. Co innego lzenie i ponizanie osob, ktore sa przedmiotem ataku. Der Letzte macht die Sonne aus!
|
|
|  | | Balkowski (5685 punktów) | > Gdybys uwazniej przeczytal ww strony, wiedzialbys, ze bazuja oni na donosach tych, ktorzy rozpoznaja ludzi na zdjeciach. Totez paradoksalnie tworcy strony nie popelniaja przestepstwa ws. danych osobowych.To znaczyłoby że jeśli przypadkiem wydobędę Twój pesel, nr domu i telefonu i zrobię zdjęcie podczas demonstracji to mogę to potem wywiesić w necie do wglądu dla każdego, nawet jeśli sobie tego nie życzysz  ... Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, chociaż prawo istotnie jest niedopracowane.
|
|
| |  | | Wilhelm | Wydaje sie, ze zamieszczenie np moich danych osobowych bez mojej zgody jest przestepstewem, aczkolwiek gdyby dane moje podal moj kolega temu komus, to przestepstwo popelnil ten, kto sie skusil na ten donos. Poza tym podejrzewam, ze ww sewis lezy za granica, wiec nasze prawodawstwo moze skoczyc providerowi. Dodajmy, ze w USA DAP przybudowka NSDAP (Deutsche Arbeitspartei) jest legalna. Jesli tam jest serwis, nic nie mozemy zrobic (strone zglosilem do "NIGDY WIECEJ") ale watpie aby to cos dalo. Poszkodowanym radzilbym poszukac kreta we wlasnych szeregach. Der Letzte macht die Sonne aus!
|
|
| Wilhelm | jarekland> Nie rozumiem, my nie tworzymy żadnej partii pol. , nie stawiamy sobie też żadnych celów stricte politycznych.To kwestia statutowa, a wiec czysto umowna. Gdybys przemianowal PiS na Paranoja i Schizofrenia albo SLD na Sojusz Lewych Dochodow, to nie zmieniloby to faktu, ze jest to partia polityczna. Roznica miedzy PSR a partia z definicji polega na tym, ze to ostatnie ugrupowanie nie pcha sie do wladzy, niemniej tworzy ono jakas wizje spoleczna, ktora pozwala na okreslenie tla politycznego. I tak program ideowy PSR pasuje w pewnej mierze do wizji programowych SLD. I tak czytamy na oficjalnej stronie partii Sojusz Lewicy Demokratycznej do wartości naczelnych, których urzeczywistnienie uznaje za podstawowe swoje zadanie, zalicza godność człowieka, sprawiedliwość społeczną oraz solidarność ludzi pracy. Sojusz Lewicy Demokratycznej uważa, że równość i wolność są naturalnymi dążeniami ludzi. Sojusz Lewicy Demokratycznej za swą powinność uważa umacnianie niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, obronę jej suwerenności i porządku prawnego w zjednoczonej rodzinie narodów Europy. Sojusz Lewicy Demokratycznej opowiada się za wolnością sumienia i wyznania, tolerancją światopoglądową i świeckością państwa, za równym statusem kobiet i mężczyzn w różnych dziedzinach życia oraz za poszanowaniem odrębności etnicznych, narodowościowych, kulturowych i seksualnych. Sojusz Lewicy Demokratycznej wcielać będzie w życie powyższe cele i wartości oraz zadania programowe wyrażone w Deklaracji Ideowej SLD, kierując się zasadami ustrojowymi określonymi w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, biorąc udział, poprzez swoich przedstawicieli, w funkcjonowaniu władz publicznych. Czysty przypadek? Poszlak o lewicowosc PSR jest naturalnie wiecej, jakchocby fakt, ze wiecej jest zamieszczanych informacji spoleczno-kulturalnych z portali lewicowych. (lewica.pl itp). Co wiecej pewna czesc dzialaczy stowarzyszenia NEUTRUM jest albo wywodzi sie z SLD totez glosza oni ni mniej ni wiecej ale deklaracje programowa SLD. Dlatego mowienie o neutralnosci PSR uwazam za sciemnianie a w najlepszym razie za hipokryzje. Dlatego jestem przekonany, ze sympatycy racjonalisty.pl czy tez czlonkowie PSR-u, w wiekszosci stanowia ludzie o sympatiach centrolewicowych i lewicowych. Troche sie usmialem jak czytalem komentarze nt. co jest racjonalne a co nie jest. Jak sam Mariusz zauwazyl: Może się to wydawać dziwne i podejrzane stwierdzenie, ale spróbuję to wyjaśnić: racjonalizm jest pojęciem niejednoznacznym i właśnie wielonurtowym.... Naturalnie nie ma to bezposredniego znaczenia dla PSR, lecz racjonalizm nie ogranicza sie wylacznie do swiatopogladu, metodologii lecz okresla rowniez dzialanie w stosunku do pozostalych ludzi czy sytuacji. Mozna sobie postawic pytanie: jesli ja zrobilem A, to czy ktos inny zrobilby na moim miejscu to samo? Dzialanie to nie musi sie opierac na wylacznie rozumowych i chlodnych kalkulacjach, lecz raczej opiera sie na wspolpracy emocji i klasycznie (pojmowanego rozumu). Dlatego w sumie nie ma znaczenia z punktu widzenia racjonalizmu, w co wierzymy badz zakladamy. Wazne jest to, kim jestesmy w stosunku do innych, siebie samych oraz otoczenia. Nie da sie ukryc, ze jest to pojecie dosc umowne. placownik> Kawaler Orderu Orła Białego Jacek Kuroń mieszkał w Warszawie na Żoliborzu. W przedwojennym bloku przy Mickiewicza 27. Wiedziała o tym cała Polska i spory kawałek reszty świata. Gdyby żył, Jego imię i nazwisko figurowałoby zapewne na obydwu listach.Prawodopobnie tak, lecz byl on politykiem z dlugim doswiadczeniem, wiec na tym etapie nie sadze aby mu cos z tego powodu grozilo. Pamietam jego wypowiedz sprzed 14 laty (film Nocna Zmiana). Padly z jego ust prorocze slowa o lustracji, ze posluzy ona do niszczenia ludzi. Jak widac, dzika lustracja czy tez w majestacie prawa nie oszczedzila nawet kosciola. Coz mozna powiedziec, ze kto mieczem wojuje od miecza ginie. Jego postac kojarzy mi sie z prezydentem Hindenburgiem, ktory doskonale wiedzial co sie swieci, lecz nie bylo mu dane tego dozyc. Oby dalsza sytuacja nie rowinela sie podobnie... Der Letzte macht die Sonne aus!
|
|
 | jeyes (2281 punktów) (zablokowany) | Ktokolwiek deklaruje apolityczność po prostu kłamie.
|
|
|  | | Jarek Kubaszewski | > Ktokolwiek deklaruje apolityczność po prostu kłamie.Zależy jak się rozumie apolityczność. Ja ją pojmuję w ten sposób że PSR nie chodzi w sojusze wyborcze z partiami politycznymi.
|
|
 | | AstralStorm (558 punktów) | > Poszlak o lewicowosc PSR jest naturalnie wiecej, jakchocby fakt, ze wiecej jest zamieszczanych informacji spoleczno-kulturalnych z portali lewicowych.Prawda, PSR jest lewicowe. Ale nic nie mówi to o czytelnikach Racjonalisty. Sam serwis jest natomiast zbyt zróżnicowany, aby go po którejś stronie umieścić. Newsy są w zasadzie skopiowane z gazeta.pl, onet.pl, interia.pl lub wp.pl. Inne są natomiast przepisane z prasy i te szczególnie cenię. (bo dzięki nim nie muszę wydawać 100 PLN na gazety) Bywają takie z serwisów lewicowych, prawda. Z prawicowych nie uświadczyłem, ale mam nadzieję, że nie jest to z powodu filtrowania przez redakcję.
|
|
|  | | Wilhelm | > Prawda, PSR jest lewicowe. Ale nic nie mówi to o czytelnikach Racjonalisty. Sam serwis jest natomiast zbyt zróżnicowany, aby go po którejś stronie umieścić.Nie przeszkadza mi to, lecz mowienie o apolitycznosci pachnie nieco hipokryzja. > Newsy są w zasadzie skopiowane z gazeta.pl, onet.pl, interia.pl lub wp.pl.> Inne są natomiast przepisane z prasy i te szczególnie cenię. (bo dzięki nim nie muszę wydawać 100 PLN na gazety)> Bywają takie z serwisów lewicowych, prawda. Z prawicowych nie uświadczyłem, ale mam nadzieję, że nie jest to z powodu filtrowania przez redakcję.> Rowniez nie posadzam redakcji o cenzure  Swiadczy to o pogladach zglaszajacych wiadomosci. Swoja droga mozna zrobic sonde o preferencjach politycznych sympatykow racjonalisty. Mein PGP Schlüssel
|
|
| Volrath (3440 punktów) | >Czy warto ryzykowac, ...
Moim zdaniem warto. I warto nie dać się zepchnąć do podziemia i potrzeby ukrywania się. Gdyby moje imię i nazwisko lub co gorsza inne dane znalazły się na takiej liście to poczyniłbym pewne Kroki.
Przez Kroki rozumiem:
1. Stwierdzenie dokładnie kto, co, gdzie i jak - dane o właścicielach anonimowo założonej strony trudno jest pozyskać, ale najczęściej nie jest to niemożliwe.
2. Złożenie doniesienia o popełnieniu przestępstwa do prokuratury (możliwe, że poprzedzone 1 by podać prokuraturze na tacy pewne dane)
3. Ewentualnie być może wirtualna wojna - prywatne atakowanie tej strony mające na celu jej eliminowanie (np. strona ma limit ilości danych jakie można w ciągu miesiąca z niej ściągnąć - wystarczy więc dostęp do paru komputerów z b. szybkim łączem dostępowym i program, który będzie przez pewien czas ssał dane ze strony; o metodach bardziej skutecznych, choć bardziej też niebezpiecznych [włamywanie się jest zabronione] już nie wspominając)
|
|
 | | Wilhelm | Dlatego staram sie dzialac na polu neutralnym politycznie: w nauce, gdyz nie mam ochoty byc w takiej sytuacji jak Maciej D. Nie potepiam otwartego sprzeciwu: mowie tylko, ze walczylbym nieco inaczej. Ale ostatecznie metoda walki lezy w gestii kazdego z nas. A co do Twoich krokow. Hm w zasadzie towarzystwo z obu stron barykady sie dobrze zna. W takim srodowisku, ktore nie zawsze jest spojne, jedni donosza na drugich i vice versa. Mozliwe, ze panowie z B&H czy MW korzystaja z nieoficjalnej pomocy wladz. Wezmy np trase pochodu "Marszu Rownosci". Wszystko jedno jaka trase i kiedy wybiora, MW dowie sie o tym wczesniej niz wladze wydadza na to zgode i pokrzyzuje plany "lewakom". A co do doniesienia do prokuratury: mozna sprobowac, lecz trzeba sobie zdawac sprawe, ze serwery B&H sa w USA, a tam jedynie nawolywanie do terroryzmu jest karalne. Inaczej DA nie poglaby tam dzialac. Dlatego nie sadze, zeby zamknieto ten serwis. Co do danych osobowych: sprawa sliska. Samo ich posiadanie to jeszcze nic: wiele firm bankow i instytucji posiada dane osobowe i obraca nimi bez Twojej zgody. A cyberwojna i tak sie toczy... Der Letzte macht die Sonne aus!
|
|
| Volrath (3440 punktów) | Odnośnie redwatch - postanowiłem sprawdzić czy w DreamHost naprawdę stosują taki wymóg, czy to tylko pic na wodę: "Customer may only use DreamHost Webhosting's Server for lawful purpose." Okazało się, że jednak racja - to pic na wodę a przejmują się tylko prawami US. Czyli lawful = zgodny z prawem USA. From: "DreamHost Sales Team" Sent: Friday, May 19, 2006 7:57 PM > > Hello,> > > I'd like to inform that www page www.redwatch.info/ that is hosted by you violates several Polish rights.> > ...> > Thank you for writing. Just to clarify as the TOS don't make this very clear, though, this only applies to US laws (we are based in the US and do not enforce the laws of other countries). As a general rule, neither of the two issues that you brought up contradict laws within the US, and the second one in particular is protected under the US Constitution.> > I'm sorry for any confusion. If you have any questions, please let us know.> > Jeff
|
|
 | |
|  | | Volrath (3440 punktów) | Tak, miałeś rację - nie zważają na regulacje prawne w innych krajach.
|
|
| Lailat Al Kadr (33 punktów) |
>Czy warto ryzykowac, osadzcie sami:
tak, ponieważ gdybyśmy nie ryzykowali, oznaczałoby to iż boimy się własnych poglądów i chowamy je, a przecież tak nie powinno być.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|