Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dobra zmiana - cd czyli Błaszczak ma gest

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
20-06-2016 23:23Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)
Dobra zmiana - cd czyli Błaszczak ma gest
0 na 2
Cytat:
Mariusz Błaszczak w rozmowie z RMF FM przyznaje, że Jarosław Kaczyński poleciał [ze Świnoujścia] do Krakowa policyjnym śmigłowcem. Celem podróży prezesa PiS było złożenie kwiatów na grobie brata na Wawelu.[...]
Mariusz Błaszczak zapewnia w rozmowie z RMF FM, że Jarosław Kaczyński wpłaci równowartość kosztu przelotu samolotem na konto fundacji, która pomaga dzieciom i wdowom poległych policjantów. (źródło)
Czyli wszystko jest OK. Czy aby na pewno? Czy załoga policyjnego śmigłowca nie ma nic lepszego do roboty niż wozić posła Kaczyńskiego? Czy przypadkiem min. Błaszczak nie przekroczył granicy swoich uprawnień? Czy policja będzie coś miała z tego, że jej śmigłowcem wozi się PiS-owski kacyk? Nie będzie, bo wpłata na konto fundacji nie jest zapłatą za usługę transportową. Skąd będzie kasa na wpłatę na konto fundacji, czy aby nie z konta PiS-u, a więc z konta podatników?
Ale co tam, wszak to jest kolejny przejaw "dobrej zmiany", hip hip hurrra!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

Chcesz powiedzieć, że wicemarszałek Sejmu RP i minister spraw wewnętrznych ze specjalnej okazji nie mają prawa podróżować po kraju helikopterem policyjnym lub wojskowym?
Nie mają też prawa, w ramach wykonywanych obowiązków państwowych, zabrać na pokład maszyny posła RP, by jako gościowi honorowemu ułatwić mu podróż do miejsca, gdzie została uczczona pamięć jego brata, byłego prezydenta RP?
Czy to jest na pewno normalne, że na siłę próbuje się z tego zrobić wielką aferę?
niezalezna(*)-z-funkcjonariuszy-taksowkarzy
Poza tym - niezły mamy sprzęt*, skoro ze Świnoujścia do Krakowa da się przelecieć helikopterem bez międzylądowania, i to przy takim obciążeniu...

*Jest to Bell 412 HP należący prawdopodobnie do Zarządu Lotnictwa Policji Komendy Głównej Policji (zasięg ok. 600 km).
www.policja.pl/pol/aktualnosci/73453,dok.html


"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą,
Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
21-06-2016 12:22 
 Ocena 2 na 2
Kronan (488 punktów)
(zablokowany)
>Chcesz powiedzieć, że wicemarszałek Sejmu RP i minister spraw wewnętrznych ze specjalnej okazji nie mają prawa podróżować po kraju helikopterem policyjnym lub wojskowym?
>Nie mają też prawa, w ramach wykonywanych obowiązków państwowych, zabrać na pokład maszyny posła RP, by jako gościowi honorowemu ułatwić mu podróż do miejsca, gdzie została uczczona pamięć jego brata, byłego prezydenta RP?
>Czy to jest na pewno normalne, że na siłę próbuje się z tego zrobić wielką aferę?
>niezalezna(*)-z-funkcjonariuszy-taksowkarzy
>Poza tym - niezły mamy sprzęt*, skoro ze Świnoujścia do Krakowa da się przelecieć helikopterem bez międzylądowania, i to przy takim obciążeniu...
>*Jest to Bell 412 HP należący prawdopodobnie do Zarządu Lotnictwa Policji Komendy Głównej Policji (zasięg ok. 600 km).
>www.policja.pl/pol/aktualnosci/73453,dok.html
>
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą,

> Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernack

Sorry ale jak dobrze rozumiem pan poseł Kaczyński po to dostaje publiczne pieniądze za to jego posłowanie żeby mieć za co podróżować a nie łapać "okazję".Zatem podróż państwowym,nie pisowskim,śmigłowcem pod tą kategorie nie podchodzi.Znamienne że pan Błaszczak powiedział że poseł Kaczyński zapłaci za swój przelot.Nie ża zapłacił wcześniej lub wogóle zamierzał to zrobić.A teraz już musi.I na koniec pytanie.Ile razy jeszcze poseł Kaczyńki poleci państwowym śmigłowcem kiedy najdzie go taka fantazja jeśli za każdy przelot będzie musiał zapłacić z własnej lub partyjnej a nie państwowej kasy?Bo mleko się już rozlało i darmochy nie będzie.Przynajmniej taką mam nadzieję
A czy to jest wielka afera w ogóle?Jeden przelot nie ale 10 podobnych?20?40?Dlatego nawet już ten jeden raz śmierdzi choć klocek taki mały i niepozorny się wydaje.No chyba że ktoś ma pancerne pwowonienie.Bywają takie przypadki w tym kraju
21-06-2016 15:34 
 Ocena 4 na 4
piotr35 (1843 punktów)
>Chcesz powiedzieć, że wicemarszałek Sejmu RP i minister spraw wewnętrznych ze specjalnej okazji nie mają prawa podróżować po kraju helikopterem policyjnym lub wojskowym?
Nie, nie mają prawa ani do podróżowania, ani urlopowania. Mogą się nimi poruszać jedynie w uzasadnionych służbowymi obowiązkami przypadkach.
Gdyby Błaszczak miał choć trochę inteligencji, to wskazałby właśnie taki cel, czyli swój własny i czysto służbowy. Niestety ta władza już od początku swoich rządów stawia się ponad prawem i nawet do głowy nikomu nie przyszło, ze tak nie wolno. Elektorat i tak wszystko łyknie bez mrugnięcia okiem, a niektórzy co więksi chwalidupcy nawet będą starali się ukochaną władze tłumaczyć.
21-06-2016 17:58 
 Ocena 2 na 2
Grzegorz (5685 punktów)
>Czy to jest na pewno normalne, że na siłę próbuje się z tego zrobić wielką aferę?
>niezalezna(*)-z-funkcjonariuszy-taksowkarzy
Jakoś nie kupuję tego uzasadnienia. Czyli co, skoro Tusk przeleciał się ileś tam razy do Gdańska, a Sikorski w ogóle miał trudności z rozróżnieniem kasy prywatnej od państwowej (owszem, obie sprawy powinny mieć dalszy bieg), to zamiast tego będzie "sprawiedliwe" jeśli przez kolejne 4 (albo i więcej) lat będzie to samo, tylko podatnik będzie płacił tym razem na zachcianki Kaczyńskiego? Przecież to nie żadna "dobra zmiana", raczej klasyczne "Teraz k***a My". Znamienne że Hoffmann (którego Kaczyński odsunął na jakiś czas po aferze madryckiej) wraca teraz do głównego nurtu polityki.
21-06-2016 18:56 
 Ocena-2 na 2
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

To są sprawy zupełnie innego kalibru. Jarosław Kaczyński podróżował do Świnoujścia w roli - poniekąd - gościa honorowego, gdzie uczestniczył w uroczystościach rangi państwowej, więc potraktowanie jego osoby w sposób uprzywilejowany było w tej sytuacji zupełnie uzasadnione, nawet nie tyle ze względu na jego aktualną rolę w polityce, co ze względu na pamięć jego brata, którego imię nadano gazoportowi w Świnoujściu. Jest to w polskim zwyczaju, że przy nadzwyczajnych okazjach zezwala się na takie gesty sympatii, uznania, szacunku i lojalności, które wprawdzie wykraczają nieco poza paragrafy, ale zupełnie mieszczą się w granicach tego, co na Słowiańszczyźnie uchodzi jeszcze za przejaw towarzyskiego taktu i dobrego smaku.

"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą,
Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365