Swego czasu red Agnosiewicz stanął po stronie rządu PO kiedy kradziono nam pieniądze z OFE. Wtedy powołując się na jakąś ekspert sugerował, ze 300mld długu powstało przez OFE. OK Rząd w 2014 zabrał OFE 150 mld umarzając sobie 130mld obligacji czyli odzyskując sobie ten niesłusznie narosły dług. Problem w tym, że to wszystko wielkie kłamstwo. Pieniędzy starczyło na ...ROK! 2013 838,1 mld zł[10] 56%[9] Uchylenie I progu ostrożnościowego[12]
2014 780,0 mld zł[13] 51%[9] Przeniesienie części obligacyjnej OFE do ZUS i umorzenie obligacji wartych ok. 150 mld zł
2015 834,5 mld zł 52% W 2016 dług wyniesie już 924mld prawdopodobnie będzie większy, bowiem 500+ już ruszyło ale dochody planowane przez PiS (podatek z banków i marketów a także kasa za pasmo tel) nie idą zgodnie z planem. Głównym argumentem było że "refundowanie składki należnej OFE finansowane jest emisjami obligacji, które to obligacje potem kupują OFE" czyli była sugestia iż to OFE są odpowiedzialne za przyrost długu. To było ewidentne kłamstwo. Po jednorazowym skoku na kasę dług cały czas rośnie. Choć powinienem wspomnieć o tym że te 130 mld zamieniono na ZUScoiny to jest dług wobec emerytów który trzeba zapłacić z podatków ludzi których jeszcze nie ma na świecie albo dopiero się urodzili.
|