Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wydatki Kancelarii Premira

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
13-07-2016 10:22Celecrin (6386 punktów)Wydatki Kancelarii Premira
Podaje na szybko z twittera Stanislawa Szyszko
twitter.com/styszka/status/752975914334621696
Badania zrealizowane przez TNS Polska S.A. 24 tys zl
Badania GFK S.A. 24 tys zl
Iluminacja na froncie budynku KPRM 79,9 tys zl
Renowacja mebli drewnianych w budynku KPRM 38,3 tys zl
Strona internetowa beataszydlo.gov.pl 27,7 tys zl
Materialy do emisji w mediach na temat programu 500+ 200tys zl
Uslugi Belvedere Cafe Lazienki Krolewskie 130zl
Material filmowy o zolnierzach wykletych 17 tys zl
1000szt filizanek porcelanowych 29,5 tys zl

Polska w rozkwicie! Szczegolnie podoba mi sie strona internetowa za 30 kafli i chlanie kawy za 130 tys. i po co rzad ma CBOS skoro kupuje sondaze w prywatnych zagranicznych firmach?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jacholek (5699 punktów)

>Uslugi Belvedere Cafe Lazienki Krolewskie 130zl
>Polska w rozkwicie! Szczegolnie podoba mi sie strona internetowa za 30 kafli i chlanie kawy za 130
>tys. i po co rzad ma CBOS skoro kupuje sondaze w prywatnych zagranicznych firmach?
Drobna różnica 130 a 130 tyś ? No a skoro rząd pracuje intensywnie nawet nocami to ten wydatek, nawet w wersji 130 000 jest jak najbardziej uzasadniony,
13-07-2016 15:15 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)

>Drobna różnica 130 a 130 tyś ? No a skoro rząd pracuje intensywnie nawet nocami to ten wydatek, nawet w wersji 130 000 jest jak najbardziej uzasadniony,

Wszystkie wydatki są jak najbardziej uzasadnione, bo przecież większość polityków po to się pchała na stołki
Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)
>Wszystkie wydatki są jak najbardziej uzasadnione, bo przecież większość polityków po to się pchała na stołki
Nikt się nie pchał, to Suweren ich wybrał.
13-07-2016 21:32 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)

>Nikt się nie pchał, to Suweren ich wybrał.
>
Rozumiem... tak z łapanki, z ulicy zostali zgarnięci... Bronili się zażarcie, ale nie dali rady... Siła złego na jednego...
13-07-2016 22:34 
 Ocena 1 na 1
Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)
Politycy PiS-u wystawili swoje kandydatury, bo chcieli robić dobrze Suwerenowi. Oni są kryształowo uczciwi, żadne apanaże ich nie interesują, nie zajmują stanowisk z pazerności, ale z miłości do Polski, Polek i Polaków. Powtarzają to zgodnie z wytycznymi Goebbelsa.
14-07-2016 21:24 
 Ocena 1 na 1
Grzegorz (5685 punktów)
>Nikt się nie pchał, to Suweren ich wybrał.

Suweren to w większości został w domu . A co do "wyboru" to owszem, zostali wybrani... mniej więcej na takiej zasadzie jak po spotkaniu w ciemnym zaułku kilku dresów masz do wyboru między oddaniem komórki i portfela tak po prostu, albo dodatkowo z gratisowym wp..lem.

Coś tam na pewno wybierzesz, z tym że trudno po czymś takim mówić że "wszystko jest OK, przecież sam się zgodziłeś"
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Za PO nie było lepiej... Kiedy w końcu do ludzi dojdzie, że rząd się rządzi własnymi prawami i zawsze jest pokusa wydawania pieniędzy podatników na bezsensowne rzeczy (a przy okazji zarobi jakiś znajomy). Tańsze byłoby utrzymanie monarchii, niż tej bandy darmozjadów.
Celecrin (6386 punktów)
>Za PO nie było lepiej...
Nie chodzi ze nie bylo lepiej. Chodzi o to ze tez nie jest lepiej.
Jak sie robi audyt w ministerstwach i rozlicza z kazdej wypitej filizanki kawy albo oskarza Kopacz o zamawianie horoskopow dla psow to trzeba trzymac poziom nie uwazasz?
30 kafli za strone internetowa? Masakra. Taka strone kazdy ogarniety student programowania zrobi za 500zl z lepszymi zabezpieczeniami.
14-07-2016 13:07 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>Za PO nie było lepiej...
>Nie chodzi ze nie bylo lepiej. Chodzi o to ze tez nie jest lepiej.
>Jak sie robi audyt w ministerstwach i rozlicza z kazdej wypitej filizanki kawy albo oskarza Kopacz o zamawianie horoskopow dla psow to trzeba trzymac poziom nie uwazasz?
>30 kafli za strone internetowa? Masakra. Taka strone kazdy ogarniety student programowania zrobi za 500zl z lepszymi zabezpieczeniami.
>
Ale akurat nikt nie miał znajomego studenta, natomiast znajoma firma była pod bokiem...

Przecież ogólnie wiadomo, że każdy, kto siądzie przy korycie to ma ten sam cel, więc nie ma się co oszukiwać. Tylko trzeba stworzyć prawne ramy, żeby te "interesy władzy" nie rozrastały się nadmiernie, bez żadnej kontroli. A tak się dziś dzieje, że każdy następny zaczyna w punkcie poprzedników i rozwija się wykładniczo
14-07-2016 13:38 
 Ocena 1 na 1
Celecrin (6386 punktów)
Moim zdaniem brak jest w Polsce szacunku do ludzi, wynikajacej jeszcze z przeszlosci. Dodatkowo policja i prokuratura chodzi na pasku politykow, ktorzy w dupie maja zwyklych ludzi.
Szydlo nawet sie z tych wydatkow nie wytlumaczy, tak jak minister Szyszko, ten od wycinania Puszczy Bialowieskiej ktory klamal w oswiadczeniu majatkowym. Stodola ktora podal w oswiadczeniu jako warta 300tys jest luksusowa dacza warta kupe kasy.
www.newswe(*)inistra,artykuly,386978,1.html
I co? I nico!
Szyszko nadal jest ministrem. Dzisiaj natomiast wyplynela informacja ze jakis koles zwinal mu kolekcje poroza warta 13 tysiecy zl. Problem w tym, ze Szyszko znow nie podal tego w oswiadczeniu.
I znow bada go ABW i znow gowno wybada.

Dobra zmiana czy Nadal rzadza nami klamcy i zlodzieje? Czy moze sa dobrzy klamcy i zlodzieje? Nasi.

(Ministra Nowaka za zegarek wart 30 kawalkow ganiali pare lat. Coz Nowak przy Szysce to pikus)
Jeszcze perelka:
Do listu do KPRM i CBA minister Szyszko załączył mejlową korespondencję między jednym z pracowników naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania a dziennikarzem "Newsweeka". Nie wiadomo, jak korespondencja znalazła się w rękach Szyszki. Tajemnica korespondencji jest chroniona prawem, za jej złamanie grożą dwa lata więzienia.
DyktaFon (9281 punktów)
>Moim zdaniem brak jest w Polsce szacunku do ludzi, wynikajacej jeszcze z przeszlosci. Dodatkowo policja i prokuratura chodzi na pasku politykow, ktorzy w dupie maja zwyklych ludzi.

A to w innych krajach się nie zdarza? To przecież standard, jeśli do polityki trafiają ludzie "z ulicy". Dla każdego "bycie politykiem" to jedyna okazja na kilka pokoleń (bo nie wiadomo, czy następny raz się takie coś trafi...), żeby urządzić siebie i rodzinę, a nawet bliższych i dalszych znajomych...

>Szydlo nawet sie z tych wydatkow nie wytlumaczy, tak jak minister Szyszko, ten od wycinania Puszczy Bialowieskiej ktory klamal w oswiadczeniu majatkowym. Stodola ktora podal w oswiadczeniu jako warta 300tys jest luksusowa dacza warta kupe kasy.

A po co się tłumaczyć? Kto im co zrobi?

>I co? I nico!
>Szyszko nadal jest ministrem. Dzisiaj natomiast wyplynela informacja ze jakis koles zwinal mu kolekcje poroza warta 13 tysiecy zl. Problem w tym, ze Szyszko znow nie podal tego w oswiadczeniu.

Nie bądźcie ludzie drobiazgowi! Milion w tą lub w tamtą niczego nie zmieni. Zresztą pojedyncze tysiące zupełnie na tym poziomie nie mają znaczenia.

>Do listu do KPRM i CBA minister Szyszko załączył mejlową korespondencję między jednym z pracowników naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania a dziennikarzem "Newsweeka". Nie wiadomo, jak korespondencja znalazła się w rękach Szyszki. Tajemnica korespondencji jest chroniona prawem, za jej złamanie grożą dwa lata więzienia.

Ale prawo dotyczy obywateli, a politycy w żadnym przepisie karnym nie są wymieniani ))

Naprawdę wystarczy zrozumieć, że każdy z nas na ich miejscu zachowałby się podobnie. I proszę się nie oburzać w ewentualnych wypowiedziach, bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
14-07-2016 17:26 
 Ocena 2 na 2
Celecrin (6386 punktów)Nie ma zgody
>Naprawdę wystarczy zrozumieć, że każdy z nas na ich miejscu zachowałby się podobnie. I proszę się nie oburzać w ewentualnych wypowiedziach, bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia \
Mozna powiedziec ze twoja wypowiedz jest sednem polskich problemow. Twierdzisz ze Polak jak bedzie mogl to ukradnie, oklamie schowa? Przeciez caly czas to mowie. Rzad okrada nas, my rzad, szef nas okrada, my okradamy szefa. 30% szarej strefy, 60% sciagalnosci podatkow, lewe faktury na miliardy zlotych, 70% firm okradanych jest przez pracownikow itd.

Kradna wszedzie. W Irlandii tez, ale jak sie wyda to leca lby, u nas nie. To sprawa kultury na Zachodzie dba sie o wizerunek. Szanuje sie marke. Wlasciciel biznesu trwajacego od 1870 chwali sie tym na kazdym kroku. Utrata wizerunku przez taka firme to dla wlasciciela KATASTROFA.
Akurat przebywalem na Islandii kiedy wyszlo na jaw ze zona premiera tego kraju posiada na kontach w rajach podatkowych pieniadze. Byly demonstaracje nawet na jedna sobie poszedlem. Gosc juz nie jest premierem...Nawet niczego oficjalnie nie ukradl. Nie chcial placic podatkow, ok?

A nasz minister mataczy z zeznaniem majatkowym, zostaje zlapany na klamstwie, po czym po paru miesiacach okazuje sie ze znow zostaje zlapany na klamstwie (sam debil podal na policji ze poroze ma wartosc 13 tys a musial ujawnic kazda rzecz warta powyzej 10 tys) i nadal jest ministrem.
Ale z drugiej strony gdzie sa ruchy oddolne? Gdzie demostracje co by go wywalic?

W Polsce kto nie kombinuje jest frajerem prawda? Jakbys byl ministrem tez bys sobie kupil pareset hektarow lasu, czy inaczej bys sie ustawil. 4 lata ministorwania i rodzinka ustawiona. Po co byc frajerem?
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Odp: Wydatki Kancelarii Premira
>Nie chodzi ze nie bylo lepiej. Chodzi o to ze tez nie jest lepiej.
>Jak sie robi audyt w ministerstwach i rozlicza z kazdej wypitej filizanki kawy albo oskarza Kopacz o zamawianie horoskopow dla psow to trzeba trzymac poziom nie uwazasz?

Horoskopy to jednak większe kuriozum. Ale mniejsza z tym...
Pewien komentator dzieł Platona napisał (tu parafrazuję):
Jeżeli ktoś nie zna się na prowadzeniu pociągu, to pociąg się wykolei. Z państwami jest inaczej. Otóż, można źle rządzić państwem, a ono się utrzyma, jeżeli sąsiedzi na to pozwolą.

Państwo to tak wielka rzecz (szczególnie 38 milionowe), że ciężko je zniszczyć (nawet gdyby kupowano tysiące filiżanek, i to z czasów dynastii Ming)
Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)
>Państwo to tak wielka rzecz (szczególnie 38 milionowe), że ciężko je zniszczyć
Czyżby? Jadosławowi Kłamczyńskiemu idzie to bardzo dobrze.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365