Backie - dno: Zastanawia mnie jak człowiek o tak małej wyobraźni i do tego zerowej zdolności interpretacji może umieszczać tak naiwnie śmiesze artykuły.. Autor: Backiezefciu - Niestety Niestety. Dla niektórych jeśli każdego elementu nie da się zinterpretować w prosty sposób, to nie ma mowy o znaczeniu eschatologicznym czy symbolicznym. Płytka wyobraźnia to kalectwo. Osoby, które skomentowały ten artykuł powyżej zapewne go nie przeczytały. I jednocześnie nie zdają sobie sprawy, że większość społeczeństwa nie bawiłaby się w interpretację tak dalece odsuniętą od tekstu jawnego jak teksty kapłanów, mówiące bzdury, tworzone dla zaspokojenia ideologii 'chrześcijańskiej.' Wymysły osób intepretujących pieśń nad pieśniami nie mają racjonalnych podstaw, a ponadto są szkodliwe, gdyż piękny erotyk klasyfikują jako pean na cześć architektury i doktryny kościelnej. Jeżeli ktoś ma problemy i nie powinien pisać tekstów dla większej ilości odbiorców, to są to właśnie krytycy artykułu oraz kapłani wypaczający znaczenie każdego tekstu uznanego za religijny. Można przecież zinterpretować po 'kato - licku' "Międzynarodówkę" albo hymn Argentyny... Dla mnie sytuacja nie różni się ani trochę od recenzji sztuki w okresie komunizmu (przynajmniej w kwestii indoktrynacji społeczeństwa). A wyobraźni - owszem pod dostatkiem. Tylko z racjonalnym myśleniem mamy problemy. Zapraszam na forum, kiedy panowie (panie?) zdadzą egzaminy do przedszkola. P.S. Naiwnie śmieszna jest interpretacja katolicka tego erotyka. |