Racjonalista - Strona głównaDo treści
jezus maria peszek i konus na bonus

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
12-10-2012 09:41darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
jezus maria peszek i konus na bonus
Ocena 11 na 11
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
Artur@R (7115 punktów)
Hmmm...Maryśka znowu daje zmianę
Co rusz to perełka na te płycie o np."Ludzie psy"
"...dla was drapię strupy myśli
dla was w supły wiąże w słowa
dla was śpiewa pieśni z pleśni
śmieciowa królowa.
Kundle, odmieńcy, śmieci, wariaci,
obywatele, degeneraci.
Ej duszy podpalacze - "róbmy dym".
Ej, wy - ludzie psy...
..brudna wasza maść.
Ej, będziem dziś spokój ludziom kraść"

Mniam, mniam..!
A "Sorry, Polsko" - jest, jak dla mnie, świetnym pastiszem, a raczej parodią (choć nie wiem czy zamierzoną) "dzisiejszego" Kukiza


"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Muszę sobie płytę kupić. Odpadam przy tych tekstach.
12-10-2012 12:16 
 Ocena 2 na 2
Artur@R (7115 punktów)
>Muszę sobie płytę kupić. Odpadam przy tych tekstach.<
Ja też..naprawdę robi to świetnie. To "...brudna wasza maść" genialne.
W "Marii Awarii" pisząc o erotyce też smacznie bawi się słowami.

edit:
to jeszcze kawałeczek "Szarej flagii":
za dużo myśle, za bardzo chcę
za mocno czuję, za gęsto śnię
popiół i cement, totalny niż
męczy mnie Polska, wisi mi krzyż

Chwyć mnie za włosy- oprzyj o ścianę
kochaj aż całkiem myśleć przystanę
popiół i cement, mentalny niż
boli mnie Polska , wisi mi krzyż



"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
Kowalski (2244 punktów)
Wreszcie mamy rodzimą, melodyjną, wpadającą w ucho, z dobrym, zadziornym tekstem odtrutkę na Arkę Noego. Peszek wskoczyła na play listę w Radio PiN. Jak jest gdzie indziej nie wiem, bo nie słucham. Na płytę jest chyba lawinowe zapotrzebowanie, bo takiego dobrobytu na pirackich serwerach dawno nie widziałem w przypadku jakiegokolwiek krążka.
mrSpock (2845 punktów)
Całkiem sympatyczny album ja proponuję jeszcze tę panią
oblubienic(*)zyka/tori-amos-sluzy-szatanowi
i jeszcze
www.youtube.com/watch?v=q8ljHOSqc4A
13-10-2012 13:21 
 Ocena 1 na 1
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
O, ciekawie trafiłeś, bo Tori Amos ma dzisiaj koncert w Warszawie. Rano była w TVN.
Dodam jeszcze to, bo to interesująca kobieta jest.
14-10-2012 12:49 
 Ocena 2 na 2
kogut59 (3090 punktów)
> Całkiem sympatyczny album ja proponuję jeszcze tę panią
>oblubienic(*)lne/niebezpieczna-muzyka/tori-
Ciekawa strona i analiza tekstu np. Led Zeppelin uświadomiła mi ze jestem satanista od 1974 roku i słucham tak niebezpiecznej muzyki do dzisiaj z lubością.

oblubienic(*)n-apostolowie-szatana-z-glosem

darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
26-10-2012 03:28 
 Ocena 1 na 1
Artur@R (7115 punktów)
>Nowe Lao Che.
>www.youtube.com/watch?v=mX60fb3LCWQ&feature=relmfu
>www.youtub(*)ym7l1srKaIo&feature=relmfu<

...ale... ale "Na końcu języka" też smaczne, bo "...gęba się porusza, a wyraża się dusza"

"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Nie mogę się uwolnić od tej płyty. Jest świetna. Nie znajduje słabszego momentu, to niezwykłe. Chyba "Govindam" teraz najbardziej mi głowę ryje.
Artur@R (7115 punktów)
>Nie mogę się uwolnić od tej płyty. Jest świetna. Nie znajduje słabszego momentu, to niezwykłe. Chyba "Govindam" teraz najbardziej mi głowę ryje.<
....i co wyrzeźbiła Twoja głowa?
Mnie też ta modlitwa Ziemi dotyka... "hinduistycznie"


"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
Artur@R (7115 punktów)
>>Nie mogę się uwolnić od tej płyty. Jest świetna. Nie znajduje słabszego momentu, to niezwykłe. Chyba "Govindam" teraz najbardziej mi głowę ryje.<
....i co wyrzeźbiło w Twojej korze ?
Mnie też ta "hinduistyczna modlitwa, credo" Ziemi... dotyka

PS.
Duże "THX" za "wskazanie" Lao - ja ich dopiero odkrywam, choć o ich istnieniu wiedziałem.
Jak widać ... sam wiedza to jeszcze nie wszystko


"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."

"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
27-10-2012 11:12 
 Ocena 1 na 1
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
>....i co wyrzeźbiło w Twojej korze ?

Mnie coś kiedyś wyrzeźbiło taką perspektywę patrzenia od strony "obserwującej" Ziemi. Nie mogę sobie przypomnieć co to było, chociaż kołacze mi się to gdzieś tuż tuż. Coś mi się jakiś krótki film animowany kojarzy, ale nie wiem... W każdym razie, życie na Ziemi, było przedstawione jako jej choroba, coś jak wirus, który kiedyś zwalczy i będzie miała wreszcie spokój. Jakieś niezwykłe wrażenie to na mnie wówczas zrobiło, kiedy odczuwałem i myślałem "umysłem" Ziemi. Tutaj ta perspektywa w części powraca i jeszcze ten język, ten trans i sposób śpiewania mnie uzależniają. Ta choroba ma tyle paskudnych konsekwencji...
27-10-2012 12:14 
 Ocena 2 na 2
Artur@R (7115 punktów)
>W każdym razie, życie na Ziemi, było przedstawione jako jej choroba, coś jak wirus, który kiedyś zwalczy i będzie miała wreszcie spokój.<

...ludzie - "Ziemiste wirusy", z umysłami pełnymi wirusów, z ciałami karmiącymi obce wirusy...smutna perspektywa
"Ziemskie gnidy" albo "Błękitna kropka i jej pryszcze"- dobry tytuły na książkę , bo "nasze myśli" chyba są zbyt megalomańskie, Ziemia nas tylko toleruje...jeszcze.


"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Dla tych co lubią mocniej, nowa płyta Acid Drinkers.
www.youtube.com/watch?v=_qX5ueDGuYw

Kolejna dobra, polska płyta, w krótkim czasie. Tego dawno nie było.

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365