Racjonalista - Strona głównaDo treści
"dobra zmiana" - cd

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
20-12-2016 01:04Grumman Avenger (227 punktów)
(zablokowany)
"dobra zmiana" - cd
Ocena 3 na 3
Cytat:
Jak ustalił Onet, rząd chce mieć prawo zablokować samorządowe programy refundacji in vitro. Tyle że nie wprost - a "naokoło". Resort zdrowia pracuje właśnie nad zmianą ustawy o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych. Zgodnie z zapisami noweli, jeśli minister uzna dany program za "niecelowy", będzie mógł go "zawiesić" na dwa lata. Od decyzji szefa resortu nie będzie przysługiwać odwołanie.

- Tuż przed świętami resort zdrowia proponuje, by tak zmienić ustawę o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, by decyzja co do wdrażania programów w samorządach zależała wyłącznie od ministra zdrowia
- Jeśli minister uzna, że dany program zdrowotny jest "niecelowy" - będzie mógł go na dwa lata zawiesić. Później, program zostanie automatycznie wygaszony
- Według samorządowców z Łodzi - nowela ustawy jest przygotowana tylko po to, by "utrącić" miejskie programy in vitro. Takie ma jedynie Łódź i Częstochowa
- Jeśli miejscy czy gminni urzędnicy nie dostosują się do wytycznych ministerstwa to, zgodnie z proponowaną nowelą, będą odpowiadać za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (źródło)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365