 |
Prezydent podpisał ustawę Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-12-2016 13:08 | Grumman Avenger (227 punktów) (zablokowany) | Prezydent podpisał ustawę
4 na 4 | Cytat:Prezydent podpisał nowelizację, zgodnie z którą dostęp do bezpłatnych świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej będą mieli wszyscy, również nieubezpieczeni. (źródło)Ciekawe czy w związku z tymi zmianami spadnie bezrobocie? Wiadomo bowiem, że część zarejestrowanych jako bezrobotni tak naprawdę pracuje, tyle że "na czarno", a rejestruje się po to, aby uzyskać prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej. Swoją drogą to nieprawdopodobne, że dopiero po 19-tu latach od uchwalenia Konstytucji RP zrealizowano prawo do opieki zdrowotnej dla wszystkich obywateli: "Art. 68. 1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia." | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| ZaKotem (8733 punktów) | > Cytat:Prezydent podpisał nowelizację, zgodnie z którą dostęp do bezpłatnych świadczeń podstawowej > opieki zdrowotnej będą mieli wszyscy, również nieubezpieczeni.> (źródło)> Ciekawe czy w związku z tymi zmianami spadnie bezrobocie? Wiadomo bowiem, że część zarejestrowanych> jako bezrobotni tak naprawdę pracuje, tyle że "na czarno", a rejestruje się po to, aby uzyskać prawo> do bezpłatnej opieki zdrowotnej.No i bardzo słusznie, że podjęto kroki w celu zlikwidowania tej fikcji. Kolejnym, chociaż raczej nie dziś ani jutro, będzie likwidacja ZUSu w cholerę i finansowanie leczenia z podatków. Tych nie tak łatwo uniknąć, przynajmniej VATu, który jest ważniejszy niż PIT, a który płacą, pośrednio, nawet złodzieje.
|
|
 | 1 na 1 Grumman Avenger (227 punktów) (zablokowany) | > likwidacja ZUSu w cholerę i finansowanie leczenia z podatków.Finansowaniem leczenia zajmuje się NFZ (czyli z podatków), ZUS wypłaca świadczenia za "chorobowe" za okres ponad 33/14 dni w roku, poniżej płaci pracodawca: www.regiop(*)e-dni-l4-placi-szef-za-ile-zusZUS zajmuje się przede wszystkim wypłatą rent i emerytur, gdyby został zlikwidowany, to jaka instytucja będzie to robić? www.racjonalista.pl/forum.php/s,731253
|
|
|  | | ZaKotem (8733 punktów) |
>ZUS zajmuje się przede wszystkim wypłatą rent i emerytur, gdyby został zlikwidowany, to jaka instytucja będzie to robić? Skarb Państwa, jak sądzę. Po co dublować instytucje ściągające kasę z obywateli? A wysokość emerytury byłaby uzależniona od odprowadzanych podatków. Pomysł jednolitej daniny podatkowej, łączącej podatek ze składkami, przewijający się gdzieś na peryferiach rządu już od wyborów, również interpretuję jako krok (może nieświadomy) w tym kierunku.
|
|
| |  | Grumman Avenger (227 punktów) (zablokowany) | > >ZUS zajmuje się przede wszystkim wypłatą rent i emerytur, gdyby został zlikwidowany, to jaka instytucja będzie to robić?> Skarb Państwa, jak sądzę. Po co dublować instytucje ściągające kasę z obywateli? A wysokość emerytury byłaby uzależniona od odprowadzanych podatków.Tak czy siak jakaś instytucja musi zajmować się naliczaniem i wypłacaniem rent i emerytur, nie istnieje instytucja o nazwie Skarb Państwa. > Pomysł jednolitej daniny podatkowej, łączącej podatek ze składkami, przewijający się gdzieś na peryferiach rządu już od wyborów, również interpretuję jako krok (może nieświadomy) w tym kierunku.To już nieaktualne. www.racjonalista.pl/forum.php/s,731253
|
|
1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Ciekawe czy w związku z tymi zmianami spadnie bezrobocie?
A czy to ma jakieś znaczenie dla władzy? Chodzi o głosy wyborcze tzw. nieubezpieczonych.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| -jad- (18783 punktów) | > Ciekawe czy w związku z tymi zmianami spadnie bezrobocie? Wiadomo bowiem, że część zarejestrowanych> jako bezrobotni tak naprawdę pracuje, tyle że "na czarno", a rejestruje się po to, aby uzyskać prawo> do bezpłatnej opieki zdrowotnej.Niektórzy rejestrują się na kilka dni dosłownie, w tym samym celu. Mają, krótką przerwę w zatrudnieniu. Poprzedni pracodawca ich zwolnił a kolejny będzie poprzedni gdy tylko znajdzie dla nich zajęcie. Są też latami bezrobotni, którzy nie szukają pracy, bo zamiast roboty na czarno mają bogatego małżonka. A ten po co ma opłacać ubezpieczenie skoro UP zrobi to równie dobrze  lp.2o@1daj
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|