Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
24-09-2008 08:49Duda (25557 punktów)Pytanie
Należę do tych niekumatych informatycznie i mam problem.
Jak wklejać linki które są za długie? Automatycznie w tekście są dzielone i potem nie działają.
Pozdrawiam.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

stilgar (7322 punktów)
>Należę do tych niekumatych informatycznie i mam problem.
>Jak wklejać linki które są za długie? Automatycznie w tekście są dzielone i potem nie działają.
>Pozdrawiam.

Możesz użyć serwisów typu tinyurl.com/ - wklejasz mu długi link, a on ci daje w zamian krótki
Duda (25557 punktów)
>> Należę do tych niekumatych informatycznie i mam problem.

>Możesz użyć serwisów typu tinyurl.com/ - wklejasz mu długi link, a on ci daje w zamian krótki

Przecież napisałam , że jestem głupsza niż noga stołowa jeżeli chodzi takie rzeczy

Do mnie trzeba jak byś chciał wytłumaczyć swojej prababce.
24-09-2008 11:44 
 Ocena 3 na 3
stilgar (7322 punktów)
>>> Należę do tych niekumatych informatycznie i mam problem.
>>Możesz użyć serwisów typu tinyurl.com/ - wklejasz mu długi link, a on ci daje w zamian krótki
>
>Przecież napisałam , że jestem głupsza niż noga stołowa jeżeli chodzi takie rzeczy
>
>Do mnie trzeba jak byś chciał wytłumaczyć swojej prababce.
>

Ok, łopatologicznie: wchodzisz na tą stronę co podałem. Na środku masz pole nad którym jest napis "Enter a long URL to make tiny:" - wklejasz tam link który chcesz, dla przykładu wkleje link do twojego posta ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,157439#w157473 ), klikasz w przycisk "Make TinyURL" i przenosi cie do nastepnej strony z tekstem w stylu :

Cytat:
TinyURL was created!

The following URL:

www.racjonalista.pl/forum.php/s,157439#w157473

has a length of 53 characters and resulted in the following TinyURL which has a length of 25 characters:

tinyurl.com/5222vv
[Open in new window]

Or, give your recipients confidence with a preview TinyURL:

preview.tinyurl.com/5222vv
[Open in new window]

This TinyURL has been copied to your clipboard. To paste it in a document, press and hold down the ctrl key while pressing the V key, or choose the "paste" option from the edit menu.


I teraz możesz używać linka tinyurl.com/5222vv zamiast tamtego długiego. Każdy kto wejdzie na taka strone, zostanie automatycznie przeniesiony do właściwego adresu.

Zrozumiała prababcia?
Duda (25557 punktów)
Dziękuję! Już potrafię!
Proszę przekazać moje wyrazy szacunku swojej babci i prababci!
Pozdrawiam.
Wendrychowicz (6624 punktów)
>>>>
>Ok, łopatologicznie: wchodzisz na tą stronę co podałem. Na środku masz pole nad którym jest napis "Enter a long URL to make tiny:" - wklejasz tam link który chcesz, dla przykładu wkleje link do twojego posta ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,157439#w157473 ), klikasz w przycisk "Make TinyURL" i przenosi cie do nastepnej strony z tekstem w stylu :

Extra. Dopowiedz jeszcze, proszę, skąd wziąłeś oznaczenie linku do postu "prababci"
Czyli jak w ogóle konstruować takie linki?
26-09-2008 21:54 
 Ocena 1 na 1
stilgar (7322 punktów)
>Extra. Dopowiedz jeszcze, proszę, skąd wziąłeś oznaczenie linku do postu "prababci"
>Czyli jak w ogóle konstruować takie linki?
Nic trudnego, wystarczy kliknąc w datę przy poście
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)
>>Extra. Dopowiedz jeszcze, proszę, skąd wziąłeś oznaczenie linku do postu "prababci"
>>Czyli jak w ogóle konstruować takie linki?
>Nic trudnego, wystarczy kliknąc w datę przy poście
Jezu! Takie proste. Dziękuję
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)
>>Extra. Dopowiedz jeszcze, proszę, skąd wziąłeś oznaczenie linku do postu "prababci"
>>Czyli jak w ogóle konstruować takie linki?
>Nic trudnego, wystarczy kliknąc w datę przy poście

Ośmielę się zadać jeszcze jedno pytanie. Jak zrobić, żeby najnowszy post w wątku był na samej górze, a nie na samym dole, jak mam teraz?
stilgar (7322 punktów)
>>>Extra. Dopowiedz jeszcze, proszę, skąd wziąłeś oznaczenie linku do postu "prababci"
>>>Czyli jak w ogóle konstruować takie linki?
>>Nic trudnego, wystarczy kliknąc w datę przy poście
>Ośmielę się zadać jeszcze jedno pytanie. Jak zrobić, żeby najnowszy post w wątku był na samej górze, a nie na samym dole, jak mam teraz?
>
A to nie wiem czy w ogóle się da. Trzeba webmastera pytać
webmaster (moderator)
Nie ma takiej opcji, ale może być zawsze na dole po zastosowaniu opcji "Pokaż wg dat" lub ustawieniu tego w opcjach konta.
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)
>Nie ma takiej opcji, ale może być zawsze na dole po zastosowaniu opcji "Pokaż wg dat" lub ustawieniu tego w opcjach konta.
Dziękuję
webmaster (moderator)
Już powinno być ok, kolidowało ze sprawdzaniem pisowni, www.teraz.(*)_i_nie_zlamac_sie_nigdzie.html
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
>Już powinno być ok, kolidowało ze sprawdzaniem pisowni, www.teraz.(*)_i_nie_zlamac_sie_nigdzie.html
>

Webmasterze jesteś gość! Super szybko reagujesz na zgłoszenia użytkowników.
Dodałeś też jak widzę pewne ułatwienia nawigacyjne które są mi pomocne.

Dziękuję!

Adam

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365