Racjonalista - Strona głównaDo treści
czy filozofia jest potrzebna?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
21-01-2006 19:42Jerofiejew (10 punktów)czy filozofia jest potrzebna?
Filozofia jest potrzebna, żeby stwierdzić, że nie jest potrzebna. To tyle.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Maciek (50 punktów)
Jest wiele rzeczy, które są potrzebne w zasadzie tylko po to, żeby okazały sie nieprzydatne, ale co do filozofii to się nie zgodze, była potrzebna, stymulowała rozwój nauki, różnorodność światopoglądową itd ;P
Gosia
>Filozofia jest potrzebna, żeby stwierdzić, że nie jest
>potrzebna. To tyle.

A czy myślenie jest potrzebne? Przecież tak fajnie być idiotą...
Wszystko cieszy, wszystko się podoba,wenezuelskie seriale, książki pani Steel,filmy klasy B.Życie bez myślenia staje się tak cudownie nieskomplikowane...
Pozdrawiam.
Jerofiejew
Życie bez myślenia staje się tak cudownie nieskomplikowane...

i w tym tkwi sedno.oczywiscie to punkt widzenia ateisty, naturalisty.ewolucjonisty
Amonaria (108 punktów)
Filozofia jest potrzebna i to bardzo. Filozofia uczy myślenia. Szkoda, iż w polskich szkołach nie istnieje taki przedmiot jak filozofia. Na języku polskim są jakieś śladowe ilości filozofii, tak...śladowe. Większość nie wie po co chodzi do szkoły, dlaczego się uczy. A o oceny walczy tylko po to, żeby matce czy też ojcu na zebraniu wstyd nie było. U większości uczniów nie ma zwyczaju "uczę się, bo zdobywanie wiedzy satysfakcjonuje mnie, fajnie jest coś wiedzieć etc." Już nie wspominam o tym, iż wychylenie głowy nad porzeczkę grozi ścięciem jej; osobna historia. Czasami dobrze jest się zastanowić "po co ja to w ogóle robię? Jaki jest tego sens?" i nie chodzi mi tu o naukę w szkole, ale o każdą strefę ludzkiego życia.
Tak, frustracja ze mnie wyziera...
Grzegorz
>Filozofia jest potrzebna, żeby stwierdzić, że nie jest
>potrzebna. To tyle.
Wybacz, ale to, co napisałeś, jest po prostu śmieszne...

Filozof
Grzegorzewski (53 punktów)
>Filozofia jest potrzebna, żeby stwierdzić, że nie jest
>potrzebna. To tyle.

Pablo Picasso powiedział kiedyś, że sztuka jest kłamstwem, które pozwala zrozumieć nam prawdę dnia codziennego. Z pewnym poslizgiem można zastosować te słowa i do filozofii. Tylko czy ona jest kłamstwem? Myślę, że nie. Wzmacnia się więc jeszcze jej rola.

Fas est et ab hoste doceri. Ovidius

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365