Filozofia jest potrzebna i to bardzo. Filozofia uczy myślenia. Szkoda, iż w polskich szkołach nie istnieje taki przedmiot jak filozofia. Na języku polskim są jakieś śladowe ilości filozofii, tak...śladowe. Większość nie wie po co chodzi do szkoły, dlaczego się uczy. A o oceny walczy tylko po to, żeby matce czy też ojcu na zebraniu wstyd nie było. U większości uczniów nie ma zwyczaju "uczę się, bo zdobywanie wiedzy satysfakcjonuje mnie, fajnie jest coś wiedzieć etc." Już nie wspominam o tym, iż wychylenie głowy nad porzeczkę grozi ścięciem jej; osobna historia. Czasami dobrze jest się zastanowić "po co ja to w ogóle robię? Jaki jest tego sens?" i nie chodzi mi tu o naukę w szkole, ale o każdą strefę ludzkiego życia. Tak, frustracja ze mnie wyziera...
|