Racjonalista - Strona głównaDo treści
20 mln zł

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
30-05-2006 16:54kasper (153 punktów)20 mln zł
wiadomosci.onet.pl/1331356,11,item.html

"Sprawa będzie miała charakter precedensowy, bo po raz pierwszy zdarzyło się tak, że środki budżetowe przeznaczane są na obiekty sakralne" - powiedziała Szymanek-Deresz. "Finansowanie obiektu sakralnego jest ewidentnym wsparciem kościoła katolickiego, a w Polsce 3 mln obywateli nie należy do kościoła katolickiego. Tej grupie społecznej należy się też uwaga, szacunek".

O co tyle szumu? Przecież to tylko 20 mil zł.!
I tak, zadłużonym szpitalom i protestującym pielęgniarkom w niczym by nie pomogły. Dobrze wiedzieć, że nasze pieniądze idą na słuszne i jak najbardziej szczytne cele

Pozdr.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Lorenc-Karcz (218 punktów)
Państwo wyznaniowe. Czas najwyższy aby KK nadał dodatkowe tytuły polskim prezydentom i premierom np. Mułła Kaczyński
Gosia (9452 punktów)

>O co tyle szumu? Przecież to tylko 20 mil zł.!
>I tak, zadłużonym szpitalom i protestującym pielęgniarkom w
>niczym by nie pomogły. Dobrze wiedzieć, że nasze pieniądze
>idą na słuszne i jak najbardziej szczytne cele
>Pozdr.
>
Słusznie! Przecież Opatrzność zadba o nasze zdrowie, a jak ktoś zachoruje to znaczy, że nagrzeszył i kara mu się należy!
Pozdrawiam.
jeyes (2281 punktów)
(zablokowany)
Drugie tyle idzie z budżetu miasta - Warszawy. Ale o tym cicho. Lech Kaczyński niczego nie wybudował jako przezydent W-wy, za to teraz wybuduje jako prezydent Polski.
mohawk (2936 punktów)
>Drugie tyle idzie z budżetu miasta - Warszawy.
A mnie się wydawało, że od sejmiku województwa...
jeyes (2281 punktów)
(zablokowany)
A jaką to czyni różnicę? Tak czy siak miliony wyrzucone w błoto. Podejrzewam, że to nie ostatnia dotacja tego pomnika megalomanii kościelnej. Wydaje mi się bowiem, że ten moloch nie będzie zarabiał na siebie, a przecież KK nie będzie dokładał do interesu skoro ma sponsorów liżących mu dupsko.
mohawk (2936 punktów)
>A jaką to czyni różnicę?
Tylko ścisłości faktograficznej. Winę trzeba rozdzielać sprawiedliwie.

>Tak czy siak miliony wyrzucone w błoto. Podejrzewam, że to nie ostatnia dotacja tego pomnika megalomanii kościelnej. Wydaje mi się bowiem, że ten moloch nie będzie zarabiał na siebie, a przecież KK nie będzie dokładał do interesu skoro ma sponsorów liżących mu dupsko.
Widzę, że myślisz perspektywicznie. I, co gorsza, obawiam się, że się nie mylisz. Jednak nawet na zakończenie budowy potrzeba więcej niż owe 40 czy 50 milionów z kasy państwa. Zanim więc będziemy dotować nierentownego molocha, dorzucimy się jeszcze do budowy. Ale furtkę już otwarto (zobaczymy co na to Trybunał) - będzie się dotować cel 'naukowy' - instytut myśli (czy czego tam) Jana Pawła Wielkiego - a nie kościół.
jeyes (2281 punktów)
(zablokowany)
>Ale furtkę już otwarto (zobaczymy co na to Trybunał)
Zasada równouprawnienia wszystkich związków i kościołów wyznaniowych zostaje tutaj ewidentnie naruszona, bowiem wsparcie jednego kościoła jest jego wyraźnym uprzywilejowaniem, a tym samym jest marginalizacją innych związków i kościołów.
Nigdzie w Konstytucji nie jest zapisane, że nie wolno darzyć przywilejami wybranego związku wyznaniowego, więc zacytowana argumentacja wniskodawcy - SLD nie powinna zrobić na TK żadnego wrażenia. Poza tym - oprócz Konstytucji mamy jeszcze Ustawę Wszechnadrzędną - Konkordat. Moim zdaniem TK powinien się najpierw zająć zgodnością Konkordatu z Konstytucją, ale kto miałby wystąpić z takim wnioskiem?!
zenek
Jak patrzę na projekt to przypomina trochę taki kurduplasty pałac kultury. A może wydłubać pałac i przenieść na pola wilanowskie? Na pewno ładniej (w centrum) a może i taniej.
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>O co tyle szumu? Przecież to tylko 20 mil zł.!
>I tak, zadłużonym szpitalom i protestującym pielęgniarkom w
>niczym by nie pomogły. Dobrze wiedzieć, że nasze pieniądze
>idą na słuszne i jak najbardziej szczytne cele

Pomoże, pomoże. Państwo buduje kościoły po to, aby jego obywatele mieli gdzie się modlić o... mieszkania.

fides ex necessitate esse non debet

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365