Racjonalista - Strona głównaDo treści
Azyl polityczny

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
30-05-2006 21:20jeyes (2281 punktów)Azyl polityczny
Za czasów PRLu emigrant z Polski mógł otrzymać azyl polityczny w którymś z krajów Europy Zachodniej tylko dlatego, że rządzili tu "komuniści".
Dziś u władzy jest partia socjalistów - PiS, w rządzie jest faszysta i agent rosyjskiego wywiadu - gdzie mógłbym się ubiegać o azyl?
Nigdzie, wiem - granice są otwarte i mogę sobie jechać gdzie chcę. Ciekawe jak długo jeszcze?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Przemek K.
Protestuję przeciwko nazwaniu PiSu "socjalistami". To partia bardziej w stylu faszystkowskim niż socjalistycznym, zresztą niewiele się różni od LPRu, który nazywasz faszystowskim.

Swoją drogą, kiedy się wreszcie doczekamy w Polsce socjaldemokracji, chadecji i liberałów... Ja wiem, rozumiem, że SLD i PO są w równym stopniu bliskie chadecji, choć z różnych stron Ala chadecją nie są. A reszta? Nie wiem, gdzie ją zaklasyfikować wśród współczesnych doktryn politycznych...
Lorenc-Karcz (218 punktów)
yeyes:
Jak uda Ci się wyemigrować w jakieś rozsądne miejsce to poinformuj na forum gdzie. Również chetnie ubiegałbym się o takowy azyl.
Kiedyś czytałem o projekcie budowy sztucznej wyspy gdzie panowałby wolny rynek i wolnomyślicielstwo, ale to chyba upadło...
pozdrawiam
jeyes (2281 punktów)
>yeyes:
To ciekawe, że przekręcanie mojego nicku "jeyes" na "yeyes" jest takie powszechne. Czyżby "przekręcacze" pamiętali lub słuchali przebojów sprzed 30-40 lat?

>Jak uda Ci się wyemigrować w jakieś rozsądne miejsce to poinformuj na forum gdzie. Również chetnie ubiegałbym się o takowy azyl.
Znam takie miejsce, ale to moje miejsce. Tobie niekoniecznie może się podobać.

>Kiedyś czytałem o projekcie budowy sztucznej wyspy gdzie panowałby wolny rynek i wolnomyślicielstwo, ale to chyba upadło...
Japończycy ciągle się odgrażają, że coś takiego zbudują. Ale ja im nie wierzę, bo gdzie im do wolnomyślicielstwa
Gowfrog (113 punktów)
Przeprowadzono niedawno sondaż - badano poziom szczęśliwości u różnych narodowości. Okazało się, że najszczęśliwiej wypadli mieszkańcy tzw. krajów trzeciego świata, zwłaszcza ameryka centralna i południowa. Byli najmniej sfrustrowani, zestresowani i pełni byli radości życia. Być może wskaże to Wam kierunek, gdzie ubiegać się o azyl; sądzę, że europa odpada całościowo.
Sir Valeq (379 punktów)
>>Kiedyś czytałem o projekcie budowy sztucznej wyspy gdzie panowałby wolny rynek i wolnomyślicielstwo, ale to chyba upadło...
>Japończycy ciągle się odgrażają, że coś takiego zbudują. Ale ja im nie wierzę, bo gdzie im do wolnomyślicielstwa

Narazie udało im się technicznie. Wyspa jest, na niej nawet lotnisko (Kansai). Niech więc teraz jakaś wolnomyślicielska organizacja skradnie/kupi od nich technologię, sfinansuje budowę i wyspa jak się patrzy.


---------
"We cannot all be masters." - William Shakespeare
artofcreation.strefa.pl
dobroduszna
>Za czasów PRLu emigrant z Polski mógł otrzymać azyl
>polityczny w którymś z krajów Europy Zachodniej tylko
>dlatego, że rządzili tu "komuniści".
>Dziś u władzy jest partia socjalistów - PiS, w rządzie jest
>faszysta i agent rosyjskiego wywiadu - gdzie mógłbym się
>ubiegać o azyl?
>Nigdzie, wiem - granice są otwarte i mogę sobie jechać
>gdzie chcę. Ciekawe jak długo jeszcze?

Wyjedz do Szwecji, tam wszystkim zyje sie dobrze.....poki co....do zobaczenia

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365