Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dokument o Randim na Kickstarterze

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
13-02-2013 23:23Marian (5438 punktów)Dokument o Randim na Kickstarterze
Ocena 1 na 1
   Na Kickstarterze dobiega właśnie końca zbiórka funduszy na rzecz filmu dokumentalnego o Jamesie Randim, An Honest Liar: The Amazing Randi Story (zostało jeszcze 43 godziny w momencie pisania tego wpisu). Docelowa kwota do zebrania została już osiągnięta, a poparcie w wysokości 30 dolarów (ok. 100 zł na nasze) daje nam cyfrową kopię filmu, gdy ten już powstanie. Przed chwilą zostałem backerem, bo muszę koniecznie go obejrzeć
   Postaci Randiego raczej przybliżać na tym forum nie trzeba. O jego nagrodzie miliona dolarów dla tego, kto udowodni jakiekolwiek zjawisko nadnaturalne pewnie każdy słyszał. Podobnie jak i karierze znanego iluzjonisty oraz niezłomnej batalii przeciw homeopatii i innym szarlataneriom.

   Polecam i pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Stówka za cyfrową kopię filmu, czyli za plik do ściągnięcia, zapewne bez polskich napisów - duuuża przesada.
Cytat:
A film about The Amazing Randi that will show how easily our perceptions are fooled - by magicians, con men, and even documentaries.
Filmów na temat "how easily our perceptions are fooled" jest sporo na youtube, jest też niemało książek na ten temat.
Ktoś tu nieźle naciąga frajerów.



Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
Marian (5438 punktów)
   Gdyby to tylko o to chodziło... Ale film jest również o życiu tego niesamowitego człowieka, jakim jest Randi. Za to stówkę dam. Że bez polskich napisów to oczywiście dla mnie nie problem, ale rozumiem, że niektórzy nie znają. Swoją drogą najwyższa pora się nauczyć bo sporo fajnych rzeczy jest po anglojęzycznej stronie Internetu
   Są też fizyczne fanty, jeśli ktoś chce, ale wysyłka jest pewnie rzędu dodatkowych 15 dolców, więc zwykle sobie odpuszczam.

   Pozdrawiam.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Ale film jest również o życiu tego niesamowitego człowieka
Są pewnie i tacy, którzy dali by i 1000 zł za możliwość posiadania pliku z filmem, mi chodzi o wycenę nie dla zagorzałych fanów, ale dla każdego. Za 100 zł można kupić płytę blue-ray, ale plik komputerowy?

>Że bez polskich napisów to oczywiście dla mnie nie problem, ale rozumiem, że niektórzy nie znają. Swoją drogą najwyższa pora się nauczyć bo sporo fajnych rzeczy jest po anglojęzycznej stronie Internetu
Angielski znam na poziomie pozwalającym mi na swobodne porozumiewanie się, co nie znaczy, że a) znam ten język tak samo dobrze co polski, b) w przypadku filmu mogę poprosić o wyjaśnienie niezrozumiałego dla mnie wyrażenia jak w trakcie rozmowy z człowiekiem.


Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
Marian (5438 punktów)
>>Ale film jest również o życiu tego niesamowitego człowieka
>Są pewnie i tacy, którzy dali by i 1000 zł za możliwość posiadania pliku z filmem, mi chodzi o wycenę nie dla zagorzałych fanów, ale dla każdego. Za 100 zł można kupić płytę blue-ray, ale plik komputerowy?
   Jeśli ktoś nie wie kim jest Randi, albo nie interesuje go ta postać, to film ten nie przedstawia dla tej osoby żadnej wartości. W takim wypadku nie ma tu nic do oglądania.
   Wątek jest dla tych, których może to zainteresować.

   Pozdrawiam.

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365