>Nie bardzo rozumiem, że nikomu nie chce się zrobić takiego doświadczenia z innymi łożyskami, bo wszyscy wiedzą jakie będą wyniki.
Powiedzmy, że powtórzę te doświadczenia i ulepszę pomiary. Co ciekawego może wyjść? To, że prawa mechaniki klasycznej będą spełnione jest pewne. Prawdopodobnie okaże się, że tarcie na łożyskach igłowych zależy od historii obrotów. Akurat trybologiem nie jestem i temat ten niezbyt mnie interesuje. Ponadto podejrzewam, że w trybologii sprawa jest znana. Nie warte zachodu.
|