Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Taki mamy klimat" w wersji PiS-u

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
26-01-2017 14:58Grzegorz (5685 punktów)"Taki mamy klimat" w wersji PiS-u
Ocena 9 na 9
Prokuratura: trudne warunki drogowe jedną z przyczyn zdarzenia w Lubiczu

wiadomosci(*)yn-zdarzenia-w-lubiczu/5r94r4m

Cóż... jadąc do Torunia Antek pochwalił kierowcę za to że dojechali z Warszawy w godzinę i 45 minut. Prosta kalkulacja plus dodatkowe założenie że wracając pruli podobnie i wychodzi (średnia, nie maksymalna!) prędkość prawie 150km/h. Normalny kierowca w takiej sytuacji dostałby standardowe "niedostosowanie prędkości do warunków" i byłby koniec z ustalaniem winnego. Tutaj jak widać jest inaczej, bo to "warunki pogodowe" uwzięły się na pana ministra... ciekawi mnie czy te warunki zmieniły się w kilka sekund tak że kierowca nie mógł się dostosować - no i z czyjego OC w takim razie będą reperować straty.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Celecrin (6386 punktów)Z drogi chamy!
PiS ma w ogóle problem, bo każda władza pędzi samochodami przez Polskę, ale PiSowi się zdarzyło parę niezłych wpadek. Prezydent pojechał na narty i wróble ćwierkają, że opona pękła bo limuzyna musiała podjechać pod górę prawie pod sam stok (Duda nie miał zapiętych pasów), kiedyś znów samolotem wracali i kilka godzin dyskutowali kto ma wysiąść bo piloci nie chcieli odlecieć z przeładowanym samolotem, do którego (a jakże) wsiedli znów wszyscy najważniejsi oficjele w państwie, teraz Macierewicz nie zdołał wyhamować z prędkości powyżej 100km (są świadkowie) (czy miał zapięte pasy?) i sprawę bada prokuratura.

26-01-2017 18:15 
 Ocena 7 na 7
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Z drogi chamy!
Badać będą baaaardzo dłuuuuuugo. Teoretycznie Ty byś był zdeptany w 15 minut przez policję. A po co więc tak dłuuuugo badać? Ano, może ludzie zapomną, sprawa przyschnie, bo będą inne przykłady łamania prawa? Ludzie głowy odkręcą w innym kierunku i już można być spokojniejszym jeśli sprawa pospolitych przestępstw załatwiana będzie przy odpowiednich stolikach i w odpowiednim towarzystwie. Nie w sądach, jak gdyby teoretycznie Ty byś stawał. To jest ta "lepsza zmiana". Słyszałeś by pracownik Rządu był za przekręty ukarany? (Hoffman i wycieczka do Hiszpanii? Nowak, kolekcjoner zegarków i to nie m-ki Ruhla?) A Kurski za jazdę na ostro, chowając się za pogotowiem, jak mijał korki warszawskiej ulicy? To jest banda cwaniaczków z miodkiem w uszach i nieraz bąblem w nosie. Władza niekontrolowana, w systemie demokracji, tylko stwarza pozory władzy ludu (co to za kotary odgradzające w Sejmie?). Jak do tego jeszcze łamie obowiązujące prawo, to no to mamy obraz "dobrej zmiany". Taka władza nie wie, że "dobre zmiany" robi się z dobrą ekipą. Ale jeśli ta wladza myśli, że ta ekipa jest dobra no to nam dopowiedzieć....itd.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
26-01-2017 18:57 
 Ocena 6 na 6
Celecrin (6386 punktów)
Chwilę! Nowak za niezgłoszenie zegarka stanął przed sądem. Zegarek wart był 10-15 tys zł. Odbyło się to za rządów PO!
Tymczasem po dobrej zmianie:
Minister Szyszko nie zgłosił posiadania przez siebie kolekcji poroży wartej 14-17 tysiecy złotych i zgłosił luksusową willę jako STODOŁĘ wartą kilkanaście tysiecy w rzeczywistości może byc warta z 500tys.
Prokuratura skończyła badać sprawę?
www.polsat(*)ie-majatkowe-ministra-szyszki/
Minister jest nadal ministrem i pod sąd nie pójdzie.

Minister Ziobro fałszował listę obecności po sławnym głosowaniu pseudo budżetu w sali kolumnowej. Złapany i nagrany.
Nadal jest ministrem.
www.youtube.com/watch?v=Dkst7e7r-Lw

Pseudominister Bartłomiej Misiewicz pojechał na nocną balangę limuzyną rządową z ochroniarzem z żandarmerii.
Jakieś problemy?

Znów minister Ziobro i jego partia za pieniądze z UE na konferencję środowiskową zorganizowali partyjną konferencję-balangę.
www.newswe(*)-polski,artykuly,400554,1.html

Zresztą Ziobro ma mocne (opracowane/udowodnione) zarzuty do stawienia go przed Trybunał Stanu.
wiadomosci(*)ybunal-stanu-dla-ziobry/y572b4

No i co? I nico.
26-01-2017 21:27 
 Ocena 5 na 5
romaro (25211 punktów)
Bo dyskusja tutaj wygląda tak.
Skrytkować to co się obecnie dzieje ale zastrzec (i to mocno), że PO to samo robiła. Dzięki temu czują się uczciwisi. Recenzenci od siedmiu boleści. Cholera, że też dalej w czasie się nie cofnąć do Mieszka I.
Zauważ co jest z Trybunałem. PIS go załatwił i jest ok. A jakie dyskusje tutaj prawnicze były. Ekspert jeden lepszy od drugiego. Jeden nawet twierdził, że w ogole tego tworu może nie być. Dzisiaj w stanie jakim jest TK, też mogę się zgodzić - po co?
A tak w ogole, to ja za stary jestem żebym nie wiedział, że ludzie poglądy zmieniają szybciej niż władze to zauważają. I również to, ze każda władza przemija. Ważne, by mieć poglądy na własną miarę, a nie szyte na kogoś innego. Żeby mieć pretensje do tego co Cię kopie w dupe, a nie do tego co kiedyś Cię kopał, a teraz równie jak ty jest kopany. Bo to się nazywa mściwość. A zwykle ludzie mściwi są też zdolni do kopania.
28-01-2017 18:26 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)

>... I również to, ze każda władza przemija. ...

O to, to... to jest najważniejsze stwierdzenie w całym wątku. Przemija i trzeba szybko korzystać, póki można. Zaopatrzyć się też na przyszłość, bo nie każdy będzie miał drugą kadencję, a co zgarnie, to jego.
A ludzie niech sobie gadają, ich sprawa. A władza robi swoje.
Wenancjusz (16441 punktów)
>Chwilę! Nowak za niezgłoszenie zegarka stanął przed sądem. Zegarek wart był 10-15 tys zł. Odbyło się to za rządów PO!

No i co? Siedzi? Utracone stanowisko? Ma inną lukratywną posadkę i to na Ukrainie.

>Tymczasem po dobrej zmianie:
>Minister Szyszko nie zgłosił posiadania przez siebie kolekcji poroży wartej 14-17 tysiecy złotych i zgłosił luksusową willę jako STODOŁĘ wartą kilkanaście tysiecy w rzeczywistości może byc warta z 500tys.
>Prokuratura skończyła badać sprawę?
>www.polsat(*)ie-majatkowe-ministra-szyszki/
>Minister jest nadal ministrem i pod sąd nie pójdzie.
>Minister Ziobro fałszował listę obecności po sławnym głosowaniu pseudo budżetu w sali kolumnowej. Złapany i nagrany.
>Nadal jest ministrem.
>www.youtube.com/watch?v=Dkst7e7r-Lw
>Pseudominister Bartłomiej Misiewicz pojechał na nocną balangę limuzyną rządową z ochroniarzem z żandarmerii.
>Jakieś problemy?

Czytam to co piszesz i nie rozumiem do kogo te pytanie. Jeśli do mnie to problemów Tobie nie robię.

>Znów minister Ziobro i jego partia za pieniądze z UE na konferencję środowiskową zorganizowali partyjną konferencję-balangę.
>www.newswe(*)-polski,artykuly,400554,1.html
>Zresztą Ziobro ma mocne (opracowane/udowodnione) zarzuty do stawienia go przed Trybunał Stanu.
>wiadomosci(*)ybunal-stanu-dla-ziobry/y572b4
>No i co? I nico.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Celecrin (6386 punktów)
>No i co? Siedzi?
Za niezgloszenie zegarka w oswiadczeniu majatkowym stanal przed sadem. Sad go nie skazal ale to niewazne. PiS robil z tego afere o waznosci prawie racji stanu.
Utracone stanowisko?
Oczywiscie.

Tymczasem minister srodowiska, ktory Puszcze chce wycinac, zubry zabijac zatail majatek wart SETEK tysiecy zlotych. Cisza.

>Czytam to co piszesz i nie rozumiem
Misiewicz nie ma problemow.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365