Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Zabawkowe" drony

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
03-02-2017 20:08kobylamamalybok (9 punktów)"Zabawkowe" drony
Niedawno kupiłem drona Overmax X-bee 2.5. Wybrałem ten model po lekturze artykułu na jednym z portali, gdzie umieszczono zestawienie/opisy popularnych modeli.

Po złożeniu zabawki i lekturze instrukcji zabrałem się do uruchomienia.
Pierwsze wrażenie było negatywne. Gdy na pilocie/kontrolerze wybrałem sekwencję klawiszy do automatycznej kalibracji dron nieoczekiwanie wzniósł się z wielką prędkością uderzając w sufit pokoju. Na szczęście nie doszło do żadnych uszkodzeń.

Następnym razem delikatnie przesunąłem manetkę góra/dół i dron wziósł się w miarę powoli, natomiast utrzymanie go na określonej wysokości wymagało bezustannej manipulacji manetką. Dron po prostu skacze gwałtownie góra/dół mimo bardzo delikatnych ruchów dżojstikiem.

Sterowanie lotem przód/tył, lewo/prawo jest równie trudne. Skończyło się tym, że 2 z 4 osłon śmigieł popękały od uderzeń o ściany pokoju.

Ja żałuję tych prawie 200 zł, które wydałem na to coś. Tym bardziej, że czas lotu jest o 20% krótszy niż deklarowany przez producenta: 8 zamiast 10 minut, głównie obijania się o ściany, nie tego oczekiwałem.

Czy bawiliście się takimi urządzeniami? Jakie są Wasze doświadczenia czy równie negatywne?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
>Niedawno kupiłem drona Overmax X-bee 2.5. Wybrałem ten model po lekturze artykułu na jednym z
>portali, gdzie umieszczono zestawienie/opisy popularnych modeli.
>Po złożeniu zabawki i lekturze instrukcji zabrałem się do uruchomienia.
>Pierwsze wrażenie było negatywne. Gdy na pilocie/kontrolerze wybrałem sekwencję klawiszy do
>automatycznej kalibracji dron nieoczekiwanie wzniósł się z wielką prędkością uderzając w sufit
>pokoju. Na szczęście nie doszło do żadnych uszkodzeń.
>Następnym razem delikatnie przesunąłem manetkę góra/dół i dron wziósł się w miarę powoli, natomiast
>utrzymanie go na określonej wysokości wymagało bezustannej manipulacji manetką. Dron po prostu
>skacze gwałtownie góra/dół mimo bardzo delikatnych ruchów dżojstikiem.
>Sterowanie lotem przód/tył, lewo/prawo jest równie trudne. Skończyło się tym, że 2 z 4 osłon śmigieł
>popękały od uderzeń o ściany pokoju.
>Ja żałuję tych prawie 200 zł, które wydałem na to coś. Tym bardziej, że czas lotu jest o 20% krótszy
>niż deklarowany przez producenta: 8 zamiast 10 minut, głównie obijania się o ściany, nie tego
>oczekiwałem.
>Czy bawiliście się takimi urządzeniami? Jakie są Wasze doświadczenia czy równie negatywne?

Nie bawiłem się tymi urządzeniami, tylko dlatego, że mój wnuk jeszcze jest za mały, a on byłby pretekstem do zakupu takiej zabawki. Zaopiniuję więc inaczej. Czego można się spodziewać po produkcie wartym 200 zł? Co za skomplikowane rozwiązania za 200 zł możesz oczekiwać w takiej zabawce?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
kobylamamalybok (9 punktów)
>Nie bawiłem się tymi urządzeniami, tylko dlatego, że mój wnuk jeszcze jest za mały, a on byłby pretekstem do zakupu takiej zabawki.
Żeby się zabawić trzeba pretekstu? Wstydziłby się Pan zabawy dronem bez obecności dziecka?


>Czego można się spodziewać po produkcie wartym 200 zł? Co za skomplikowane rozwiązania za 200 zł możesz oczekiwać w takiej zabawce?
Nie oczekiwałem nie wiadomo czego. Oczekiwałem poprawnego działania i instrukcji, zgodności z opisem, który czytałem. Okazało się, że popełniłem błąd używając drona w zamkniętym pomieszczeniu, takie zabawki nadają się do latania w otwartej przestrzeni.
Arminius (25555 punktów)niebezpieczne drony
"Czy bawiliście się takimi urządzeniami? Jakie są Wasze doświadczenia czy równie negatywne?"

Pana są bardzo negatywne. Bawiąc się takim gadgetem poza domem stanowiłby Pan zagrożenie dla zdrowia lub życia innych. Gdyby w pobliżu było lotnisko - mógłby Pan spowodować katastrofę lotniczą. Proszę sobie dać spokój z dronem i zająć się - na przykład - tradycyjną kolejką.
04-02-2017 08:39 
 Ocena 1 na 1
kobylamamalybok (9 punktów)Odp: niebezpieczne drony
Jak zwykle najwięcej do powiedzenia ma ktoś, kto nie ma pojęcia o czym się wypowiada, robi to z czystej złośliwości, aby tylko wbić szpilę osobie, której zupełnie nie zna.
Zawsze Pan taki zgorzkniały?
diogenes (42753 punktów)Odp: "Zabawkowe" drony
>...głównie obijania się o ściany...

Należałoby przenieść się do większego pokoju lub do ceny dostawić 0.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
kobylamamalybok (9 punktów)
Odezwał się kolejny po Arminiusie "znaffca" tematu.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365