 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-08-2017 00:58 | Stefanowicz (2544 punktów) (zablokowany) | Jak państwo o mnie dba! | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>Nabrałem powietrza (myśląc jak to skomentować) i tylko z gwizdem je wypuściłem. Trudno zgadywać co Ci tak myślenie blokuje (a może zdanie "Wejście w życie nowych przepisów w zakresie gier hazardowych ma przynieść budżetowi rocznie ok. 1,5 mld zł dodatkowych przychodów" - hm?), ale mnie zbulwersowało angażowanie środków NFZ-u w "leczenie" takiej "przypadłości" jak "uzależnienia" i to od takiej "używki" jak hazard, no, prostu beka na co - kogo - można przeznaczać społeczne pieniądze, poniekąd podatki. Zwłaszcza, że zarazem nie finansuje się leczenia prawdziwych schorzeń, wskutek czego co i rusz organizowane są akcje pomocowe w rodzaju "warto pomagać" i temu podobne zbiórki na zagraniczne, a czasem i krajowe ratowanie naprawdę chorych.
Wszystko co od tej chwili napiszesz może być wykorzystane przeciwko Tobie.
|
|
 | 1 na 1 Stefanowicz (2544 punktów) (zablokowany) | >Trudno zgadywać co Ci tak myślenie blokuje (a może zdanie "Wejście w życie nowych przepisów w zakresie gier hazardowych ma przynieść budżetowi rocznie ok. 1,5 mld zł dodatkowych przychodów" - hm?), ale mnie zbulwersowało angażowanie środków NFZ-u w "leczenie" takiej "przypadłości" jak "uzależnienia" i to od takiej "używki" jak hazard, no, prostu beka na co - kogo - można przeznaczać społeczne pieniądze, poniekąd podatki. Zwłaszcza, że zarazem nie finansuje się leczenia prawdziwych schorzeń, wskutek czego co i rusz organizowane są akcje pomocowe w rodzaju "warto pomagać" i temu podobne zbiórki na zagraniczne, a czasem i krajowe ratowanie naprawdę chorych.
Mnie bulwersuje wszysytko, począwszy od wprowadzenia monopolu państwowego, poprzez wrzucanie pokera i automatów do jednego wora, kończąc na hipokryzji władzy (że to państwo chce zarabiać na "chorych"). Najgorszy jest chyba "podatek od marzeń", który Polacy uiszczają w dniu każdego losowania Totolotka. Żerowanie na ludziach sfrustrowanych, pijących alkohol, na uzależnionych od papierosów etc. To jest najgorsze, już pomijam aspekt wolnościowy (Volenti non fit iniuria). Jeżeli to jest złe, to państwo, które mnie kocha (tak, że coraz trudniej się oddycha) powinno zakazać hazardu, a nie na nim zarabiać.
|
|
|  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> Mnie bulwersuje wszysytkoA mnie osobnicy, których wszystko bulwersuje.  > państwo, które mnie kocha (tak, że coraz trudniej się oddycha) powinno zakazać hazardu, a nie na nim zarabiać.Bo z jednym zakazem więcej lżej Ci się będzie oddychało? 
Wszystko co od tej chwili napiszesz może być wykorzystane przeciwko Tobie.
|
|
| |  | Stefanowicz (2544 punktów) (zablokowany) | > A mnie osobnicy, których wszystko bulwersuje.  A mnie takie stwierdzenie nie bulwersuje  > Bo z jednym zakazem więcej lżej Ci się będzie oddychało?  Nie. Choć czasem nachodzą mnie myśli, że może by było lepiej, paradoksalnie, tylko ze względu na brak hipokryzji. Jeżeli nałogowcy nie patrzą na pieniądze (oddadzą ostatnie pieniądze na nałóg), to działania rządu są dla mnie po prostu "strzyżeniem". A w skuteczność leczenia tej "choroby" po prostu nie wierzę. Jest wiele rzeczy na których można się "spłukać" np. na wyjściach do filharmonii. Ktoś może to tak lubić, choć go nie stać, że zadłuża się. Zakupoholicy etc. Może niech jakoś uogólnią te przepisy xD Bardzo potrzebne przepisy, wyobraź sobie, że ktoś siedział i myslał nad tą ustawą. Myśli, myśli, prawie poprzepalały mu się styki, wreszcie powstało! Kurcze, ale to jest dobre, wykonałem kawał dobrej roboty, dla obywateli, dla państwa, ustawa nie weszła w życie a już są efekty! Ale ja to jestem. Ogólnie chodzi o pieniądze, które pewnie nie zostaną w całości wydane na leczenie z tej "choroby", tylko w większości na "500+" - nastepne pokolenie grające w Totolotka.
|
|
| | |  | olson (9993 punktów) (zablokowany) | Przecież tu chodzi tylko i wyłącznie o wpływy do budżetu. I pod tym względem ustawa jest pewnie ok  Jeśli chodzi o moralność i brak hipokryzji, to hazard powinien być legalny, podobnie jak narkotyki, tylko może od 25 roku życia, a nie 18.
|
|
| | | |  | | Irracja (4721 punktów) | > Przecież tu chodzi tylko i wyłącznie o wpływy do budżetu. I pod tym względem ustawa jest pewnie ok  ... i o budżet tylko chodzi. "500+", "mieszkania+", planowana "renta 500+", to wszystko kosztuje a brać nie ma już skąd. Do tego dochodzą "nowe miejsca pracy" dla "ziomków", podwyżki dla "ziomków". No i, przy takiej ustawie łatwiej udział kościoła w różnego rodzaju loteriach, nawet tych hazardowych... > Jeśli chodzi o moralność i brak hipokryzji, to hazard powinien być legalny, podobnie jak narkotyki, tylko może od 25 roku życia, a nie 18.... z tym to się całkowicie zgadzam. Dodałbym jeszcze warunek udowodnienia samodzielności w zakresie utrzymania własnej osoby. By rodziny nierobów tak nie cierpiały...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
 | Jolanta Komorowska (1321 punktów) (zablokowany) | >>Nabrałem powietrza (myśląc jak to skomentować) i tylko z gwizdem je wypuściłem. >Trudno zgadywać co Ci tak myślenie blokuje (a może zdanie "Wejście w życie nowych przepisów w zakresie gier hazardowych ma przynieść budżetowi rocznie ok. 1,5 mld zł dodatkowych przychodów" - hm?), ale mnie zbulwersowało angażowanie środków NFZ-u w "leczenie" takiej "przypadłości" jak "uzależnienia" i to od takiej "używki" jak hazard, no, prostu beka na co - kogo - można przeznaczać społeczne pieniądze, poniekąd podatki. Zwłaszcza, że zarazem nie finansuje się leczenia prawdziwych schorzeń, wskutek czego co i rusz organizowane są akcje pomocowe w rodzaju "warto pomagać" i temu podobne zbiórki na zagraniczne, a czasem i krajowe ratowanie naprawdę chorych. > Wszystko co od tej chwili napiszesz może być wykorzystane przeciwko Tobie.
Zbiórki charytatywne to faktycznie wielka wpadka systemu. I jak teraz zlikwidować kościelne zbiórki jeżeli pomysł został powszechnie zaakceptowany przez darczyńców i wielokrotnie z wykorzystywaniem ludzi pd nazwą wolontariat. Praca za darmo...? To powinno być zakazane.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|