Bierzmowanie oznacza zstapienie na czlowieka ducha swietego oraz otworzenie sie na dzialanie jego niewyslowionych lask... Tak brzmi teoria. W praktyce jest to dosc nowy sakrament-obyczaj (wydaje mi sie, ze zostal dopiero wprowadzony w XX wieku), jak widac, przez dlugi czas ludzie kosciola mogli sie bez tej laski ducha swietego obyc. No, ale pytales sie o znaczenie, to ci je podalem.
|