Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy warto podróżować?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
16-01-2006 18:11AlfRamsey (257 punktów)Czy warto podróżować?
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?Czy warto podrozowac i poznawac swiat czy raczej zaszyc sie w miejscu swojego zamieszkania i patrzec biernie na wydarzenia na swiecie.Jakie wedlug was korzysci daja podroze dla czlowieka?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Gosia
Czy warto
>podrozowac i poznawac swiat

Żartujesz sobie?! Traktuję to pytanie jako retoryczne.Poczytaj sobie,jeśli już nie "Dzieje" Herodota,to "Podróże z Herodotem" Kapuścińskiego.Żadna, nawet najdoskonalsza, relacja, ani najpiękniejsze zdjęcie nie zastąpi kontaktu z "żywym" człowiekiem i środowiskiem. Ksenofobia przynosi ludziom tyle samo korzyści, co bezustanne klepanie "zdrowasiek" bez pomagania drugiemu człowiekowi.
zima (560 punktów)
Warto.
Widzi się dalej niż do koniuszka własnego nosa.
/-------------------------------------
Ad infernum czy ad infinitum?
Janusz
>Warto.
>Widzi się dalej niż do koniuszka własnego nosa.
>/-------------------------------------

Jeden z najwiekszych umyslow jakie nosila Ziemia cale swe dlugie zycie nie ruszyl sie krokien z Krolewca a do dzis jest inspiracja dla wielu.
sabishi (246 punktów)
Oczywiście, że warto. Podróżując dowiadujemy się wiele o świecie, ale i o sobie samym. Zwłaszcza jeżeli robimy to spontanicznie, a cel naszej podróży wypływa z serca.
Podobno wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, wystarczy tylko wszędzie się czuć jakby było się w domu.

"Nie buduj zamków na piasku, ni szczęścia na sercu kobiety" Seneka Młodszy
jeyes (2281 punktów)
(zablokowany)
Nie warto - okazuje się bowiem, że ludzie wszędzie są w gruncie rzeczy podobni; że poznanie rzeczywistości rozwala w pył i proch stereotypy, z którymi tak przyjemnie się żyje; że poznając odrębne kultury zaczynasz poddawać w wątpliwość "jedynosłuszność" własnej... niczego nie zyskujesz oprócz rozterek...

Jaja sobie robisz czyś głupol?!!!
sukulent (2309 punktów)
"Podróże kończą się spotkaniem kochanków" (Shakespeare, Wiliam)

I coś w tym jest...

"Im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było" ("Chatka Puchatka"
Kowalski (13 punktów)
Nie bardzo rozumiem sens zadawania takiego pytania, szczególnie tutaj. A oddychać warto?
jarekland (142470 punktów)
Oczywiście że warto poznawać świat inaczej niż przeglądanie przewodnika.
Św.Augustyn powiedział kiedyś "kto nie podróżuje ten jakby czytał tylko jedną stronę księgi"
(cytuję z pamięci, sens uchwyciłem ale słowa mogą być nie dokładnie takie).
Behemot
Można zadać pytanie: po co żyjemy. Jednemu potrzebny do życia jest sport, innemu wielodzietna rodzina jeszcze inny musi czuć się potrzebny. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć czy warto podróżować, jeśli masz to robić tylko dlatego, że inni mówią - warto to lepiej tego nie rób. Jeśli natomiast poznawanie nowych miejsc, ludzi sprawia Ci przyjemność wtedy podróżować warto.

Pozdrawiam
chfaua
>Jakie jest wasze zdanie na ten temat?Czy warto
>podrozowac i poznawac swiat czy raczej zaszyc sie w miejscu
>swojego zamieszkania i patrzec biernie na wydarzenia na
>swiecie.Jakie wedlug was korzysci daja podroze dla
>czlowieka?

bardzo głupie pytanie, które skonstruowano tak, by narzucić odpowiedź.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365