jestem przeciwna karze śmierci, ponieważ uważam, że człowiek powinien odpokutować za swoje winy, a uśmiercając go nie karzemy go w pełnej mierze, życie w izolacji i upodleniu jest dużo gorsze, bezwzględne dożywocie jest okrutną karą, świadczy o tym m.in. apel więźniów francuskich, skazanych na dożywocie, o przywrócenie kary śmierci i tym samym uśmiercenie ich
"Nie buduj zamków na piasku, ni szczęścia na sercu kobiety" Seneka Młodszy
|