 |
Śledztwo po latach-samobójstwo Iana Curtisa Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kultura
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-04-2013 16:01 | exbyły (17 punktów) | Śledztwo po latach-samobójstwo Iana Curtisa | W filmie "Control" pokazana jest samobójcza śmierć Iana Curtisa, wokalisty post-punkowego Joy Division. Za wikipedią:"Nocą 18 maja 1980 roku, po obejrzeniu filmu Wernera Herzoga pt. Stroszek, Ian Curtis popełnił samobójstwo we własnym domu, wieszając się na sznurze od suszarki". Wiadomo, że przed śmiercią posłuchał sobie jeszcze płyty "Idiot" Iggy Popa. Teraz pytanie-skąd wiedzą jaki film oglądnął przed śmiercią? Płyta mogła zostać na gramofonie. W pamiętniku zapisał? Nic mi o tym nie wiadomo i to jest bardzo głupie wyjaśnienie. Na pewno był sam w mieszkaniu podczas pp oglądania filmu jak i podczas samobójstwa. "Stroszek" leciał w tym czasie w telewizji BBC a nie z video (w filmie "Control" nie ma żadnego odtwarzacza VHS) czy DVD-przypominam, że był to rok 1980. Na filmie Ian wyłączył telewizor. Mógł więc ten film oglądnąć albo równie dobrze coś innego, albo w ogóle mógł nie włączać odbiornika TV. Po co podaje się do wiadomości ten szczegół? Może wskazówką jest treść filmu? Może macie jakieś informacje, które rozwiążą tę zagadkę? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Maryland (144 punktów) | > Teraz pytanie-skąd wiedzą jaki film oglądnął przed śmiercią?> "On Saturday May 17th, Ian cancelled arrangements to meet friends and returned to his home in Barton Street. Deborah was working behind the bar at a local disco, and had left Natalie with her parents while she was at work. While she was out Ian watched Stroszek, a film by Werner Herzog. When Deborah returned, she and Ian talked for a while, then Ian persuaded her to stay the night at her parents' house."Cytat jest z www.joydiv.org/iancurtis.htm, z tego co zrozumiałem, ta Deborah rozmawiała z nim, zanim popełnił samobójstwo. Możliwe, że sam opowiedział jej coś o tym filmie, po tym jak go po prostu spytała "Co tam" lub wróciła wtedy, kiedy oglądał ten film. Przynajmniej takie wnioski mógłbym z tego fragmentu wyciągnąć, anglojęzyczna wiki podaje jeszcze książkę o nazwie "Curtis" w źródłach m.in. dot. śmierci, także jak chcesz dokładnie zaspokoić swoją ciekawość, to sięgnij po nią
|
|
 | | exbyły (17 punktów) |
> >"On Saturday May 17th, Ian cancelled arrangements to meet friends and returned to his home in Barton Street. Deborah was working behind the bar at a local disco, and had left Natalie with her parents while she was at work. While she was out Ian watched Stroszek, a film by Werner Herzog. When Deborah returned, she and Ian talked for a while, then Ian persuaded her to stay the night at her parents' house."> Cytat jest z www.joydiv.org/iancurtis.htm, z tego co zrozumiałem, ta Deborah rozmawiała z nim, zanim popełnił samobójstwo. Możliwe, że sam opowiedział jej coś o tym filmie, po tym jak go po prostu spytała "Co tam" lub wróciła wtedy, kiedy oglądał ten film. Przynajmniej takie wnioski mógłbym z tego fragmentu wyciągnąć, anglojęzyczna wiki podaje jeszcze książkę o nazwie "Curtis" w źródłach m.in. dot. śmierci, także jak chcesz dokładnie zaspokoić swoją ciekawość, to sięgnij po nią W sumie jest tam informacja o spotkaniu się z Deborą. Trudno sobie jednak wyobrazić, że mówili o tym filmie będąc w "stanie zimnej wojny" między sobą. Może Deborah by nam to wyjaśniła. W filmie "Control" spotkanie to miało miejsce przed emisją filmu. Najbardziej rozśmieszyło mnie to, że pewien fan zespołu święcie wierzy, że przed powieszeniem się Ian klęknął jakby przed Bogiem...
|
|
|  | | Maryland (144 punktów) | > W sumie jest tam informacja o spotkaniu się z Deborą. Trudno sobie jednak wyobrazić, że mówili o tym filmie będąc w "stanie zimnej wojny" między sobą.Tak przedstawione to zostalo w filmie, tak? No coz, nie wydaje mi sie, aby to, jak kto dowiedzial sie o filmie, ktory ogladal Ian przed smiercia bylo jakas powazna zagadka. > Może Deborah by nam to wyjaśniła. W filmie "Control" spotkanie to miało miejsce przed emisją filmu.Wydaje mi sie, ze szczegolowa biografia ze strony zespolu jest bardziej wiarygodna. > Najbardziej rozśmieszyło mnie to, że pewien fan zespołu święcie wierzy, że przed powieszeniem się Ian klęknął jakby przed Bogiem...A na jakich przeslankach takie wnioski wyciagnal? Przysnilo mu sie? Mysle, ze daloby sie znalezc takich fanow, ktorych wierzenia jeszcze bardziej moglyby kolege rozsmieszyc
|
|
| |  | | exbyły (17 punktów) |
>Tak przedstawione to zostalo w filmie, tak? No coz, nie wydaje mi sie, aby to, jak kto dowiedzial sie o filmie, ktory ogladal Ian przed smiercia bylo jakas powazna zagadka.
>Wydaje mi sie, ze szczegolowa biografia ze strony zespolu jest bardziej wiarygodna. > 1. Dla mnie wyznanie osoby, która ją widziała przed śmiercią jest ważniejsze, mniejsza o wiarygodność. No chyba, że Ian kontaktował się w tym czasie przez telefon z członkami zespołu. 2. No właśnie-czy jest to poważna zagadka? Niby z innej beczki. Przytoczę tu subkulturę zwaną Oi! " W zamierzeniu (Oi!) miał podtrzymywać proste, "uliczne" korzenie punk rocka i dawać wyraz solidarności członków subkultury ze środowiskiem wielkomiejskich robotników, z którego w większości się wywodzili. Związek ten podkreślała sama jej nazwa. Pierwotne określenie street punk zostało wyparte przez słowo Oi!, w robotniczym slangu oznaczające coś niespodziewanego, używane również jako pozdrowienie. (...) Teksty street punkowych piosenek podkreślają silne scalenie i zjednoczenie grupy. Wiele treści głosi przywiązanie Oi!owców do piłki nożnej, alkoholowej zabawy (...) Uwypuklona jest silna niechęć, granicząca z nienawiścią do policji (ale i prawa generalnie). "-wikipedia Pamiętam, że ruch ten w latach mojej młodości (lata 80-te) był kojarzony z klasą robotniczą, nie z komunistami jednak ale np. z "Solidarnością" (Angelic Upstarts-"Solidarity"-1983). Zgodnie za wikipedią w subkulturze tej podkreślana jest solidarność i lojalność wobec grupy. Z tego mogą wynikać różne przekroczenia prawa. Wymagania grupy wobec pojedynczych członków mogą przekraczać ludzką wyobraźnię. Obecnie zauważyłem trend w kinematografii brytyjskiej gdzie przedstawiciele Oi! przypominają raczej cowboy'ów wyjętych spod prawa, gangsterów a nawet polskich gitowców. Jest to mniejsze lub większe przekłamywanie historii. W jakim celu? Przytoczę kilka przykładów: "Green Street Hooligans", "Crew" ("Ekipa") a nawet post-punkowców odróżnić trudno od zwykłych kryminalistów w "Awaydays". Zdaje się, że taka ślepa wierność wobec grupy jest propagowana przez mas media. W jakim celu? Może to w pewien sposób tłumaczyć znieczulicę społeczną i bierność wobec przemocy i nieszczęścia innych. Bo JEŚLI i policjanci, lekarze, nauczyciele, budżetówka, mas media staną się Oi!ami to dokąd się udać po pomoc JEŚLI jesteś ofiarą. Może mi się to wszystko jeno wydaje... ,że kinematografia brytyjska próbuje wręcz fałszować historię o tamtych czasach. Może chodzi tu o nihilistyczną rewolucję punk rocka 1977? Może to tylko błahostka.
|
|
| Irracja (4721 punktów) | >>Po co podaje się do wiadomości ten szczegół? ... ludzie uwielbiają szukać powodów samobójstwa w szczegółach. Łatwiej im "uwierzyć", że to nie ich wina...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | > "Nocą 18 maja 1980 roku, po obejrzeniu filmu Wernera Herzoga pt. Stroszek, Ian Curtis popełnił samobójstwo...Co leciało po Herzogu? Może nie chciał oglądać następnego punktu programu? A swoją drogą jak się wsłuchać w Joy Division, to różne myśli przychodzą do głowy. A jak się robi taką muzykę, to pętla się zaciska. > Może macie jakieś informacje, które rozwiążą tę zagadkę?www.youtube.com/watch?v=GQSpJfpVHmg
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
2 na 2 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Mógł więc ten film oglądnąć Nie mógł. Mógł obejrzeć.
|
|
 | | Vancalar (1804 punktów) | Cytat:>>Mógł więc ten film oglądnąć >Nie mógł. Mógł obejrzeć. Nie spalaj się... poradnia.p(*)p?szukaj=oglądnąć&kat=18Pozdrawiam
Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię. Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej. Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję.
|
|
| Dariusz Godyń (2403 punktów) | Myślę że mogę wskazać Ci osobę, która rozwieje wszelkie wątpliwości i oświetli miejsca gdzie panował mrok. Nazywa się Tosiek Macierewicz, człek ten zasłynął na świat cały wieloma błyskotliwymi iluminacjami. Ostatnim dokonaniem tego niedoścignionego geniusza jest wyjaśnienie przyczyn oraz okoliczności zniebostąpienia naszego prezydenta opakowanego w Tupolewa. Jestem przekonany, że Twoje problemy dla takiego eksperta to bułka z masłem, może się jeszcze okazać, że Ian Curtis wciąż żyje i ma się dobrze, kto wie.
|
|
 | | exbyły (17 punktów) | > Myślę że mogę wskazać Ci osobę, która rozwieje wszelkie wątpliwości i oświetli miejsca gdzie panował mrok. Nazywa się Tosiek Macierewicz, człek ten zasłynął na świat cały wieloma błyskotliwymi iluminacjami.> Ostatnim dokonaniem tego niedoścignionego geniusza jest wyjaśnienie przyczyn oraz okoliczności zniebostąpienia naszego prezydenta opakowanego w Tupolewa.> Jestem przekonany, że Twoje problemy dla takiego eksperta to bułka z masłem, może się jeszcze okazać, że Ian Curtis wciąż żyje i ma się dobrze, kto wie.  U mnie parę lat temu podczas wigilii urwała się suszarka wraz z częścią sufitu. Kto wie może Ian teleportował się w czasie i w przestrzeni, i u mnie przeżył a jego ciało ezoteryczne gdzieś kręci się w koło.
|
|
|  | | Dariusz Godyń (2403 punktów) |
> U mnie parę lat temu podczas wigilii urwała się suszarka wraz z częścią sufitu. Kto wie może Ian teleportował się w czasie i w przestrzeni, i u mnie przeżył a jego ciało ezoteryczne gdzieś kręci się w koło.There are more things in Heaven and Earth, than are dreamt of in your philosophy.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|