Racjonalista - Strona głównaDo treści
Najlepsze polskie seriale.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
06-06-2013 11:17Paul Figura. (1368 punktów)Najlepsze polskie seriale.
Ocena 2 na 2
Korzystajac z dnia wolnego od pracy postanowiłem dobrze wykorzystać ten czas na dworze pogoda jest jaka jest dlatego powrót do starych dobrych, czasów kiedy nasze kino było gwarancją jakości jest dobrym wyborem. Pisząc ten wątek jestem ciekaw jaki polski serial pozostawił w waszej pamięci trwały slad.?

W moim przypadku z pewnością były.

"Noce i dnie"-piękna muzyka oraz główne role Jadwigii Barańskiej i Jerzego Bińczyckiego.

www.youtube.com/watch?v=oMwIw9CmmCI

"Jan Serce"-smutny i szary obraz lat 80 dwudziestego wieku jednak ma w sobie to coś dodatni ładunek że tak powiem do którego wracam nader często.

www.youtube.com/watch?v=YsCCD-MTw3M

To oczywiście nie wszystko ale dalszą inicjatywe pozostawiam wam czytelniczy "Racjonalisty".
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Nabuchodonozor (426 punktów)
(zablokowany)
>Pisząc ten wątek jestem ciekaw jaki polski serial pozostawił w waszej pamięci trwały slad.?

"Stawka większa niż życie" - serial przewidywalny, ale ma swój klimat. I bardzo sympatyczna postać głównego bohatera. W skrócie mój ulubiony polski serial.

"Ranczo" - no cóż, ten serial ma w sobie "to coś". Mimo tego, że na wskroś katolicki, to jednak niezwykle sympatyczny i zabawny. Świetnie wyśmiewa typowo polski sposób myślenia i postępowania.

To moje zdecydowane typy. Dobra jest też "Licencja na wychowanie", albo "Rodzinka.pl". Lubię czasem się pośmiać.
07-06-2013 09:37 
 Ocena 1 na 1
Paul Figura. (1368 punktów)

> "Ranczo" - no cóż, ten serial ma w sobie "to coś". Mimo tego, że na wskroś katolicki, to jednak niezwykle sympatyczny i zabawny. Świetnie wyśmiewa typowo polski sposób myślenia i postępowania.

Zgadzam się panem chociaż nie oglądam tego serialu zbyt często to wczoraj postanowiłem dać sobie szanse na kanale Tvp Seriale był odcinek jak młody ksiądz, niestety nie wiem jak ma na nazwisko chodził po wsi i wypytywał ludzi o kwestie religii, oczywiście żadna z napotkanych osób nie znała odpowiedzi na zadane pytanie,taki mały przyklad.

-Skąd pochodziła matka boska.

-Z Polski.

-Jakto z Polski.

-No przecież jest matka boska Częstochowska więc skąd ma pochodzić.

Oto własnie prawdziwy obraz polskiego katolika.
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Korzystajac z dnia wolnego od pracy postanowiłem dobrze wykorzystać ten czas na dworze pogoda jest
>jaka jest dlatego powrót do starych dobrych, czasów kiedy nasze kino było gwarancją jakości jest
>dobrym wyborem. Pisząc ten wątek jestem ciekaw jaki polski serial pozostawił w waszej pamięci trwały
>slad.?

Wojna Domowa - zdecydowanie pierwsze miejsce, bawi, śmieszy i wzrusza, na dodatek jak oglądam to dziś, to małżeństwo Kamińskich przypomina mocno moje (tylko moje klopsy są soczyste).
Role Pawła i Anuli powinni analizować dzisiejsi młodzi aktorzy, bo większość przypomina tresowane pudle.

potem dość długo nic, i:

Czterej Pancerni i Pies
Stawiam na Tolka Banana
Dziewczyna i Chłopak
Rodzina Leśniewskich (kolejny popis dziecięcej gry aktorskiej)

z bardziej "dorosłych" to:
Kariera Nikodema Dyzmy (Wilhelmi genialny)
Czarne Chmury
Przyłbice i Kaptury
Dom (tylko sezony z lat 80-tych)
Czterdziestolatek
Pogranicze w Ogniu

"We live in times of smart phones and stupid people"
06-06-2013 18:36 
 Ocena 1 na 1
Paul Figura. (1368 punktów)
Widze że lubisz głownie starsze kino to świadczy o twoim dobrym guście w takim razie pamiętasz serial "Droga" szkoda że został zapomniany, przez telewizje juz dawno nigdzie nie mialem okazji go obejrzeć poza YouTube a jest wart uwagi.




www.youtube.com/watch?v=tQNr1vAHRpI
06-06-2013 18:57 
 Ocena 1 na 1
Anna Salman (16360 punktów)
>... serial "Droga" szkoda że został zapomniany, przez telewizje juz dawno nigdzie nie mialem okazji go obejrzeć poza YouTube a jest wart uwagi.
Był na DVD.
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Widze że lubisz głownie starsze kino to świadczy o twoim dobrym guście

Bardziej o tym, jaka jestem stara ale niech będzie dobry gust


"We live in times of smart phones and stupid people"
farmer (22440 punktów)

>Pisząc ten wątek jestem ciekaw jaki polski serial pozostawił w waszej pamięci trwały
>slad.?

Z seriali to:
1. Sonda
2. Telewizyjne Technikum Rolnicze z czółowką(Hit the Road Jack).
3. Piórkiem i węglem.
Anna Salman (16360 punktów)
>... Pisząc ten wątek jestem ciekaw jaki polski serial pozostawił w waszej pamięci trwały ślad.?

Wojna Domowa
Dom (pierwsza seria)
Kariera Nikodema Dyzmy
Lalka
Czterej pancerni i pies (w kategoriach: Najlepsza polska telenowela, Najlepsza komedia romantyczna, Najlepsza psia rola i Najpiękniejsza bohaterka)
Noce i dnie
Stawka większa niż życie
Droga
Królowa Bona
Alternatywy 4
Zmiennicy

I genialne seriale dla dzieci:
Wakacje z duchami
Niewiarygodne przygody Marka Piegusa
Dziewczyna i Chłopak
Podróż za jeden uśmiech
Siedem życzeń

Współczesnych nie oglądam - zaliczyłam jeden odcinek "Domu nad rozlewiskiem". Autorka książki powinna twórców tego gniota podać do sądu.
06-06-2013 19:48 
 Ocena 5 na 5
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
Archiwum XX wieku Wołoszańskiego w wersji wideo oraz mp3. Lubię tego słuchać w dłuższej trasie samochodem, albo na rowerze.

Uwagi do wymienionych wcześniej:
Sonda - dziwne, że pomimo tak ogromnego rozwoju techniki nawet dziś daje się to z ogromna przyjemnością oglądać i czegoś nowego nauczyć.
Alternatywy 4 - szkoła przetrwania w peerelowskim blokowisku.
06-06-2013 20:12 
 Ocena 5 na 5
Anna Salman (16360 punktów)
O, zapomniałam o Wołoszańskim. Dzięki za przypomnienie.

>Sonda - dziwne, że pomimo tak ogromnego rozwoju techniki nawet dziś daje się to z ogromna przyjemnością oglądać i czegoś nowego nauczyć.
Sondy nie powtórzą i nie wydadzą, niestety (też mi umknęło).

I jeszcze zapomniałam o Kabarecikach Olgi Lipińskiej - zwłaszcza pierwsze, z tekstami Gałczyńskiego.
I Kabaret Starszych Panów rzecz jasna.
Meretseger (61860 punktów)
Stare i mniej stare peerelowskie seriale komediowe (Wojna domowa, Czterdziestolatek, Alternatywy 4, Zmiennicy), z nowszych - Rodzina zastępcza. Seriale historyczno-kostiumowe (Królewskie sny, Królowa Bona, Zaklęty dwór, Komediantka, Rycerze i rabusie), znakomite seriale dla młodzieży (w tym niepokonani Czterej pancerni i pies).
Na pewno nie te gnioty, co się obecnie emituje w najlepszym czasie antenowym od 18.00 do 22.00.
hazy (354 punktów)
(zablokowany)
Najlepszy serial w Polsce i do tego najlepiej opisujący polską rzeczywistość to "Kapitan Bomba".
pawel_wr (4297 punktów)
Nikt jeszcze nie wymienił serialu
"Polskie drogi".
Wzruszające , piękne , przejmujące dzieło
scenarzysty Janickiego.

Roman Wilhelmi w roli Dyzmy stworzył moim zdaniem jedną
z najwybitniejszych kreacji w historii polskiej kinematografii


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
Paul Figura. (1368 punktów)
>Nikt jeszcze nie wymienił serialu
>"Polskie drogi".

Wstyd się przyznać ale tego serialu chyba nie znam być może widziałem będąc dzieckiem. W każdym razie dzięki za dodanie.
pawel_wr (4297 punktów)

>>"Polskie drogi".
>Wstyd się przyznać ale tego serialu chyba nie znam być może widziałem będąc dzieckiem. W każdym razie dzięki za dodanie.
>

Ten serial jest emitowany w soboty TVP1 12.00-13.25 -
właśnie oglądam końcówkę dzisiejszego odcinka.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
Celecrin (6386 punktów)
Moje ulubione seriale to:
"Crimen", naprawdę dobry zapomniany serial www.filmweb.pl/serial/Crimen-1988-35828
"Rycerze i Rabusie",http://www.filmweb.pl/serial/Rycerze+i+rabusie-1984-35938
"39 i pół" www.filmwe(*)39 i pół-2008-467100
Przemek J. (3008 punktów)
Pozwolę sobie dodać tylko te jeszcze nie wymienione:
Spadkobiercy
Ekstradycja - choć tej widziałem tylko 2 sezony.
Przygrywka

Tonący cynizmu się chwyta. [P. Jarocki]

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365