 |
Powietrzni piraci nad Oświęcimiem! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-02-2018 21:28 | Arminius (25555 punktów) | Powietrzni piraci nad Oświęcimiem!
2 na 2 | W 2003 roku izraelski pilot wojskowy - późniejszy dowódca lotnictwa izraelskiego - Amir Eszel przeleciał z wyjącymi silnikami, wespół z dwoma innymi samolotami tuż nad byłym obozem koncentracyjnym w Oświęcimiu. Izraelscy piloci dostali zgodę od władz polskich na taki lot, pod warunkiem, iż nie będą lecieć niżej pułapu chmur. Celowo zachowali się dokładnie odwrotnie - a Amir Eszel tymi słowy usprawiedliwił złamania polskiego warunku: "Powiedziałem wówczas pozostałym pilotom: musieliśmy słuchać Polaków przez 800 lat. Terez już ich słuchać nie musimy". "Bohaterski" wyczyn żydowskiego awanturnika spotkał się z bardzo aprobującym komentarzem znanego amerykańskiego publicysty Jeffreya Goldberga, który tak podsumował ten skandaliczny incydent: "Nad Auschwitz Eszel dokonał symbolicznej zemsty na Polakach, którzy upokarzali Żydów w trakcie stuleci, które doprowadziły do Holokaustu. Jego ówczesny dowódca uznał, że ten przelot był najlepszym dowodem, że syjonistyczne przekonanie, iż Żydzi mogą liczyć tylko na siebie, jest prawdziwe". Bywa tak, iż brak komentarza bywa najcelniejszym komentarzem. Rezygnując więc z komentarza i kończąc ten wątek, postawię jednakże finalne pytanie. Czy wyczyn żydowskiego pirata przestworzy należy traktować w kategoriach sui gneris preludium do wyjątkowo podłego i bezczelnego seansu arogancji żydowskiej jaki rozgrywa się na naszych oczach??? Zastanawiając się nad odpowiedzią na pytanie jak wyżej, wychylę lampę dobrego wina na pohybel izraelskiego lotnictwa - i za zdrowie syryjskich wojaków, którzy właśnie 3 dni temu, jednemu z takich żydowskich sokołów przestrzelili jak trzeba tyłek. "Przy okazji, zupełnie nieoczekiwanie, dostało się Polsce. Izraelskie gazety przypomniały słynny przelot nad byłym niemieckim obozem zagłady Auschwitz, który miał miejsce w 2003 roku. Eszel pilotował wówczas jeden z trzech izraelskich myśliwców F-15, które przy okazji pobytu na pokazie lotniczym w Radomiu przeleciały kilkaset metrów nad byłym obozem. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem, a Eszel został uznany za bohatera. Teraz, przy okazji nowej nominacji, ujawnił prasie kulisy tamtego lotu. Według niego Polacy zgodzili się na niego, ale pod warunkiem że odbędzie się powyżej poziomu chmur. Eszel - jak mówi dziś z dumą - świadomie nie posłuchał gospodarzy i przeleciał z rykiem silników niemal nad samymi barakami. - Powiedziałem wówczas pozostałym pilotom: musieliśmy słuchać Polaków przez 800 lat. Teraz już się ich słuchać nie musimy - wspominał nowy dowódca lotnictwa. Słowa te zostały przyjęte przez dziennikarzy z aprobatą. Charakterystyczny jest komentarz, jaki opublikował znany amerykański publicysta Jeffrey Goldberg. "Nad Auschwitz Eszel dokonał symbolicznej zemsty na Polakach, którzy upokarzali Żydów w trakcie stuleci, które doprowadziły do Holokaustu - napisał Goldberg w tekście, który został opublikowany w wielu gazetach USA i Kanady. - Jego ówczesny dowódca uznał, że ten przelot był najlepszym dowodem, że syjonistyczne przekonanie, iż Żydzi mogą liczyć tylko na siebie, jest prawdziwe". Zarówno wypowiedź gen. Eszela, jak i towarzyszące mu komentarze, są zaskakujące. Polskę łączą bowiem z Izraelem wyjątkowo bliskie relacje, także w sferze bezpieczeństwa. Sami Izraelczycy lubią nam powtarzać, że jesteśmy ich "koniem trojańskim w UE". To, że zignorowało się wolę zaprzyjaźnionego państwa na jego wlasnym terytorium, nie powinno być więc powodem do dumy i pochwał." www.rp.pl/(*)na-Polakach-nad-Auschwitz.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Matix (5786 punktów) | Wyjątkowo ciekawy temat, ponieważ nikt jakoś nie nagłaśnia takich przepadków, a są odzwierciedleniem paranoicznego antypolonizmu panującego w społeczności żydowskiej.
"Głupi jak Niemiec"
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | przypadki | >Wyjątkowo ciekawy temat, ponieważ nikt jakoś nie nagłaśnia takich przepadków, a są odzwierciedleniem paranoicznego antypolonizmu panującego w społeczności żydowskiej.
To tylko jeden z wielu takowych aspektów. Są bardziej....soczyste - na przykład dotyczące tzw "testytucji" żydowksiego mienia komunalnego i prywatnego. W tej materii dopiero "dzieje się".
|
|
1 na 3 | fazimodo (251 punktów) | Odp: Powietrzni piraci nad Oświęcimiem! | Śmieszne jest to, że dzięki Nazizmowi Judaizm dostał parasol ochronny.
A jak przyjrzymy się głębiej obu ideologiom to Judaizm ze swoim kompleksem narodu wybranego w stosunku do gojów, nie jest wcale lepszy od nazistowskiego kompleksu Ubermenscha w stosunku do wszystkich innych podludzi. I jak ładnie się to w Palestynie uwidacznia...
Ale ciii bo to antysemityzm tak mówić.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | głośno mówić | >Śmieszne jest to, że dzięki Nazizmowi Judaizm dostał parasol ochronny. >A jak przyjrzymy się głębiej obu ideologiom to Judaizm ze swoim kompleksem narodu wybranego w stosunku do gojów, nie jest wcale lepszy od nazistowskiego kompleksu Ubermenscha w stosunku do wszystkich innych podludzi. I jak ładnie się to w Palestynie uwidacznia... >Ale ciii bo to antysemityzm tak mówić.
Już nie. Można i trzeba mówić głośno.
|
|
 | 1 na 1 Jolanta Komorowska (1321 punktów) (zablokowany) | Odp: Powietrzni piraci nad Oświęcimiem! | >Śmieszne jest to, że dzięki Nazizmowi Judaizm dostał parasol ochronny. >A jak przyjrzymy się głębiej obu ideologiom to Judaizm ze swoim kompleksem narodu wybranego w stosunku do gojów, nie jest wcale lepszy od nazistowskiego kompleksu Ubermenscha w stosunku do wszystkich innych podludzi. I jak ładnie się to w Palestynie uwidacznia... >Ale ciii bo to antysemityzm tak mówić.
Ale tu się trochę pochrzaniło, kiedy pojawił się Bund w postaci komunistów. Fakt, lewica zawsze była podzielona tym czy tamtym, w sumie pierdołami. I taki antySemityzm wygląda na skierowany przeciwko komuchom', z której to walki III RP jest strasznie dumna.
|
|
1 na 1 wwnf (2790 punktów) (zablokowany) | >Zastanawiając się nad odpowiedzią na pytanie jak wyżej, wychylę lampę dobrego wina na pohybel >izraelskiego lotnictwa - i za zdrowie syryjskich wojaków, którzy właśnie 3 dni temu, jednemu z >takich żydowskich sokołów przestrzelili jak trzeba tyłek.
Sukcesów izraelskiego lotnictwa (ale w wydaniu Mirage, nie Falcon*) sprzed lat 50 i tak długo nie przekreślą. Lanie było aż artystyczne, tym bardziej, że w pełni zasłużone.
Sprawa, jeśli rzetelnie przytoczona, zdaje się być oczywista. Albo było ciche przyzwolenie strony polskiej (i tu bym zdecydowanie temu przyklasnął - na zasadzie, że skoro takiej symboliki potrzebują, niech mają) albo totalna samowolka ze strony izraelskiej i ... właśnie - czy i jaki był finał? Noty? Czy cichociemni wymienili znaczące spojrzenia?
edit: latały f-15, nie f-16, więc raczej orzeł, niż sokół.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|