Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mój pierwszy raz - czyt. majaki amatora

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
06-06-2009 01:28Podgórski (2 punktów)Mój pierwszy raz - czyt. majaki amatora
Ocena -3 na 3
Witam, jestem calkowicie nowym uzytkownikiem. Chaos panujacy w mojej glowie nie pozwoli ani na jednolite, ani na skladne posty ,dlatego prosze o wyrozumialosc. Brak znakow polskich jest jedynie objawem prostej niedbalosci na klawiaturze. No a ludzi ktorych bedzie razil brak znakow interpunkcyjnych nie przeszkadzajacych tresci prosze o niedoczepianie sie...

Dzisiaj trafilo na mnie takowe pytanie "O co pyta - pytanie?
Moja odpowiedz brzmi
"pytanie, pyta o istote pytania, ktora prowadzi do szeregu pytan prowadzacy do sedna teoretycznej odpowiedzi, ktora stawiajac szereg watpliwosci jest retorycznie i rzeczowo nieadekwatna do jednego z pytan z wczesnego badz kolejnego szeregu pytan, zmuszajac do szczegolowo-ogolnikowej refleksji ,ktora daje podstawe do mozliwosci szukania poszczegolnych etapow odpowiedzi koncowej ,jednakowo niepewnych mozliwie nieadekwatnych pytaniowo subiektywnych odpowiedzi, badz tez mozliwe blednych - wynikajacych z braku wiedzy badz tez przeswiadczen czy tez czysto propagandowej iluzji."

Prosilbym o uwagi w ramach mozliwie dodatniej refleksji, badz tez krytyke mojej indywidualnie blednej.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

06-06-2009 02:10
 Ocena 11 na 11
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)
Odp: Moj pierwszy raz - czyt. majaki amatora

> No a ludzi ktorych bedzie razil brak znakow interpunkcyjnych nie przeszkadzajacych tresci prosze o niedoczepianie sie...
Mnie nie razi, to się doczepię: rób tę interpunkcję, bo będzie źle.
.
finerbijk (17282 punktów)
>Witam, jestem calkowicie nowym uzytkownikiem.

Witaj

>Chaos panujacy w mojej glowie nie pozwoli ani na
>jednolite, ani na skladne posty ,dlatego prosze o wyrozumialosc.

Da się odczuć ten chaos - no cóż, mamy weekend.

>objawem prostej niedbalosci na klawiaturze.

Jest też skomplikowana niedbałość?

>No a ludzi ktorych bedzie razil brak znakow
>interpunkcyjnych nie przeszkadzajacych tresci prosze o niedoczepianie sie...

Doczepię się podobnie, jak Osnowa. Stosowanie znaków interpunkcyjnych i w miarę ładu i składu postu to wyraz szacunku dla rozmówców.

>Dzisiaj trafilo na mnie takowe pytanie "O co pyta - pytanie?
>Moja odpowiedz brzmi

Czuję się niezmiernie usatysfakcjonowany, że podzieliłeś się tak wnikliwą analizą jakże istotnej kwestii egzystencjalnej, ale nie podejmuję się rozwiać Twoich wątpliwości, bo jak o tym myślę to zaczyna mi się rozmywać obraz przed oczami.
Kasia (424 punktów)

Ale o co chodzi?
06-06-2009 09:59 
 Ocena 2 na 2
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>Ale o co chodzi?
>

O chaos
Bantu
>>Ale o co chodzi?
>>
>O chaos

Aaa, to coś z entropią?
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)

>Aaa, to coś z entropią?

Poniekąd.
Bantu
>Poniekąd.

hmm, a może coś z jakimiś (a)traktorami?
Adamiak (36436 punktów)
>Prosilbym o uwagi w ramach mozliwie dodatniej refleksji...

   Nie ma refleksji dodatnich i ujemnych - takie wartości można przypisać odczuciom z nich płynącym.

>... badz tez krytyke mojej indywidualnie blednej.

   A cóż tu krytykować - refleksja nasuwa się jedna: ujemna.
   Aż zblednelem.
06-06-2009 12:16 
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)
>   Nie ma refleksji dodatnich i ujemnych - takie wartości można przypisać odczuciom z nich płynącym.

Skoro są plusy dodatnie i ujemne...to może
06-06-2009 12:38 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>   Nie ma refleksji dodatnich i ujemnych - takie wartości można przypisać odczuciom z nich płynącym.
>Skoro są plusy dodatnie i ujemne...to może

   Hm... takie dywagacje mogą być tylko implikacją spostrzeżeń "...wynikajacych z braku wiedzy badz tez przeswiadczen czy tez czysto propagandowej iluzji."... że błysnę przy pomocy innego klasyka.
diogenes (42753 punktów)
Spróbuj ten tekst napisać od tyłu.
jkl; (5859 punktów)

Chciałabym spytać, czy oczekujesz odpowiedzi, że twoja odpowiedź na własne pytanie o pytanie, jest dobrą odpowiedzią i czy nie rodzi dalszych pytań?
Ela Grabarczyk-Ponimasz (5614 punktów)

>Prosilbym o uwagi w ramach mozliwie dodatniej refleksji, badz tez krytyke mojej indywidualnie
>blednej.

"Refleksja dodatnia": bardzo adekwatny tytuł, zwłaszcza jego druga część.

postępuj tak, byś mógł chcieć, aby zasada twego postępowania była prawem powszechnym
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
Ja zrozumiałem twój skomplikowany wywód tak:

Nikt nic nie wie, więc po co pytać o cokolwiek?

Cóż, może tak jest w teorii lecz jak wiadomo z praktyki, teoria różni się od praktyki

A bardziej poważnie: w życiu robimy szereg przybliżeń i oszacowań które sprawiają że można otrzymać użyteczne odpowiedzi na zadawane pytania.

Jeżeli źle zrozumiałem to napisz swój wywód bardziej zrozumiale

Pozdrawiam
Adam

Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
Celtyk (3337 punktów)Odp: Mój pierwszy raz - czyt. majaki amatora
>Witam, jestem calkowicie nowym uzytkownikiem. Chaos panujacy w mojej glowie nie pozwoli ani na
>jednolite, ani na skladne posty ,dlatego prosze o wyrozumialosc. Brak znakow polskich jest jedynie
>objawem prostej niedbalosci na klawiaturze. No a ludzi ktorych bedzie razil brak znakow
>interpunkcyjnych nie przeszkadzajacych tresci prosze o niedoczepianie sie...
   Na początku był chaos , Być może, choć słyszałem też inne założenia
I chyba Ci się prawy ALT przycina...
>Dzisiaj trafilo na mnie takowe pytanie "O co pyta - pytanie?
   Zdarza się, że czasem coś może trafić...
>Moja odpowiedz brzmi
>"pytanie, pyta o istote pytania, ktora prowadzi do szeregu pytan prowadzacy do sedna teoretycznej
>odpowiedzi, ktora stawiajac szereg watpliwosci jest retorycznie i rzeczowo nieadekwatna do jednego z
>pytan z wczesnego badz kolejnego szeregu pytan, zmuszajac do szczegolowo-ogolnikowej refleksji
>,ktora daje podstawe do mozliwosci szukania poszczegolnych etapow odpowiedzi koncowej ,jednakowo
>niepewnych mozliwie nieadekwatnych pytaniowo subiektywnych odpowiedzi, badz tez mozliwe blednych -
>wynikajacych z braku wiedzy badz tez przeswiadczen czy tez czysto propagandowej iluzji."
>Prosilbym o uwagi w ramach mozliwie dodatniej refleksji, badz tez krytyke mojej indywidualnie
>blednej.
   Z ALT już ok, ale Chaos pozostał Co prawda nie polecę Ci rozwiązania podanego przez Diogenesa, bo może być deko skąplikowane, ale może jakoś przeformułuj tręść swojej odpowidzi bo z aktualnej postaci niewiele z niej wynika

Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
szperacz (2861 punktów)
>Prosilbym o uwagi w ramach mozliwie dodatniej refleksji, badz tez krytyke mojej indywidualnie
>blednej.

Taki obiecujący tytuł i... nic. Jedynie majaki amatora.
SloniSko (1109 punktów)
   Dałbym plusa za adekwatny tytuł wątku: majaki, jednak zniwelowałbym tym dodatnią refleksję oceny wątku: -3 na 3

   Podczepię się do Osnowy: mnie też razi interpunkcja + brak znaków diakrytycznych


"Never assume anything" - A. Milne
Bantu
Kto Cię pytał niepytany?
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
> Brak znakow polskich jest jedynie
>objawem prostej niedbalosci na klawiaturze.

Dlatego Cię po prostu olejemy

doku

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365