 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-01-2006 10:50 | Trukszyn | Moje sprawy ostateczne | Witam! Otrzymałem od bliskiego przyjaciela link do strony opisującej pewną koncepcję filozoficzną.Jestem ciekaw waszej opinii na temat tej koncpecji,zastrzegam,że jest całościowa,kompletna i trudna.Należy ją przeczytac uważnie i ze skupieniem. wingmakers(*)tent&task=view&id=47&Itemid=84Następnie prosiłbym o rozważenie tej koncepcji w kontekscie mojego listu zwrotnego do przyjaciela.Jestem niezmiernie ciekawy Waszych komentarzy.Dziękuję. Oto list; " reguły ostrożnie odnoszę się do opowieści z wyrażnym kontekstem "teoria spiskowa dziejów" i nawet poczułem się trochę rozczarowany,kiedy przeczytałem wywiad z DR.Nerudą  Jednakże wiedza dostarczona przez "Wingmakers" i opisana w filozofii jest porażająca.Dosłownie zwala z nóg.Z reguły radzę sobie z nawet bardzo abstrakcyjnymi rozważaniami filozoficznymi czy tekstami ale to jest naprawdę niezwykłe. Nie mogę nie uznac, że nie miałem kontaktu z czymś co znacznie przekracza moje zdolności pojmowania.(...) Obecnie raczej poszukuję bardziej spokoju niż niepokoju.Jedną z cech Boga Żywego,Boga obecnego w moim życiu,cech, które sobie najbardziej obecnie cenię, jest troska Jego o to, abym nie zaprzątał sobie głowy zjawiskami,których nie umiem zrozumiec.Mam wrażenie, że On oczekuje ode mnie realizacji prostych,osobistych spraw w oparciu o Jego orędzie Miłości,cudownej "interakcji" Człowieka i Boga.Staram się więc realizowac Jego zamierzenia względem mojej skromnej osoby krok po kroku co i tak przychodzi mi z wielkim trudem.(...).Wydaje mi się, że jestem już zbyt zmęczony obserwowaniem Wszechświata i próbą jego zrozumienia i z tym większą przyjemnością staram zanurzyc się w tej Matczynej,słodkiej MIłości Stwórcy,z lenistwa po prostu,ponieważ w Jego świetle jestem wreszcie zwolniony z myślenia o sprawach wielkich i analizowania spraw wielkich  (...)zmierz się z "Wizjami" Michio Kaku.Niestety, jego wiedza jest ogólnie dostępna,zmierzalna i potwierdzona eksperymentalnie...prowadzi zaś do przerażającego wniosku iż człowiek jest tylko kaprysem ewolucji,biologiczną maszyną o przypadkowo wielkiej mocy obliczeniowej.Szczególnie przygnębiające są opisy eksperymentów z sieciami neuro-podobnymi. Jedynie czysta,irracjonalna i niezmierzalna wiara w to, że życie ma większy,bardziej doniosły sens niż dośc prymitywna egzystencja biochemicznego aparatu zagubionego w samoanalizie poznawczej, uratowała mnie od depresji  (...)" |
| zima (560 punktów) | Nie dałem rady. Odpadłem. Kilka zdań i nie dało się czytać. A jeszcze nazywają to filozofią u nich. Fe (symbol żelaza, jakby kto nie wiedział).
|
|
 | | plodzien (7378 punktów) | > Nie dałem rady. Odpadłem. Kilka zdań i nie dało się czytać. A jeszcze nazywają to filozofią u nich. Fe (symbol żelaza, jakby kto nie wiedział).>Nie. Dlaczego? Bardzo ciekawe. Zimo! Kontakt z Pierwszym Źródlem, chociaż jest ono "nieopisywalne, niezglębialne i nieobejmowalne", jest możliwy "poprzez ton-wibrację równości (!!!). Wówczas już latwo dojść do wniosku, że przenikające wszystko Źródlo, przechowywane na "istotowym poziomie instrumentu ludzkiego" jest dostępne "poprzez rdzenną ekspresję istoty". Badania naukowe wykazaly, że poprzez "siedem (akurat siedem a nie sześć) Superwszechświatowych Stref Dopływu" możesz dotrzeć do "magazynu wiedzy potrzebnej do odkrycia Wielkiego Portalu. Jednak mamy jeszcze trochę czasu, bo nie będzie to możliwe przed rokiem 2008. Pierwsze Źródło to jak rozumiem Superbóg, ponieważ "ma wiele uproszczonych wizerunków. Wizerunki te często uważane są za Samego Boga, ale Bogowie są tylko wymiarowym aspektem Pierwszego Źródła, ponadto takich wizerunków Boga jest wiele." Muszę jeszcze przemyśleć, co to ten "fantomowy rdzeń " Wiem, bo czytalem, że Fantomowy rdzeń to superświadomość instrumentu ludzkiego", ale myślenie o tym wydaje się porywające.  Ech! Idę do domu. Pozdrawiam
|
|
| Scorp (5381 punktów) | > Witam!> Jestem ciekaw> waszej opinii na temat tej koncpecji,zastrzegam,że jest> całościowa,kompletna i trudna.Należy ją przeczytac uważnie> i ze skupieniem.> wingmakers(*)tent&task=view&id=47&Itemid=84Przeczytałem jak zaleciłeś, uważnie i ze skupieniem. Obejrzałem film. Ciekawe. Prezentacja ładnie zrobiona. Wydaje mi się, że wiele z tego rozumiem, na ile można rozumieć poezję. Pewną wskazówką dla zainteresowanych odszyfrowaniem kodu tego przesłania niech będzie seksualny podtekst rysunków. Niby-naukową stylistyką nie należy się przejmować, to kamuflaż. Pozdrawiam scorp
|
|
| placownik (17853 punktów) | |
|
 | | Trukszyn | > Klucz do zrozumienia filozofii Wingmakers'ów > Nie hieroglify, nie petroglify lecz prosty angielski teskt zrozumiały chyba dla wszystkich:Ja też w ten sposób rozwiązałem zagadkę  > First Source Volume 1 -- $17.99> Jezus tak niedawno przez Ciebie odkryty, przestał Ci już drogi Trukszynie wystarczać?Nie,całkowicie wystarczy.  Jednakże nie mogłem się powstrzymac.Mam nadzieję,że jako człowiek prezentujący bardzo wysoką kulturę osobistą wykazywaną w szacunku do komentatorów,tolerancji i pięknej polszczyźnie nie wykorzystasz tej chwili słabości do chęci obcowania z wami i podzielenia się ciekawym spostrzeżeniem dla wykpienia mojej nowej drogi życia?  Pozdrawiam.
|
|
|  | | placownik (17853 punktów) |
Przyznaję, byłem nieco złośliwy. Nie zamierzałem jednak wykpiwać Twoich poglądów. Jeśli tak to odebrałeś, przepraszam.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| gnothi | Coś jakby antropozofia Rudolfa Steinera przełożona na język cybernetyczno-informatyczny. Ale to tylko moje powierzchowne spostrzeżenie.
|
|
| Duch | Mam podobne przemyślenia, lecz także duże skłonności do redukcjonizm. Zatem ująłbym to w ten sposób: Materia ożywiona to receptory stwórcy na licznych poziomach odbioru i doznawania świata, w zależności od stopnia zorganizowania i rozwoju materii ożywionej. Dlatego nie wykluczam istnienia istot zorganizowanych w inny niż na Ziemi sposób, o których od zawsze się mówi, i tylko mówi...
Oczywiście, nie ma w tym religii i wiary w UFO - ale właśnie z tego się jedno i drugie najpewniej wywodzi.
|
|
| Paweł B (199 punktów) | >Witam! >Otrzymałem od bliskiego przyjaciela link do strony >opisującej pewną koncepcję filozoficzną.Jestem ciekaw >waszej opinii na temat tej koncpecji,
według mnie podopada to pod definicje bełkotu ....
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|