To co zobaczyłem wczoraj w TVP2 tuż przed głównym wydaniem Panoramy wprawiło mnie w osłupienie. Szukałem tego materiału w Internecie, aby było łatwiej dyskutować, lecz niestety nie mogłem znaleźć. A więc krótko: film reklamował, czy raczej informował o biurach PiSu, które powstają w każdym mieście i miasteczku. Mają one polepszyć kontakt społeczeństwa z władzą i ułatwic współprace. Ok. Niech sobie będą. Jednak sposób przedstawienie tej informacji do złudzenia przypomina mi stare filmy propagandowe opatrzone znaczkiem WFDiF, które czasem można zobaczyć w telewizji. Zawsze wywoływały one lekki uśmiech na mej twarzy, jednak wczraj wcale nie było mi do śmiechu. Na filmie PiSu można zobaczyć uśmiechniętą młodzież, szczęśliwe rodziny robioące zakupy itp. a lektor opowiada o dużym wzroście gospodarczym, rosnącym zadowoleniu i ogólnie jak to wszystkie możliwe wskaźniki idą w górę..... po prostu jak z każdym dniem żyje sie nam coraz lepiej. A wszystko dzięki komu....? oczywiście nowej władzy. Na końcu pojawia się Jarosław i coś tam ględzi niezrozumiale pod nosem, niestety juz nie pamiętam co. I tu w zasadzie już mógłbym zakończyć mój wywód, bo jak to w tej naszej Polsce jest, to każdy wie i widzi. Po prostu oszalałem jak tą reklamówke zobaczyłem. I nic mi tak bardziej w moim mięście nie potrzeba jak ogólnie dostępnego, przyjaznego obywatelom biura PiSu, do którego każdego dnia o każdej porze będe mógł przyjść, wyżalić się, coś zaproponować. Oczywiście wszystkie moje uwagi na drugi dzień trafią na biurko Jarka, a on jak tylko je przejrzy, hyżo pobiegnie na mównice by objawić wszem i wobec jakie to wspaniałe pomysły mają szczęśliwi obywatele, żyjący w dynamicznie rozwijającym się kraju Europy Środkowej, pod rządami wielmoznie nam panujących braci. Dobijcie mnie ps: a dzis rocznica śmierci Jima Morrisona. Dobry był... [*] |