Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mało ważne człowieczeństwo

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
04-03-2004 14:02Sylwester Głowacki (85 punktów)Mało ważne człowieczeństwo
Zawsze uderzało mnie gdy rozmawiałem z przeciwnikami klonowania, aborcji lub eutanazji, że jednym z ich głównych argumentów jest utrata bądź zagrożenie człowieczeństwa. O co im chodzi? - myślałem sobie. Podobnie jest z wszelkiego rodzaju słuchami o ewentualnym ingerowaniu w nasze geny. Czy naprawdę tak cenne jest tych kilkadziesiąt tysięcy naszych genów? No bo o to wszystkim chyba chodzi? Nikt poważny nie widzi przecież jakichkolwiek innych śladów człowieka w powiedzmy kulce galaretki?
Czy może boimy się nadużyć, powtórzenia takich koszmarów jakim była eugenika w III Rzeszy?
Ale czy z takimi dylematami możemy sobie poradzić po prostu zastanawiając się nad nimi? Śmiem twierdzić że musimy spróbować i się przekonać.
Największym błędem jest jednak uznanie naszej obecnej, "naturalnej" postaci za świętą, zakazanie jej modyfikowania. Czy inni podzielają mój entuzjazm - Ruszajmy na podbój obszarów genetycznej inżynierii!!!, czy też nie ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

aleatory
"Do przodu Polsko ło ło!" jak śpiewał pewien tenor niedoważony, acz uwielbiany przez melomanów w kolorowych szalikach.
jeyes (2281 punktów)
A to nie ta sama pieśń, którą puszczali (puszczają?) w Radiu Maryja? Też coś tam było o Polsce i też pan miał piękny głos
aleatory
>A to nie ta sama pieśń, którą puszczali (puszczają?) w Radiu Maryja?
Bąki mentalne puszczane w tym schronisku dla myśli bezrozumnych zbyt brzydko mi pachną pachną, abym mógł w ich klimacie długo wytrzymać. Stąd nie mogę potwierdzić Twojego przypuszczenia...

Jeśli zaś chodzi o meritum. Sylwku drogi! Zapraszam do dyskusji "Pytanie o bioetykę" w dziale "filozofia i światopogląd".

Wróć do listy wątków działu Nauka

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365