 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-05-2007 21:07 | diogenes | Śmierdząca sprawa | wyobraźmy sobie współczesny trybunał, który wziąłby na wokandę inkwizycję. jak zostałaby osądzona? czy byłaby to zbrodnia przeciwko ludzkości? jak wedle współczesnych standardów należałoby ukarać kościół katolicki za tego rodzaju zbrodnie?
|
| Piotr G. /Grim/ (288 punktów) | Odp: śmierdząca sprawa | Temat- rzeka. Mam dość tego typu wątków. Przestańcie łechtać swoje ego i zajmijcie się czymś konstruktywnym. Nie wiem... przeczytaj dzisiejszą Wyborczą. Zajmij się czymś w każdym razie.
And the man said: Let there be light.
|
|
 | Michał Stanislawkiewicz (1358 punktów) (zablokowany) | >zajmijcie się czymś konstruktywnym. Nie wiem... przeczytaj dzisiejszą Wyborczą.<
A co takiego ciekawego jest w dzisiejszej Wyborczej? Niech zgadnę - kolejny artykuł o szlachetnych homoseksualistach i czcigodnych Żydach, mądrych feministkach, kochanej biurokracji unijnej i dozgonnej przyjaźni komuszo-uwolskiej?
|
|
|  | | nieobecny | >A co takiego ciekawego jest w dzisiejszej Wyborczej? >Niech zgadnę [...] Kokiet...
|
|
|  | | J.Szulc (5723 punktów) | A znajdź sobie, zacny Panie Michale, coś dla siebie godnego i uracz nas czymś może bardziej kontentym i dla siebie...  . Pozdrawiam... 
---
|
|
| |  | | LEGION. (3161 punktów) | > A znajdź sobie, zacny Panie Michale, coś dla siebie godnego i uracz nas czymś może bardziej kontentym i dla siebie... .zacny1. daw. "godny szacunku i zaufania" 2. daw. "właściwy człowiekowi o takich cechach" Słowa użyte nie w porę tracą swą wartość... A to takie piękne słowo... Miłej nocy życzę. NIE KLIKAĆ
|
|
| | |  | | J.Szulc (5723 punktów) | Grzeczności nigdy dość... Mnie ona nie przeszkadza. Widzę, że nie nadaję się do towarzystwa...
---
|
|
| | | |  | | nieobecny | >Grzeczności nigdy dość... >Mnie ona nie przeszkadza. >Widzę, że nie nadaję się do towarzystwa... Ależ nadajesz się, nadajesz. Do "grzecznego" towarzystwa antysemitów pokroju Michała Stanislawkiewicza.
|
|
| | | |  | | LEGION. (3161 punktów) | > Grzeczności nigdy dość...Niestety mylisz się, a efekty pomyłki odczuwasz na własnej skórze. A określenie: zacny ma swoje znaczenie, nie powinno być tylko zwrotem grzecznościowym. > Mnie ona nie przeszkadza.Mi tez nie, o ile jest skierowana do osób, które na nią zasługują. > Widzę, że nie nadaję się do towarzystwa...Raczej: nie umiesz sie w takim towarzystwie zachować. Polecam La Veya (sporo głupstw nasmarował, ale to warto zastosować): "Jeżeli ktoś uderzy cię w policzek, trzaśnij i jego!" Nie pozostawaj dłużnym za wyrządzone ci zło. Bądź jak lew na drodze - niebezpieczny nawet wówczas, gdybyś miał zostać pokonany!Kiedy Twa "grzeczność" nie będzie dla wszystkich zyska na wartości w ich oczach. NIE KLIKAĆ
|
|
| | | | |  | | J.Szulc (5723 punktów) | Dzięki LEGION, ale nie chce mi się, przynajmniej dziś.
---
|
|
|  | | waldmarc | >>zajmijcie się czymś konstruktywnym. Nie wiem... przeczytaj dzisiejszą Wyborczą.< >A co takiego ciekawego jest w dzisiejszej Wyborczej? >Niech zgadnę - kolejny artykuł o szlachetnych homoseksualistach i czcigodnych Żydach, mądrych feministkach, kochanej biurokracji unijnej i dozgonnej przyjaźni komuszo-uwolskiej? >
Poczytaj sobie Wasz Dziennik. Tam się dowiesz, jak to homoseksualiści atakują kamieniami bogu ducha winnych katolików i zabraniają im zakładać wielodzietne rodziny oraz jak wyzyskuje nas UE wciskając nam kolejne miliardy euro. Tudzież znajdziesz tam najnowsze doniesienia z frontu lustracyjnego z cyklu, na kogo by tu jeszcze napluć. W sam raz rozrywka dla troglodytów w Pańskim rodzaju. Beret do góry i do przodu!
|
|
|  | | placownik (17853 punktów) |
Wyborcza Cię brzydzi? To może coś z Dziennika? Pozdrawiam Twój Żyd
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
 | | diogenes | >Temat- rzeka. Mam dość tego typu wątków.
ale, sam przyznajesz, temat jest. i to temat ważny. chodzi mianowicie o prawo do powoływania się przez kościół na przeszłość polityczną. dlaczego przeszłość komunistów ma być wstrętna, ohydna, zbrodnicza, a przeszłość kościoła - jest święta. czyżby tylko chodziło o okres czasu, który dzieli jedną zbrodnię od drugiej? czy niewinność jest funkcją czasu, i z jego upływem - niknie? czy np. ubecy, nkwudowcy, ssmani stają się z upływem czasu mniej winni? czy, jednym słowem, odpowiedzialność za czyny wietrzeje, ulatnia się, czy dzięki pamięci historycznej możemy zawsze o nią zapytać? i, w szczególności, czy kościół ma prawo być moralnym sędzią tej przeszłości, skoro nie jest święty (chociaż twierdzi co innego). taka była i jest intencja mojego pytania. a jeśli abstrakcyjność tematu uważasz za męczącą, to po prostu bez słowa zmień wątek.
|
|
|  | | Wojciech Hawryluk (784 punktów) | Diogenesie, dobrze prawisz. Kościół nie jest taki święty. Ale... Dzisiejsze władze najchętniej by zdelegalizowały PRL w całości i ścigały wszystko co się rusza. Kościół też zdelegalizować? Jedenaste: nie stosuj zasady odpowiedzialności zbiorowej.
|
|
|  | | Rosi58 (259 punktów) | Diogenes, zgadzam się z Tobą, ale drobna prośba: nie pisz, ani nie mów "okres czasu", bo niby czego może być okres? Długości? Okres to wycinek czasu  Pozdrawiam
|
|
| |  | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | Nie daj się, diogenes, bo może być na przykład okres fali, co oznacza częstotliwość, a więc i długość.Może też oznaczać wizytę ciotki. Okres to pojęcie skomplikowane.
Powie ktoś, że zawsze związane jest z czasem. Ale co na tym świecie nie jest z czasem związane?
|
|
| | |  | | placownik (17853 punktów) |
Zgódźmy się z tym, że lepiej unikać tego wyrażenia. Takiego zdania jest Poradnia językowa PWN. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| |  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >nie pisz, ani nie mów "okres czasu", bo niby czego może być okres? Długości?
przychodzi baba do ginekologa i mówi: mam nieregularne okresy.
gdyby wyrażenia"okres" i "okres czasu" były synonimiczne, to mozna by je po prostu zastapić bez zmiany znaczenia zdania.
przychodzi baba do ginekologa i mówi: mam nieregularne okresy czasu.
co odpowie jej lekarz (o ile nie strajkuje)?
zgadzam się. tam, gdzie to mozliwe unikać tego sformułowania. dziękuję.
|
|
| LM50 (153 punktów) | Odp: Śmierdząca sprawa | Prawo nie działa wstecz. Zgodnie z tą zasadą winniśmy oceniać inkwizycję w świetle praw i zwyczajów panujących w okresie jej działania. Takoż, winniśmy uwzględnić moralność tamtych czasów. Równie dobrze możemy się zastanawiać jak będzie oceniane wykonywanie wyroków śmierci za 500 lat. O ile będzie miał kto oceniać...
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|