Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jan Rulewski wystąpił z szeregów PO.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
17-04-2019 09:23Jan Rylew (3965 punktów)Jan Rulewski wystąpił z szeregów PO.
Ocena 4 na 4
Kilka dni temu senator PO Jan Rulewski wystąpił z szeregów PO. Wiadomość ta
nie zdziwiła mnie. Należał do grupy tych polityków co do których zadawałem sobie pytanie: Co on robi w tej partii ? Politycy ci powoli występują z tych „swoich” partii gdzie trafili zapewnie nie pomyłkowo, ale z pewnością niefortunnie. Do takich zaliczałem Jarosława Gowina. Nawet skwitowałem to kiedyś fraszką:
Platforma Palikotów
Spytano Tuska na imieninach u cioci
dlaczego Platforma tak się palikoci.
Ten na to, to nie moja wina,
Dla mądrzejszych mamy Gowina.
(Jan Rylew w grudniu 2009)
No i poszedł tam gdzie powinien być. Podobnie zrobili Poseł Zbigniew Kuźmiuk i Zbigniew Gryglas. Widzę jeszcze kilku, którzy prawdopodobnie niedługo przejdą na tę stronę sceny politycznej, która aktualnie stara się zmieniać kraj na lepsze.

Jan Rulewski to ikona Solidarności. Jeśli zostało w nim coś z dawnych ideałów Solidarności to niewątpliwie musiał zadawać sobie pytanie: Co ja tu robię w tej PO?
Niektórzy uważają zmianę barw politycznych za zdradę, dawniej też tak myślałem.
Co Wy myślicie na ten temat?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)ideały na stos?
>Jan Rulewski to ikona Solidarności. Jeśli zostało w nim coś z dawnych ideałów Solidarności to >niewątpliwie musiał zadawać sobie pytanie: Co ja tu robię w tej PO?

W PiS z tych ideałów też niewiele zostało. Ot chociażby skok na kasę OFE, o którym dzisiaj czytam - żeby było na chleb i cyrk dla tłumów. Czy rżnięcie obywatela na kasie ma cokolwiek wspólnego z ideałami Solidarności?
Słowem, być może czas skończyć z popisem - i wygenerować całkiem nową jakość?
17-04-2019 15:46 
 Ocena 3 na 3
Jan Rylew (3965 punktów)Odp: ideały na stos?
>>Jan Rulewski to ikona Solidarności. Jeśli zostało w nim coś z dawnych ideałów Solidarności to niewątpliwie musiał zadawać sobie pytanie: Co ja tu robię w tej PO?
>W PiS z tych ideałów też niewiele zostało. Ot chociażby skok na kasę OFE, o którym dzisiaj czytam - żeby było na chleb i cyrk dla tłumów.
Skok na kasę OFE to jednak dzieło Platformy, a w szczególności Tuska. Nie wiem co Pan przeczytał, myślę, że ulubiona przez Pana GW chyba nie dopuściłaby się do tak rażącego kłamstwa. Może Pan czegoś nie zrozumiał, bo nie podejrzewam Pana o tego typu przekręty, przecież nie należy Pan do totalnych, prawda?

>Czy rżnięcie obywatela na kasie ma cokolwiek wspólnego z ideałami Solidarności?
Temat jest bardziej skomplikowany niż się Panu wydaje.

>Słowem, być może czas skończyć z popisem - i wygenerować całkiem nową jakość?
Tęskno Panu do Wiosny?
18-04-2019 09:12 
 Ocena 3 na 3
Arminius (25555 punktów)brakuje na socjal
>Skok na kasę OFE to jednak dzieło Platformy, a w szczególności Tuska. Nie wiem co Pan >przeczytał....

PiS wykonał drugi skok. Przeczytałem to co poniżej - i Panu też radzę to przeczytać, koncentrując się na wątku dot. "opłaty przekształceniowej"

"Przedstawiony przez premiera Mateusza Morawieckiego projekt założeń likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych zakłada wprowadzenie nowej daniny publicznej w wysokości 7,5% w skali roku, zarówno w 2020 jak i 2021 roku - pisze dla money.pl mec. Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego.
W związku z tym ogłoszone przez rząd przekazanie 100% środków z OFE na IKE jest celowym wprowadzaniem opinii publicznej w błąd. Opłata przekształceniowa której wczoraj premier nie poświęcił zbytniej uwagi to de facto nowy podatek, który zapłacą wszyscy członkowie OFE, którzy zdecydują się na przeniesienie swoich środków na IKE.
Zaprezentowane w dniu 15 kwietnia 2019 roku założenia dotyczące kierunku przekształcenia OFE są jeszcze dość ogólne, nie ma projektu ustawy (dopiero w maju ma trafić do konsultacji społecznych), ale już dzisiaj można przeanalizować najważniejsze punkty planowanej reformy systemu emerytalnego w Polsce.
Po pierwsze rząd zamierza zakończyć definitywnie funkcjonowanie OFE w kształcie jaki znamy od 1999 roku, tj. jako II filaru emerytalnego w Polsce. Założeniem rządu jest zastąpienie OFE Pracowniczymi Planami Kapitałowymi jako powszechnym programem oszczędzania na przyszłość."
www.money.(*)m-w-tle-6370961528604289a.html

Zaczyna brakować pieniędzy na przedwyborczy "socjal" - rozkręcony przez PiS - więc zaczyna się partyzantka jak powyżej. A skończy się kiedyś "Grecją" - tylko gorsza, bo Grecy byli w strefie Euro - więc ich Niemcy w trosce o własną walutę "za kołnierz" wyciągnęli z bagna. Nas chyba tak nikt nie potraktuje.
18-04-2019 20:34 
 Ocena 3 na 3
Jan Rylew (3965 punktów)Odp: brakuje na socjal
>>Skok na kasę OFE to jednak dzieło Platformy, a w szczególności Tuska. Nie wiem co Pan >>przeczytał....
>PiS wykonał drugi skok.
Wiadomości o wykonaniu drugiego skoku przez rząd PIS po pierwszym skoku Tuska et consortes mocno przesadzone (czytaj kłamstwo nr.1).

Co do propozycji rządowej jest na szczęście jest dokładnie odwrotnie. To Premier RP proponuje przekształcenie pieniędzy zgromadzonych na funduszach OFE, z których Tusk z Rzeplińskim + wywłaszczyli Polaków, przyszłych emerytów, w ich prawdziwą własność, zabezpieczając tym samym przed drugim skokiem podobnych nicponiów w razie gdyby doszło do zmiany władzy.

Opłata przekształceniowa 15% nie jest niczym złym tylko sprawiedliwym, bo pieniądze emerytalne podlegają opodatkowaniu. Gadanie o nowym podatku jest tylko starym chwytem propagandowym (czytaj kłamstwo nr.2)

>W związku z tym ogłoszone przez rząd przekazanie 100% środków z OFE na IKE jest celowym wprowadzaniem opinii publicznej w błąd.<
Trzeba czytać nie tylko teksty swoich ulubionych kłamców, ale również informacje źródłowe.
Cytat:
"Premier wyjaśnił, że środki z Otwartych Funduszach Emerytalnych (OFE) (jest ich ok. 162 mld zł) byłyby przypisane do emerytalnego konta blisko 16 mln Polaków. Polacy będą mieli wolny wybór, gdzie ulokować pieniądze z OFE - czy przenieść je na Indywidualne Konta Emerytalne, czy do ZUS - oświadczył premier."
A więc wolny wybór.

>Opłata przekształceniowa której wczoraj premier nie poświęcił zbytniej uwagi to de facto nowy podatek, który zapłacą wszyscy członkowie OFE, którzy zdecydują się na przeniesienie swoich środków na IKE.
Opłata przekształceniowa 15% nie jest niczym złym tylko sprawiedliwym, bo pieniądze emerytalne podlegają opodatkowaniu. Gadanie o nowym podatku jest tylko starym chwytem propagandowym.

>Zaprezentowane w dniu 15 kwietnia 2019 roku założenia dotyczące kierunku przekształcenia OFE są jeszcze dość ogólne, nie ma projektu ustawy (dopiero w maju ma trafić do konsultacji społecznych), ale już dzisiaj można przeanalizować najważniejsze punkty planowanej reformy systemu emerytalnego w Polsce.
Cytat:
"System emerytalny, który proponujemy w sposób ewolucyjny przebudować ma być oparty na trzech filarach; ZUS, PPK i IKE - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Uczestnicy OFE będą mogli przekazać środki z OFE na IKE lub do ZUS. Transfer do IKE będzie opcją domyślną, ale zostanie pobrana opłata przekształceniowa."
www.bankie(*)ta-Emerytalne-IKE-7653624.html

>Zaczyna brakować pieniędzy na przedwyborczy "socjal" - rozkręcony przez PiS - więc zaczyna się partyzantka jak powyżej.
To kolejne kłamstwo. Pieniądze te jeśli pozwolą zmniejszyć deficyt budżetowy to dopiero w przyszłym roku czyli po wyborach. A opłata przekształceniowa wpłynie w dopiero 2020 i w 2021 i nie wiadomo jeszcze w jakiej ilości. Premier zakłada nawet, że większość przesunie środki do IKE.

>A skończy się kiedyś "Grecją" - tylko gorsza, bo Grecy byli w strefie Euro - więc ich Niemcy w trosce o własną walutę "za kołnierz" wyciągnęli z bagna.<
A to już chyba dowcip.
19-04-2019 09:07 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)hamletyzowanie?
Poczekamy, zobaczymy. Ale jeżeli wyjdzie na "moje" - wytknę to Panu weredystycznie.

A tymczasem pragnę Panu przypomnieć, iż pani Czerwińska - minister finansów w rządzie Morawieckiego zdaje się "tryskać" zdecydowanie mniejszym optymizmem niż Pan.

"Według ustaleń dziennikarzy "Newsweeka" odejście minister finansów Teresy Czerwińskiej z rządu zostało już przesądzone. Pani minister choć "wydawała się lojalną, spokojną kobietą", to jednak ośmieliła się wyrazić wątpliwość czy budżet wytrzyma wszystkie przedwyborcze obietnice PiS, zwane w skrócie "piątką Kaczyńskiego".
Spór o sfinansowanie obietnic, które pochłoną ok. 40 miliardów złotych nie jest na rękę politykom PiS. Z tego powodu, jeśli Czerwińska "będzie dalej hamletyzować" to najpewniej obejmie ją najbliższa rekonstrukcja rządu. Jak twierdzą dziennikarze "Newsweeka" ma to być "aksamitny rozwód, żeby nie wyglądało to jak rozdzieranie szat przeciw piątce Kaczyńskiego."

koduj24.pl(*)adzane-w-bialych-rekawiczkach/
19-04-2019 09:56 
 Ocena 3 na 3
Jan Rylew (3965 punktów)Odp: hamletyzowanie?
>Poczekamy, zobaczymy. Ale jeżeli wyjdzie na "moje" - wytknę to Panu weredystycznie.
Nie bardzo wiem co znaczy "moje", czy chodzi o Grecję?
Wątpliwości w sprawie skoku na kasę OFE już wyjaśniłem. Premier Morawiecki buduje nowy uczciwy i wiarygodny system bezpieczeństwa socjalnego. Szczerze mówiąc myślałem o tym dużo wcześniej mając nieco inną wizję, ale ja nie jestem ekonomistą tej rzeczywistości więc być może Premier ma rację.

>A tymczasem pragnę Panu przypomnieć, iż pani Czerwińska - minister finansów w rządzie Morawieckiego zdaje się "tryskać" zdecydowanie mniejszym optymizmem niż Pan.
>"Według ustaleń dziennikarzy "Newsweeka"
A nie wie pan jak to ustalili? Czy pani min Czerwińska opowiedziała im swoje problemy w rządzie?
Czy może mają jakieś *taśmy*? Albo tajnych informatorów z dobrze poinformowanych kręgów? Ale nie mogą zdradzić kto. Albo po prostu fama głosi. Ja przyjmuję za pewnik inne źródło - fusy. Wróżenie z fusów to najbardziej rozpowszechnione źródło roztaczania potrzebnego klimatu politycznego służącemu opozycji.

>odejście minister finansów Teresy Czerwińskiej z rządu zostało już przesądzone. Pani minister choć "wydawała się lojalną, spokojną kobietą", to jednak ośmieliła się wyrazić wątpliwość czy budżet wytrzyma wszystkie przedwyborcze obietnice PiS, zwane w skrócie "piątką Kaczyńskiego".
To jest oczywiście możliwe i uzasadnione jeśli ta "piątka" nie była z nią uzgodniona.
Byłoby bardzo szkoda, bo to wydaje się dobrze przygotowana, pracowita "mrówa" jak mawiał mój przyjaciel. Jeśli tak to będzie powód do przemyślenia i modyfikacji stylu podejmowania najważniejszych decyzji makroekonomicznych.
19-04-2019 10:25 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)otóż to
>To jest oczywiście możliwe i uzasadnione jeśli ta "piątka" nie była z nią uzgodniona.
>Byłoby bardzo szkoda, bo to wydaje się dobrze przygotowana, pracowita "mrówa" jak mawiał mój >przyjaciel. Jeśli tak to będzie powód do przemyślenia i modyfikacji stylu podejmowania >najważniejszych decyzji makroekonomicznych.

Ano właśnie. I już chociażby to powinno Pana niepokoić. Że fachowcy mają wątpliwości - a wtedy muszą odejść.
salek (4701 punktów)Odp: hamletyzowanie?
>Wątpliwości w sprawie skoku na kasę OFE już wyjaśniłem. Premier Morawiecki buduje nowy uczciwy i wiarygodny system bezpieczeństwa socjalnego.

20 lat temu premier jakiśtam również budował nowy uczciwy i wiarygodny system bezpieczeństwa socjalnego w postaci niezależnych do Państwa OFE. Dziś - mądrzejsi o doświadczenie - na takie pierdoły należałoby zapytać, co Ci i imć morawieckiemu należy ukręcić, gdyby za kolejnych 20 lat jakiś kolejny mości premier zajumał do spółki kasę z tych nowych uczciwych wiarygodnych i zamarzył o budowaniu jeszcze nowszych uczciwszych i wiarygodniejszych.
19-04-2019 11:22 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)w duchu prl-owskim?
>"Opłata przekształceniowa 15% nie jest niczym złym tylko sprawiedliwym, bo pieniądze emerytalne >podlegają opodatkowaniu. Gadanie o nowym podatku jest tylko starym chwytem propagandowym >(czytaj kłamstwo nr 2)

Opłata przekształceniowa jak wyżej - polegająca na tym, iż państwo zabiera 15 % sumy jeżeli nie jest kierowana ona na konto w państwowym ZUS - jest klasycznym rżnięciem obywatela na kasie.
Z ducha jest to krok prl-owski. Słyszał Pan o wymianie pieniędzy w 1950r. przez władze PRL?

Zasada była taka:

"Wymiana z roku 1950 była równocześnie denominacją. Będące w obiegu w latach 1948-1950 złotówki wymieniono w ciągu kilku dni na nowe, przy czym wymiany dokonano tak, że pieniądze zdeponowane w bankach wymieniano, tak jak równocześnie przeliczono wszystkie ceny i płace pracownicze, w proporcjach 100 zł starych na 3 zł nowe, a gotówkę w stosunku 100 zł starych na 1 zł nowy. Ta trzykrotna dysproporcja skierowana była przeciw tym, którzy (nie ufając bankom) obracali gotówką lub trzymali ją w domu. Technika wymiany - z zaskoczenia, w krótkim czasie - utwierdziła przedsiębiorczych obywateli w braku zaufania do gospodarczej rzetelności "władzy ludowej". W 1950 roku osoby przedsiębiorcze, a także rolnicy indywidualni, często nie przechowywali pieniędzy w bankach, ale dokonywali wzajemnych rozliczeń w gotówce i w nich głównie godził mechanizm tej wymiany."
pl.wikipedia.org/wiki/Reforma_walutowa_w_Polsce_(1950)

Podobieństwa widać jak na dłoni.
19-04-2019 18:44 
 Ocena 2 na 2
Jan Rylew (3965 punktów)Odp: w duchu prl-owskim?
>>"Opłata przekształceniowa 15% nie jest niczym złym tylko sprawiedliwym, bo pieniądze emerytalne podlegają opodatkowaniu. Gadanie o nowym podatku jest tylko starym chwytem propagandowym (czytaj kłamstwo nr 2)
>Opłata przekształceniowa jak wyżej - polegająca na tym, iż państwo zabiera 15 % sumy jeżeli nie jest kierowana ona na konto w państwowym ZUS - jest klasycznym rżnięciem obywatela na kasie.
Myli się Pan piramidalnie. Opłata przekształceniowa jest wyrównaniem w stosunku do tych emerytów którzy zdecydują się przekazanie środków zebranych na ich kontach na ZUS ponieważ te pieniądze będą opodatkowane. Gdyby nie było opłaty przekształceniowej stosowna ustawa mogłaby być zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego jako niesprawiedliwa.
Kumu nie odpowiada opłata przekształceniowa może przekazać środki do ZUS.

>Z ducha jest to krok prl-owski.
Tak się tylko panu wydaje. Jest całkiem odwrotnie. PRL poważnie traktował lewicowy postulat zmniejszania nierówności dochodowych i majątkowych.
Dzisiaj odwrotnie, zamiast wywłaszczenia jest uwłaszczenie przyszłych emerytów na środkach należących do ZUS. Naturalnie opłatę od nabycia praw majątkowych trzeba uiścić.

>Słyszał Pan o wymianie pieniędzy w 1950r. przez władze PRL?
Nie tylko słyszałem, ale i przeżyłem. Moi rodzice oboje pracowali i nieźle zarabiali, ale nie mieli oszczędności, zarobki starczały na życie, wypoczynek i rozrywki. W PRL wymiana pieniędzy to było rzeczywiście rżnięcie na kasie tych "zaradnych" obywateli ukrywających swoje dochody, głównie szabrowników i nielegalnych "biznesmenów".

>Podobieństwa widać jak na dłoni.
Podobieństwa żadnego tutaj nie widzę, ale jeśli pan szuka przykładów "rżnięcia obywateli kasie" to można znaleźć dobre już w IIIRP w czasie transformacji ustrojowej w latach 90. Myślę o hiperinflacji, która pozbawiła oszczędności większość społeczeństwa polskiego, a niewielkiej części dobrze poinformowanych zaradnych pozwoliła uwłaszczyć się na przewartościowanym majątku narodowym.
Może Pan poczytać o tym w książce J.Głowczyka "Kapitalizm po polsku", w książce prof. K.Z Poznańskiego "Wielki przekręt" lub w książce prof. Witolda Kieżuna "Patologia transformacji" albo na szybko w internecie np.:
wola-bemow(*)/polski/opracowania/raport.htm
Pozdrawiam
18-04-2019 15:34 
 Ocena 1 na 1
Bartosz Waskird (502 punktów)Odp: ideały na stos?
>>
>Słowem, być może czas skończyć z popisem - i wygenerować całkiem nową jakość?
dokładnie, zapomnieli o tym, że zostali wybrani i muszą z wyborcami liczyć się a brak takiej procedury ...........
klawik (759 punktów)Odp: Jan Rulewski wystąpił z szeregów PO.
Te transfery świadczą o tym, że PiS i PO to jeden diabeł.
Wenancjusz (16441 punktów)
>Kilka dni temu senator PO Jan Rulewski wystąpił z szeregów PO. Wiadomość ta
>nie zdziwiła mnie. Należał do grupy tych polityków co do których zadawałem sobie pytanie: Co on robi
>w tej partii ? Politycy ci powoli występują z tych "swoich" partii gdzie trafili
>zapewnie nie pomyłkowo, ale z pewnością niefortunnie. Do takich zaliczałem Jarosława Gowina. Nawet
>skwitowałem to kiedyś fraszką:
>Platforma PalikotówSpytano Tuska na imieninach u cioci
>dlaczego Platforma tak się palikoci.
>Ten na to, to nie moja wina,
>Dla mądrzejszych mamy Gowina.
>(Jan Rylew w grudniu 2009)No i poszedł tam gdzie powinien być. Podobnie zrobili Poseł Zbigniew Kuźmiuk i Zbigniew Gryglas.
>Widzę jeszcze kilku, którzy prawdopodobnie niedługo przejdą na tę stronę sceny politycznej, która
>aktualnie stara się zmieniać kraj na lepsze.
>Jan Rulewski to ikona Solidarności. Jeśli zostało w nim coś z dawnych ideałów Solidarności to
>niewątpliwie musiał zadawać sobie pytanie: Co ja tu robię w tej PO?
>Niektórzy uważają zmianę barw politycznych za zdradę, dawniej też tak myślałem.
>Co Wy myślicie na ten temat?

Bydgoszczanie wiedzą, że to zwyczajny szaławiła. Inżynier po skończonej WSI w Bydgoszczy jako mechanik, pracownik "Rometu" nie potrafiący wpłynąć na jakość działania przerzutek w rowerach m-ki "Huragan", niczym nie wyróżniającym się średniakiem, czującym tylko potrzebę bycia sławnym, stąd i jego ksywka "Jasiu beksa" po jego idiotycznym występie na sesji sejmiku wojewódzkiego, gdzie za chuligańskie zachowanie wybito mu zęby (ma nadal sztuczne), tragiczny pajac, nie lubiany przez bydgoską społeczność, zarozumiały i pusty, nigdy nie mogący się pochwalić sukcesami zawodowymi. Naprawdę żadnymi. Co i pokazał w swoich występach na forum Senatu (jego wystąpienie w sprawie aborcji). Tragiczna męda bydgoska. Tak go ocenia też bydgoszczak Wenancjusz. Mam ku temu prawo, bo go poznałem na jego występie w sali audytoryjnej wtedy już ATR-u.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Wenancjusz (16441 punktów)
>Jan Rulewski to ikona Solidarności. Jeśli zostało w nim coś z dawnych ideałów Solidarności to
>niewątpliwie musiał zadawać sobie pytanie: Co ja tu robię w tej PO?

To żadna ikona. Tyś chyba niepoważny. To był zawsze aktor, grający umęczonego.

>Niektórzy uważają zmianę barw politycznych za zdradę, dawniej też tak myślałem.
>Co Wy myślicie na ten temat?

Ja myślę, że jeszcze mało wiesz i jego "działania" nie odnoszą się do sprawy ogólnej polityki a raczej jego image w środowisku. To Tobie zapewnia też bydgoszczak, który jego występy oglądał nawet na uczelni bydgoskiej (wtedy ATR), której byłem studentem, w sali audytoryjnej.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Jan Rylew (3965 punktów)
>Jan Rulewski to ikona Solidarności. Jeśli zostało w nim coś z dawnych ideałów Solidarności to
>niewątpliwie musiał zadawać sobie pytanie: Co ja tu robię w tej PO?
To żadna ikona. Tyś chyba niepoważny.
Przez słowo ikona nie miałem na myśli czegoś szczególnie dobrego. Ikona to symbol, wspomnienie. Tu symbol tamtego ruchu, bo jednak oni byli na ustach ludzi, którzy mówili o Solidarności dobrze lub źle. Takich ikon jest więcej. Jak padnie nazwisko to zaraz kojarzysz. Ikona to także obraz, ale płaski i nie wiesz co w środku siedzi. Czasami widać jakieś brzydkie plamki.

Mówisz, że był średniakiem w pracy zawodowej, ale to niewiele mówi. Lech Wałęsa taką ikoną jest i nikt nie pyta czy był średnim czy wybitnym elektrykiem. Ikony są w cenie.
Człowiek nie jest tym kim był, tylko tym kim jest obecnie. Rulewski jest dla mnie taką ikoną i bez znaczenia dla mnie są szczegóły, które podajesz.
Znaczenie ma tylko jego potencjał i przydatność dla dobra wspólnego. Tego jednak nie wiemy, to się dopiero okaże.

>To był zawsze aktor, grający umęczonego.
Człowiek jest aktorem, przez całe życie będące sztuką, odgrywa rolę chcąc się pokazać
innym, "lepszym" niż jest w istocie. Bywają antrakty. Bywają aktorzy lepsi i gorsi.
fazimodo (251 punktów)
Dawne ideały Solidarności? A jakie to ideały oni przedstawiali?
Solidarność dawniej i dzisiaj to dokładnie ten sam ideał. Ideał robola krzyczacego "daj - mnie sie należy" bez wiedzy i ogłady. Splunąć na nich trzeba było wtedy jak i pluć trzeba teraz.

Ot te ideały:
"8. Podnieść zasadnicze uposażenie każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc, jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.
9. Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza."
Idealne dla kogoś bez mózgu.

To płakanie o ideały Solidarności przypomina płakanie, że Bolszewicy odeszli od ideałów wyznaczonych przez Marxa. Jedni i drudzy byli zawsze zbuntowaną hołotą, która bezmyślną siłą chciała wybić się wyżej niż w rzeczywistości powinna się znajdować.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365