Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polskie przekupstwo na największą skalę

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
20-05-2019 12:16MaxGolonko3 (3459 punktów)Polskie przekupstwo na największą skalę
Ocena 4 na 4
Czy to nie jest przekupstwo?
Najpierw Kościół sprzedaje dużo taniej grunty politykowi PIS.
Potem PIS dba o to by całe państwo wspierało Kościół finansowo na różne sposoby.
Świadczenia emerytalne i zdrowotne dla księży finansowane z kieszeni podatników, Licheń, KUL, imperium Rydzyka, religia w szkołach i kilka innych.
Na podwyżki dla nauczycieli nie starczyło.

wroclaw.wy(*)tach-koscielnych-sledztwo.html



Miłego
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)konstruktywnie
>Czy to nie jest przekupstwo?
>Najpierw Kościół sprzedaje dużo taniej grunty politykowi PIS.
>Potem PIS dba o to by całe państwo wspierało Kościół finansowo na różne sposoby.
>Świadczenia emerytalne i zdrowotne dla księży finansowane z kieszeni podatników, Licheń, KUL,
>imperium Rydzyka, religia w szkołach i kilka innych.
>Na podwyżki dla nauczycieli nie starczyło.

No wreszcie zdarzyła się Panu konstruktywna krytyka - bez niepotrzebnych emocji. Tak trzymać!
Dam Panu w nagrodę plusa. I dodam od siebie, iż problem funkcjonowania komisji ds. majątku kościelnego ( tak samo jak komisji do spraw majątku gmin żydowskich) powinien być dogłębnie i bezstronnie wyjaśniony w przyszłości.
20-05-2019 12:35 
 Ocena 2 na 2
MaxGolonko3 (3459 punktów)największe polskie przekupstwo
To i ja dam plusa bo faktycznie w komisjach majątkowych były mocne przekręty i nadinterpretacje gdy państwo "oddawało" spore tereny Kościołowi.

Niestety wiele rządów i wielu polityków pomyliło wiarę w Jezusa z obowiązkiem wzbogacania Kościoła jak się tylko da. Także "państwowym" dobrem.
20-05-2019 12:38 
 Ocena 3 na 3
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: konstruktywnie

>Niestety wiele rządów i wielu polityków pomyliło wiarę w Jezusa z obowiązkiem wzbogacania Kościoła jak się tylko da. Także "państwowym" dobrem.

To ich nic nie kosztuje bo to nie tych rozdawaczy. NAJLEPIEJ SIĘ ROZDAJE NIE SWOJE!
A mając władzę prawie absolutną?! Tym bardziej bezkarnie i bezmyślnie.
Czy ty jesteś jeszcze taki dziecinny i wierzysz PiS-owi? On się nie różni od PO niczym.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Polskie przekupstwo na największą skalę
>Czy to nie jest przekupstwo?
>Najpierw Kościół sprzedaje dużo taniej grunty politykowi PIS.
>Potem PIS dba o to by całe państwo wspierało Kościół finansowo na różne sposoby.
>Świadczenia emerytalne i zdrowotne dla księży finansowane z kieszeni podatników, Licheń, KUL,
>imperium Rydzyka, religia w szkołach i kilka innych.
>Na podwyżki dla nauczycieli nie starczyło.
>wroclaw.wy(*)tach-koscielnych-sledztwo.html
>Miłego
>

Przecież Tobie pisałem na temat samowoli budowlanej w Borach Tucholskich. Tam wyraźnie cuchnie wręcz korupcją. Dzieje się to co prawda poza kościołem, ale żyje u tzw. establishmentu i ma się dobrze. PiS niczym się nie różni od PO.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
TyDraniu (6569 punktów)
>Czy to nie jest przekupstwo?
>Najpierw Kościół sprzedaje dużo taniej grunty politykowi PIS.

W 2002 Morawiecki raczej nie był politykiem PIS.
20-05-2019 14:58 
 Ocena 1 na 1
4poryroku (951 punktów)
>>Czy to nie jest przekupstwo?
>>Najpierw Kościół sprzedaje dużo taniej grunty politykowi PIS.
>W 2002 Morawiecki raczej nie był politykiem PIS.

Ale to może tłumaczy dlaczego został?
20-05-2019 16:45 
 Ocena 4 na 4
TyDraniu (6569 punktów)
>>>Czy to nie jest przekupstwo?
>>>Najpierw Kościół sprzedaje dużo taniej grunty politykowi PIS.
>>W 2002 Morawiecki raczej nie był politykiem PIS.
>Ale to może tłumaczy dlaczego został?

W tamtych czasach Kościół nie patrzył, komu sprzedaje grunty, które przejęła Komisja Majątkowa Rządu i Episkopatu. Ważne, że wiedział, że ktoś zaraz może się dopatrzyć nielegalności tej komisji i zażądać zwrotu ziemi. Należało więc to szybko i tanio opchnąć znajomym cwaniakom, żeby potem mówić, że oni już tego nie mają, więc nie mogą nic zwrócić (wydali na biedne dzieci). Morawiecki nie jest jedynym, który taki grunt kupił, znalazł się w zacnym gronie SLD-owskich baronów i innych protegowanych SB, oczywiście świątobliwych po roku 1990, o których tygodniki rozpisywały się kilkanaście lat temu.

Przekupstwa zatem tu nie było, bardziej paserstwo.
20-05-2019 18:47 
 Ocena 1 na 1
4poryroku (951 punktów)

>W tamtych czasach Kościół nie patrzył, komu sprzedaje grunty, które przejęła Komisja Majątkowa Rządu i Episkopatu. Ważne, że wiedział, że ktoś zaraz może się dopatrzyć nielegalności tej komisji i zażądać zwrotu ziemi. Należało więc to szybko i tanio opchnąć znajomym cwaniakom, żeby potem mówić, że oni już tego nie mają, więc nie mogą nic zwrócić (wydali na biedne dzieci). Morawiecki nie jest jedynym, który taki grunt kupił, znalazł się w zacnym gronie SLD-owskich baronów i innych protegowanych SB, oczywiście świątobliwych po roku 1990, o których tygodniki rozpisywały się kilkanaście lat temu.
>Przekupstwa zatem tu nie było, bardziej paserstwo.

Dzięki za wyjaśnienia. Muszę trochę poczytać na ten temat.
20-05-2019 15:24 
 Ocena 2 na 2
Jacholek (5699 punktów)
>W 2002 Morawiecki raczej nie był politykiem PIS.
Ale był cwaniackim bankierem który został politykiem podczas gdy te dwie domeny powinny być jak najbardziej rozgraniczone. stopsyjoni(*)ne-przymierze-wobec-obywateli/
20-05-2019 18:36 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Czy to nie jest przekupstwo?
>>Najpierw Kościół sprzedaje dużo taniej grunty politykowi PIS.
>W 2002 Morawiecki raczej nie był politykiem PIS.

Sprostuję. Ale prezentuje interesy polityczne PiS-u (tak jak np. prokurator Piotrowski). A przefarbować to się każdy może, co wychodzi czasem lepiej lub czasem gorzej. Parafrazując piosenkę wykonaną przez Jerzego Stuhra pt. "Śpiewać każdy może..."
A to o czym piszesz to konglomerat paserstwa i przekupstwa.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
21-05-2019 00:56 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)
Jako podsumowanie wątku namawiam wszystkich gorąco do uczestnictwa w wyborach. Kolejni politycy czekają na swoją kolejkę, tyle bogactw kościelnych i państwowych się marnuje... Głosujmy bracia
21-05-2019 03:19 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Jako podsumowanie wątku namawiam wszystkich gorąco do uczestnictwa w wyborach. Kolejni politycy czekają na swoją kolejkę,
A zanim zagłosujemy warto przypomnieć kim powinien być polityk...,
"Polityk - osoba działająca w sferze polityki, którą w klasycznym rozumieniu pojmuje się jako dążenie do realizacji idei Dobra (Platon), lub rodzaj sztuki rządzenia państwem, której celem jest dobro wspólne (Arystoteles) a przyporządkowanie działania temu celowi ostateczne. Arystoteles opisywał politykę jako jedną z trzech sfer działalności człowieka. Obok etyki i ekonomii odpowiadać miały kolejno na pytania: "Jak być dobrym człowiekiem?", "Jak być dobrym gospodarzem?", "Jak być dobrym obywatelem?"."
...by nie głosować na tych, którzy wyłącznie dążą do władzy...
"Współczesne pojmowanie polityki jako sztuki zdobywania władzy i rządzenia państwem, wprowadził Niccolo Machiavelli w swoim dziele pt. "Książę", według którego, polityk dąży do udziału we władzy lub do wywierania wpływu na podział władzy."

Nie ma Miłości bez solidarności... i co z tego, że 2% poparcia, skoro mogę sobie spojrzeć w oczy... opluty człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
DyktaFon (9281 punktów)
A tak poza tym, to o co chodzi w tej wypowiedzi?
22-05-2019 01:29 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
O to, żeby nie wpaść w błoto.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
hyperion (1422 punktów)
>Na podwyżki dla nauczycieli nie starczyło.

A ilu z tych nauczycieli bezmyślnie głosowało na PiS i łasiło się przed katechetami rozzuchwalając kler?

Mają na co zasłużyli a teraz robią z siebie ofiarę (nie oni zresztą jedyni, emeryci którzy wybierają od 30 lat tych samych złodziejów, też czują się oszukani, swojej winy nie widzą).

"
PiS PO jedno zło!

Wybierasz bezmyślnie tych samych złodziejów od 30 lat to chociaż nie rób z siebie ofiary.
"



Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365