1. PO - 42%, PiS - 36%, Konfederacja - 7%, Wiosna - 7% - sondaż dla Radia ZET, Newsweeka sprzed paru dni: natemat.pl(*)-europejskiego-sondaz-wyborczy2. PiS zdobyło w 2015 roku 37% głosów - mniej niż PO w 2011, PO w 2007, SLD w 2001 - a mimo to zdobyło po raz pierwszy samodzielną większość - dzięki, w tym sensie, zmarnowanym głosom na Europę+ i Razem. 3. Obecnie PiS zdobyło rekordowe 45% w wyborach do PE, razem z PO która w pewnym sensie wchłonęła koalicyjne partie daje duopol PiS-PO prawie 84%, Wiosna 6%& 4. Co dalej z Wiosną? Miała max 16% w sondażach, ostatnio około 10%, 8% tuż przed ciszą wyborczą; ostanie kilka-% straty wywołał najprawdopodobniej m.in. artykuł do Faktu - o oddaniu psów do schroniska przez Joannę S-W - nie zdobyła nawet drugiego wyniku na liście Warszawskiej, jak Biedroń odda mandat i tak nie wejdzie. 5. Co na jesieni do Sejmu RP? PiS ponad 50%??/ na kampanie wyborcze mają budżet państwa, mają media i instytucje publiczne. Inni też mieli ale nie potrafili do tego stopnia tego aż tak pod siebie wykorzystać, |