 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-07-2019 08:57 | Arminius (25555 punktów) | Pauperyzujemy się?
3 na 3 | Pomimo dobrej koniunktury gospodarczej oraz "polityki socjalnej" obecnej władzy - w Polsce zaczęło przyrastać ubóstwo. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału. O polityce socjalnej PiS napisałem w cudzysłowie - bo de facto jest to polityka a nie polityka socjalna. Mamy w konsekwencji paradoksalną i wysoce toksyczną sytuację, w której pauperyzacja postępuje - a z drugiej strony miliardy złotych (w ramach 500 plus) dostaje grupa ludzi o dochodach bardzo wysokich lub godziwych. "W Polsce w szczycie koniunktury wzrosło w Polsce ubóstwo. Pomimo bezprecedensowych wydatków socjalnych rządu Zjednoczonej Prawicy 761 tys. gospodarstw domowych (ok. 2 mln osób) w Polsce nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Skąd taki wynik? Swoje badania przeprowadzili analitycy Polityki Insight. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że wzrosła liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie, czyli na poziomie minimum egzystencji. W 2018 r. było to 5,4 proc. mieszkańców Polski - rok wcześniej 4,3 proc. Z kolei ubóstwo relatywne, czyli odsetek gospodarstw domowych wydających mniej niż 50 proc. średniej wydatków, wzrosło z 13,4 do 14,2 proc. Ubóstwo ustawowe zaś - grono osób uprawnionych do świadczeń z pomocy społecznej - z 10,7 do 10,9 proc." businessin(*)czyny-polityka-insight/vdl5pg7 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Skąd dane?
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 3 na 3 | Arminius (25555 punktów) | gusowskie | >Skąd dane?
Przecież jest w materiale podlinkowanym - iż z GUS-u???
|
|
|  | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: gusowskie |
Od kogo GUS wziął te dane?
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | od badań | >Od kogo GUS wziął te dane?
Od badań.
|
|
| | |  | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: od badań |
>Od badań.
Jakich badań?
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| | | |  | | Pirog123 (66 punktów) | GUS-owskich
|
|
3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Pauperyzujemy się? | Niespodzianki nie ma. Nigdzie jeszcze rozpasany socjal nie przyczynił się do bogacenia. Bez silnej lokalnej gospodarki to wrzucanie do worka bez dna, coś jak pomoc Afryce. Nasuwają się smutne analogie, że piłsudczykowsko-gierkowska polityka obecnie rządzących może doprowadzić do równie fatalnego końca, jak fatalnie zakończyły się obie te wcześniejsze epoki.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | wariant grecki? | >Niespodzianki nie ma. Nigdzie jeszcze rozpasany socjal nie przyczynił się do bogacenia. Bez silnej lokalnej gospodarki to wrzucanie do worka bez dna, coś jak pomoc Afryce. >Nasuwają się smutne analogie, że piłsudczykowsko-gierkowska polityka obecnie rządzących może doprowadzić do równie fatalnego końca, jak fatalnie zakończyły się obie te wcześniejsze epoki.
Przewiduję perspektywicznie jakiś polski "wariant grecki" - przy czym cięższego kalibru, bo nie należymy do strefy euro. Polityka obecnej ekipy jest chyba bardziej "endekoidalna" niż piłsudczykowska?
|
|
|  | | finerbijk (17282 punktów) | Odp: wariant grecki? | >Polityka obecnej ekipy jest chyba bardziej "endekoidalna" niż piłsudczykowska? Skądże znowu. Ta ekipa jest największym wrogiem narodowców, tzw. wolnościowców i prawicowców gospodarczych, bo walczą o zbliżony elektorat. PiS jako jak to mówią 'lewica pobożna', jest daleko od takich nurtów.
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | zbliżenie? | >>Polityka obecnej ekipy jest chyba bardziej "endekoidalna" niż piłsudczykowska? >Skądże znowu. Ta ekipa jest największym wrogiem narodowców, tzw. wolnościowców i prawicowców gospodarczych, bo walczą o zbliżony elektorat.
Tak, bo są "endekoidalni" - więc walczą o zbliżony elektorat z klasycznymi narodowcami
|
|
| | |  | | finerbijk (17282 punktów) | Odp: zbliżenie? | >Tak, bo są "endekoidalni" - więc walczą o zbliżony elektorat z klasycznymi narodowcami PiS wie doskonale to czego nie wiedzą narodowcy i wolnościowcy - nie ma czegoś takiego jak naród polski, więc przesadne odwoływanie się do niego mija się z celem. Podobnie wolność (te sprawy się wiążą ze sobą) to nie jest jakaś idea mogąca wzbudzić coś w ludziach - ci wolą tutaj ryby a wędki mają w pompie. Wędkarstwo to sport niepewny i wymagający jakichś umiejętności..
|
|
|  | | Pirog123 (66 punktów) | Odp: wariant grecki? | |
|
5 na 5 The Bear Jew (2544 punktów) (zablokowany) | Odp: Pauperyzujemy się? | A jak ze zdrowiem psychicznym? Społeczeństwa, rzecz jasna. Z tego co wiem, to Polacy najczęściej chorują 5 dni, nie 7, 5. Pięć to magiczna liczba. Własności ciał fizycznych. Pięć to liczba pierwsza. Pięć występuje w ciągu Fibonacciego. Pięć to najmniejsza liczba podzielna przez 5. Można tak wymieniać długo. Przypadek? Nie sądzę.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | i...? | >Przypadek? Nie sądzę.
I jaka konkluzja z braku tego przypadku???
|
|
|  | 2 na 2 The Bear Jew (2544 punktów) (zablokowany) | Odp: i...? | Taka, że może za to wzbogacamy się duchowo?
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | dowody? | >Taka, że może za to wzbogacamy się duchowo?
O czym mają świadczyć mnożące się po polach i lasach dzikie wysypiska śmieci, zaświnione petami przystanki, uwalane wszelakim plastikowym badziewiem koryta cieków wodnych płynących przez polskie wsie i - last but not least - grillujący w czas wolny "Janusze" i "Januszowe" - za nic mający ciszę, spokój i....bezsmrodliwą przestrzeń życiową ich sąsiadów?????
|
|
| | |  | 2 na 2 The Bear Jew (2544 punktów) (zablokowany) | Odp: dowody? | Widzisz, Janusze wydają pieniądze na pierdoły, a później narzekają, że nie starcza im do końca miesiąca. To tylko jeden aspekt problemu, poza zwodniczą, wykorzystującą brak intuicji społeczeństwa, polityką rządu. Coś dla ducha www.youtube.com/watch?v=N7XH-58eB8c
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | bez nawyku oszczędzania? | >Widzisz, Janusze wydają pieniądze na pierdoły, a później narzekają, że nie starcza im do końca >miesiąca.
Tak, to prawda. Zawsze mnie smuci sytuacja - bardzo częsta - w której ludzie mający znacznie mniej zasobów finansowych niż ja wydają znacznie więcej na papierosy i alkohol - którego spożycie, nota bene, ostatnimi czasy bardzo skoczyło. Niestety, to spadek po dziejach, w których 90 % polskiego społeczeństwa ( chłopi) było uciskanych przez szlachtę, kler i Żydów. Ciągle jesteśmy ( potomkowie chłopów) w trakcie procesu emancypacji - zapoczątkowanego tak na dobre dopiero z początkiem II RP a może nawet dopiero PRl-u???
Dzięki za Scholla dla ducha!
|
|
| | | | |  | | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: bez nawyku oszczędzania? |
>Niestety, to spadek po dziejach, w których 90 % polskiego społeczeństwa ( chłopi) było uciskanych przez szlachtę, kler i Żydów.
No tak, dzień bez wytropienia Żyda stracony.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Pirog123 (66 punktów) | Szlachta rozpalała chłopów? Kurła, grubo!
|
|
|  | 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: i...? | >>Przypadek? Nie sądzę. >I jaka konkluzja z braku tego przypadku???
Zdaje się, że "The Bear Jew" zaczyna bredzić.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
1 na 1 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Pauperyzujemy się? | W tym linku mamy tylko same procenty i to niekonsumpcyjne. Ma ktoś pod ręką dane z złociszach? To znaczy: ile mają ubodzy, skrajnie ubodzy, oraz co za to można kupić, plus ile trzeba wydać na to co z nas zdzierają?
|
|
1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | No chyba nikt nie podejrzewa, że zabierając komuś coś wzbogacimy tego okradanego? Jeśli, zabierając 1000 zł i "dając" 500 zł mamy nadzieję, że "obdarowany" się wzbogaci... to widocznie ktoś nie uważał w młodszych klasach szkoły podstawowej. Szczególnie dotyczy to tego "beneficjenta"
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|