Racjonalista - Strona głównaDo treści
Racjonalne rozwiązanie sprawy kibolskiej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
23-07-2019 21:33Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Racjonalne rozwiązanie sprawy kibolskiej
Ocena 5 na 5
1. Kibole - prymitywni, agresywni ludzie (?) skupieni wokół klubów piłkarskich.

2. Dlaczego oni tacy są? Bieda - materialna, bieda - umysłowa, potrzeba - odreagowania, wyżycia się.

3. Co to spowodowało? Patologie w rodzinie, patologiczne wychowanie w podobnym środowisku utwierdzające członków, że można zachowywać się jak debil bo są też tacy inni.

4. Kopiuj + wklej: polskatime(*)ice-jej-nienawidzili/ar/803111 - ale o wiele bardziej radykalnie w PL. "Rozpoczęło się też regularne polowanie na chuliganów. Powołano do życia specjalne oddziały policji, zaostrzono kary. Nawet za drobne wykroczenia orzekano zakazy stadionowe, za te poważniejsze można było trafić do więzienia."
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

23-07-2019 21:52
 Ocena 9 na 11
Arminius (25555 punktów)rozwiązania nie będzie
>Racjonalne rozwiązanie sprawy kibolskiej.

Środowiska kibolskie są tolerowane przez obecną władzę, ze względu na radykalnie wrogi stosunek tych środowisk do liberalnej lewicy oraz środowisk LGBT - które z kolei są "wytypowane" jako jej ideologiczni, główni przeciwnicy. Zawsze, w takich wypadkach, dobrze jest mieć pod ręką młot, którym można szantażować i straszyć. Dlatego też rozwiązania racjonalnego "sprawy" na razie nie będzie.
23-07-2019 22:26 
 Ocena 3 na 3
Wera (1540 punktów)Odp: rozwiązania nie będzie
>>Racjonalne rozwiązanie sprawy kibolskiej.
>Środowiska kibolskie są tolerowane przez obecną władzę, ze względu na radykalnie wrogi stosunek tych środowisk do liberalnej lewicy oraz środowisk LGBT - które z kolei są "wytypowane" jako jej ideologiczni, główni przeciwnicy. Zawsze, w takich wypadkach, dobrze jest mieć pod ręką młot, którym można szantażować i straszyć. Dlatego też rozwiązania racjonalnego "sprawy" na razie nie będzie.

Chyba, że kibole przeholują i EU postanowi interweniować.
klawik (759 punktów)
Do tego dochodzi zwykły strach policji i prokuratury przed tym środowiskiem, które jest mocno powiązane z mafią. Mimo ostrych przepisów kibole czują się bezkarni bo nie są one egzekwowane. Wydano bardzo niewiele zakazów stadionowych a te wydane nie działają.
Gorilla (1205 punktów)Odp: Racjonalne rozwiązanie sprawy kibolskiej
Kibole są takimi samymi ludźmi jak reszta. Też agresywni, też prymitywni, też reagujący instynktami i atawizmami, głównie plemiennymi.
Od reszty różnią się tym, że nie są hipokrytami.

Jak chcą komuś dop...lić - to walą. A ich przeciwnicy (wiadomo o kogo teraz chodzi...) jak chcą komuś dop...lić - to prowokują, cynicznie wystawiając się na oczekiwaną przemoc, a jak zgodnie z własnym założeniem dostaną po różowej pupci to obłudnie płaczą do kamer "ała! Oj jak boli! Zły kibol mnie pacnął! O, jaki siniaczek mi się na pupci zrobił, aż mieni się tęczowo! Stop przemocy!"

Działanie perfidne. To jakby ktoś celowo i świadomie wlazł do dzielnicy murzyńskiej w Detroit w kapturze Ku - KluX - Klanu wrzeszcząc "negry na plantacje bawełny!" - a potem cynicznie płakał że dostał łomot. Sam bym się w takiej sytuacji chętnie dołączył do tych spuszczających łomot Murzynów.

Ja z kibolami problemów nigdy nie miałem. Nie chodziłem na stadion Legii na "żyletę" z szalikiem ŁKS-u czy innego Widzewa, ani odwrotnie, a kontakty z nimi, choć przykre z powodu wulgaryzmów i prostactwa, były o tyle sympatyczne, że kierują się swoistym kodeksem honorowym. Jak ich szanujesz - szanują ciebie. Jak ich prowokujesz - masz wp...l. Jasny układ społeczny, bez hipokryzji.
24-07-2019 18:16 
 Ocena 4 na 4
Wera (1540 punktów)
Nie wiem, jak można uważać za honorową grupę prostaków, którzy używają siły fizycznej wobec słabszych zamiast normalnie porozmawiać.
Gorilla (1205 punktów)
>Nie wiem, jak można uważać za honorową grupę prostaków, którzy używają siły fizycznej wobec słabszych zamiast normalnie porozmawiać.

Porozmawiać o czym? Czemu łachudry perfidnie nas prowokujecie? Czemu wrednie dorysowaliście hańbiącą dla nas tęczę do aureoli wizerunku świętej dla nas osoby?

Mnie wizerunek matki Jezusa wisi, ale mojej Matce nie. Gdyba jakaś wredna świnia powiesiła złośliwie taki malunek na drzwiach domu mojej Matki i ja bym zobaczył ją płaczącą - to tej świni która to zrobiła chyba bym nogi z tęczowej d... powyrywał.

I tak polscy kibole wykazali podziwu godną wstrzemięźliwość wobec prowokatorów. Muzułmanie w Paryżu nie byli tak wyrozumiali i gdy jakieś pisemko satyryczne zaczęło sobie robić kpiny z ich Proroka - to ich zatłukli. Metoda drastyczna, ale skuteczna. Tchórzliwe tęczusie aureol tęczowych do wizerunku Mahometa już nie odważą się domalować...
szarley (54913 punktów)
>Mnie wizerunek matki Jezusa wisi, ale mojej Matce nie. Gdyba jakaś wredna świnia powiesiła złośliwie taki malunek na drzwiach domu mojej Matki i ja bym zobaczył ją płaczącą - to tej świni która to zrobiła chyba bym nogi z tęczowej d... powyrywał.


biedna mamusia...

Przy okazji: szkoda, że nie nauczyła chłopskiego syna o szlachetkowskich korzeniach, że kiedy się prowokuje pytania, to cza na nie odpowiedzieć, że jak się głosi poglądy to cza ich bronić. Ale jak czterech szlachciurów jeden krowi ogon trzyma to o chonor szlachecki kulawy dość... a iiberalizm od honoru całkiem uwalnia

Jak wyliczyłeś owo 85% podatku i jakim cudem zdałeś maturę nie poradząc liczyć?
Aaaaa prawactwo maturę zastępuje.... Jakież to smutne

Cytat:
To rozkazywanie mi co mam robić, gdy to nie dotyczy innych ludzi poza mną.

Pokaż prawo, które dotyczy TYLKO CIEBIE. zgodnie z Twoim cytatem, bez ucieczek

O noktowizor już pytałem, może mamusia wie....


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Gorilla (1205 punktów)
Postanowiłem nie odpowiadać na prostacki spam brata Sema i Jafeta. Ten temat jest o kibolach a nie o brakach w wykształceniu i pszenno - buraczanych manierach szarleya. Chcesz bym cię łaskawie dokształcił w innych sprawach - załóż odpowiedni wątek tematyczny i grzecznie poproś o naukę.

Lewackiemu zamordyzmowi sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
>>Jak wyliczyłeś owo 85% podatku?

Cytat:
Cytat:
To rozkazywanie mi co mam robić, gdy to nie dotyczy innych ludzi poza mną.


>>Pokaż prawo, które dotyczy TYLKO CIEBIE. zgodnie z Twoim cytatem, bez ucieczek

>Postanowiłem nie odpowiadać

Ucieczka


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Gorilla (1205 punktów)
>Ucieczka

Zlewka, spamerze. Nie ten wątek
szarley (54913 punktów)
>>Ucieczka
>Zlewka, spamerze. Nie ten wątek

Twierdzisz, że płacisz 85% podatku
TY twierdzisz, na TOBIE spoczywa ciężar dowodu
Ucieczka

Ja przywołałem źródła przeciwko Twojej "teorii" liberalne!!!

Twierdzisz, że obowiązują Cię prawa, które nie obowiązują innych
TY twierdzisz, na TOBIE spoczywa ciężar dowodu
Ucieczka

Twierdzisz, że przyczyną wypadku na polowaniu (śmiertelne postrzelenie grzybiarza w dzień) jest lewacki zakaz używania noktowizora
TY twierdzisz, na TOBIE spoczywa ciężar dowodu
Ucieczka

Pytałem co sądzisz o obowiązku szczepień - tego pytania nie sprowokowałem więc możesz je olać, niemniej ciekaw jestem Twoje opinii, a Ty boisz się ją podać bo musiałbyś się przyznać do sprzeczności Twoich poglądów z medyczną wiedzą

Twoja zdolność do "dyskusji" polega jedynie na zdolności wymyślania obelg i ucieczkach od pytań i argumentów




Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Gorilla (1205 punktów)
Lewusku szarleyu, zachowujesz się jak ci tęczowi prowokatorzy. Ale ja nie kibol, tak prymitywnymi intrygami nie dam się sprowokować. Nie zaspamujesz kolejnego wątku swoimi insynuacjami. W tym wątku rozmawiam tylko o kibolach, a twoje durne elukubracje olewam ciepłym moczem.
szarley (54913 punktów)
>Lewusku szarleyu, zachowujesz się jak ci tęczowi prowokatorzy. Ale ja nie kibol, tak prymitywnymi intrygami nie dam się sprowokować. Nie zaspamujesz kolejnego wątku swoimi insynuacjami. W tym wątku rozmawiam tylko o kibolach, a twoje durne elukubracje olewam ciepłym moczem.

W istnym wątku nawiałeś od odpowiedzi. Przekracza zdolności intelektualne prawicowca
Ty twierdzisz, Ty uzasadnij
Jedyne na co stać prawicę to ucieczki, obrażanie i białostockie bicie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Gorilla (1205 punktów)
Pssssiiiiiiii.... kap... kap... 😎🤗
25-07-2019 20:07 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Pssssiiiiiiii.... kap... kap... 😎🤗

Ucieczka. Typowa dla prawicowego braku argumentów


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Gorilla (1205 punktów)

>Ucieczka. Typowa dla prawicowego braku argumentów

Co za natrętny tępak ten lewus szarley... nie przestanie spamować zanim mu się nie wskaże że jest durniem bredzącym też na tematy poboczne...

Trudno, odpowiem., bo nie przestanie - w cytacie który wklejasz z uporem pijanej małpy nie ma słowa "tylko". Nigdy nie twierdzilem głupcze, że prawa ma dotyczyć TYLKO mnie. Cytowane danie dotyczyło mojej osoby jako przykładu jednego z wielu obywateli.

A metodykę jak obliczylem 85 procentowy rabunek państwa opiszę w temacie dotyczącym podatkowej grabieży pod pretekstem redystrybucji. Tu jest temat o kibolach, zrozum to wreszcie sprawny umysłowo inaczej lewusku.
szarley (54913 punktów)
>>Ucieczka. Typowa dla prawicowego braku argumentów
>Co za natrętny tępak ten lewus szarley...

Wyzwiska prawie najwyższym argumentem prawicy. Najwyższym jest uliczna przemoc

>Trudno, odpowiem., bo nie przestanie - w cytacie który wklejasz z uporem pijanej małpy nie ma słowa "tylko". Nigdy nie twierdzilem głupcze, że prawa ma dotyczyć TYLKO mnie.

Cytat:

Gorilla 22-07-2019 19:58:
Cytat:
Lewacki zamordyzm to rabowanie mi pieniędzy by dać je komuś innemu wbrew mojej woli. To rozkazywanie mi co mam robić, gdy to nie dotyczy innych ludzi poza mną.

A teraz będzie ucieczka lub wyzwiska

>A metodykę jak obliczylem 85 procentowy rabunek państwa opiszę w temacie dotyczącym podatkowej grabieży pod pretekstem redystrybucji. Tu jest temat o kibolach, zrozum to wreszcie sprawny umysłowo inaczej lewusku.
Rozumiem, bez obelg nie poradzisz. Cóż, prawicowa metoda dyskusji,

Niemniej słowo się rzekło, przekonamy się czy nobile verbum coś znaczy.
Jeśli użyjesz ARGUMENTÓW, dyskusja może być ciekawa, ale jak Cię znam zaczniesz od wyzwisk

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Gorilla (1205 punktów)
>>Nigdy nie twierdzilem że prawa ma dotyczyć TYLKO mnie.Cytowane zdanie dotyczyło mojej osoby jako przykładu jednego z wielu obywateli.Cytat:
>Gorilla 22-07-2019 19:58:
> Cytat:
Lewacki zamordyzm to rabowanie mi pieniędzy by dać je komuś innemu wbrew mojej woli. To rozkazywanie mi co mam robić, gdy to nie dotyczy innych ludzi poza mną.

>A teraz będzie ucieczka lub wyzwiska

Nie ucieczka, nie wyzwiska, lecz uprzejma prośba byś przyjrzał się jeszcze raz temu co napisałem:
"Cytowane zdanie dotyczyło mojej osoby jako przykładu jednego z wielu obywateli" czas zakończyć bezsensowną przekomarzankę.

>>A metodykę jak obliczono 85 procentowy rabunek państwa opiszę w temacie dotyczącym podatkowej grabieży pod pretekstem redystrybucji.

Jest w temacie o kiełbasie wyborczej
26-07-2019 12:51 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>Nigdy nie twierdzilem że prawa ma dotyczyć TYLKO mnie.Cytowane zdanie dotyczyło mojej osoby jako przykładu jednego z wielu obywateli.Cytat:
>>Gorilla 22-07-2019 19:58:
>> Cytat:
Lewacki zamordyzm to rabowanie mi pieniędzy by dać je komuś innemu wbrew mojej woli. To rozkazywanie mi co mam robić, gdy to nie dotyczy innych ludzi poza mną.

>>A teraz będzie ucieczka lub wyzwiska
>Nie ucieczka, nie wyzwiska, lecz uprzejma prośba byś przyjrzał się jeszcze raz temu co napisałem:
>"Cytowane zdanie dotyczyło mojej osoby jako przykładu jednego z wielu obywateli" czas zakończyć bezsensowną przekomarzankę.

1 Trzeba było napisać jasno i precyzyjnie. Napisałeś to, co napisałeś.
2 Co Ty musisz robić czego nie muszą inni?

>>>A metodykę jak obliczono 85 procentowy rabunek państwa opiszę w temacie dotyczącym podatkowej grabieży pod pretekstem redystrybucji.
>Jest w temacie o kiełbasie wyborczej
Tam jest jakiś żart z gatunku argument z autorytetu szwagra. Żadnych obliczeń, żadnych liczb, żadnych źródeł.
Ja podałem wyliczenia liberalnego (!!!) Centrum im. Adama Smitha.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
mancziz (1830 punktów)
>biedna mamusia...




"Ciężko powiedzieć co jest niemożliwe, gdyż wczorajsze marzenie to dzisiejsza nadzieja a jutrzejsza rzeczywistość." - Robert H. Goddard
25-07-2019 19:52 
 Ocena 1 na 1
Wera (1540 punktów)
>Czemu wrednie dorysowaliście hańbiącą dla nas tęczę do aureoli wizerunku świętej dla nas osoby?

Zapytam z ciekawości: kiedy widzisz tęczę na niebie, różne kolory na ubraniach dla dzieci, albo tęczę narysowaną przez dziecko, to czy też zaczynasz wszystkim się odgrażać, a twoja matka zaczyna płakać?

Co jest tak złego i wulgarnego w wizerunku tęczy? Czyżby nie podobał ci się jakiś kolor? A może ich ustawienie względem siebie?
Gorilla (1205 punktów)

>Co jest tak złego i wulgarnego w wizerunku tęczy? Czyżby nie podobał ci się jakiś kolor? A może ich ustawienie względem siebie?

Wg twojego "toku myślenia" nie ma nic złego w swastyce. Bo to u buddystów" symbol szczęścia" Któryś kąt ci się nie podoba, czy może któryś z kolorów swastyki? A może jednak zauważysz że rżniesz głupa udając że nie rozumiesz znaczenia symbolu i kontekstu?

A co widzisz złego w zlepku liter a, p, c, i? Któraś z liter ci się nie podoba? Mogę cię określać słowem "cipa" czy jednak uznasz to za obraźliwe ?
26-07-2019 16:21 
 Ocena 1 na 1
Wera (1540 punktów)
>>Co jest tak złego i wulgarnego w wizerunku tęczy? Czyżby nie podobał ci się jakiś kolor? A może ich ustawienie względem siebie?
>Wg twojego "toku myślenia" nie ma nic złego w swastyce. Bo to u buddystów" symbol szczęścia" Któryś kąt ci się nie podoba, czy może któryś z kolorów swastyki? A może jednak zauważysz że rżniesz głupa udając że nie rozumiesz znaczenia symbolu i kontekstu?
>A co widzisz złego w zlepku liter a, p, c, i? Któraś z liter ci się nie podoba? Mogę cię określać słowem "cipa" czy jednak uznasz to za obraźliwe ?

Swastyka i wulgarne wyrazy są tylko symbolami, nie mogą nikomu zrobić realnej krzywdy. Możesz mnie wyzywać do woli, niczego to nie zmieni w moim życiu. Sama swastyka na murze podobnie niczego nie zmieni.

To, jaki wpływ ma na ciebie rysuneczek albo zbiór liter zależy wyłącznie od ciebie. To nie to samo, co na przykład zostanie pobitym, wtedy otrzymasz fizyczne obrażenia niezależnie od swojej postawy, a przy tym pojawia się groźba trwałej utraty zdrowia lub życia.
24-07-2019 20:59 
 Ocena 3 na 3
Arminius (25555 punktów)ja miałem
>Ja z kibolami problemów nigdy nie miałem.

Ja miałem. W Krakowie wiele lat temu w okropnych latach 90 - tych. Jak wiadomo jest tam święta wojna kibolska między Wisłą a Cracovią. Szedłem sobie spokojnie przez jedno z krakowskich osiedli, gdy nagle podjechało do mnie auto, w którym siedziało kilku buńczucznych kiboli z szalikami, kijami bejsbolowymi i innymi takimi gównianymi utensyliami. Zapytali się mnie czy wzorek na mych skarpetach ( było lata i szedłem w krótkich spodenkach) to logo Wisły (była to o ile dobrze pamiętam jakaś piłka albo coś do niej podobnego).
Stwierdzili że jak to symbol Wisły - to mi udzielą "lekcji". Był to jednakże czas, gdy byłem jeszcze prokuratorem. Miałem broń - pod lufą trafili wszyscy na komisariat, już bez bojowego zapału. Ostatecznie to im udzielono lekcji. Wszyscy popracowali trochę przy czyszczeniu sanitariatów w DPS - ach. Gówno trafiło do gówna.
Jednakże incydent ów wymownie dowodzi, iż jest to grupa agresywna i zaczepna, której ofiarą padają często postronni, niewinni ludzie
Gorilla (1205 punktów)Odp: ja miałem
Jakbyś dostał łomot to przez pomyłkę. Kibol tym się różni od bandyty, że nie atakuje celowo ludzi postronnych. Walczą 2 stada, które chcą walczyć. Chcącemu nie dzieje się krzywda. Kibolska ustawka tylko tym się różni od meczu bokserskiego, że jest inicjatywą oddolną.

Zresztą sam w młodości uczestniczyłem w kilku "solówkach" i miło je wspominam. Świetne rozwiązanie konfliktu między mężczyznami. Nie ważne który wygrał, ważne że po zakończeniu mordobicia i rozładowaniu stresu trzeba było sobie podać ręce i wspólnie pójść na piwo. Wtedy nie było tyłu przypadków depresji, gdy faceci zachowywali się zgodnie ze swoją naturą.

> Miałem broń - pod lufą trafili wszyscy na komisariat

A lewactwo twierdzi, że broń w rękach porządnych obywateli to samo zło... Życzę każdemu który odmawia nam posiadania broni do obrony, by jego samego dorwało w ciemnym zaułku kilku naćpanych osiłków gdy on sam nie będzie miał klamki.
24-07-2019 23:11 
 Ocena 2 na 2
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Racjonalne rozwiązanie sprawy kibolskiej

> A ich przeciwnicy (wiadomo o kogo teraz chodzi...) jak chcą komuś dop...lić - to prowokują, cynicznie wystawiając się na oczekiwaną przemoc, a jak zgodnie z własnym założeniem dostaną po różowej pupci to obłudnie płaczą do kamer "ała! Oj jak boli! Zły kibol mnie pacnął! O, jaki siniaczek mi się na pupci zrobił, aż mieni się tęczowo! Stop przemocy!"

Idź do lekarza pierwszego kontaktu,
I opowiedz swoją nieszczęśliwą historię,
( jak zostałeś skrzywdzony w dzieciństwie
przez lewaka)
to może uda ci się otrzymać
skierowanie do odpowiedniego specjalisty
o ile potraktuje cię poważnie.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
Gorilla (1205 punktów)
Typowe dla tępego lewactwa - atak personalny zamiast merytorycznej odpowiedzi. Tu jest portal RACJONALISTA, przypoiminam, tępi spamerzy
The Bear Jew (2544 punktów)
(zablokowany)
Jedni i drudzy to atencyjna hołota. Ch... mnie obchodzi jakie kto ma fetysze. Parady równości i parady kiboli mi przeszkadzają (i parady katolików). Są niewyszukane, kiczowate, a wręcz obrzydliwe. Ja nawet nie wiem o co chodzi (choć mimo mojej woli jakieś informacje mnie doszły). Gdybym mógł to bym zgotował ostateczne rozwiązanie kwestii obu tych grup
25-07-2019 11:33 
 Ocena 1 na 1
Gorilla (1205 punktów)
> Gdybym mógł to bym zgotował ostateczne rozwiązanie kwestii obu tych grup

Niezbyt mądry pomysł. Wystarczył by zakaz zakłócania ruchu drogowego - niech sobie maszerują dziarskim (jedni) albo tanecznym (drudzy) krokiem gdzieś na ugorze między Małkinią a Przasnyszem
finerbijk (17282 punktów)
>Parady równości i parady kiboli mi przeszkadzają (i parady katolików).
Mnie tam nie przeszkadzają, nie mieszkam co prawda przy marszowej ulicy. Czasem zabawnie poczytać czy posłuchać w sieci jak się potem mieszają wzajemnie z błotem i biją w wielki dzwon faszyzmu/demoralizacji, chociaż to taki śmiech nie do końca wesoły. W końcu żyję w tym kraju i by się chciało mieć rodaków cokolwiek rozumniejszych. No ale, nikt sobie nie wybiera..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365