Racjonalista - Strona głównaDo treści
murarz

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
02-09-2019 16:38okragly (21676 punktów)murarz
Ocena 2 na 2
Na budowie to tylko my trzej są Polacy, kierownik, majster i ja (murarz- brygadzista).
Gdyby nie było Ukraińców moje dochody byłyby x 2 (należy mi się wyrównanie?)

Wnioskuje, jeśli potrzebujemy pracowników z zagranicy, to sprowadzajmy proporcjonalnie (np 20%), murarzy, ogrodników, lekarzy, ministrów, profesorów, prawników, biznesmenów, architektów, wójtów a nie tylko murarzy, ich pomocników i ogrodników (i dziwki).

ja (propaństwowiec) bym sie zorientował jakie zawody nas najwięcej kosztują i tam zatrudniał za 50% Ukraińców np prezes banku państwowego zamiast 1 000 000, Ukraińcowi damy 500 000, ogromne oszczędności. nie oszczedzajmy na dziwkach, nianiach, murarzach i ogrodnikach ale na tych najdroższych profesjach np sędzia sodu krajowego (Ukrainiec będzie bezstronny), lekarz ukrainiec w każdej gminie, prywatnie za 50 zł(zamiast 150), ksiądz Ukraiński za ... zł
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14790 punktów)
>Na budowie

www.facebo(*)3MDIzNDoyMjQ5ODE0Mzg1MTQ0ODIy/

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
02-09-2019 18:33 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>Na budowie
>www.facebo(*)3MDIzNDoyMjQ5ODE0Mzg1MTQ0ODIy/
jest ciekawa seria YT pt prymitywne technologie, ale kopanie studni jak na filmie, u nas zawali się, grzebiąc ludzi

szukanie raju, moim celem
03-09-2019 19:56 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Praca męczy i jest szkodliwa dla zdrowia, dlatego najlepiej w ogóle nie pracować. W wielu krajach zachodnich są po prostu gangi. Chłopaki chodzą sobie albo biegają. Kradną, rabują, mordują. Nikt ich nie potrafi złapać. Gwałcą rzadko, bo to nudne albo nic o tym nie wiadomo, bo nie znaleziono zwłok. Tylko takie najlepsze mają szansę. Trudno ich rozpoznać, bo wszystkie zadresowane i zakapturzone. Zupełnie inne niż te w garniturach. Bardzo fajne są.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Rafał Poniecki (7132 punktów)
Do tego wprowadźmy w szkołach obowiązkowe lekcje ukraińskiego, bo przecież trzeba będzie się z nimi porozumieć.
02-09-2019 18:18 
 Ocena 3 na 3
okragly (21676 punktów)
> wprowadźmy w szkołach obowiązkowe lekcje ukraińskiego, trzeba będzie się z nimi porozumieć.
zmotywowani bardzo szybko sie ucza, znam kilku (na budowie) których byś nie odróżnił po mowie. Co byś powiedział jakby w twoim zawodzie 80% opanowali Ukraińcy? Czemu nie może być kierownik budowy, majster Ukraińcem, tak jak i sedzia, nauczyciel, architekt, minister, lekarz Jak wszyscy to wszyscy

szukanie raju, moim celem
03-09-2019 03:25 
 Ocena 2 na 2
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>> Czemu nie może być kierownik budowy, majster Ukraińcem, tak jak i sedzia, nauczyciel, architekt, minister, lekarz Jak wszyscy to wszyscy<<

Ależ może być. Jedynym kryterium jest jego fachowość i oczywiście kultura. Nie wiem, jak byśmy się porozumiewali, ale pewnie i jakieś podobieństwa między polskim, ukraińskim i rosyjskim były by pomocne.
03-09-2019 11:54 
 Ocena 3 na 3
okragly (21676 punktów)
>>> Czemu nie może być kierownik budowy, majster Ukraińcem, tak jak i sedzia, lekarz Jak wszyscy to wszyscy<<
>Ależ może być. Jedynym kryterium jest jego fachowość i oczywiście kultura.
jest wiele ograniczeń prawnych np uprawnienia budowlane do ...., Dlatego na budowie kierowniki majster są Polakami a reszta Ukraińcami. W szpitalu lekarze i pielęgniarki Polkami a salowe (nie potrzeba uprawnień) Ukrainkami. Ukraińcy też mają "uprawnienia" ale te ich kawałki papieru u nas nie maja mocy

szukanie raju, moim celem
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Najlepiej nie pracować i nie chorować. Każdy bogacz ci to powie.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Po co to budowaliście? Mało to pustostanów?


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
03-09-2019 19:07 
 Ocena 4 na 4
okragly (21676 punktów)
>    Po co to budowaliście? Mało to pustostanów?
podobno mamy najmniej mieszkań (m2) na osobę w Europie. Z drugiej strony wymaganie żeby każdy miał swój pokój to przesada? W raju żyli na kupie jak w PRL-u po wojnie

mnie wk-wia, że sa zawody chronione (bez konkurencji, mogą zarabiac ile chca), a ja muszę konkurować z Ukraińcami


szukanie raju, moim celem
03-09-2019 19:41 
 Ocena 2 na 2
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Wszędzie pustotany. Mają po kilka mieszkań i domy. Niby dla siebie, ale w żadnym sobie miejsca nie potrafią znaleźć i siedzą za granicą. Chcieliby wynajmować, ale tak, żeby się nie niszczyło. Stawki za wynajem biorą z sufitu albo z księżyca. Jak jest za dobre, to zaraz remontują i psują. Dziwić się, że się włamują i pomieszkują za darmo? I tak nikt się nie orientuje, bo opłaty licznikowe za jedną czy kilka osób są symboliczne. Trzeba sobie poszukać i osiedlić. Są też sklepy, gdzie można łatwo ukraść coś do jedzenia, ubrania. Trzeba tylko mieć szeroką bluzę albo spódnicę. Nie trzeba tak martwić się o pracę.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
06-09-2019 19:00 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
> Wszędzie pustotany [...] się włamują i pomieszkują za darmo?...Trzeba sobie poszukać i osiedlić. Są sklepy, gdzie można łatwo ukraść jedzenie, ubrania. Trzeba tylko mieć szeroką bluzę Nie trzeba tak martwić się o pracę.
ciekawe jak się mieszka w więzieniu?


szukanie raju, moim celem
AngelikaGa (69 punktów)
Efekt wyjazdu Polaków za granicę oraz brak chętnych do nauki zawodu. W tym roku syn startował do szkoły branżowej: monter robót wykończeniowych. W miastach Chrzanów, Jaworzno, Sosnowiec, Mysłowice taka szkoła otworzyła się tylko jedna: 10 osób. Cud, bo gdyby nie pełny skład chętnych np. 9 kandydatów to nie byłoby kierunku.

Sprawdziłam statystyki w moim mieście: na 690 dzieci po podstawówce, tylko 59 wybrało szkołę zawodową, reszta chce robić szkołę średnią.

Ja interesuję się tym teraz z racji syna w tym wieku, ale niewykluczone, że ta tendencja trwa od lat. Nic dziwnego, że są braki na rynku pracy. I raczej lepiej nie będzie.
06-09-2019 19:23 
 Ocena 3 na 3
okragly (21676 punktów)
> syn startował do szkoły branżowej: monter robót wykończeniowych.
ciężka praca (młodemu chłopakowi może się podobać) i mało płatna (pracuje się w prywatnych malych firmach a tam właściciele nie dbają o ludzi, tu jest problem w naszym kraju)

>Sprawdziłam statystyki w moim mieście: na 690 dzieci po podstawówce, tylko 59 wybrało szkołę zawodową, reszta chce robić szkołę średnią.
mamy w kraju nie najlepszy stosunek do ludzi pracy, potwierdzaja to ci co wyjechali i zobaczyli jak ich za granicą pracodawcy traktują, w obcym kraju, a jak są traktowali w Polsce przez pracodawców. Pogarsza sprawę fakt, że sprowadzaja z zagranicy, co psuje rynek pracownika

szukanie raju, moim celem

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365