Racjonalista - Strona głównaDo treści
Uczniowie zaczęli jeździć na wakacje

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-09-2019 22:46Mariusz Agnosiewicz (moderator)Uczniowie zaczęli jeździć na wakacje
Ocena 3 na 3
Od początku transformacji ustrojowej zazwyczaj większość uczniów nie wyjeżdżała na wakacje. Odsetek wyjeżdżających nigdy nie przekroczył połowy. Od kilku lat zmieniło się to dość radykalnie. Odsetek niewyjeżdżających spadł do 1/4. W dużej mierze są to rodzinne wakacje nad Bałtykiem, gdyż od tego samego czasu telewizyjni celebryci zżymają się, że im się hołota zjechała nad morze miast siedzieć na swoich zadupiach.


Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

pawel_wr (4297 punktów)
[..]
>Odsetek
>niewyjeżdżających spadł do 1/4. W dużej mierze są to rodzinne wakacje nad Bałtykiem, gdyż od tego
>samego czasu telewizyjni celebryci zżymają się, że im się hołota zjechała nad morze miast siedzieć
>na swoich zadupiach.

Proszę napisać , gdzie Pan , Panie Mariuszu , wyjeżdza na wakacje , i od kiedy zaczął
Pan jeździć.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Dzieci zamożnych rodziców spędzają wakacje we własnym domu i ogrodzie. Nie muszą nigdzie wyjeżdżać, bo mają wszelkie atrakcje w salonie zabaw, a w ogrodzie dodatkowo zjeżdżalnię, trampolinę, labirynt, strumyk i sadzawkę.

youtu.be/4pWToXn9jv8
youtu.be/ES2o87n0vqE


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
finerbijk (17282 punktów)
Za wczesnego Gierka też większość jeździła na wakacje. Pamiętając jak się to skończyło,
teraz czułbym się bardziej komfortowo, gdyby za swoje zarobione pieniądze jeździli.
13-09-2019 08:22 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>Za wczesnego Gierka też większość jeździła na wakacje. Pamiętając jak się to skończyło,
Gierek zadłużył na 20ml$ (budowa fabryk), sam przekręt na VAT to 150 mld zl

>teraz czułbym się bardziej komfortowo, gdyby za swoje zarobione pieniądze jeździli.
stan techniki sie bardzo zwiększył, 1 rolnik wyżywi 150 ludzi (za wczesnego Gierka 7 osób (kosa, koń, 3 krowy 4 świniaki 15 kur -typowy rolnik w tamtych czasach)

nie powinniśmy być baranami którzy dają się doić, a doją okropnie patrz np przekret na VAT


szukanie raju, moim celem
13-09-2019 09:30 
 Ocena 2 na 2
finerbijk (17282 punktów)
>nie powinniśmy być baranami którzy dają się doić, a doją okropnie patrz np przekret na VAT
Dojenie na dobre to dopiero się zacznie. ZUS, energia, akcyza, 447, inflacja rośnie, a pomysły ciągle nowe. Wzrost minimalnej płacy = wzrost bezrobocia. Coś obawiam się, że ci przekrętacze vatowi na nowe wakacje nie zarobią.
14-09-2019 11:56 
 Ocena 1 na 1
pawel_wr (4297 punktów)

>[..] sam przekręt na VAT to 150 mld zl

Jesteś propagandzistą PiSSu opłacanym przez Horałe ,
czy też ideowo powtarzasz bzdety prorządowych propagandzistów ( dziennikarzyn z Sieci , Do Rzeczy , albo innych kumpli Sakiewicza) ?


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
14-09-2019 12:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>[..] sam przekręt na VAT to 150 mld zl
>Jesteś propagandzistą PiSSu opłacanym przez Horałe ,
ci co przywlaszczyli VAT, maja ogromne pieniadze i kupują sobie wszystkie autorytety lącznie z Lisem, TVN i wszystkimi profesorami kraju, ba nawet uczelnie. Jak PO przejmie wladze pierwsza ustawa to handlowe niedziele, zniesienie placy minimalnej (kupią sobie ustawy w sejmie, dzialaja jak mafia my jestesmy biedni i rozproszeni). To co oni wymysla żeby okradać nas dowiemy sie za kilka lat, dla nich pracują natęższe głowy, wyprzedzaja nas o wiele lat

racjonalnie skąd mieli (gdyby nie przejecie tej kasy) na 500+ dla każdego dziecka co miesiąc przez 18 lat, emerytiry dodatkowe, mieszkanie + (tu porażka, potrzeba wiecej czasu) bez deficytu budżetowego?

szukanie raju, moim celem
pawel_wr (4297 punktów)
>>>[..] sam przekręt na VAT to 150 mld zl
>>Jesteś propagandzistą PiSSu opłacanym przez Horałe ,
>ci co przywlaszczyli VAT, maja ogromne pieniadze i kupują sobie wszystkie autorytety lącznie z Lisem, TVN i wszystkimi profesorami kraju, ba nawet uczelnie.

Drogi Okrągły !

Dlaczego nie podajesz Swojej prawdziwej tożsamości , Panie Samuelu Pereiro ?


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
14-09-2019 13:30 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>[..] sam przekręt na VAT to 150 mld zl
>>>Jesteś propagandzistą PiSSu opłacanym przez Horałe ,
>>ci co przywlaszczyli VAT, maja ogromne pieniadze i kupują sobie wszystkie autorytety lącznie z Lisem, TVN i wszystkimi profesorami kraju, ba nawet uczelnie.
>Drogi Okrągły !
>Dlaczego nie podajesz Swojej prawdziwej tożsamości , Panie Samuelu Pereiro ?
kiedyś wierzyłem "autorytetom", byłbym gotów umrzeć za Balcerowicza, że ekonomia to matematyka gdzie 2+2=4. To nieprawda, ekonomia nie jest nauka a i 2+2=6 albo 0
Balcerowicz i jego najlepszy uczeń R Petru (mądrzył sie w wielu programach TV, radio prasa, guru ekonomi)i wszystkie autorytety wieszczyli katastrofe, Wenezuele, Grecje, PRL po wprowadzeniu programu socjalnego np 500+. Czemu nas oszukiwali? kto im za to placił?


szukanie raju, moim celem
szarley (54911 punktów)
>Za wczesnego Gierka też większość jeździła na wakacje. Pamiętając jak się to skończyło,
>teraz czułbym się bardziej komfortowo, gdyby za swoje zarobione pieniądze jeździli.
>
Zdecydowana większość jeździ za przez siebie zarobione pieniądze. Nawet jeśli małżeństwo policjantka i nauczyciel dostaje 1000 zł Kindergeldu, to i tak na ten socjal płacą podatki.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
13-09-2019 12:42 
 Ocena 5 na 5
finerbijk (17282 punktów)
>Nawet jeśli małżeństwo policjantka i nauczyciel dostaje 1000 zł Kindergeldu, to i tak na ten socjal płacą podatki.
Prościej i oszczędniej byłoby płacić mniejsze podatki i obywać się bez tego łaskawie skapywanego geldu.
13-09-2019 13:13 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
>>Nawet jeśli małżeństwo policjantka i nauczyciel dostaje 1000 zł Kindergeldu, to i tak na ten socjal płacą podatki.
>Prościej i oszczędniej byłoby płacić mniejsze podatki i obywać się bez tego łaskawie skapywanego geldu.

Wiele rzeczy można by zrobić prościej. NA przykład, jak twierdzisz, ograniczyć podatki, a socjalną pomoc kierować jedynie tam, gdzie jest naprawdę potrzebna.

Można by też podnieść kwotę wolną od podatku i w ten sposób obniżyć podatkowe obciążenia obywateli.

Niemniej z dwojga złego lepiej chyba sfinansować dzieciom wyjazd nad morze, niż VATowskiemu oszustowi kolejnego mercedesa

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
13-09-2019 13:25 
 Ocena 4 na 4
finerbijk (17282 punktów)
>Niemniej z dwojga złego lepiej chyba sfinansować dzieciom wyjazd nad morze, niż VATowskiemu oszustowi kolejnego mercedesa
Jakoś takie proste, emocjonalne przełożenie nie bardzo do mnie trafia - oszust kontra dzieci spragnione bałtyckiego piasku. Z zapowiadanych podwyżek wszystkiego wynika, że trzeba będzie głębiej sięgnąć do kieszeni nie tylko oszustów. Brakuje refleksji, że za dzisiejsze plusy ktoś będzie musiał zapłacić dużym minusem.

I jak to zwykle bywa, duży bąk się przebije przez fiskalną pajęczynę, mucha utknie i zmarnieje. Kim są duże bąki wiadomo. Pro-polskość obecnej władzy jest tyle samo warta co 'lekkie, przyjazne państwo' poprzedniej.
14-09-2019 11:57 
 Ocena 4 na 4
pawel_wr (4297 punktów)

>Niemniej z dwojga złego lepiej chyba sfinansować dzieciom wyjazd nad morze, niż VATowskiemu oszustowi kolejnego mercedesa

Zgadzam się . Czekam , aż Agent Tomek albo zięć byłego prezydenta (niejaki Dubieniecki = szczery i ideowy PiSSmen ) wreszcie trafią do więzienia.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
DyktaFon (9281 punktów)
Co ciekawsze, to wszyscy zaczęli jeździć na wakacje. Ciekawe tylko, kto na to zapracuje? Wakacje i odpoczynek, tak kiedyś bywało, wykorzystywało się po pracy, dziś - na odwrót. Zaczyna się od wakacji i odpoczynku... a potem się zobaczy co będzie
13-09-2019 20:52 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>Co ciekawsze, to wszyscy zaczęli jeździć na wakacje. Ciekawe tylko, kto na to zapracuje?

W znaczącej większości ci, którzy na to zapracują

"Godzien jest robotnik zapłaty swojej" Także wakacji.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
farmer (22440 punktów)
>Od początku transformacji ustrojowej zazwyczaj większość uczniów nie wyjeżdżała na wakacje. Odsetek
>wyjeżdżających nigdy nie przekroczył połowy. Od kilku lat zmieniło się to dość radykalnie. Odsetek
>niewyjeżdżających spadł do 1/4. W dużej mierze są to rodzinne wakacje nad Bałtykiem, gdyż od tego
>samego czasu telewizyjni celebryci zżymają się, że im się hołota zjechała nad morze miast siedzieć
>na swoich zadupiach.

Jetem od bodajże 9 lat rok w rok nad morzem w tym samym miejscu.
9 lat temu był taki sam p*****lnik jak obecnie.
Uczniowie to są ale głównie dorabiając w kebsie pizzy i lodach ( co nie jest złe)
Na plaży są były głownie rodzinki z dziećmi wczesnoszkolnymi lub dziadki z tymi dziećmi.

Dziewięć lat temu nad morze startowałem ósma rano zająć miejsce gdy jeździłem z dziećmi.
Od kilku lat staram się być końcem czerwca pomny tłoku na plaży przed rokiem 2015.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365