 |
Uczniowie zaczęli jeździć na wakacje Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-09-2019 22:46 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Uczniowie zaczęli jeździć na wakacje
3 na 3 | Od początku transformacji ustrojowej zazwyczaj większość uczniów nie wyjeżdżała na wakacje. Odsetek wyjeżdżających nigdy nie przekroczył połowy. Od kilku lat zmieniło się to dość radykalnie. Odsetek niewyjeżdżających spadł do 1/4. W dużej mierze są to rodzinne wakacje nad Bałtykiem, gdyż od tego samego czasu telewizyjni celebryci zżymają się, że im się hołota zjechała nad morze miast siedzieć na swoich zadupiach.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | pawel_wr (4297 punktów) | [..] >Odsetek >niewyjeżdżających spadł do 1/4. W dużej mierze są to rodzinne wakacje nad Bałtykiem, gdyż od tego >samego czasu telewizyjni celebryci zżymają się, że im się hołota zjechała nad morze miast siedzieć >na swoich zadupiach.
Proszę napisać , gdzie Pan , Panie Mariuszu , wyjeżdza na wakacje , i od kiedy zaczął Pan jeździć.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Dzieci zamożnych rodziców spędzają wakacje we własnym domu i ogrodzie. Nie muszą nigdzie wyjeżdżać, bo mają wszelkie atrakcje w salonie zabaw, a w ogrodzie dodatkowo zjeżdżalnię, trampolinę, labirynt, strumyk i sadzawkę. youtu.be/4pWToXn9jv8youtu.be/ES2o87n0vqE
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
5 na 5 | finerbijk (17282 punktów) | Za wczesnego Gierka też większość jeździła na wakacje. Pamiętając jak się to skończyło, teraz czułbym się bardziej komfortowo, gdyby za swoje zarobione pieniądze jeździli.
|
|
 | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | >Za wczesnego Gierka też większość jeździła na wakacje. Pamiętając jak się to skończyło, Gierek zadłużył na 20ml$ (budowa fabryk), sam przekręt na VAT to 150 mld zl
>teraz czułbym się bardziej komfortowo, gdyby za swoje zarobione pieniądze jeździli. stan techniki sie bardzo zwiększył, 1 rolnik wyżywi 150 ludzi (za wczesnego Gierka 7 osób (kosa, koń, 3 krowy 4 świniaki 15 kur -typowy rolnik w tamtych czasach)
nie powinniśmy być baranami którzy dają się doić, a doją okropnie patrz np przekret na VAT
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | >nie powinniśmy być baranami którzy dają się doić, a doją okropnie patrz np przekret na VAT Dojenie na dobre to dopiero się zacznie. ZUS, energia, akcyza, 447, inflacja rośnie, a pomysły ciągle nowe. Wzrost minimalnej płacy = wzrost bezrobocia. Coś obawiam się, że ci przekrętacze vatowi na nowe wakacje nie zarobią.
|
|
|  | 1 na 1 | pawel_wr (4297 punktów) |
>[..] sam przekręt na VAT to 150 mld zl
Jesteś propagandzistą PiSSu opłacanym przez Horałe , czy też ideowo powtarzasz bzdety prorządowych propagandzistów ( dziennikarzyn z Sieci , Do Rzeczy , albo innych kumpli Sakiewicza) ?
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>[..] sam przekręt na VAT to 150 mld zl >Jesteś propagandzistą PiSSu opłacanym przez Horałe , ci co przywlaszczyli VAT, maja ogromne pieniadze i kupują sobie wszystkie autorytety lącznie z Lisem, TVN i wszystkimi profesorami kraju, ba nawet uczelnie. Jak PO przejmie wladze pierwsza ustawa to handlowe niedziele, zniesienie placy minimalnej (kupią sobie ustawy w sejmie, dzialaja jak mafia my jestesmy biedni i rozproszeni). To co oni wymysla żeby okradać nas dowiemy sie za kilka lat, dla nich pracują natęższe głowy, wyprzedzaja nas o wiele lat
racjonalnie skąd mieli (gdyby nie przejecie tej kasy) na 500+ dla każdego dziecka co miesiąc przez 18 lat, emerytiry dodatkowe, mieszkanie + (tu porażka, potrzeba wiecej czasu) bez deficytu budżetowego?
szukanie raju, moim celem
|
|
| | |  | | pawel_wr (4297 punktów) | >>>[..] sam przekręt na VAT to 150 mld zl >>Jesteś propagandzistą PiSSu opłacanym przez Horałe , >ci co przywlaszczyli VAT, maja ogromne pieniadze i kupują sobie wszystkie autorytety lącznie z Lisem, TVN i wszystkimi profesorami kraju, ba nawet uczelnie.
Drogi Okrągły !
Dlaczego nie podajesz Swojej prawdziwej tożsamości , Panie Samuelu Pereiro ?
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>>>[..] sam przekręt na VAT to 150 mld zl >>>Jesteś propagandzistą PiSSu opłacanym przez Horałe , >>ci co przywlaszczyli VAT, maja ogromne pieniadze i kupują sobie wszystkie autorytety lącznie z Lisem, TVN i wszystkimi profesorami kraju, ba nawet uczelnie. >Drogi Okrągły ! >Dlaczego nie podajesz Swojej prawdziwej tożsamości , Panie Samuelu Pereiro ? kiedyś wierzyłem "autorytetom", byłbym gotów umrzeć za Balcerowicza, że ekonomia to matematyka gdzie 2+2=4. To nieprawda, ekonomia nie jest nauka a i 2+2=6 albo 0 Balcerowicz i jego najlepszy uczeń R Petru (mądrzył sie w wielu programach TV, radio prasa, guru ekonomi)i wszystkie autorytety wieszczyli katastrofe, Wenezuele, Grecje, PRL po wprowadzeniu programu socjalnego np 500+. Czemu nas oszukiwali? kto im za to placił?
szukanie raju, moim celem
|
|
 | | szarley (54911 punktów) | >Za wczesnego Gierka też większość jeździła na wakacje. Pamiętając jak się to skończyło, >teraz czułbym się bardziej komfortowo, gdyby za swoje zarobione pieniądze jeździli. > Zdecydowana większość jeździ za przez siebie zarobione pieniądze. Nawet jeśli małżeństwo policjantka i nauczyciel dostaje 1000 zł Kindergeldu, to i tak na ten socjal płacą podatki.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | 5 na 5 | finerbijk (17282 punktów) | >Nawet jeśli małżeństwo policjantka i nauczyciel dostaje 1000 zł Kindergeldu, to i tak na ten socjal płacą podatki. Prościej i oszczędniej byłoby płacić mniejsze podatki i obywać się bez tego łaskawie skapywanego geldu.
|
|
| |  | 2 na 2 | szarley (54911 punktów) | >>Nawet jeśli małżeństwo policjantka i nauczyciel dostaje 1000 zł Kindergeldu, to i tak na ten socjal płacą podatki. >Prościej i oszczędniej byłoby płacić mniejsze podatki i obywać się bez tego łaskawie skapywanego geldu.
Wiele rzeczy można by zrobić prościej. NA przykład, jak twierdzisz, ograniczyć podatki, a socjalną pomoc kierować jedynie tam, gdzie jest naprawdę potrzebna.
Można by też podnieść kwotę wolną od podatku i w ten sposób obniżyć podatkowe obciążenia obywateli.
Niemniej z dwojga złego lepiej chyba sfinansować dzieciom wyjazd nad morze, niż VATowskiemu oszustowi kolejnego mercedesa
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | |  | 4 na 4 | finerbijk (17282 punktów) | >Niemniej z dwojga złego lepiej chyba sfinansować dzieciom wyjazd nad morze, niż VATowskiemu oszustowi kolejnego mercedesa Jakoś takie proste, emocjonalne przełożenie nie bardzo do mnie trafia - oszust kontra dzieci spragnione bałtyckiego piasku. Z zapowiadanych podwyżek wszystkiego wynika, że trzeba będzie głębiej sięgnąć do kieszeni nie tylko oszustów. Brakuje refleksji, że za dzisiejsze plusy ktoś będzie musiał zapłacić dużym minusem.
I jak to zwykle bywa, duży bąk się przebije przez fiskalną pajęczynę, mucha utknie i zmarnieje. Kim są duże bąki wiadomo. Pro-polskość obecnej władzy jest tyle samo warta co 'lekkie, przyjazne państwo' poprzedniej.
|
|
| | |  | 4 na 4 | pawel_wr (4297 punktów) |
>Niemniej z dwojga złego lepiej chyba sfinansować dzieciom wyjazd nad morze, niż VATowskiemu oszustowi kolejnego mercedesa
Zgadzam się . Czekam , aż Agent Tomek albo zięć byłego prezydenta (niejaki Dubieniecki = szczery i ideowy PiSSmen ) wreszcie trafią do więzienia.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | Co ciekawsze, to wszyscy zaczęli jeździć na wakacje. Ciekawe tylko, kto na to zapracuje? Wakacje i odpoczynek, tak kiedyś bywało, wykorzystywało się po pracy, dziś - na odwrót. Zaczyna się od wakacji i odpoczynku... a potem się zobaczy co będzie
|
|
 | 1 na 1 | szarley (54911 punktów) | >Co ciekawsze, to wszyscy zaczęli jeździć na wakacje. Ciekawe tylko, kto na to zapracuje?
W znaczącej większości ci, którzy na to zapracują
"Godzien jest robotnik zapłaty swojej" Także wakacji.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| farmer (22440 punktów) | >Od początku transformacji ustrojowej zazwyczaj większość uczniów nie wyjeżdżała na wakacje. Odsetek >wyjeżdżających nigdy nie przekroczył połowy. Od kilku lat zmieniło się to dość radykalnie. Odsetek >niewyjeżdżających spadł do 1/4. W dużej mierze są to rodzinne wakacje nad Bałtykiem, gdyż od tego >samego czasu telewizyjni celebryci zżymają się, że im się hołota zjechała nad morze miast siedzieć >na swoich zadupiach.
Jetem od bodajże 9 lat rok w rok nad morzem w tym samym miejscu. 9 lat temu był taki sam p*****lnik jak obecnie. Uczniowie to są ale głównie dorabiając w kebsie pizzy i lodach ( co nie jest złe) Na plaży są były głownie rodzinki z dziećmi wczesnoszkolnymi lub dziadki z tymi dziećmi.
Dziewięć lat temu nad morze startowałem ósma rano zająć miejsce gdy jeździłem z dziećmi. Od kilku lat staram się być końcem czerwca pomny tłoku na plaży przed rokiem 2015.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|